Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
otkad me je hp printer izmučio do kosti,ne pada mi na pamet više ništa od njih kupovati...
Mene je razočarao multifunkcijski Canon ("You Can on Canon"). Zbog skenera koji se jako malo koristio a nekim čudom postao neispravan i ne radi ispisivanje koje nema veze sa skenerom. Dok multifunkcijski Epson, ne radi ispisivanje, problem s uvlačenjem papira a radi skener.

Na kraju trebaš gledati isplativost, cijenu tinte. Ako govorimo o jeftinim tintnim pisačima, onda Canon i Epson imaju vrlo povoljne cijene zamjenskih tinti jer s tintom ne dolazi glava kao kod HP-a i obično su njihove tinte podijeljene na CMYK boje dok kod HP-a ima jedan spremnik s bojom i crnu čime se nepotrebno stvara smeće jer ako nema plave boje moraš baciti cijeli spremnik s bojom bez obzira koliko ima žute i crvene boje dok kod Canona i Epsona kupiš boju koja ti nedostaje. Međutim kod HP-a nema problema s mogućim zaćepljenjem jer svaka nova tinta ima na sebi glavu za ispisivanje ali povećava troškove izrade i mislim da HP-ovi spremnici imaju nešto veći kapacitet.

Dugoročno su najisplativiji CIS (Continuous ink system) pisači gdje se boja konstantno nadopunjuje a originalne boje nisu skupe. Canon u tom slučaju ima po meni elegantnije rješenje, ali zbog negativnog iskustva s multifunkcijskim printerom bih radije uzeo Epsona.