+ Odgovori na temu
Stranica 40 od 40 PrviPrvi ... 30 38 39 40
Prikaz rezultata str. 781/795

Tema: Vijesti iz BiH

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Crni Božo Vidi poruku
    Znači Hrvati nebi trebali imati dobrosusjedske odnose i politički dogovor sa Srbima u BiH, u situaciji
    ...kad ono malo Hrvata koji još pohode rodna mjesta zaje**** gdje stignu. npr. vozaju me tri dana po matičnim uredima zato jer izvjesna drugarica Stana ne želi zaviriti u arhivu. onda treći dan u trećoj općini saznam da mi je ona trebala dati papir. tri dana za jedan papir + vožnja iz HR u Bosnu i nazad svaki dan jer dobrosusjedi su znali srušit moju kuću ali sagradit novu ne znaju.
    a to je samo jedan dokument od nekoliko koji će mi trebati. baš se veselim slobodnim danima koje ću provesti na šalterima kod dobrosusjeda dok ih sve ne dobijem.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    ...kad ono malo Hrvata koji još pohode rodna mjesta zaje**** gdje stignu. npr. vozaju me tri dana po matičnim uredima zato jer izvjesna drugarica Stana ne želi zaviriti u arhivu. onda treći dan u trećoj općini saznam da mi je ona trebala dati papir. tri dana za jedan papir + vožnja iz HR u Bosnu i nazad svaki dan jer dobrosusjedi su znali srušit moju kuću ali sagradit novu ne znaju.
    a to je samo jedan dokument od nekoliko koji će mi trebati. baš se veselim slobodnim danima koje ću provesti na šalterima kod dobrosusjeda dok ih sve ne dobijem.
    tko ti je kriv što nisi u hdz-u.

niti jedan hdz domoljub se ne žali na loš tretman braće četnika koji ih uvijek kao dobri domaćini dočekaju otvorenih ruku i srca.
    Right hand to God
    First in command
    My testimony, but I take the stand

ja mislim da treba suradnju trazuiti u Sarajevu, sa ovima, samo da progledaju jer su zalutali

https://youtu.be/WnSZoj8sQWE

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    ja mislim da treba suradnju trazuiti u Sarajevu, sa ovima, samo da progledaju jer su zalutali

https://youtu.be/WnSZoj8sQWE
    Pa nema ništa loše u tome, ljudi se mole na svoj način,treba bit multikonfesionalan i politički korektan, dogovor sa Bakir-begom je vrlo jednostavan. Samo još da priznamo da smo Uzp-ovci i može Fosna naprijed.

I opet reprezentativni primjer kakva se politika vodi u BiH.

Muslimani preglasaju Hrvate, izaberu Komsica po treci put, formiraju jednonacionalnu vladu zupanije Sarajevo, pokusavaju kroz Dom naroda u potpunosti istinusti Hrvate iz federalne vlasti, OHR suti ili cak odobrava.

Muslimani najave preispitivanje ustavnosti naziva Republike Srpske, OHR se oglasi da je ta inicijavita pogresna, stetna i nepotrebna.

Pametnom dosta.

Izetbegović se ponaša kao vlasnik Bosne, otac mu prihvatio ime Republika Srpska u Dejtonu a sada hoće da menja.
    Ajde baš da vidim te bosanske patriote što prete ratom, zanimljivo je dok sam pričao sa nekim muslimanima iz sfere navijanja da se stalno hvale kako su svi spremni za novi rat i da bi bio veliki odziv...a mi Srbi ćemo kao sedeti skršenih ruku hehe
    grobari,28,100+

Malo neopazeno, prosla je vijest da je preminuo takozvani Zejd Dukmenic, takwondo majstor i osobni trener ministra Mektica, ratni pripadnik mudzahedinske formacije Crni Labudovi koja se istakla u zlocinima nad Hrvatima Kaknja i u selima oko Visokog.

ne bi bio interesantan niti neka vijest, da se ne radi o rodjenom Hrvatu iz Belisca, rodjen kao Zeljko, u Njemackoj konvertit na islam, odlazi u BiH i postaje instruktor ove islamisticke formacije.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    čemu se baviti mrtvima kad je rođena koalicija bakira i čovića.

Slavimo život,a ne smrt.
    Right hand to God
    First in command
    My testimony, but I take the stand

Svoju antihrvatsku djelatnost ovaj konvertit je nastavio i nakon rata, posebice u fojnickom kraju, gdje je sumnjivim novcem (sumnja se na arapski, logicno) pokusavao izgraditi mini hidroelektranu na prostorima vecinski hrvatskih sela Gojevici i Bakovici zbog cega su se bunili lokalni Hrvati i dosli u sukob sa ovim islamistickim bojovnikom.

Sta hrvatska pi*ka moze roditi, ne moze nijedna.

Neki dan Dodik u Mostaru gdje li kreno izić kad ono neki drama glas, ja sam branitelj gospodine Dodik hoćete predstavljati nas, biti nas glas. Samo što ne jeca.

Ovaj stao ne zna što bi rekao, ukipio se, promrsi neśto u šoku.

Dno dna smo mi dotakli kao narod
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Neki dan Dodik u Mostaru gdje li kreno izić kad ono neki drama glas, ja sam branitelj gospodine Dodik hoćete predstavljati nas, biti nas glas. Samo što ne jeca.

Ovaj stao ne zna što bi rekao, ukipio se, promrsi neśto u šoku.

Dno dna smo mi dotakli kao narod
    Hajde još samo jednom da ti probam objasniti koliko si u krivu sa ocjenom da smo "dodirnuli dno dna kao narod".
    Hrvati iz BiH nisu i ne mogu biti krivi što su ih Bošnjaci izbornim inžinjeringom u predsjedništvu BiH obezglavili birajući im Komšića, o čemu sam više puta pisao i prije izbora 7. listopada.
    Slažeš li se sa ovom tvrdnjom ?!
    Slažeš li se i sa tvrdnjom da su Bošnjaci pokušali Hrvate da preveslaju i u Domu naroda birajući dvojicu muslimana kao "hrvate" u Klub Hrvata u Domu naroda.
    Slažeš li se sa tvrdnjom da je drugi bošnjački član predsjedništva Komšić povukao sve hrvatske veleposlanike iz službe i na taj način dodatno degradirao ionako loš položaj Hrvata u F BiH.
    I konačno pitanje za 1000 kuna.
    Shodno razgovorima i korektnom političkom dogovoru između Ćovića i Dodika, potonji je već u nekoliko navrata obustavio pokušaje druga dva bošnjačka člana Predsjedništva da sprovedu odluke koje bi išle na štetu Hrvata.
    Slažeš li se da u situaciji očigledne majorizacije Hrvata od strane muslimana i produbljavanja ovog pitanja, nekakvu "prepreku" bar u predsjedništvu BiH predstavlja Dodik, što ovaj čini podcrtavajući svoje korektne političke relacije sa Ćovićem?
    Naravno.
    Ako gledamo rat iz devedesetih ovo je neprirodan savez, ali ako gledamo 2020,god, onda moramo razumjeti da se stvorio prirodan savez Srba i Hrvata, jer im muslimanska supremacija pokušava oduzeti i konstitutivnost i entitet.
    Pragma proizilazi iz diktata trenutka.

Ako ovako promatramo stvari, za nauk nam je da Hrvati u BiH ništa sami ne mogu učiniti, ovako obezglavljeni majorizirani uz veoma inertnu MZ i EU, gdje izgaraju njih nekoliko naših zastupnika po europskim centrima i parlamentu.
    Istina je da MZ i EU prihvataju "stanje na terenu", čega su muslimani svjesni i u tom smislu i smijeru i igraju na kartu te inertnosti paralelno sprovodeći svoju politiku unitarne BiH.
    Savez Hrvata i Srba u BiH je isforsiran, i ma koliko se činio neprirodan glede rata iz 90.-ih on je u biti i jedini moguć način suprotstavljanja velikomuslimanskom unitarističkom čimbeniku u ovoj državi.
    Ako je ovo jasno, tada je i jasno da u BiH Hrvati jesu dodirnuli dno dna, ali kao majoriziran narod, kojemu prijeti dekonstituiranje, konačna majorizacija i ulazak u opseg nacionalne manjine.
    Hrvati zbog toga nisu krivi, kao ni pojedini pripadnici našreg naroda koji traže spas pa i u Miloradu Dodiku, ako treba, kad je već cijeli svijet nijem prema očiglednom zatiranju hrvatstva i katoličanstva u ovoj zemlji.
    U tvom primjeru vidim samo očaj, ali ne i moralni pad ili radi toga nekakvo dno dna.
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    čemu se baviti mrtvima kad je rođena koalicija bakira i čovića.

Slavimo život,a ne smrt.
    I ovde ću replicirati.
    Uvjet hrvatske strane za partnerstvo (ne koaliciju) je izborni zakon, odnosno njegovo donošenje čime se (eventualno)partnerskoj strani stavlja do znanja da od posla nema ništa dok se ne regulira izborni zakon, kojim će se onemogućiti izborne prevare kakva je načinjena sa Komšićem odnosno da se vrši izbor autentičnih predstavnika naroda koje bira taj narod. Ne znam da li si informiran ali Bakir je prihvatio definiciju Ćovića o dva bošnjačka člana Predsjedništva. Sarajevski mediji na koje se pozivaju hrvatski mediji i tisak prešućuju ove uvjete i već slave "koaliciju" koja treba da vrati na vlast stare "prijatelje".
    Stoga ne zamjeram na pogrešnim zaključcima jer nisi imao uvid u činjenično stanje.
    Nemam kompleks pojaviti se bilo gdje i suočiti se bilo s kim, niti ću se pravdati bilo kome što ne mrzim i što sam spreman surađivati za dobrobit svih“

Savez Hrvata i Srba u BiH?

Pa to je kao savez Britanaca i Indijaca prije 100 godina,

Jedni vuku kola a drugi vitlaju bičem

Covic je izvukao 5 ministara od 8 u SBZ, dobice pola ministarstava u federalnoj vladi a bosnjacka politika je primorana da prizna poraz u Domu naroda FBiH gdje ce HNS imati 13 od 17 zastupnika, sad jedino ostaje da Inzko nekako smisli da je 4 trecina od 17 ali po svemu sudeci SDA odustaje primorana cinjenicama, ostaju u igri "gradjanske" stranke Bosnjaka koje i dalje sanjaju san uklanjanja hrvatskih predstavnika iz vlasti.

SDA preko Lagumdzije pokusava privuci SDP u koaliciju sa HDZ-om i SNSD-om po svemu sudeci samo da ne budu oni ti koji ce "izdati bosansku politiku" priznavanjem odluka ustavnog suda i konacnim rjesenjem "hrvatskog pitanja". Daleko smo od odluke, HDZ i dalje rado prihvata fotelje, ja im ne vjerujem previse ili bar dok ne vidim konkretna rjesenja po pitanju izbornog zakona ali za sada, bosnjacka politika je u defanzivi odnosno povlace se. Bar za sada, ostaje im taj Zeljko Komsic kao clan predsjednistva, ako ostane ovakav izborni zakon on ce osvojiti i naredne izbore ali nuzno je pritisnuti izborni zakon zbog izbora delegata u Dom naroda da se ne ponovi Enes i Sead kao "Hrvati". Predsjednistvo je po meni nebitna stavka, tu se vise Covicev ego nasao uvrijedjen jer nije izabran. Mislim, predsjednistvo ima vise sminkersku ulogu. Prava vlast i elementi upravljanja su u parlamentarnim klupama i ministarskim foteljama.

Bosnjacka javnost je kivna na SDA jer su "opet poklekli pred ustasama", zato SDA pokusava privuci SDP u vlast da bi imali tu bocnu stranu prilikom priznavanja cinjenica. Oni su svjesni da ne mogu sami vladati ni u Federaciji, unatoc svim pokusajima.

Savez sa Dodikom meni osobno se ne svidja, njega nazvati "nasim predstavnikom" je smijesno ali ljudi se hvataju za slamke, kad vec kao hrvati nemamo svog predstavnika u predsjednistvu. Ali opet kazem, to predsjednistvo je manje vise cirkus, tamo se nadjebavaju oko zastave RS-a, Dodikovi po danu stave zastavu, Komsicevi po noci maknu, i tako u krug. Idioti svi od reda. Medjutim zalosna je cinjenica da je taj i takav Dodik, jedina trenutna brana bosnjackom hegemonizmu u radu predsjednistva. Da je treci clan neki SDSovac, bilo bi zestoko. Iako predsjednistvo nema neku veliku ulogu, svejedno, mogu praviti sranja.

Koaliranje sa bosnjacima i srbima u BiH je nuzda, to je drzava tri naroda, jedino sto u tom koaliranju i savezima ne smije doci do gazenja svog integriteta. Sto se na zalost Hrvatima dogadja precesto. Pred Dodikom se ne smije puzati, za sada toga i nema ali ima onih koji bi rado puzali, herceg cetnici recimo. Oni zbog mrznje prema muslimanima, danas mrze NDH a cetnicki pokret im je ok, jer eto, ok. Samo jedna bizarna od mnogih bizarnih crtica hrvatskog naroda. Nema njih puno uglavnom su to Zrikijevi delegati bar na netu (na terenu bas i nisam primjetio neku srbofiliju medju Hrvatima) a privlace ljude izrevoltirane antihrvatskom politikom Sarajeva.

Takodje dosta ljudi je revoltirano raznoraznim misljenjima iz Hrvatske, koliko se dreka dize zbog toga sto Hrvatska financijski pomaze mostarsko sveuciliste ili bolnicu, zatim neke nebulozne izjave o "nuznosti okretanju Hrvata prema Sarajevu i savezu sa bosnjacima" i jednoj izbornoj jedinici i slicno, zbog toga neki okrecu ledja "pereciji" i traze saveznika u Banjaluci sto je nebuloza za mene ali eto ima i toga i donekle razumijem one koji ne kuze pogubnost takve politike.

Nesreca hrvatskog naroda u BiH je u tome sto ispadaju kao treci kotac, sto ne bi bio problem da zapadna politika ne prihvata tu i takvu politiku pa pristaju na svaku vrstu obezvlascivanja Hrvata. Dok recimo taj Inzko na spomen preispitivanja imena Republike Srpske reagira promptno i kaze da je to "skandalozno i nepotrebno potezanje pitanja". Dok bosnjacko orgijanje nad hrvatima on prihvata sutke. Srecom nije on sve i svja, pitaju se i drugi.

Ja neću zaboravi tu scenu. Dodik kreće sa konferencije i čuje se jedan dramatičan, skoro plačljiv glas” Ja sam branitelj molim vas hoćete li biti naš predstavnik”.

Dodik staje ko zaleđen. Nadrealna slika. Da ovaj nije rekao “branitelj” on ni možda nešto smrsio. ,

I stoji on zaledjen i misli se “ ako kažem hoću” napast će me moji za Vatikan , za pokatoličavanje, za Jasenovac, za Oluju za sve srpsko hrvatske sporove odkad se vode. Točno vidim kako mu te misli lete glavom onih par trenutaka tako da mi ga bilo žao načas.

Na kraju je procijedio nešto u stilu “ jasno” izvukao se a meni je ostao taj okus jada srama i čemera i tog dna kojeg smo dotakli kao narod da i onog koji te hoće zatrti moliš za pomoć tako da i njemu bude neugodno.

Prestrašna scena
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : Danas at 14:23

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove