+ Odgovori na temu
Stranica 13 od 15 PrviPrvi ... 3 11 12 13 14 15 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 241/287

Tema: Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

Nije bezveze osnovano novo povjerenstvo. Stižu nam Gripeni!

https://www.braniteljski-portal.com/...hrvatskog-neba

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Nije bezveze osnovano novo povjerenstvo. Stižu nam Gripeni!

https://www.braniteljski-portal.com/...hrvatskog-neba
    Kupuje li Hrvatska na kraju Izraelski F16 ili Švedski Gripen?
    grobari,28,100+

Kupujemo srpsku Utvu, čuli smo da je odlična za zaprašivanje komaraca, a to nam sad treba.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kupujemo srpsku Utvu, čuli smo da je odlična za zaprašivanje komaraca, a to nam sad treba.
    Verovatno si ljut jer je američka vlada odobrila kupovinu 35 lovaca F35 Poljacima...
    grobari,28,100+

Rat nas je stajao 30 milijardi dolara. Nedavno smo bez pogovora ispljunuli pola milijarde dolara jamstava za lopove u Uljaniku. Za nevladine zločinačke udruge godišnje dajemo milijardu i pol kuna a za članstvo u EU, isto bez pogovora, oko 3 milijarde kuna, odnosno ukupno 600 milijuna eura godišnje. Dakle, rat je jako skup a mi očito imamo puno novca da se s njime ovako razbacujemo. Iz navedenih razloga sam za to da prihvatimo američku ponudu koja nam nudi F-16 i F-35, godišnja rata će nam u usporedbi s nevladinim i jugoslavenskim parazitima izgledati kao sitniš. Dugoročno ćemo uštedjeti, SAD će nam biti voljan ustupiti još više oružja preko donacija a nitko od susjeda nas ne će krivo niti pogledati jer Hrvatska možda je mala i maloljudna ali F-35 je F-35.

Kupili 2 i dobili 2 Black hawk helikoptera, kroz par godina planiraju 12 sveukupno. Jesu to odlični strojevi, ali ovakva politika kupovine svega i svačega na kapaljku i forsiranjem helikoptera kojih imamo 60 dok nemamo PZO je malo bedasta.

Kupili 2 i dobili 2 Black hawk helikoptera, kroz par godina planiraju 12 sveukupno. Jesu to odlični strojevi, ali ovakva politika kupovine svega i svačega na kapaljku i forsiranjem helikoptera kojih imamo 60 dok nemamo PZO je malo bedasta.

Prvo ti helikopteri stižu 2022. Drugo u paketu s tim ide i povlačenje iz upotrebe hrvatskih Mi17, koji su od ovih većeg kapaciteta, jeftiniji, a za njih imamo obučene posade, streljivo, pa i (kakve takve) servisne kapacitete. Izgleda slična paralela kao i sa Mi24 - Kiowa. Valjda po onoj krilatici - "manje je više". Tako da je to sve mutno, dvojbeno i bedasto.

Ispravljam mišljenje, izgleda da je ova nabavka jedna od rijetkih normalnih. 2023. godine Mi17 ide u mirovinu, a već smo naručili 4 UH-60 kao zamjenu koji stižu 2022.

Plus, najbitnija stvar, ovime ćemo vjerojatno dobiti 60 Bradleya od Amera kao donaciju i riješiti problem s BVP.

Ostaju PZO i avioni kao gorući problem.

Ispravljam mišljenje, izgleda da je ova nabavka jedna od rijetkih normalnih. 2023. godine Mi17 ide u mirovinu, a već smo naručili 4 UH-60 kao zamjenu koji stižu 2022.

Plus, najbitnija stvar, ovime ćemo vjerojatno dobiti 60 Bradleya od Amera kao donaciju i riješiti problem s BVP.

Ostaju PZO i avioni kao gorući problem.
    Hrvatska trenutno ima 24 transportna helikoptera (Mi 8 i Mi 17), od kojih svaki može prevesti 30 ljudi. Zamijeniti će ih sa početno 2 Black hawk-a, koji mogu prevesti 14 ljudi, a zatim kupovinom ostalih dok ne dobijemo eskadrilu (~ 12 komada). Znači dobiti ćemo manji kapacitet, skuplju eksploataciju, kraći dolet, dodatna troškove (streljivo, servis kod stranaca).
    Manje je više! U skladu sa onim čemu težimo, mala, profesionalna, pokretljiva, skupa i beskorisna vojska. Kako se i doliči jednoj banana republici.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 01-11-2019 at 13:03

Zamijenit će ih novijim i modernijim. Naoružani UH-60 može napraviti dar-mar na bojišnici, a Mi17 ne.

Treba biti malo konstruktivan na ovom forumu, pljuvanjem je prisutno na svim ostalim portalima.

Zamijenit će ih novijim i modernijim. Naoružani UH-60 može napraviti dar-mar na bojišnici, a Mi17 ne.

Treba biti malo konstruktivan na ovom forumu, pljuvanjem je prisutno na svim ostalim portalima.
    Oba ta helikoptera su transportni helikopteri, a postoji podjednaka mogućnost (vrijedi za oba) da ih se naoruža iako im to nije primarno. Tako da oboje ne-mogu napraviti dar mar na bojišnici. Kakav dar mar prave ti helikopteri, moglo se svojevremeno vidjeti u Somaliji. To su zapravo leteći autobusi. Mi 17 koštaju ovisno o inačici 15,2-17,9 milijuna $, "hrvatski" Black hawk 57,5 milijuna $ po komadu, s tim da Black hawk prevozi upola manje ljudi. Pa tako nakon te zamjene (novijim i modernijim), koja će nas debelo koštati po raznim osnovama, HV će biti u mogućnosti prevesti odjednom (npr. od Slavonije do Maslenice) umjesto kao sada 720 vojnika, po novome čak 168 vojnika, što bi svakako bio veliki iskorak. I ako prihvaćamo krilaticu "manje je više", onda se tu ne radi o pljuvanju, nego o pohvali mudrosti naših vladajućih.

Ne, ruski je transportni, a ovaj je desantno-transportni, zato američanski može na prvu crtu bojišnice naoružan do zuba, a ruski u pozadinu iskrca bus vojnika. S obzirom da su Mi17 i Mi8 transportni, jako slični helikopteri, a nemamo desantno-transportne onda je ovo odličan potez.

Dakle, 2022. ćemo imati transportne, izvidničke i desantne helikoptere, još samo fale borbeni koji su u najavi i tu smo pokriveni.

Za neki veći iskorak trebamo povećati vojni proračun za barem 2 milijarde kuna, a za rak nekaj trebamo državnika na čelu države.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 01-11-2019 at 20:59

Ne, ruski je transportni, a ovaj je desantno-transportni, zato američanski može na prvu crtu bojišnice naoružan do zuba, a ruski u pozadinu iskrca bus vojnika. S obzirom da su Mi17 i Mi8 transportni, jako slični helikopteri, a nemamo desantno-transportne onda je ovo odličan potez.

Dakle, 2022. ćemo imati transportne, izvidničke i desantne helikoptere, još samo fale borbeni koji su u najavi i tu smo pokriveni.

Za neki veći iskorak trebamo povećati vojni proračun za barem 2 milijarde kuna, a za rak nekaj trebamo državnika na čelu države.
    Što se nošenja naoružanja (uglavnom nevođenih raketa) tiče, tu su Mi17 i BH podjednaki. Blizu crte bojišnice mogu prići podjednako, a podjednako će se provesti odluče li prijeći crtu bojišnice - https://allthatsinteresting.com/word...black-hawk.jpg. Približne brzine, uz dvostruki dolet i broj vojnika u korist Mi17, te približno dvostruko manju cijenu i troškove.
    Osobno, i ne bi imao ništa protiv BH, kada bi to bila stvarno donacija. Ono, dajemo vam 2 komada, za 3 godine, pa se veselite. Međutim ako tih 12 BH, dolaze kao zamjena za 24 M17 (Mi8) (prema tisku), onda je to teška pušiona (već uobičajena kada sadimo tikve sa našim "prijateljima" ("partnerima", "saveznicima")). No, "manje je više", pa i onda kada to manje košta dvostruko. Ima na zapadu i helikoptera po kapacitetu približnih Mi17, pa neka nam onda doniraju 24 takva, bez skrivenih namjera i ja ću se onda radovati skupa sa kolegom Grunfom. Recimo, donirali su nam lovačku čeku u Slunju, u njoj nema ničega, ali fora izgleda, šareno je obojana, a tek pogled.. Super, ludilo, nitko nema takvu čeku.. Ilegalni imigranti obilaziti će ju u radijusu od 500m! Pa nek se misle što bi to moglo biti?!
    Vjerojatno se radi o namjeri da se RH dodatno razoruža, prijeđe s konja na magarca (sa 24 konja na 12 magaraca, 2 besplatna + 10 preskupih), ali da se to zamagli pričom o donaciji, prijateljstvu i savezništvu. A Srbi neka onda drhte, poput Rusa koje sada HV zastrašuje na njihovoj granici.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 01-11-2019 at 22:12

Dolaze kao zamjena za 10 Mi 17, 10 modernih za 10 starih. Dobra kupovina. Krstičević najavljuje velike kupnje 2020. tako da se nadam da je to 12 novih aviona, s tim i donacijom Abramsa bi opet bili prava vojska.

2 helikoptera dolaze tek 2022-ge. Jel to netko nas zajebaje.

Sve je to teška sprdačina od vojske.

Ne možeš idržavati Jelenu Veljaču i sve " Jelene Veljače" u Hrvatskoj. Za nešto se moraš odlučit a zna se za što se hrvatske vlade odlučuju.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Nesto mi to previse 2 godine cekati, ta nece obucavati pilote da lete u svemir. Na YT postoje tutoriali od samih americkih pilota, za pocetnika, kako upaliti Crnog sokola, pregledati masinu, da li je sigurna za uzlijetanje.
    Mislim, karikiram.

Da je helikopter bolji od ovih ruskih, jeste, samo sto je moderniji i kvalitetniji. Ne znam zasto se Hrvatska rjesava ruskih, sta nije i njih moguce nastaviti koristiti, makar za neke hitne slucajeve poput gorske sluzbe ili hitne pomoci.

Previse ovi nasi obecavaju a premalo se radi, sprijecili ameri kuplju Baraka koji su u sustini najbolje sto mozes kupiti. Ne sto su nesto specijalno bolji od ostalih borbenih zrakoplova tog ranga vec sto su dokazani u borbi, Izrael svako malo negdje ratuje i njihovi F16 su se pokazali kao kvalitet sa svim tim navigacijama i borbenim kompletima koje su im nakacili. Ali to nas je zajebala USA, nas saveznik jelte. Sad ce nam utrapiti svoje F16, vjerojatno "cekajte do 2026."

Abramsi nam ni ne trebaju, kupis T90 od Rusa i nista ti bolje ne treba... Bradley i ostalo sto su obecali... nesto ne vjerujem u to.

Meni se inace ne dopada ta politika kao idemo se ulizivati Americi, cime su oni to Hrvatsku zaduzili. Dali nam svoje rashodovane transportere koji su se pokazali neupotrebljivim odnosno previse ljudi su izgubili u njima od IED i kao sad su oni dobrodusni i siroke ruke. Mozes misliti.

Kupuj ono sto je kvalitetno, hoces helikopter brate kupi ruski aligator, hoces tenk kupi T90, hoces zrakoplov uzmi F16 Barak, kao sto smo kupili one njemacke panzerhaubice koje su vjerojatno najkvalitetnije samohodne haubice na svijetu. Jedina postena kupnja HV-a od ovih vecih alata.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    2 helikoptera dolaze tek 2022-ge. Jel to netko nas zajebaje.

Sve je to teška sprdačina od vojske.

Ne možeš idržavati Jelenu Veljaču i sve " Jelene Veljače" u Hrvatskoj. Za nešto se moraš odlučit a zna se za što se hrvatske vlade odlučuju.
    Dolazi 4 komada, a vjerojatno će još naručiti, ali u pravu si. Da preusmjere lovu iz NVO dušmana prije bi riješili vojsku.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    kao sto smo kupili one njemacke panzerhaubice koje su vjerojatno najkvalitetnije samohodne haubice na svijetu. Jedina postena kupnja HV-a od ovih vecih alata.
    S tim da je upitno jel se ijedna kompletirala i ušla u operativnu upotrebu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Tocno, ja nisam vidio te haubice ni na jednoj vjezbi, a svako malo imaju neku takticno prikaznu vjezbu u Slunju i slicno.

Kiowe svako malo reklamiraju, borbeni letovi i tome slicno, ali haubice ja ne vidjeh. Ako ima neki link, neka neko nalijepi.

Mozda Veljaca napravi vojsku feministica superjunaka, u stilu ovih novih americkih bljuvotina od filmova i serijala, Wonder Jelena.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove