+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/162

Tema: Wimbledon 2015

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ma on će skoro imati 19 godina...

Al dobro.

Inače gdje su Kyrgios i Kokkinakis, igraju li još turnir..
    ima i kokinakis 20 ako ćeš tako gledat, i Kyrgos 21, neki su u tim godinama osvajali GS naslove, ali to je prošlo svršeno vrijeme. nema više samprasa i beckera, tom vremenu se može reći papa, zato jer je sad u tenisu puno toga i na fizičkom planu, a ne samo mentalnom. danas se mora imat određeno iskustvo napora na turnirima, koje Borna i ta njegova generacija nemaju, i zato ispadaju u 1,2,3 kolu maksimalno. eto Kyrgos je igrao dva četvrtfinala, Wimbledon lani, i AO početkom ove godine, ali to je još daleko od vrha, mora i on ko i Borna još puno "papice" pojest da bi se tukao s Muryem Federerom i Đokovićem na GS ravnopravno, naglašavam GS jer nije isto GS koji se igra u tri dobivena seta, ili neki turnir 500,1000 serije koji se igra na dva dobivena.

Nadala izbacio amer, Nadal nije ni sjena onog Nadala s 19 godina, tako da, pao je fizički puno, i po tome vidiš koliko je danas tenis fizički naporan i zahtjevan, bez moćnih fizikalija nema ravnopravne borbe s najboljima.

tenisku inteligenciju možeš imat, ali ako nemaš tijelo koje je sposobno odgovorit "fizičkim izazovima", džabe ti.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 03-07-2015 at 02:11

https://en.wikipedia.org/wiki/2013_W...oys%27_Singles

2013 juniorski wimbledon, Borna izgubio od H.Chunga, a pogledaj kakve rezultate ima Chung u seniorskom uzrasu, a kakve ima Borna. pogotovo GS.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chung_Hyeon

ako si gledao Chunga, onda znaš da je riječ o vrlo vrlo dobrom igraču u njegovom uzrastu, Rublev i on su mi uz Bornu najbolji te generacije. i Kyrgos koji je zbog godine i pol prednosti, ispred svih ostalih po rezultatima, što ne znači da će ostati i u budućnosti, jer nadiru mlade nade, koje sve bolje i bolje igraju.

tako da Borni svaka čast, kad je već sad među najboljima, ne vidim zašto u budućnosti ne bi bio ? pogotovo kad za 2-3 godine okopni dominacija Đokovića, i Fedex ode u penziju, Nadal više nije prijetnja gotovo nikome a za dvije godine će biti u mirovini, dakle zašto na njihovo mjesto ne bi upao Borna ? zašto Borna Kyrgos i Rublev, ne bi bili novi Đoković Nadal Federer ? sve se fino slaže da će to biti tako, a modža još tko uleti kao npr ovaj Chung Zverev Kokinakis, već sam rekao čim bude konkurencija veća tim bolje, jer će to i za kvalitetu tenisa biti bolje, možda će neki zbog toga imat manje GS titula od navedene trojke koja je poharala sve GS naslove, uz Murya koji je s 2 GS smješno stavljat u kontekst Federera Nadala i Đokovića, ali zato i govorim kome treba takva monopolizacija tenisa ? neka bude barem 10tak pravih igračina, koje će publiku dovodit do erupcije oduševljenja svojim tenisom.

inače Chung južnokorejac je pobjedio Kyrgosa u juniorima, kao i tamnoputi šveđanin Ymer nedavno, tako da Kyrgosu svaka čast, kuju ga u nebo ali još on mora puno radit na sebi ako misli biti svijetski vrh, to važi i za ostale nabrojane. na dobrom su putu, ali ja bih rekao da su im sad najkritičnije godine, sve će se uskoro vidjet za što je tko sposoban, kroz 2-3 godine bit ćemo puno pametniji tko se od njih s pravom ima nadat borbi za prvo mjesto.

http://www.stevegtennis.com/head-to-.../Nick_Kyrgios/

ovaj Ymer bi isto mogao biti odličan igrač, gledao sam ga, i zna mali napast ko i Rublev, ima jake udarce i igra napadački kad je u prilici zabit winera ne okljeva. tako da, ima još tu dobrih mladih igrača, koji sigurno neće tek tako prepustit vodeće mjesto bilo kome od navedenih, kroz 2-3 godine bit ćemo svi puno pametniji tko je za što sposoban, i koliko često će ti dečki razbijat pičke ovima koji su trenutno na vrhu.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 03-07-2015 at 02:48

http://www.scoreboard.com/hr/utakmic...v8y4k/#detalji

Kyrgos dobio Raonića 3-1 u setovima, zabio 34 asa u četri seta. već sad je među najboljim serverima turnira, po meni to je ključna razlika između njega i Borne, servis mu je puno ubojitiji. ali Borna je dobar defanzivno, po meni to bi mu mogla biti prednost u budućnosti, al s Kyrgosom je stvar u tome što on ako te ne probije servisom probije te forhendom ili beckehdom, u svakom slučaju nezgodan igrač i sigurno jedan od glavnih konkurenata za budući broj jedan. po meni Borna mora puno poradit na svom servisu, previše se muči na svom servis game, dok jedan Kyrgos rutinski odvali serviranjem Raonića, koji je također odličan server.

ali dobro, vidjet ćemo šta će biti u budućnosti, u svakom slučaju moraju puno još radit na svojoj igri da bi prismrdili vodećoj trojki, Đoković Federer Murry, i kakvi su to luzeri danas u tenisu kad jedan Federer s 34 u guzici drži 2 mjesto ATP-a, ovaj Raonić je bio 6, sad je zasluženo pao ali kad gledaš šta taj čovjek ima osim servisa, ima tu i tamo koji wiiner za puknut i generalno nit prdi nit smrdi, a on u top 10. stvarno je tenis danas pun luzera, iako je fizički daleko zahtjevniji nego prije.

osim ove trojice na vrhu, ne vidim tu neke šampione, dok se ne smjeni ova teniska generacija koja je sad na vrhu, tako da, bit će zanimljivo za pratit nastavak karijere ovih mlađih, jer od ovih trenutnih top 10 smo više manje sve što smo mogli vidjeli.

Čilić bi trebao dobiti Isnera. paše mu po igri a i ima 4:0 protiv njega koliko god ne izgledala dobro njegova igra.

3:1 npr.

Ako ne dobije, to znači da je u teškoj banani.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Čilić je po meni propuh u glavi, s njim nikad ne znaš, ako ga krene može dobit i najbolje. ako ne, može ga dobit netko van top 100, a kamoli ne Isner. ali vidjet ćemo sve, još malo pa počinje meč.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kurirko odlučio amerikancu održati lekciju dva dana zaredom.

Čilić je stvarno u rupi mada je Isner odigrao jedna od boljih mečeva od kad ga gledam. Ali sve to ne bi bilo dovoljno bez Marinovih "epohalnih" failova. U tie breaku nakon mini breaka dvi čiste di tribaš samo pribacit loptu priko mreže pogotovo kod slabo pokretnog Isnera lopte opropastit, to može samo Marin Čilić. To može samo on.

paradoksalno je da skoro bolje reternira prvi Isnerov servis nego drugi.

Al i Isner je odigrao dobar meč nema šta.. Gledao sam ga s Troickim u Quensu kad nije ni približno ovako servirao.

A Marinovo pogađanje servisa sinoć u zadnjem gemu na 0:30 nitko normalan ne može objasnit..

što bude bit će..izmorilo brate..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-07-2015 at 14:54

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Prošli kurirko i karlović, Hrvati dominiraju,a onda,barem za kurirka,slijedi slatki poraz od đoke,porazi bole,ali taj je uvijek sladak za kurirka.

Dobro je Marin odigrao ova dva gema, ipak je zaslužio prolaz mada je moglo i ranije. Malo mu je pomogao i Isner zadnjom duplom ali to je tenis.

Za Karla sam rekao da može protiv Tsonge, on mu je igrač po nekoj mjeri mad amu nije oduzeo servis ali mu je uzimao dosta poena i to presudilo u taj brekovima.

U zadnjem taj breku je imao na set loptu Tsonge dupli udarac reketom i to baš dupli.

Sad ga čeka vjerovatno Murray..bit će suđenih prijestupa kod servisa..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-07-2015 at 21:46

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Šteta za karlovića što uz servis nema još koje oružje,mogao je imati puno bolju karijeru.

ima dobar volej i solidan forhend. Backhand mu je najlošija strana, nikad i nije odigrao ništa osim backhand slajsa

još kad se Borna priključi za godinu dvije, samom teniskom vrhu, e onda ćemo imat tri Hrvata u četvrtfinalu Wimbledona. yupi

pozdravlja vas čovjek planina, ili dr Ivo, poznatiji kao "div s šalate".

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ima dobar volej i solidan forhend. Backhand mu je najlošija strana, nikad i nije odigrao ništa osim backhand slajsa
    ne vriđaj mi Ivu planinu, i ljudinu, takvu mrcinu i zvijer jednom majka rađa. kud sreće da dobijemo još kojeg diva nalik njemu, koji će mrcvarit ove top 10 igrače, svojim topovskim udarom iz servisa.

Ivo, ubij bandu, satri gamad.

isto tako teze da su Srbi bolji u tenisu od nas su smješne, da im se oduzme Đoković bili bi slabiji od nas. ključna prednos im je Đoković, a i on će kroz koju godinu putem Nadala i Federera, doživjet teniski pad, tako da budućnost je naša a ne njihova.

i zato dosta je bilo tog njihovog kurčenja, dok smo mi imali pilića i ivaniševića, oni nisu znali kako izgleda teniska loptica realno. pa i sam Đoković stariji, Srđan priznao je u jednom intervju da smo za vrijeme juge bili jači od njih u tenisu, o čemu mi pričamo ?

i sad na krilima Đokovića, su dobili vjetar u leđa da kenjaju i dave kako su veća teniska nacija od nas, kad se gleda sveukupna povijest tenisa na ovim prostorima, ne bih baš rekao, oni do pojave Đokovića i Ane i Jelene u ženskom tenisu, praktički nisu ni postojali na karti tenisa, osim onog Bobe Živojinovića koji je u zenitu karijere ostvario slabije rezultate nego Goran, tako da pustimo lovačke priče srba, neka oni sebe tješe još malo, ali naše vrijeme tek dolazi. Ana i Dona u ženskom tenisu, Borna u muškom ide do vrha, možda i broja jedan jednog dana, tako da neka uživaju dok još mogu. nećete se još dugo radovat pobjedama nad nama. nije mi jasno kako to da u vaterpolu imaju više uspjeha od nas, kad se gleda povijest jednog Juga ili Mladosti ? daleko bolje rezultate imaju Jug i Mladost u euro vaterpolu, nego Partizan i Zvezda, a oni od 2000 dominiraju više manje na svakom drugom natjecanju, to je znak da ne radimo dobro na reprezentativnom nivou.

DCup smo osvojili prije srbije, dakle o kakvom to oni teniskom dominiranju nad nama govore, da nemaju Đokovića mi bi bili favoriti u susretu protiv njih, kad bi bili kompletni dakle Ivo Borna i Marin, sigurno nisu jači Troicki Zimonjić i Tipsarević od navedenih, ne kažem da nisu dobri, pogotovo Troicki na travi, i Tipsarević zna biti nezgodan kad je u formi, te Zimonjić u paru, ali mislim da smo kompletni jači od njih i da bi ih dobili. prevaga je Đoković, koji im praktički svaki put donese minimalno 2 boda, i treći ako igra parove. a protiv nas u kraljevu je igrao, tako da, sve je jasno ko dan otpišite im Đokovića i stvari su poprično izjednačene ako ne i u korist naših.

dakle, ne podcijenjujem nikoga, ali realno je da smo bolji ako se gleda tenis od samih nastanaka do danas, imamo dužu tradiciju tenisku od srba. to što su se oni od 2000 preporodili u tenisu, kao i u većini drugih sportova je drugi par rukava. ali evo npr, košarka će uskoro biti opet hit u hrvatskoj, to sam siguran, bit će medalja sto posto. ovu generaciju što dolazi neće sjebat nitko i ništa, onda tenis ima naznaka da će se dogodit preokret, kako su Srbi dominirali uspjesima od 2000 na ovamo, tako ćemo mi preuzet inicijativu u narednih 10-15 godina, odbojka nam je raspad za razliku od srpske tu ništa nećemo promjenit u svoju korist, rukomet može bolje ali smo i dalje najbolji na ovim prostorima. nogomet također, nakon odlaska braće mamić mislim da ćemo biti još i bolji, i da ćemo konačno doživjet i neku medalju oko vrata, vrijeme je za još jednu broncu s SP. olimpijada nam je uvijek ležala, tu smo od srba bili uvijek uvjerljivo bolji, tako da ne znam o kakvom to aleksa dominiranju u sportu priča, u par sportova su dominantniji ali mia hrpa sportova u kojima su naši dominantiji i uspješniji od njihovih, evo Ustaše 19 reprezentaicja u košarci pobjedila sve do finala, osim amera u skupini ! a oni ispali od Australije, koju bi naši poderali 15-20 razlike. dakle, u košarci je evidentno da ćemo u budućnosti preuzet primat, ovaj Teodosić Bogdanović Raduljica itd, im neće još dugo biti oslonac, a mi imamo igrače u mlađim uzrastima boli glava, uvjeren sam da ćemo ih u košarci za 3 do max 4 godine, odvaljivat od batina i baš ću uživat jer onom prozivanju da smo sišli s postolja 1995 ne nazire se kraj, vrijeme je da im se najebemo mamite i da se upraksiramo biti za stepenicu više od njih, ključno je biti za stepenicu više od njih u bilo kojem sportu, da nam se ne foliraju previše.

ne spominji mi Đoni Moniku Seleš, riječ je o mađarici, a dobro je poznato kako vi rezonirate na mađare. s visoka, ali vam nije mrsko reći da je Monika Seleš vaša tenisačica, samo zato da bi se kitili njenim uspjesima.

aj da vidim, tko to smije da nas bije, dajte nam tog Đokovića u četvrtfinalu da ga Marin prvi i posljednji put podere u karijeri.

gleda tko ovu francusku sobaricu i pičku Gasque-a ? ima dvije meč lopte glupan u trećem setu, i naravno izgubi set, i sad će mu opet Kyrgos jebati mamitu ko lani, kad je gubio 2-0 u setovima, i spasio 9 meč lopti, sad je spasio dvije a nije ni peti set.

jadan li je ovaj francuz, nevjerojatno, mrzim kad netko ima takav kukavan govor tijela ko on, iako Kyrgos ne igra ništa bolje, ima bolji govor tjela.

Karlo veliki jebucka Murya, morat će se danas pošteno oznojit Mury za pobjedu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove