+ Odgovori na temu
Stranica 30 od 79 PrviPrvi ... 20 28 29 30 31 32 40 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 581/1566

Tema: Vijesti iz BiH

E Grunfe, šta ti je život, Srbin brani Hrvatsku i Hrvate (u biti brani istinu) a Hrvat ga proganja jer je na strani Hrvatske

Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    U naslovu kažu da je Čegar premlaćen poslije u tekstu spominju Lukača.
    vjerojatno lapsus

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    vjerojatno lapsus
    Možda loš alkohol pio prije pisanja.

E Grunfe, šta ti je život, Srbin brani Hrvatsku i Hrvate (u biti brani istinu) a Hrvat ga proganja jer je na strani Hrvatske
    Kaj nije on Hrvat?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    krv nije voda
    I to sto velis.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kaj nije on Hrvat?
    Pa i Divjak se zalaga za ravnopravnost Hrvata, mislin cak za treci entitet, sto zlatni ljiljani nisu bas komentirali blagonaklono recimo to tako....

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kaj nije on Hrvat?
    menščini da je Srbin. Čegara baš i nema Hrvata :

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pa i Divjak se zalaga za ravnopravnost Hrvata, mislin cak za treci entitet, sto zlatni ljiljani nisu bas komentirali blagonaklono recimo to tako....
    hm,prvi put čitam sad o tome.Divjak mi je uvijek bio onako što se kaže Alijin Srbin

Divjak je isto predlagao da se Hrvatska treba tužit za agresiju, treba razumjet čovjeka, treba ostat i opstat u Sarajevu. Nego jel general Šiber za to.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    Divjak je isto predlagao da se Hrvatska treba tužit za agresiju, treba razumjet čovjeka, treba ostat i opstat u Sarajevu. Nego jel general Šiber za to.
    ja mislim da je on već rahmetlija...
    Vuk dlaku mijenja,potpis nikada.

devar

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    ja mislim da je on već rahmetlija...
    Jel on bio za to je trebalo glasit pitanje.

Datum registracije
    Sep 2016
    Uhapsili Dudakovica, naravno ne zbog ubojstva generala HVOa, ne zbog granatiranja Zadra.

Nije da nismo navikli, tako i se i Mladica ne tereti za ikakav zlocin nad Hrvatima.

Ovo bi moglo postati opasno po pripadnike HVOa, na nekome ce Muslemani traziti satisfakciju.

SIPA, to je produžena ruka Dodika i Vučića. Rade kaj požele. Sad možemo očekivati neki ustupak od strane Bakira Srbima, a sve bu završilo s uhićenjem 30 Hrvata zločinaca.

Datum registracije
    Sep 2016
    Valja viditi kako ce se nagoditi ovaj JNAovac.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovaj Covic postaje polako dosadan non stop hvaleci i podupiruci svaku ideju i svaki izprdak Vucica.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    U oči održavanja predizbornog mitinga Redžepa Taipa Erdogana u sarajevskoj Zetri 20.05.2018. godine, gotovo sve policijske agencije iz Sarajeva i šire su se uključile u Sarajevu u ovaj "projekat" garantirajući sigurnost za otprilike 10-15 tisuća turskih posjetitelja, koliko ih se očekuje, a koji su se već poćeli slijevati iz država EU u Sarajevo, grad i onako opterečen enormnim brojem imigranata, ali i beskonačnih kolona ljudi koji dolaze iz arapskog svijeta u ovaj grad, što kao turisti, što kao povremeni rezidenti.

Grad neodoljivo podsjeća na neku bliskoistočnu varoš, što radi arapa, a što radi nevjerovatnih gužvi koje oni i turci izazivaju u najužem jezgru općine Stari Grad, dakle, na samoj Baščaršiji, gdje nema prostora da se provuče igla, te ljudi kao u nekoj procesiji talasaju do sebilja i tek tu negdje oko trga moguće je pobjeći iz mase bočnim ulicama u kojim izgubljeno hodaju preplašeni ljudi koji su se tu izgubili i traže pomoć da se vrate u Sarače ili Čurćiluk.

Ima tu nešto i europljana u grupama uglavnom uredno obilježenih sa turističkim vodićima, koji ih predvode i dakako, tu su grupe koreanaca, kineza i japanaca još bolje organiziranih, što je valjda u krvi ovim dalekoistočnim narodima.

Govorka se da je nakon događaja u Gazi, te krize sa Iranom i ovo sa Erdoganovim predizbornim kapric mitingovanjem doprinijelo da gđa Morin Kormak veleposlanica USA u BiH napusti Sarajevo, sa preporukom USA građanima da u narednom periodu zaobilaze ovaj grad, radi mogućih nasrtaja palestinaca, turaka i ostalih njihovih simpatizera na amerikance u Sarajevu.

Oficijelno političko Sarajevo daje potporu i Erdoganovom mitingu, kojem su se inače suprotstavile neke zemlje EU, među kojim i Njemačka i Austrija, ali i deklarira se protiv američkog stava o Iranu i podrške Izraelu oko uspostavljanja američkog veleposlanstva u Jerusalimu, što je zasigurno izazvalo stanovitu uznemirenost ne samo kod gostiju iz USA u Sarajevu, nego i kod gostiju iz zemalja EU koje stoje iza pozicija Sjedinjenih Država u spomenutim slućajevima.

Prema dostupnim informacijama trenutno su najsigurniji teritoriji RS-a i Herceg Bosne i očekivati je da će prema pojedinim destinacijama iz ovih područja BiH krenuti europski turisti koji će u narednih desetak dana izbjegavati Sarajevo.

U pojedinim dijelovima grada po parkovima i susjednim ulicama oko tih parkova spavaju desetine imigranata, koji unose sve veći nemir među građane Sarajeva koji su izloženi pljačkama , napadima i posebno napadima na žene i djevojke koje idu u europskoj garderobi prilagođenoj dosta toplom vremenu u Sarajevu.

Država još nije iznašla efikasan način da zbrine desetine tisuća izbjeglica koje su već tu, a najavljeno je čak novih 100 tisuća osoba koje se kreću prema granicama BiH.
    Ministarsko vijeće koje se animiralo nije kadro da odgovori izazovu imigrantske krize koja je na pomolu u BiH, ali je donijela nekoliko mjera s kojim će pokušati da tu neminovnu nadolazeću krizu umanje.

Nakon što je održana zadnja i k tomu neuspješna sesije predstavnika parlamentarnih političkih partija uoči raspisivanja izbora u BiH tijekom listopada, gđa Kormak je uputila kritiku gospodinu Ćoviću radi njegove izjave da ne namjerava do konca godine više raspravljati o izmjenama i dopunama Izbornog zakona, previđajući da je akademik Ćović pridometnuo da će se unatoč tome svim silama truditi na implementaciju izbornih rezultata i dogovornu popunu Doma naroda Parlemanta BiH.
    Na ovaj način gđa Kormak veleposlanica USA u BiH pokazala je još jednom da se ponašala kao ambasadorka Republike Turske, prešutivši farsu oko Erdoganovog mitinga u Sarajevu koji se organizira, kako rekoh, kao kapric EU, koja taj miting nije dozvolila da se održi u svojim državama i sad je već bjelodano jasno i u kapric USA.
    Ista dama je prešutila i jasan signal političkog Sarajeva da je bošnjački dio Federacije pod uticajem Turske i da Njeno prisustvo, a sada kako se prića u kuloarima "bijeg" iz Sarajeva u strahu od eskalacije mitinga u demonstracije usmjerene protiv USA dodatno zahtijeva pojašnjenja gđe veleposlanice USA u BiH.
    Posljednje uređivanje od sagitarius : 16-05-2018 at 15:05

Datum registracije
    Sep 2016
    Sagi, sto Muslimani planiraju sa tin Afghancima/Arapima stagod....uvaliti ih Hrvatskoj?

Ti kao Jason Bourne tamo.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Sagi, sto Muslimani planiraju sa tin Afghancima/Arapima stagod....uvaliti ih Hrvatskoj?

Ti kao Jason Bourne tamo.
    Realno strategija postupka sa imigrantima, od kojih je, kako se tvrdi 95% ljudi van ratnih područja, koji koriste sirijsku krizu da se presele na zapad, računajući na sve benefite slobodnih demokracija EU, pa i šire i dalje, jasno, ukoliko se ukaže prilika odlaska prema USA, Australiji, ne postoji, dakle, realno strategija ne postoji.

Deklarativno ministarsko vijeće BiH je bukvalno nemoćno da filtrira granice BiH ili ih u nekom smislu zatvori, ne samo radi onoga "što bi svijet rekao o BiH", nego naprosto što BiH nema taj kapacitet graničnih službi i pratećih agencija koje bi takovu jednu odluku mogle sprovesti u djelo.

Ne bih banalizirao i rekao da bih vlasti žele svjesno da propuste imigrante prema Hrvatskoj i EU dalje, što ne isključuje neka razmišljanja koja sam čuo, a koja upravo idu u tom smijeru, kao "brigo moja pređi na drugoga", nego poroznost BiH granica je jednostavno takova da nema šansi da se sa BiH strane prema Hrvatskoj neće pokušati probiti realno veliki broj onih koj svoju odredišnu destinaciju vide u zapadnim zemljama EU preko Hrvatske.

Koliko sam informiran, u BiH je podneseno jedva tridesetak zahtjeva za BiH azilom, a dokumente da apliciraju za azil nose masovno svi imigranti, kako bi se lakše prebacivali sa dijela BiH na drugi dio BiH odakle bi pokušali ići dalje.

Vlasti RS su prije nekoliko dana pooštrili kontrolu prometa ljudi i vozila koji dolaze iz federalnog dijela, a sve to u cilju zaustavljanja migrantskog vala preko teritorija RS.
    Slično raspoloženje, čitam u tisku, vlada i na teritorijama gdje Hrvati iz BiH čine večinu, no zvaničnih potvrda o tome nisam dobio, unatoč nastojanjima da dođem do validne informacije.

Da skratim.
    Kod muslimana Bošnjaka još uvijek nije oštro izražen animozitet prema "braći" arapima, valjda još nije počinjen prevelik broj kaznenih djela od strane migranata, koji svakodnevno prave probleme po Sarajevu, ali eto, to još nije došlo do svijesti večine, mada sam već zapazio po samoposlugama kad raspuštena i nevaspitana "dječica" arapa krenu u rušenje robe sa gondola i krenu prevrtati manje gondole, izuzetno oštre osude građana pa i psovke koje ne bih ovdje ponovio, na njihov račun, da mi se čini da ipak pomalo svijest građana kreće zajedno sa pričama koje kruže gradomo incidentima da se lagano diže iz letargije i početnih simpatija.
    Javne osude međutim izostaju, kao što uostalom dosta toga zna prešutiti i tisak i općenito mediji političkog Sarajeva i to je za sada jedini indikator da su "stvari pod kontrolom" mada je sve jasnije da "kontrole" nikad po ovom pitanju nije ni bilo.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    I ovoga puta kuloari su točno predvidjeli ono što sam pripomenuo u prošlom postu u svezi sa premještanjem imigranata konkretno iz Sarajeva da se "neisključuju neka razmišljanja, koja sam čuo, a koja upravo idu u tom smijeru", odnosno ne baš prema Republici Hrvatskoj, ali da prema pretežito hrvatskoj županiji HNŽ u BiH.
    Licemjerje sarajevske čaršije i ovoga puta je isplivalo na površinu u svom punom sjaju bijede, što su osudili otpor prihvatanja imigranata u HNŽ, a kojih se inače Sarajevo sa velikim olakšanjem riješilo, jer tijekom proteklih mjesec i pol dana više od 300 imigranata nalazilo se smješteno u parku preko puta Vijećnice u Sarajevu, da bi im se poslije mjesec dana neljudskog boravka na ledini dalo nešto šatora i to kasnije prozvalo šatorskim naseljem.
    Licmjerje je tim veće što su imigranti nuždu obavljali u tom parku, bez ikakvih sanitarija i vode.
    Konačno kada su krenule tuče svađe i pljačkanje koje su Imigranti činili uz fizičke napade na turiste iz EU, što je počelo izazivati ozbiljan revolt građana Sarajeva, politika čaršijskog mindera je odlučila da pokupi što više imigranata potrpa ih u Centrotransove autobuse i pošalje u Salakovac.
    Čitava stvar je kuliminirala kada je policija HNŽ-a zapriječila ulazak autobusima s imigrantima na područje svoje županije.
    Neko napisa: sila boga ne moli.
    Uzalud je bilo sve.
    Stvar je epilogizirala sprovođenjem imigranata u nekakav kolektivni smještaj u Salakovcu, odakle su već neki a propo pobjegli, a policijski čelnici ove županije koji su se suprotstavili prolasku konvoja, su istraživani i još se istražuje njihova navodna kaznena odgovornost zbog ne prihvatanja ljudi koji su u BiH ušli ilegalno i u svezi s čim nisu obavljeni nikakvi razgovori koji bi prihvatili ili odbili ovu opciju koja je inače unatoč ovako složenom pitanju išla preko brzojavnog dopisa.
    Prašina se još nije slegla oko ovog događaja za kojeg su opet političkom Sarajevu licemjerno krivi Hrvati iz BiH a već se najavljuje kretanje oko 50 tisuća imigranata prema BiH granici.
    Kuloari užurbano kalkuliraju da je sljedeći za prijem ilegalnih imigranata koji prolaze preko BiH granica kao kroz sir, o čemu se takođe nagađa da se svjesno puštaju, RS, na što su dobili rezolutan Dodikov odgovor da o tome nema govora, odnosno da se ne računa da RS ima ikakve kapacitete da primi imigrante u bilo kojem broju pošto RS ima dosta svojih problema, te da o nikakvom prihvatu nema niti govora.

Interesantna je šutnja američke veleposlanice u BiH gđe Kormak, koja zasigurno neće propustiti da kritizira "hrvatsku stranu" u BiH zbog nekooperativnosti za prijem imigranata kojih se "ratosiljalo" Sarajevo na račun "hrvatske strane", i jasno dosljedno američkoj nedosljednosti u BiH sutrašnji Erdoganov miting u Sarajevu spomenuta dama neće niti komentirati.
    Američka briga o gubljenju pozicija u BiH postaje smiješna već radi toga što je bjelodano jasno da svoj uticaj u BiH imaju Rusi na području RS-a i Turci na području Federacije sa bošnjačkom većinom, čemu je doprinijela upravo ta mlaka i nedosljedna politika ne samo USA u BiH nego i EU koja nijemo promatra što se događa u BiH i Sarajevu.

Već sad je jasno, dan uoči mitinga Erdogana u Sarajevu da Bosnu kao posljednju kurvu pod Tursku podvode bošnjački lideri koji su se uklopili u Erdoganovu neoosmansku aspirativnu doktrinu, tim prije što je na samrti Alija Izetbegović Bosnu u "amanet" ostavio Erdoganu, što je jedno vrijeme blo gotovo smiješno, no prejasno je da se to već jedno vrijeme uistinu pokušava sprovesti u djelo.
    U tom smislu možda postaje jasnije neprihvatanje od strane bošnjačkog čelništva prijedloga o promjeni i dopuni Izbornog zakona, jer održavanjem statusa quo i dalje ostaje aktualna opcija da muslimani mogu Hrvatima izabrati člana Predsjedništva i zastupnike u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH. O nižim razinama vlasti posebice u Federaciji da i negovorim o načinu izbora izbornog inžinjeringa i konačne opcije preglasavanja.

Postoje i drugi elementi koji se izvode iz islamske deklaracije "kapitalnog djela" Alije Izetbegovića, o načinima uspostave muslimanske večine pa države, što sudeći po mlakim reakcijama MZ prema BiH i muslimanskoj strani prolazi bez problema uz redovit ukor Hrvatima koji se "vazda nešto bune".
    Takva politika je istisnula američki uticaj u BiH, koji još ima nekog odziva kod Hrvata, ali i to pomalo jenjava kako za svaku muslimansku grešku ili nadobudnost Hrvati dobijaju po ušima.

Ostaje da vidimo što će se događati sutra na ZETRI i Sarajevu na tom mitingu za kojeg su već pripremljene kulise i sve što prati takav skup, ali već sada je uočljivo da iznad manje BiH zastave vijori velika zastava Republike Turske. Sramota, ali zar se konačno ne vidi s kim se u BiH ima posla.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Blamaža koju je sebi juče priuštilo političko Sarajevo, koje je kao i bošnjačku naciju definitivno obrukalo, ako uopće ima sada vjerodostojnosti u tom nazivu muslimanskog pućanstva u BiH, degutantnim zarivanjem Bakira Izetbegovića u Erdoganovu zadnjicu nazivanjem Erdogana bogom poslanim Turskoj, uznemirilo je ne samo neke uske krugove izetbegovićevih oponenata, nego i vjerske čelnike IZ u Sarajevu koji su nijemo prešli preko nazivanja Erdogana "božjim poslanikom".
    No manje više ti unutarnji prijepori u muslimanskom korpusu, inetersantnije je primijetiti da je na sarajevskoj Zetri bilo oko 2.000 građana Turske, što iz zemalja EU, što iz BiH, a što ranije pridošlih, svi ostali koji su zdušno mahali turskim zastavicama bili su sandžaklije pristigle autobusima iz Novog Pazara i drugih mjesta ove srbijanske regije, a u večini građani Sarajeva, koji su, tek da pripomenem, dobijali pozive i preko društvenih mreža i na sve moguće druge načine, da se hitno pridruže posjetiocima na Zetri, kako Erdoganov miting ne bi propao.

Ukratko miting blamaže u kojem je Izetbegović Jr do srži obrukao bar one misleće muslimane, hajd da kažemo Bošnjake, od kojih su mnogi juče po Sarajevu uzvikivali mi smo Turci, izgleda da je u nekoj minimalnoj mjeri prepoznato u strukturama EU ova prića o Erdoganovom mitingu i Bakirovom vatrenom govoru, kao nazadak BiH na putu ka EU, mada se još nisu oglasili, doduše očekivano, niti Valentin Incko visoki predstavnik MZ u BiH, gđa Morin Kormak veleposlanica USA u BiH, kao ni predstavnici EU u Sarajevu, koji su izgleda napustili grad u strahu od nekakvih naznaka moguće eskalacije mitingaša prema predstavnicima spomenutih institucija.
    Nadati se da će se konačno biti javno izrečena kritika prema bošnjačkom (turkofilno islamističkom) rukovodstvu, koje je zazvalo islamski teokratski poredak u obje zemlje i u Turskoj i u BiH.
    Takođe nadati se da Hrvati opet neće po obićaju biti krivi, ne znam zbog čega, ali to je očigledno aktualna politika gđe Kormak, od koje je očekivati da u premiještanju ilegalnih imigranata iz Sarajeva u Salakovac, osudi Hrvate iz BiH zbog otpora policijskih struktura HNŽ da primi ljude koji nisu obrađeni još u Sarajevu (otisci, fotografije, posebice za većinu imigranata koji nemaju osobne dokumente) i koji su mjesec i pol dana u Sarajevu držani u nečovjećnim uvjetima po parkovima, koji su prije dva dana preorani radi ozbiljne mogućnosti zaraze, pošto su ljudi obavljali nuždu gdje su stigli...

Konačno je bjelodano jasno da je Dragan Ćović definitivno jedina konzistentna osoba na BiH političkoj pozornici koja uistinu gura BiH u EU i da je vrijeme da to nakon sarajevske farse prepoznaju ne samo EU, nego i USA i MZ u cjelini.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove