+ Odgovori na temu
Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 4 12 13 14 15 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 261/287

Tema: Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Dolaze kao zamjena za 10 Mi 17, 10 modernih za 10 starih. Dobra kupovina. Krstičević najavljuje velike kupnje 2020. tako da se nadam da je to 12 novih aviona, s tim i donacijom Abramsa bi opet bili prava vojska.
    Znači, mijenjate transportne helikoptere dvostruko većeg kapaciteta i doleta, približno iste brzine, za modernije koji i koštaju dvostruko (također i kasnije u korištenju). Po meni loša trgovina i matematika. Za Kiowe su nam masno naplatili (ne sjećam se točnog iznosa, ali bilo je nešto suludo) obuku pilota, iako su ti naši piloti već bili obučeni na vrlo sličnom helikopteru (https://hr.wikipedia.org/wiki/Bell_206). Ne sumnjam da će se i sa BH ponoviti ista priča, pazi, 2 godine obuke ionako već obučenih pilota?! Pa to mora da košta. Npr. u Vijetnamskom ratu, obuka Vijetnamaca za pilote MIG-ova u Rusiji, trajala je 6 mjeseci i svejedno su imali dobre rezultate, pa čak i zračne asove. Streljivo, održavanje... da se ne ponavljam.
    No priznajem da BH bolje izgleda od Mi17, kao što i Ferrari bolje izgleda od Oktavije dizel karavana. S tim da, kada dođemo do pitanja što je korisnije i povoljnije, izgled postaje manje važan.

Krstičević najavljuje.... Ajde, ne bi sada o njegovim najavama, ali kod izglasavanja IK nije oklijevao ili zatražio da se ta sredstva preusmjere u HV. Tako da, valjda, može on biti odlučan, kada to želi.

Ovo sa Abramsima mi je novost. Vjerojatno će i to biti neki šugavi aranžman, u smiješnoj kvantiteti, koji će biti planiran za recimo 2036., a zbog toga će nam već negdje uvaljati nešto loše po nas. Možda još jedan LNG terminal u Dubrovniku?! Inače da je pameti,
    pitanje tenkova trebalo bi se riješiti u ĐĐ (https://hr.wikipedia.org/wiki/M-95_Degman), a razlozi za to su brojni.
    Što se Abrams-a tiče, baš da ga doniraju, trebalo bi ga uzeti. Nekada sam mislio da je to neuništivo čudovište od 63 tone i oklopom od urana, međutim u praksi to baš nije tako (https://www.youtube.com/watch?v=c6oCPbNr-z8).

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Tocno, ja nisam vidio te haubice ni na jednoj vjezbi, a svako malo imaju neku takticno prikaznu vjezbu u Slunju i slicno.

Kiowe svako malo reklamiraju, borbeni letovi i tome slicno, ali haubice ja ne vidjeh. Ako ima neki link, neka neko nalijepi.

Mozda Veljaca napravi vojsku feministica superjunaka, u stilu ovih novih americkih bljuvotina od filmova i serijala, Wonder Jelena.
    Gledao sam snimke, gdje pucaju u Slunju. Nije to loša sprava, ali..
    Za njih nema novog specijalnog streljiva (koje bi mu dalo dodatno na vrijednosti) nego se ispucavaju 155 mm granate zaostale iz DR. Također, pitanje kvantitete. Kako nam sustavno reformiraju HV na nešto što sliči na lovačko društvo, tako su upropastili i topništvo. Kada je (mislim nakon "Bljeska") trebalo braniti Orašje, na dužini fronte od ~ 10 km, Hrvatska je angažirala 160 artiljerijskih cijevi - Orašje je spašeno. Te artiljerije više nema, nego po krilatici "manje je više", eto nama čak 12 modernih samohodnih haubica. I tako, stvari se zakompliciraju, zapuca se od Prevlake do Dunava, a nedajbože možda bi trebali što pomoći i BiH Hrvatima. Pa tako mi krenemo raspoređivati te moderne haubice. Npr. u Baranji 1, za Vukovar e tu čak 2, u Iloku nećemo ni jednu, Vinkovci (?), Županja (?).... Nismo još stigli ni do Novske, a već smo u problemu... I još moliti Boga, da nam niti jednu ne unište ili se pokvari. Nema druge, zvati NATO u pomoć, za početak Slovence, Turke i Crnogorce, pa dalje redom...

Zanimljivo je još i da su Nijemci iste prodali i u baltičke države, u pola cijene nego nama. Da smo za iste novce dobili 24, ipak bi to za nas bilo previše, a "manje je više".

Dolazi 4 komada, a vjerojatno će još naručiti, ali u pravu si. Da preusmjere lovu iz NVO dušmana prije bi riješili vojsku.
    Šteta što ministru nije palo na pamet, da umjesto da glasa za IK, zatraži to preusmjeravanje. A tko bi se svega sjetio...

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    S tim da je upitno jel se ijedna kompletirala i ušla u operativnu upotrebu.
    Tocno, ja nisam vidio te haubice ni na jednoj vjezbi, a svako malo imaju neku takticno prikaznu vjezbu u Slunju i slicno.

Kiowe svako malo reklamiraju, borbeni letovi i tome slicno, ali haubice ja ne vidjeh. Ako ima neki link, neka neko nalijepi.

Mozda Veljaca napravi vojsku feministica superjunaka, u stilu ovih novih americkih bljuvotina od filmova i serijala, Wonder Jelena.
    Naravno da su ušle: https://youtu.be/JmGDD7PphwU

Uspjeh propagande druge strane je što su naši domoljubi postali preparirani i besplatno, automatski rade protuhrvatsku propagandu i siju apatiju i defetizam. To više ovdje neću dopustiti!

Evo dobar članak o ovome što pričate Grunf i ti gorane

https://www.vecernji.hr/premium/tko-...srbije-1356704

Ovdje se vidi da nas SAD koči u svakom pogledu. Da nas opstruira. Koji je on kurac da on nama određuje "premoć u regiji". A Srbi grebu sa dna od svakoga.

To treba prekinut i odjebat ove. Još kad čujem za isporuke dva ova dva ona za pet godina. To ko u onom vicu od dva albanska tenka. Odjebat to.

Još nemamo ni PZO.

Još nam se ovaj američki ambasador ruga i financira uspomenu na klanje Hrvata.

Još su nam uvalili one MRAP ove koji kurac koji troše 100 litara na 100 km. Što će nama to.

Tretiraju nas ko kantu za otpatke.

Dba Black Hawka će nam kurac donirat. Jebala vas dva BH. To je ruganje. Goran je u pravu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Naravno da su ušle: https://youtu.be/JmGDD7PphwU

Uspjeh propagande druge strane je što su naši domoljubi postali preparirani i besplatno, automatski rade protuhrvatsku propagandu i siju apatiju i defetizam. To više ovdje neću dopustiti!
    I tako, dobio sam etiketu apatičnog defetista i žrtve protuhrvatske propagande. Ne bi se složio, oko propagande, ni defetista (koji se miri sa stanjem i prihvaća poraz). A pesimista jesam, ne zbog propagande nego činjenica koje me ne vesele.
    Ja Vas razumijem, jer ugodno je maštati o velikom bratu, koji nateže za uši one u koje mi pokažemo prstom, koji nas daruje (donira) i za nas je spreman učiniti čuda. Ali činjenice, prošlost, sadašnjost i predvidljiva budućnost ne daju Vam za pravo.

Evo dobar članak o ovome što pričate Grunf i ti gorane

https://www.vecernji.hr/premium/tko-...srbije-1356704

Ovdje se vidi da nas SAD koči u svakom pogledu. Da nas opstruira. Koji je on kurac da on nama određuje "premoć u regiji". A Srbi grebu sa dna od svakoga.

To treba prekinut i odjebat ove. Još kad čujem za isporuke dva ova dva ona za pet godina. To ko u onom vicu od dva albanska tenka. Odjebat to.

Još nemamo ni PZO.

Još nam se ovaj američki ambasador ruga i financira uspomenu na klanje Hrvata.

Još su nam uvalili one MRAP ove koji kurac koji troše 100 litara na 100 km. Što će nama to.

Tretiraju nas ko kantu za otpatke.

Dba Black Hawka će nam kurac donirat. Jebala vas dva BH. To je ruganje. Goran je u pravu.
    Slažem se sa Vašim upisom, također i sa člankom. Jedino trebalo bi obratiti pažnju i na BiH Hrvate, koji bi se lako mogli naći i u gorim problemima, a "izreformirana" i "modernizirana" (po naputcima "prijatelja") HV im neće moći pomoći - sve kad bi to neka "naša" vlada i poželjela. Obespravljivanje BiH Hrvata nametnule su i takvo stanje održavaju SAD, a iste te SAD "brinu o hrvatskoj ravnoteži" - da ne upotrijebim primjereniji izraz. Tako da mislim, da je ovo slabljenje HV-a, te osuda šestorke, znači na ljudskoj i materijalnoj razini, zapravo odrađeno sa ciljem da Hrvatima (u RH i BiH) ne bi više nikada palo na pamet oružjem braniti svoje interese.

Osuda šestorke i Gotovine je srpsko-britansko malo, oslobođenje Gotovine je američko maslo. Starješina je oko toga napisala 3 knjige, preporučam pročitati.

SAD kod svih nabava tj. prodaja oružja ima istu kvalifikaciju da ta prodaja ne narušava stabilnost u regiji. SAD nas ne koči u ničemu, mi sami sebe kočimo.

Opet se racuni u "regijunu" prelamaju preko hrvatskih ledja.

Zato i kazem odjebat amerikance i njihove dobre namjere, ko su oni uopce, oni bi trebali biti samo snadbjevaci i to ako mi zelimo kupiti njihov proizvod.

Medjutim, konjusarska drzava im je dala ovlasti da gospodare njom. Sta je RH, cija je ona prcija, Pupovceva, ekipe iz Buzina, sve samo ne hrvatska.

Tragikomedija sta hrvati sebi dopustaju.

Osuda šestorke i Gotovine je srpsko-britansko malo, oslobođenje Gotovine je američko maslo. Starješina je oko toga napisala 3 knjige, preporučam pročitati.

SAD kod svih nabava tj. prodaja oružja ima istu kvalifikaciju da ta prodaja ne narušava stabilnost u regiji. SAD nas ne koči u ničemu, mi sami sebe kočimo.
    kako nas ne koči kad spominje "ravnotežu u regionu". I doniraju nam neke pizdarije a ništa konkretno i količinski. Bolje nek ne doniraju al nek nas ne ograničavaju. Ako smo u kurcu sami smo u kurcu.

i nije Starješina nego Starešina.

Opet se racuni u "regijunu" prelamaju preko hrvatskih ledja.

Zato i kazem odjebat amerikance i njihove dobre namjere, ko su oni uopce, oni bi trebali biti samo snadbjevaci i to ako mi zelimo kupiti njihov proizvod.

Medjutim, konjusarska drzava im je dala ovlasti da gospodare njom. Sta je RH, cija je ona prcija, Pupovceva, ekipe iz Buzina, sve samo ne hrvatska.

Tragikomedija sta hrvati sebi dopustaju.
    Prelamaju se jer nemamo svoju diplomaciji i čvrstu vanjsku politiku. I prelamat će se dok se ne sredimo.

kako nas ne koči kad spominje "ravnotežu u regionu". I doniraju nam neke pizdarije a ništa konkretno i količinski. Bolje nek ne doniraju al nek nas ne ograničavaju. Ako smo u kurcu sami smo u kurcu.

i nije Starješina nego Starešina.
    Ma znam, ali SwiftKey tipkovnica mi ispravlja riječi...Kad su prodavali Bugarima F-16su imali istu formulaciju, njima je to kod prodaje oružja bitno. Jedino mi prodajemo VHS ZD kantonu tj. njihovoj policiji bez beda i vođenja računa o Hrvatima Žepča i okolice.

Pa tko je doveo rashrvate na vlast 2000-te. Tko je slagao koaliciju Račana i ekipe i davao im svu logističku podršku. Montgomery, Olbrajtica ili ja možda.

Njihove dobre namjere su najbolje vidljive u Srbu, nama.

Nema saveznika kojeg Amerikanci nisu zajebali, evo ih Kurdi zadnji mada je to posebna prica ali ostavili su ih na cjedilu... nisam uopce proruski orjentiran evo sad se ko Loso moram pravdati, ali nama je svejedno cije je oruzje. Zasto mora biti americko, i onoliko koliko oni misle da nam je dosta. Sta je Hrvatska, njihova kolonija.

Ako je Irak, kojeg su okupirali bukvalno, de jure, stisnuo muda i kupio i ruske tenkove pa sad su ako ne jedina a ono jedna od rijetkih drzava na svijetu koja ima i Abramse i T-90 u arsenalu. Sto ne bi mogla Hrvatska, samo treba imati politicare za to.

Mi ih biramo, kao narod. Mi smo krivi, i odgovorni.

Ovo je smijesno, dobicete 2 helikoptera za dvije godine. Nemojte se previse naoruzavati, Srbija se ljuti a Srbija nam je bitna da je Rusi ne preuzmu.

Jbt Rusi su nam usred rata prodali S300 što je odvratilo Srbiju da digne možda 29-ke.

Doduše nekompletan bez radara ali dovoljno je bilo.

I još gdje završi taj s 300.

Kako bi nam Rusi nakon toga išta prodali.

Da SAD nisu željeli takvu presudu (šeatorka), ona ne bi bila takva. Nisam čitao knjige od Starešine, ali na kraju priče, ona u njima može samo nagađati. Ne vjerujem da je od američkog diplomata dobila izjavu: "Draga novinarko, mi amerikanci željeli smo osloboditi BiH Hrvate, ali eto Srbi i Britanci bili su prejaki...". Amerikanci su, da ne nabrajam ranije svinjarije, u Dejtonu silili BiH Hrvate da daju teritorij Srbima (kako bi se opet namirili na 49%, tj. nagradili za etničko čišćenje), a ova situacija danas, posljedica je njihovih pritisaka. Vjerojatno se time ulizuju islamskom svijetu, a i nenormalna situacija koju su zakuhali, daje im izliku da i dalje ovdje izigravaju policajca. Da sutra Amerikanci požele, eto trećeg entiteta. Naravno to se neće dogoditi, barem dok se odavde ne pokupe.

A ovo što sada izvode, čak i ne vjerujem da se radi o brizi za "stabilnost" i "ravnotežu", nego ciljanoj želji da Hrvatska bude vojno slaba. Zašto? Pa mi smo si nekakvi "prijatelji" ("partneri", "saveznici"), pa valjda bi i njima trebalo biti drago, da smo mi (njihovi saveznici) što jači.
    Kočenje? Ne dan nas koče, nego nas još i slabe. Ne vide oni u nama prijatelja, nego potencijalni problem.

Nema bas veze sa temom ali mislim da manje vise svi znamo zasto su Amerikanci pogurali oslobadjanje Gotovine.

Sto ga prvi put nisu oslobodili.

Nego kad je zazvonilo njihovim zapovjednicima pred vratima, zbog zlocina u Iraku, Afganistanu itd. daj da ne osudimo covjeka zbog prekomjernog granatiranja. Oni u Afganistanu pobiju svatove, to je njima ko dobar dan reci. Pa da se ne rade sudski presedani koji njima mogu stetiti...

Jos kad vidis Antinu sutnju koja traje vec 7 godina i trajace do kraja njegovog zivota, nesto sumnjam da on suti jer eto tako zeli. Nego ne talasaj i budi sretan sto si vani, uzgajaj tune. Suti kao i Blaskic, koji je oslobodjen da bi Kordic robijao, dok je Dario otvoreno rekao da je i on mogao prebaciti krivnju i sutiti o svemu, samo je trebao drukati vise instance. To je podmukla i odvratna politika.

Sestorku su pustili niz vodu, sa gustom.
    Posljednje uređivanje od crni bombarder : 03-11-2019 at 19:43

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Jbt Rusi su nam usred rata prodali S300 što je odvratilo Srbiju da digne možda 29-ke.

Doduše nekompletan bez radara ali dovoljno je bilo.

I još gdje završi taj s 300.

Kako bi nam Rusi nakon toga išta prodali.
    Jeste li taj s300 predali Amerima za vreme Tuđmana ili posle?

Nema bas veze sa temom ali mislim da manje vise svi znamo zasto su Amerikanci pogurali oslobadjanje Gotovine.

Sto ga prvi put nisu oslobodili.

Nego kad je zazvonilo njihovim zapovjednicima pred vratima, zbog zlocina u Iraku, Afganistanu itd. daj da ne osudimo covjeka zbog prekomjernog granatiranja. Oni u Afganistanu pobiju svatove, to je njima ko dobar dan reci. Pa da se ne rade sudski presedani koji njima mogu stetiti...

Jos kad vidis Antinu sutnju koja traje vec 7 godina i trajace do kraja njegovog zivota, nesto sumnjam da on suti jer eto tako zeli. Nego ne talasaj i budi sretan sto si vani, uzgajaj tune. Suti kao i Blaskic, koji je oslobodjen da bi Kordic robijao, dok je Dario otvoreno rekao da je i on mogao prebaciti krivnju i sutiti o svemu, samo je trebao drukati vise instance. To je podmukla i odvratna politika.

Sestorku su pustili niz vodu, sa gustom.
    Sumnjam da je radi toga. Amerikanci nisu priznali stalni međunarodni sud za ratne zločine.

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Jeste li taj s300 predali Amerima za vreme Tuđmana ili posle?
    Poslije ali nije sigurno ni da je u Americi.

Omerta vlada oko toga.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove