+ Odgovori na temu
Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 5 6 7 8 9 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 121/162

Tema: Wimbledon 2015

Citiraj Prvotno napisano od Uroš Vidi poruku
    Ono što me fascinira kod Novaka je koliko on ustvari i dan-danas napreduje, iz sezone u sezonu... Svake godine podiže po neki element svoje igre.

Na početku karijere je imao problem sa servisom, da bi mu danas postao oružje. Opali on retko preko 190 km/h, što je relativno slaba jačina za današnji muški tenis, ali mu je servis među najpreciznijim i najefektivnijim na Turu. Juče je opalio 13 aseva, nijedan nije bio preko 195 km/h na travi koja je najbrža podloga. Kolika god jeres bila, mislim da mu je iz ove perspektive blagotvorno delovala ona kalvarija sa Todom Martinom kad mu je ovaj pokušao promeniti tehniku servisa. Nije uspeo, ali mu je dodao raznovrsnost: pre su mu servisi bili isključivo ravni, sad opali i slajs, i kik..

Do pre par godina je bio base-liner, u zadnje dve godine sve više igra servis-volej (što će dobiti na značaju u narednim godinama kako bude imao potrebu da sve više skraćuje poene). Verovatno zasluga Bekera, ali i do Novaka je koji ima taj manijakalni perfekcionizam, i usavršava sve elemente... Uvek će se lagodnije osećati na osnovnoj liniji nego na mreži, ali izlazak na mrežu mu više nije hendikep kao pre.

U zadnjih godinu dana je neverovatno popravio drugi servis, juče je Federera ubio u pojam sa tim...

Iz godine u godinu je postajao tehnički sve bolji igrač, kao da se još uvek formira, još uvek doteruje neke udarce... Ostao mu je možda taj volej kao relativno slabija tačka, kad ga uporedimo s Federerovim ili Rafinim.
    Ovo sto si napisao je ustvari i najvaznije...

Neverovatno je profesionalan... ja ne znam sportistu sa ovih prostora da se tako odnosi prema svom poslu, koji nije samo igranje meca, nego niz drugih dosadnih i jednolicnih aktivnosti koje ti ispunjavaju svaki dan... spartanski zivot, od treninga, dijete, mediji koji te slikaju i dok seres... koji je to pritisak i tegoba, a imas love da odletis na Mesec...

Njemu to ne pada tako tesko...a 99% balkanaca bi u jednom trenutku rekla - e do kurca, ispunio sam cilj, ajde malo da zivim sad...i ne samo balkanaca...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Ajde malo objektivnosti i istine...

Prepricao si detalj sa finala RG, kod sumnjive lopte... sve ok, ali ono najvaznije si ili slagao, ili lose prepricao... nije bila lopta "debelo unutra", nego bukvalno jedan milimetar, debljina nokta...tako je pokazao hawk eye... jedan milimetar je prakticno nevidljivo ljudskom oku, trag koji ostavlja lopta kod jakog udarca profesionalca je oko 10 centimetra... sta je tu jedan milimetar...stoti deo...nista... kad su pokazivali snimak, morali su dodatno da ga zumiraju, sto rade samo kod izuzetno sumnjivih lopti... znajuci da je margina greske hawk eye upravo toliko, 1mm, moguce da je lopta stvarno bila van...

Priznao je na svoju stetu brdo poena, i to u vaznim situacijama, kad se lomi mec... cesto sam izbrise trag da se ne bi sudija cimao... u tom segmentu je najvise fer igrac... nije andjeo, ali bolji od mnogih za klasu...

Gde je isto sportsmen i dzentlmen... kad izgubi, uvek ljudski pruzi ruku protivniku, cestita mu kako dolikuje, nikad se ne vadi posle poraza na srecu i nesrecu, ne pljuje protivnike...uvek maksimalno fer se odnosi prema onima i koje je porazio, i od kojih je izgubio... tu je veliki, mozda i najveci...

pa svatko pruži ruku, ne vidim tu nikakvu posebnost. Tko to ne čestita. Pa ne čestita smao on.

te hrpe priznatih poena ja nisam vidio bar ne u trenucima kad se lomi meč.

I nije bilo za nokat a ako je onda je bilo za konjski. Dobro bi bilo da netko ima snimku pa da vidimo koliki je to bio "nokat".
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    pa svatko pruži ruku, ne vidim tu nikakvu posebnost. Tko to ne čestita. Pa ne čestita smao on.

te hrpe priznatih poena ja nisam vidio bar ne u trenucima kad se lomi meč.

I nije bilo za nokat a ako je onda je bilo za konjski. Dobro bi bilo da netko ima snimku pa da vidimo koliki je to bio "nokat".
    Kako se cestita, o tome pricamo...

pocinje od finala US Opena 2010. Novak gubi u finalu iako je imao sanse da dobije treci set i okrene na svoju stranu... prilazi mu, grli ga i sa postovanjem mu cestita...

Onda dolazi Masters finale u Londonu, imao je problema sa vidom i socivima... tu je Nadal jos bio ljubazan...

Onda dolazi 2011... od finala Miami-a gde vec Nadal hladniji, pa finala Madrida i Rima, gde se jedva pozdravlja, pa finale Wimbledona... kako je gubio vaznije titule, jedva je pruzao ruku... a Novak i kad najvise popusi, kao npr u finalu RG sa Wawrinkom, zagrlio je protivnika i cestitao mu je na odlicnom mecu...

Treba odati tome postovanje, to nije lako uraditi... znam po sebi, kad izgubim tezak mec, 5 minuta ne zelim da vidim protivnika... posle je sve ok...

Ovo drugo, veruj mi Inkvi... milimetar u autu... mozemo i da nadjemo snimak... linije na zemljanim terenima su od plastike, nisu u ravni sa samim terenom, nego su malo iznad, a sljaka posle linije je izuzetno neravna... lopta ako samo pipne liniju, nastavlja ka udubljenju, i tu ostavlja pun trag... to zna nekad da zavara, jer moze biti i pun trag, i da se malo pocesala o liniju... i tu sudije znaju da naprave gresku...

Ne prdi Inkvizitore leba ti... U čemu se sastoji Novakovo foliranje? Jel folira da je povređen kao Marej, koji se vuče kao prebijena mačka po terenu a ima snage da igra do ujutru. Jel folira kao Rafa koji pred svaki bogovetni meč bilo da igra u prvoj rundi protiv 89. na ATP listi bilo protiv najjačih izjavljuje da se ne oseća favoritom i da prepušta ulogu favorita protivniku, i to ne sad ove godine kad je načet povredama, nego i u godinama kad je bio neprikosnoven? Šatro skromnost, a u stvari glumljenje ludila i nekorektno prebacivanje pritiska na drugog. Definicija foliranja!

U čemu se sastoji Novakovo foliranje? Nisi potkrepio svoju tvrdnju ničim pa da bi mogli da raspravljamo...

Kad smo već kod Rafe, evo malo njegove korektnosti.. Epsko polufinale Rolan Garosa iz 2013. kad je Novak u 5. setu imao 5:3 i čuveno Novakovo pecanje u mrežu:

Nađi mi kod Novaka nešto što je približno ovom Rafinom gafu... Izvoli!
    kakva drukerčina, ovo nisam vidio, razočaro me Nadal. prava tužibaba je ovdje ispao.

I preboli Nole govnare sa zapada, ti nikad nećeš biti njihov niti ćete ikada prihvatiti kao Federera ili Nadala. Za njih si neki Istočni Evropljanin sa čudnim imenom i prezimenom,pritom iz notorne Srbije, i to još brdo slemova neće promeniti. Preboli to više, vreme je...

Imaš nas 10 miliona Srba koji te ludački volimo, to ti je više nego dovoljno majstore...
    U dobroj meri je preboleo... ali ga to jos nekad progoni...

Ne mislim da je to lose... imao je par meceva gde je zbog toga prso, kao npr Wimbledon finale 2013 protiv Murraya...ali tu je faktor bio i umor, jer je u SF se izubijao sa Del Potrom u 5 setova, i nije imao goriva da potegne u finalu...

I 2010. i 2011, polufinala US Opena protiv Federera, gde je publika 99% navijala za Feda... ovde mu je inat proradio... vidi na 2:15, kao da im kaze - sta je picke, jel imate sad nesto da kazete... a predhodno je prvi Fedov servis zgromio iz reterna... posle toga dobio mec, dobio Nadala u finalu i uzeo titulu...

Neka njega sa time, taj bes ne zbog nenavijanja, nego zbog elementarnog nepostovanja, kao sto je bilo u finalu Wimbledona ove godine kad mu je kurajber iz publike uznemiravao servis...pa mu se izdrao u facu i napusio kurcem... to obicno kanalise u jos ubitacniju igru...

Kad postane ravnodusan, tad mu opadne tenzija, izgubi fokus i pocne losije da igra... paradoksalno, mislim da je zbog toga i bolji igrac... kad je cepao majcu i psovao sam sebe, posle je izasao ostar kao mac...

Ne treba traziti previse teorije zavere...ne vole ga i zbog porekla, ali jos vise zbog toga sto njihove ljubimce, Feda, Nadala i Murraya cesto ostavlja bez trofeja... tesko to gutaju, pogotovo sto to radi neki nabusiti tip sa Balkana... sve ok, ne bi ja tu nista menjao... da pocnu da ga vole, samo bi se razmazio...ovako je uvek gladan dokazivanja...

Ajde malo objektivnosti i istine...

Prepricao si detalj sa finala RG, kod sumnjive lopte... sve ok, ali ono najvaznije si ili slagao, ili lose prepricao... nije bila lopta "debelo unutra", nego bukvalno jedan milimetar, debljina nokta...tako je pokazao hawk eye... jedan milimetar je prakticno nevidljivo ljudskom oku, trag koji ostavlja lopta kod jakog udarca profesionalca je oko 10 centimetra... sta je tu jedan milimetar...stoti deo...nista... kad su pokazivali snimak, morali su dodatno da ga zumiraju, sto rade samo kod izuzetno sumnjivih lopti... znajuci da je margina greske hawk eye upravo toliko, 1mm, moguce da je lopta stvarno bila van...

Priznao je na svoju stetu brdo poena, i to u vaznim situacijama, kad se lomi mec... cesto sam izbrise trag da se ne bi sudija cimao... u tom segmentu je najvise fer igrac... nije andjeo, ali bolji od mnogih za klasu...

Gde je isto sportsmen i dzentlmen... kad izgubi, uvek ljudski pruzi ruku protivniku, cestita mu kako dolikuje, nikad se ne vadi posle poraza na srecu i nesrecu, ne pljuje protivnike...uvek maksimalno fer se odnosi prema onima i koje je porazio, i od kojih je izgubio... tu je veliki, mozda i najveci...
    slažem se s tobom, ali i on ima onu federerovsku crtu, da mu jako jako teško padaju porazi. jalo je loš gubitnik, teško se miri s porazom. ne mislim loš gubitnik da omalovažava protivnikovu pobjedu, već što se mjesecima ne može pomirit da je izgubio, npr sreća njegova pa je uzeo ovaj Wimbledon, da nije siguran sam da bi to ostavilo ozbiljne psihičke posljedice na njega, jer je kao što sam rekao loš gubitnik jako se teško miri s porazom. mislim zato i je pobjednik, ali dogodit će mu se jednom da neće uzet niti jedan slam u sezoni, i vidjet ćete da će to biti njegov kraj, kraj njegove dominacije mentalno će postat puno osjetljiviji nego što je sad, jer sad je na vrhuncu, ne mislim da može nešto puno više od ovog što sad izvodi, možda malo igru na mreži dovest u bolje stanje, ali s osnovne crte i servis teško može popravit na bolje. po meni puno je bolji serviser od Čilića, kad god je važna lopta on ili zabije asa, ili prisili protivnika na grešku servisom. tako da, vidjet ćemo po meni za sad se pokazo ko jako osjetljiv na poraze, a kad dođe u fazu da to više neće moći fizički pratit, iako je jak mentalno počet će imat i mentalne probleme jer porazi mu jako teško prijaju, mislim svima je tako ali kod njega je to izraženo do kraja. sad je bio miran za Wimbledon, jer zna da je fizički najkompletniji igrač tour-a i da samo nekim čudom i vlastitim glupostima Wimbledon može naći kod nekog drugog u vitrini. ali kad opadne fizički, i kad zaredaju neki neočekivani porazi bit će svega.

dakle, fair play mu ne dovodim u pitanje, ima i prljavijih igrača od njega, ali ono što nije korektan to je kad mu protivnik pogodi crtu a on se čudi. a on majstor pogodi po meču 20-30 crta minimalno, i nikad mu se protivnik gotovo nikad na to ne čudi. dakle ako ti pogađaš crte, pa prihvati da i tebi protivnik može pogodit koju crtu. tu se vidi da je napuhanac, ali dobro, da nije ne bi bio broj jedan. svaki broj jedan je napuhanac, barem u sebi ako ne javno. i Sampras je morao biti napuhanac, iako on to nije pokazivao javno i bio je korektan igrač, ali krajnje, ali i on je morao imat jak ego da bi bio pobjednik. nema pobjednika i šampiona, bez jakog ega, toga barem Đokoviću ne fali.

Kako se cestita, o tome pricamo...

pocinje od finala US Opena 2010. Novak gubi u finalu iako je imao sanse da dobije treci set i okrene na svoju stranu... prilazi mu, grli ga i sa postovanjem mu cestita...

Onda dolazi Masters finale u Londonu, imao je problema sa vidom i socivima... tu je Nadal jos bio ljubazan...

Onda dolazi 2011... od finala Miami-a gde vec Nadal hladniji, pa finala Madrida i Rima, gde se jedva pozdravlja, pa finale Wimbledona... kako je gubio vaznije titule, jedva je pruzao ruku... a Novak i kad najvise popusi, kao npr u finalu RG sa Wawrinkom, zagrlio je protivnika i cestitao mu je na odlicnom mecu...

Treba odati tome postovanje, to nije lako uraditi... znam po sebi, kad izgubim tezak mec, 5 minuta ne zelim da vidim protivnika... posle je sve ok...

Ovo drugo, veruj mi Inkvi... milimetar u autu... mozemo i da nadjemo snimak... linije na zemljanim terenima su od plastike, nisu u ravni sa samim terenom, nego su malo iznad, a sljaka posle linije je izuzetno neravna... lopta ako samo pipne liniju, nastavlja ka udubljenju, i tu ostavlja pun trag... to zna nekad da zavara, jer moze biti i pun trag, i da se malo pocesala o liniju... i tu sudije znaju da naprave gresku...
    Novak i Nadal se odlično slažu, kad se uzme u obzir da su veliki rivali, dok Novak i Feđo tu se točno osjeti napetost, i pred meč i tokom meča i nakon meča.

reko sam, njih dva su blizanci po horoskupu, sigurno da to igra ulogu u njihovom odnosu. dok je Federer lav, oni imaju ego ko kuća velik. ne može Feđo tek tako oprostit Novaku puno osvojenih GS njemu pred nosom, mogao je imat 20 GS minimalno da mu Novak posljednjih par godina nije uletio i pomrsio račune. tako da tu Feđo pokazuje, da nije baš tako velik kako se pretvara. on je galantan za publiku, ali privatno pogotovo prema svom trenutnom najvećem rivalu Đoki, vidljivo je da je daleko od toga. to je u neku ruku razumljivo, ali i pokazuje da nije baš takva dobrica kakvom ga većina percipira.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 14-07-2015 at 14:07

jel i vama ovaj usrani novi flash player 18 ruši youtube na stranicama, a na youtubu mogu normalno gledat ? koji je kurac tim debilima, i šta su napravili da ne mogu niti na jednoj stranici gledat ništa.

obrisat ću ga, i instalirat stari, idioti.

U dobroj meri je preboleo... ali ga to jos nekad progoni...

Ne mislim da je to lose... imao je par meceva gde je zbog toga prso, kao npr Wimbledon finale 2013 protiv Murraya...ali tu je faktor bio i umor, jer je u SF se izubijao sa Del Potrom u 5 setova, i nije imao goriva da potegne u finalu...

I 2010. i 2011, polufinala US Opena protiv Federera, gde je publika 99% navijala za Feda... ovde mu je inat proradio... vidi na 2:15, kao da im kaze - sta je picke, jel imate sad nesto da kazete... a predhodno je prvi Fedov servis zgromio iz reterna... posle toga dobio mec, dobio Nadala u finalu i uzeo titulu...

Neka njega sa time, taj bes ne zbog nenavijanja, nego zbog elementarnog nepostovanja, kao sto je bilo u finalu Wimbledona ove godine kad mu je kurajber iz publike uznemiravao servis...pa mu se izdrao u facu i napusio kurcem... to obicno kanalise u jos ubitacniju igru...

Kad postane ravnodusan, tad mu opadne tenzija, izgubi fokus i pocne losije da igra... paradoksalno, mislim da je zbog toga i bolji igrac... kad je cepao majcu i psovao sam sebe, posle je izasao ostar kao mac...

Ne treba traziti previse teorije zavere...ne vole ga i zbog porekla, ali jos vise zbog toga sto njihove ljubimce, Feda, Nadala i Murraya cesto ostavlja bez trofeja... tesko to gutaju, pogotovo sto to radi neki nabusiti tip sa Balkana... sve ok, ne bi ja tu nista menjao... da pocnu da ga vole, samo bi se razmazio...ovako je uvek gladan dokazivanja...
    Nema tu nikakve netrepeljivosti iz razloga koje spominjete. Ne gleda publika na to tako. Možda sponzori.

I da, ja mislim da on sebe tako motivira, nema veze publika s tim, on to provocira i on to tako hoće a ne zato jer njega eto netko ne voli jer Nadalu i Federeru uzima titule. To su obične paranoje i gluposti.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    slažem se s tobom, ali i on ima onu federerovsku crtu, da mu jako jako teško padaju porazi. jalo je loš gubitnik, teško se miri s porazom. ne mislim loš gubitnik da omalovažava protivnikovu pobjedu, već što se mjesecima ne može pomirit da je izgubio, npr sreća njegova pa je uzeo ovaj Wimbledon, da nije siguran sam da bi to ostavilo ozbiljne psihičke posljedice na njega, jer je kao što sam rekao loš gubitnik jako se teško miri s porazom. mislim zato i je pobjednik, ali dogodit će mu se jednom da neće uzet niti jedan slam u sezoni, i vidjet ćete da će to biti njegov kraj, kraj njegove dominacije mentalno će postat puno osjetljiviji nego što je sad, jer sad je na vrhuncu, ne mislim da može nešto puno više od ovog što sad izvodi, možda malo igru na mreži dovest u bolje stanje, ali s osnovne crte i servis teško može popravit na bolje. po meni puno je bolji serviser od Čilića, kad god je važna lopta on ili zabije asa, ili prisili protivnika na grešku servisom. tako da, vidjet ćemo po meni za sad se pokazo ko jako osjetljiv na poraze, a kad dođe u fazu da to više neće moći fizički pratit, iako je jak mentalno počet će imat i mentalne probleme jer porazi mu jako teško prijaju, mislim svima je tako ali kod njega je to izraženo do kraja. sad je bio miran za Wimbledon, jer zna da je fizički najkompletniji igrač tour-a i da samo nekim čudom i vlastitim glupostima Wimbledon može naći kod nekog drugog u vitrini. ali kad opadne fizički, i kad zaredaju neki neočekivani porazi bit će svega.

dakle, fair play mu ne dovodim u pitanje, ima i prljavijih igrača od njega, ali ono što nije korektan to je kad mu protivnik pogodi crtu a on se čudi. a on majstor pogodi po meču 20-30 crta minimalno, i nikad mu se protivnik gotovo nikad na to ne čudi. dakle ako ti pogađaš crte, pa prihvati da i tebi protivnik može pogodit koju crtu. tu se vidi da je napuhanac, ali dobro, da nije ne bi bio broj jedan. svaki broj jedan je napuhanac, barem u sebi ako ne javno. i Sampras je morao biti napuhanac, iako on to nije pokazivao javno i bio je korektan igrač, ali krajnje, ali i on je morao imat jak ego da bi bio pobjednik. nema pobjednika i šampiona, bez jakog ega, toga barem Đokoviću ne fali.
    Svi igraci imaju uspone i padove...neki porazi se nikad ne prebole... posle nekih ti treba par meseci da zaigras opet kako treba... to je sve ljudski...

Novak uspeva dve sezone za redom da posle pusenja u finalu RG dodje na Wimbledon koji mu nije omiljena podloga i uzme titulu... to je veliki posao, pogotovo ove godine, kad mu je pretilo da prospe carsku polovinu sezone kad je pocistio sve titule...

Ni ja ne volim kad pravi grimase... to je ruzno i iritantno... ali ja se isto tako ponasam na terenu, kad mi lose ide, a neko jos redja linije... izderem se iz sve snage... ljudi najvise preziru kod drugih sopstvene slabosti, tako da ne zelim da mu budem prek sudija... bolje bi bilo bez toga, ali to mu je nacin da izbaci frustracije...

Ako vec pricamo u fair play-u... najvise korektan je bio prema vasim igracima... Cilic je bio u bunaru sa optuzbama da se dopinguje... niko mu nije drzao stranu, sem Novaka, koji je optuzbama protiv ITF i ATP stavio svoju glavu u torbu...ali je ulozio svoj autoritet kao No.1 da zastiti svog prijatelja...

Ako ni zbog ceg drugog, barem zbog toga budite umereniji u kritikama... nisam siguran da bi iko drugi to uradio na njegovom mestu... svi drugi su cutali ko pizde...

Nema tu nikakve netrepeljivosti iz razloga koje spominjete. Ne gleda publika na to tako. Možda sponzori.

I da, ja mislim da on sebe tako motivira, nema veze publika s tim, on to provocira i on to tako hoće a ne zato jer njega eto netko ne voli jer Nadalu i Federeru uzima titule. To su obične paranoje i gluposti.

Ovo je dokaz postovanja... nikad porazeni nije dobio toliko aplauza...

Sta bi dao si na mom mestu, da te mrze a da ti se dive...

Ne mrze ga, ali imaju svoje ljubimce... koje je mnogo puta zavio u crno...Francuzima je uzeo Davis Cup titulu ispred nosa... sve njihove igrace terorise... ali su mu svi na kraju aplaudirali...

Šta on zna o Krajičeku. on se našao Krajičeku rugat. Krajiček je bio igrač i po. Za travu posebnu.Pojeo bi i Federara i Novaka zajedno u Wimbledonu i ne bi se ni obliznuo.

jednom je u meču s Goranom u polufinalu Wimbledona 1998-me prije onog poznatog meča sa Samprasom u finalu u petom setu..Ivanišević ga dobio nešto 15-13, 14-12....pet-šest setova mu Ivanišević nije mogao servis vratit. Lopticu nije mogao taknuti. To su bile bombe nešto ala danas kad Karlovića krene. No može taknit lopticu. Ja sam znao, to tako biva, jedan sevis gejm će puknit i tu će ga Goran dobit. I tako je i bilo. Jedan servis nakon ne znam koliko perfektnih je pukao i Goran ga dobio.

Krajiček, pa to je bio terminator na travi.

kad me potežu za jezik i budu ovako nerealni..ovaj Wimbledon je najgori odkad ga ja gledam. Jedan dobar igrač, Đoković, s ne baš sjajnom igrom osvojio ga je bez po muke i 127 poluigrača, gdje se do finala dovukao jedan Federer, čovjek u godinama koji nema snage za 4 seta a kamoli za pet.

To ti je današnji tenis. Jad i bijeda. Dok ovi mlađi ne stasaju, jad i bijeda.

pa oni su od onog medikoriteta Dimitrova, godinama pokušavaju od njega napravit igrača..al ne ide..

Općenito je nakon 2000-t potop svjetskog tenisa. 4-5 igrača uvrh glave, sve ostalo poluigrači.

Pa onda kreneš sa 80-tim i 90-im mogao bi pola dana nabrajat..Od malo starijih Borg, Mcenroe, Lendl, Conors, Wilander, Courier, Becker, Edberg, Rafter, Agassi, malo slabiji Ivanišević, Kafeljnikov, Korda, Krajiček, Cash, Philipousis, Edberg, Henman, Chang, pa zemljaši..Muster, Bruguera, ...ma ne može se čovjek ni sjetiti sviju..

80-te i 90- te su zlatna era tenisa i to će reći svatko tko se imalo kuži u taj sport.

te silne Federerove titule i Nadalove i sad Novakove pa nema većeg dokaza u kojoj rupetini svjetskog tenisa igraju.

prije da bi ti došao do finala Wimbledona morao si krv pišat a ovdje se prošećeš ko na korzu..jer su ti s druge strane ukakani mediokriteti.

Tko je gledao epske mečeve Becker- Edberg zna o čemu pričam.

gdje je švedski tenis, nema ga nigdje, gdje američki tenis, nema ga nigdje, gdje je njemački tenis, nema ga nigdje, gdje je češki tenis, gdje je ruski tenis..u rupetini..

ostali Španjolci koji se ranije van zemljanih terena nisu ni pojavljivali i hrpa Francuza ( kad su Francuzi znali igrat tenis), gdje je australski tenis..

Tko je mogao ranije u finalu vidjeti onakav užasan tenis kakav je Federer igrao u finalu. Hrpa neforsiranih, iz mjesta u mrežu ili po metar u aut..pa takav se ne bi dotaljigao ni u drugi tjedan a kamoli u finale.
    u finalu je Feđo odigrao kriminalno, ni približno ko protiv Murya, vjerujem da je to njegov psihički problem u meču s Đokovićem barem u ovom posljednjem periodu od 3-4 godine. točno se vidi, da on mentalno nije dorastao meču s Đokovićem, da je na drugoj strani bio bilo tko osim njega, on to ne bi napucavao po sred mreže. to je još jedan dokaz mojih tvrdnji da on nije GOAT, jer koji bi se to GOAT ustrtario pred finalni dvoboj ? ma da je preko puta najbolji mogući protivnik u povijesti, ako si ti GOAT kako ti tepaju, ti to rutinski meteš.

Sampras je GOAT bio je i ostat će, u mojima očima zauvijek ! i kraj priče.

po meni slažem se s tobom da je ovo rupetina svijetskog tenisa, iako to ne prija nadalovim federorvim i đokovićevim navijačima, ali ja odgovorno tvrdim da imaju samo malo bolju konkurenciju, svaki bi imao 30 posto manje GS titula od ovog broja kojeg sad imaju.

a da ne govorim da imaju ozbiljnu konkurenciju, kakva je vladala krajem 1980ih, i do kraja 1990ih. po meni tu rupu je iskoristio federer, ma koliko federerovi fanovi srali i opravdavali svog ljubimca, on je iskoristio tu rupu da napumpa maksimalno broj GS titula, mislim to mu se ne može prigovorit, ali to je još jedan dokaz da zbog toga ne može biti GOAT, iako mu Sampras javno priznaje da je GOAT, ne mogu se složit s Samprasom i nikad neću razumjet Samprasa po tom pitanju da obezvrijeđuje svoje uspjehe, u vjerojatno najtežoj eri svijetskog tenisa. normalno da se danas igra brže atraktivnije, ali zamislite sve te igrače iz 1990ih u eri od ovih današnjih, pa šta bi jedan Sampras u današnjim uvjetima prehrane teretana i svih tih modernih stvarčića šta bi on radio, kako bi on igrao, igrao bi sigurno bolje od svih trenutnih na vrhu. i baš zato što sam svijestan toga, za mene je GOAT. a to što ima 14 GS titula, ma preteć će njega još puno igrača, ali će ostati vječno u mojim očima ko najveći šampion. može ga i Borna jednog dana preteć, u nekom krajnje veselom scenariju za nas hrvate ali i dalje Sampras ostaje GOAT kad sam ja u pitanju.

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Ovo sto si napisao je ustvari i najvaznije...

Neverovatno je profesionalan... ja ne znam sportistu sa ovih prostora da se tako odnosi prema svom poslu, koji nije samo igranje meca, nego niz drugih dosadnih i jednolicnih aktivnosti koje ti ispunjavaju svaki dan... spartanski zivot, od treninga, dijete, mediji koji te slikaju i dok seres... koji je to pritisak i tegoba, a imas love da odletis na Mesec...

Njemu to ne pada tako tesko...a 99% balkanaca bi u jednom trenutku rekla - e do kurca, ispunio sam cilj, ajde malo da zivim sad...i ne samo balkanaca...
    Ja ne bih rekao profesionalan, profesionalna je većina ovih u Top 30. Jednostavno današnji sport, tenis, je takav da bez profesionalizma ti ne možeš se takmičiti na vrhunskom nivou...

Ovo što on pokazuje je nivo iznad, fanatizam. Taj poriv da iznova i iznova guraš i popravljaš se, dorađuješ detalje... Kako je samo podigao fizičku spremu, bio je Novak Nejaki do tamo negde 2010. godine predavao mečeve, što zbog disanja, što zbog žuljeva, predao je polufinale Rafi posle sata na Vimbiju 2010., pošto se sa Bagdatisom pre toga u četvrtfinalu tukao 5 i po sati... U godinu i po dana postao je najspremniji igrač na turu: bez problema je tako odradio u tri dana polufinale s Marejem u skoro 5 sati i u finalu Nadala u najdužem gren-slem finalu ikad, 5 i po sati.

I onda ogavni mediji i želja za jednostavnim objašnjenjima i senzacionalnom pričom svedu to na promenu ishrane i drkaju do iznemoglosti priču sa bezglutenskom ishranom. A suština je da mu je to samo pomoglo u rešavanju problema sa disanjem a nije mu podiglo fizičku spremu uopšte. Fanatizam i posvećenost je ono što mu je okrenulo karijeru... Jedan detalj oko fizičke spreme: podigao je tako što je vozio biciklo do iznemoglosti po bespućima Alpa, penjao se na čuveni Mon Ventu gde je cilj jedne od najtežih brdskih etapa Tur d Fransa. Pred ovaj Rolan Garos je ponavljao dril: sa obrtanjem pedala po najvećim usponima i čukama iznad Monte Karla...

Fanatizam i posvećenost, stalno isterivanje perfekcije... Evo šlagvorta od juče što je izjavio:

Iako je osvojio devet Gren slem i 24 Masters titule, Đoković smatra da to nije dovoljno.

"Uvek postoji prostora za napredak. Mi vrhunski igrači smo uvek samokritični, uvek želimo da radimo više nego drugi momci. To je nešto što je uvek u ’malom mozgu’ i što vam daje motivaciju. Konkretno, mislim da mogu pomalo da se poboljšam kod svakog udarca. Na primer, mogu da popravim igru na mreži – da češće izlazim na mrežu, koristim prilike koje kreiram sa osnovne linije. Znam da mogu da podignem igru na viši nivo."
    Posljednje uređivanje od Uroš : 14-07-2015 at 14:35

Ovo je dokaz postovanja... nikad porazeni nije dobio toliko aplauza...

Sta bi dao si na mom mestu, da te mrze a da ti se dive...

Ne mrze ga, ali imaju svoje ljubimce... koje je mnogo puta zavio u crno...Francuzima je uzeo Davis Cup titulu ispred nosa... sve njihove igrace terorise... ali su mu svi na kraju aplaudirali...
    Mislim lako je aplaudirati poraženom, treba aplaudirati pobjedniku kad dobije a kao ne voliš ga, apludirat poraženom možeš iz pakosti i zlobe.

no pošto njemu aplaudiraju i kad pobjedi bez obzira što ih nabija na kurac i šalje u pičku materinu, dernja se na njih, beči oči, ja mislim da oni nemaju ništa kontra njega, nego da je to sve vaša maaala paranoja..

Svi igraci imaju uspone i padove...neki porazi se nikad ne prebole... posle nekih ti treba par meseci da zaigras opet kako treba... to je sve ljudski...

Novak uspeva dve sezone za redom da posle pusenja u finalu RG dodje na Wimbledon koji mu nije omiljena podloga i uzme titulu... to je veliki posao, pogotovo ove godine, kad mu je pretilo da prospe carsku polovinu sezone kad je pocistio sve titule...

Ni ja ne volim kad pravi grimase... to je ruzno i iritantno... ali ja se isto tako ponasam na terenu, kad mi lose ide, a neko jos redja linije... izderem se iz sve snage... ljudi najvise preziru kod drugih sopstvene slabosti, tako da ne zelim da mu budem prek sudija... bolje bi bilo bez toga, ali to mu je nacin da izbaci frustracije...

Ako vec pricamo u fair play-u... najvise korektan je bio prema vasim igracima... Cilic je bio u bunaru sa optuzbama da se dopinguje... niko mu nije drzao stranu, sem Novaka, koji je optuzbama protiv ITF i ATP stavio svoju glavu u torbu...ali je ulozio svoj autoritet kao No.1 da zastiti svog prijatelja...

Ako ni zbog ceg drugog, barem zbog toga budite umereniji u kritikama... nisam siguran da bi iko drugi to uradio na njegovom mestu... svi drugi su cutali ko pizde...

Joj nemoj s tim opet. Uroš me davio s tim pola noći..

Uopće ne vidim da ga tko kritizira., ovo je forum nije j'beni simpozij..običan razgovor..

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Fanatici su i Rafa i Federer, to više nije profesionalizam. Šta reći o čoveku koji sa 34 godine, sa svim svojim dostignućima, i dalje se tera da trenira i prolazi sve drilove kao da je na početku karijere...

To su fanatici...

pa ne kritiziram ja njega, samo govorim da ima i on neke karakterne mane, što je i logično. nije ni on savršen, ne postoje savršeni ljudi, normalno tenisači su tu da im se divimo, ali nisu bez mana o tome pričam.

pogledaj Feđu, on je napravio prekrasnu prezentaciju o sebi, svi mu se dive gotovo svi, ali nije baš takva dobrica kakvom se prikazuje. mene ne može vući za nos, kao milione drugih.

iako je sigurno jedan od najvećih, bez obzira na rupu u svijetskom tenisu, treba svejedno osvojit 17 GS titula, ali meni karakterno nije ni približno fair ko Sampras. puno lošiji gubitnik je od njega, a da ne govorim o tome da si zbog hipe koji vlada oko njegovog imena, previše toga dozvoljava na previše igrača gleda s visoka, i to mi se kod njega ne sviđa. npr Đoković mu je u novoj eri najveći rival, a on i dalje njega tako ne doživljava, tu se vidi da je teški ali teški napuhanac.

a svi mu se dive, drže palčeve za njega, u neku ruku mi je drago da je Đoko dobio jer mi nije drag, ali opet kad vidim oxydanta i njegovo preseravanje na forum.hr-u jasno mi je zašto u finalu nisam bio za Đokoslava.

iako osobno nemam ništa protiv Đoke, čak mi ni ne smeta to njegovo trganje majica jebanje majke, pa čovjek je kad je frustriran jebe majku, ja sam sam takav šta bi ja njemu to prigovarao ? grimase, radim i ja grimase kad sam ljut, vjerojatno bi i ja na njegovom mjestu bio ljut. ali opet, ako si na javnom prostoru, ipak trebaš vodit računa o tome da imaš neke manire ponašanja, jedno je kad ja jebem majku nekome na ulici, a drugo kad izađeš na teniski teren gdje su u publici uglavnom gospoda i nekakva elita, mislim da i o tome Đoko mora vodit računa, ali očito njega za to boli kurac. ali zato i nije popularan, koliko bi mogao biti da je malo obazriviji prema toj činjenici. no dobor, Čilić je takav lik da je dovoljno reći 0-13, agent James Bond je dobio novog velikog konkurenta.

ma da je Đoko ne znam koliko bolji igrač, mogo ga je barem jednom poderat, Karlović ima 3-1 skor s njime, a ovaj nema ni jednu jedinu pobjedu u 13 susreta, i onda se mi čudimo kako ovaj dominira. teško dominirat pokraj takvih kao Čilić, kojima je takav propuh u glavi da je to čudo jedno. poštujem ja njega, ali nikad taj neće imat više GS naslova, volio bi da griješim ali mislim da mu je ovaj US open 2014 jedini GS u karijeri. nema on glavu šampiona, za osvajanje više GS titula treba imat jaku glavu, a on to nema. njemu je svaka druga loptica u pol mreže, ili u out- u ! tako se ne može do GS naslova, na US openu mi je djelovo ko da je nadopingiran, ali vidjet ćemo možda opet uzme doping pa tuče Đoku u finalu US Open-a 2015.

Ovo kaj pričate o današnjoj konkurenciji, ja bih se složio da je loša. Kad Gasquet igra polufinale onda ti je sve jasno. Meni se čini da bi Chang danas osvojil 10 GS-a kao od šale, a kamoli ostali.

Koliko je Federer osvojio GS zadnjih 5 godina. jel jedan ili dva.

Znači sa 28- 29 godina njegova je karijera u špici skoro stala..

To što se on dovuče do nekog finala, to je nedostatak konkurencije..tamo ga čeka jedini igrač, Novak koji poteže konstatno i muški...

da je konkurencija kako treba davno bi on objesio reket o klin. Ovako gura te manje turnire održava vatru što bi se reklo..ali on je penezioner..dobija ove levate u tri seta..tko ga odvuče u četvrti i peti taj ga i ima..

Ja ne bih rekao profesionalan, profesionalna je većina ovih u Top 30. Jednostavno današnji sport, tenis, je takav da bez profesionalizma ti ne možeš se takmičiti na vrhunskom nivou...

Ovo što on pokazuje je nivo iznad, fanatizam. Taj poriv da iznova i iznova guraš i popravljaš se, dorađuješ detalje... Kako je samo podigao fizičku spremu, bio je Novak Nejaki do tamo negde 2010. godine predavao mečeve, što zbog disanja, što zbog žuljeva, predao je polufinale Rafi posle sata na Vimbiju 2010., pošto se sa Bagdatisom pre toga u četvrtfinalu tukao 5 i po sati... U godinu i po dana postao je najspremniji igrač na turu: bez problema je tako odradio u tri dana polufinale s Marejem u skoro 5 sati i u finalu Nadala u najdužem gren-slem finalu ikad, 5 i po sati.

I onda ogavni mediji i želja za jednostavnim objašnjenjima i senzacionalnom pričom svedu to na promenu ishrane i drkaju do iznemoglosti priču sa bezglutenskom ishranom. A suština je da mu je to samo pomoglo u rešavanju problema sa disanjem a nije mu podiglo fizičku spremu uopšte. Fanatizam i posvećenost je ono što mu je okrenulo karijeru... Jedan detalj oko fizičke spreme: podigao je tako što je vozio biciklo do iznemoglosti po bespućima Alpa, penjao se na čuveni Mon Ventu gde je cilj jedne od najtežih brdskih etapa Tur d Fransa. Pred ovaj Rolan Garos je ponavljao dril: sa obrtanjem pedala po najvećim usponima i čukama iznad Monte Karla...

Fanatizam i posvećenost, stalno isterivanje perfekcije... Evo šlagvorta od juče što je izjavio:

Iako je osvojio devet Gren slem i 24 Masters titule, Đoković smatra da to nije dovoljno.

"Uvek postoji prostora za napredak. Mi vrhunski igrači smo uvek samokritični, uvek želimo da radimo više nego drugi momci. To je nešto što je uvek u ’malom mozgu’ i što vam daje motivaciju. Konkretno, mislim da mogu pomalo da se poboljšam kod svakog udarca. Na primer, mogu da popravim igru na mreži – da češće izlazim na mrežu, koristim prilike koje kreiram sa osnovne linije. Znam da mogu da podignem igru na viši nivo."
    Slazem se, to je preslo u granicu fanatizma...

Kakav je to sklop u glavi jbt... znas kakvi su nasi ljudi, paljevine, zive za trenutak... sto je neko rekao - nose nas velike ideje, a kad treba da pocne da se radi, onda malo ko zapne, na pola puta je vec pola napustilo brod...a onda se ti isti vrate kao kriticari zasto se uopste i krenulo sa time...

Lakse je zapadnjacima koji imaju radnu etiku, kod kojih je uspeh i pobeda svetinja... oni i nemaju tolike prepreke, mnogo stvari koje se podrazumevaju, za nase igrace su misaona imenica...

Ne znam odakle crpi tu snagu i volju...nesto je i urodjeno, a nesto mu je usadjeno od malih nogu... Jelena Gencic je tu izbrusila diamant, naucila ga da bude odgovoran, i da sanja najvece snove, drilovala ga je na Kopaoniku, pustala mu klasicnu muziku i naucila ga da sanja...

Na to sve se naslonio onaj cemer koji smo prosli 90-ih, kao da je sebi rekao - e neces ga majci... Matija Beckovic kaze da mu je reket srpska sablja... sve nase poraze i ponizenje uzeo je na sebe da pretvori u pobede...

Poljakinja je diplomirala ovim videom... Rocky prica na balkanski nacin....

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove