+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/32

Tema: Laptop

skater se totalno razumje u tehnologiju, dam se kladit da radi u nekom poznatom techno marketu.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    skater se totalno razumje u tehnologiju, dam se kladit da radi u nekom poznatom techno marketu.
    Ne razumijem se toliko koliko misliš ili izgleda na prvi pogled, ali pratim IT scenu koliko mogu i umijem.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    dam se kladit da radi u nekom poznatom techno marketu.
    Baš, i prikriveno reklamiram određeni techno market.
    ZA DOM SPREMNI !

Skateru, molim te da ne reklamiraš technomarket i to prikriveno. Hvala Northu što je upozorio nadležne na ovu prljavu rabotu.

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Ne razumijem se toliko koliko misliš ili izgleda na prvi pogled, ali pratim IT scenu koliko mogu i umijem.

Baš, i prikriveno reklamiram određeni techno market.

Ima neko da ovdje može malo pomoć oko popravka laptopa? Ne znam šta mu je, ali lampice svijetle ali je ekran crn. Također, laptop ne daje sliku kad se spoji na vanjski monitor.... Jel zna neko šta bi to moglo biti? Potražio sam na internetu i nazvao ovaj servis u Rijeci, rečeno mi je bi trebao donjet laptop da naprave analizu, ali da simptomi vuku na kvar na matičnoj. Nije mi htio preko telefona nagađati o cijeni popravka, jer su mogući različiti kvarovi, ali ako je ono šta on misli da je, onda bi popravak koštao 600kn. Samo mi je još taj trošak trebao... A nemrem bez lapa, kak ću prek tableta, ovu poruku tipkam pol sata

Ha, nema Skatera da ti pomogne, on je stručnjak za te stvari. Jesi odnio na popravak ili se još mučiš prek tableta?

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Da malo oživim temu, dakle, jedno brzo pitanje za znalce:
    Tražim nekakav laptop, do 3500kn, za uobičajenu upotrebu, dakle nekakve uravnotežene konfiguracije, za žensku osobu pa po mogućnosti što laganiji, recimo do 15,6 incha
    Zanima me općenito kakve su karakteristike koje marke, npr jeli HP još uvijek kvalitetan i precjenjen, a LENOVO nepouzdan ili šta ja znam.
    Također, koji dućan u Zagrebu ima najbolji izbor i najbolje cijene
    Skateru, tebe gledan...
    Hvala unaprijed
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od teenager Vidi poruku
    Tražim nekakav laptop, do 3500kn, za uobičajenu upotrebu, dakle nekakve uravnotežene konfiguracije, za žensku osobu pa po mogućnosti što laganiji, recimo do 15,6 incha
    Zanima me općenito kakve su karakteristike koje marke, npr jeli HP još uvijek kvalitetan i precjenjen, a LENOVO nepouzdan ili šta ja znam.
    Skateru, tebe gledan...
    Hvala unaprijed
    nisam skater, ali sam žensko. imam lenovo 4,5 godine, ima ga i sestrična, mjesec dana mlađi od mog, niš im ne fali.
    i na poslu sam si uzela jedan, radi ko urica. al dobro, taj je nov.
    za cijene pogledaj po netu, moj je iz Jurišićeve, rodica je svoj kupila u Areni, čini mi se da tamo ima hp-ov dućan. ali naši su 17", oni su nešto skuplji.

edit: ovaj na poslu je oko 3000 kn, očito su pojeftinili od 2013. u hardware se ne kužim, ne bih znala razliku.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    A ništa, zaletit ću se do arene onda

Skateru, tebe gledan...
    Hvala unaprijed
    Svi su ti današnji laptopi tu negdje po kvaliteti i cijeni, koliko para toliko muzike, ali ne nužno. U istom cjenovnom razredu razlikuju se po ugrađenim komponentama (neki preferiraju ili imaju većinom ili mješovite kombinacije, Radeon grafičku nasuprot GeForce-a ili integriranu grafičku, od 4-8GB RAM-a, disk većeg kapaciteta ili SSD disk puno manjeg kapaciteta ali brži i ugodniji za rad, brži ili sporiji procesor, tajna je u balansiranju komponenti i optimiziranom sustavu), kvaliteti materijala (plastika vs aluminij) i ekrana, izrade i još nekih inženjerskih sitnica (hlađenje i buka) koje čine razliku ali je to potrebno detaljnije proučiti.

Lenovo je bio na lošem glasu jer je stavljao uobičajena predinstalirana shareware smeća koja i drugi obično stavljaju na svoje laptope ako dolaze s predinstaliranim Windowsima (usput budi rečeno, predinstalirani Windows s laptopom je puno povoljniji nego da se Windows kupuje odvojeno, ali oni koji stavljaju nelegalnu kopiju ionako na to ne moraju obraćati pozornost), samo što je bilo i sigurnosnih propusta pa je to dodatno štetilo ugledu.

Neke Lenovo serije imaju inženjerski pedigre starih dobrih IBM laptopa, legendarni Thinkpad s patentiranim trackpadom koji se može vidjeti rijetko na ostalim laptopima (mislim da sam ga vidio jedino na hp-u).

HP je mislim u Hrvatskoj najprodavaniji, ne znači nužno da je zato najbolji ili najkvalitetniji.

Toshiba je neko vrijeme imala, ne znam ima li još tu akciju, "No matter what guarantee" (http://www.toshiba-croatia.com/gener...whatguarantee/) bez obzira što se dogodilo s laptopom (u zdravorazumskim okvirima, znači nenamjerna šteta, krađa), dobivaš novi laptop.

Osim tehničkih specifikacija, za laptop je dobro gledati koji ti daje najviše garancije, Dell standardno nudi 3 godine, ostali po dvije ili jednu godinu ovisno o modelu uz mogućnost doplate dodatne garancije. Sada koliko vidim, dosta proizvođača nudi 2 ili 3 godine garancije.
    Neki laptopi su na akcijama jer imaju procesore starije generacije pa se prodavači žele riješiti starih zaliha, nije nužno loše rješenje ako se radi o dobrom modelu povoljnje cijene.
    Acer standardno nudi u odnosu na ostale puno za uloženi novac glede snage ugrađenih komponenti.

tl;dr

https://cdn2.elipso.hr/www/images/xbig/125236.jpg

https://www.elipso.hr/informatika/la...89-HV_MS927GT/

Točno 3500 kn + torba i miš odnosno uz ljetni popust 3.325,00 kn.
    Posljednje uređivanje od skater : 19-07-2017 at 19:46
    ZA DOM SPREMNI !

Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Kupijo sam neki Lenovo, lip mi je bio, 4000 kunica iskeširo i Bog te veselijo. U svakom slučaju nit su moje pare nit je laptop za mene, budem ga koristio samo mjesec dana a onda ga proslijeđujem sestrici
    i5, 256gb ssd i 4GB ram, amd grafička, to će bit ok, sad možda sam moga i bolje proć, al bilo je vruće danas i nije mi se dalo šetat po areni...
    U svakom slučaju hvala na savjetima

Kupijo sam neki Lenovo, lip mi je bio, 4000 kunica iskeširo i Bog te veselijo. U svakom slučaju nit su moje pare nit je laptop za mene, budem ga koristio samo mjesec dana a onda ga proslijeđujem sestrici
    i5, 256gb ssd i 4GB ram, amd grafička, to će bit ok, sad možda sam moga i bolje proć, al bilo je vruće danas i nije mi se dalo šetat po areni...
    U svakom slučaju hvala na savjetima
    Glavno da je lip. Lako je tuđim lupati po stolu pa se nisi previše potrudio pogledati ostale opcije.

Mada, prema napisanom, ima komponente koje uz nadogradnju memorije na 8GB ako bude potrebno može poslužiti na duže staze.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove