+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 61 PrviPrvi 1 2 3 4 12 52 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/1220

Tema: Vijesti iz BiH

Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Bajkeri napadnuti u Baš čaršiji zbog grba Srbije
    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/563...og-grba-Srbije

Multikulturalno Sarajevo

U Beogradu sam vidjao sportiste u hrvatskim trenerkama kako setaju sami i slobodno,i nista im nije falilo...siguran sam i da bi isto bilo sa obelezjima BiH,tj njihovom zastavom na nekoj majici...iako ne opravdavam provociranje bajkera,ako je uopste i bilo,a ne verujem...Opet,15-20 mladica da napadne starije ljude,takoreci matorce od 50-60 godina...
    jel ti to uspoređuješ šetnje sportaša u trenerkama sa grbom Srbije na bajkerskoj kožnoj jakni..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od 1452 Vidi poruku
    Nema vecih "nacionalista" (ako je to prava rijec za ljude koji mrze sve sto nije njihovo) od muslimana. Ali im nevjerovatno uspjeva prikazivati se kao patriota multi-kulti tolerantni itd...
    No svi znamo to jeste poznajemo onaj ludi pogled u njihovim ocima i mrznju koja isijava na sve strane to mogu prodavat samo strancima.
    Valjda im to polazi za rukom zbog konstantne "uloge" zrtava i napacenosti...
    Eto pape u "teheran" i ode slika u svijet finog miroljubivo kulturnog multinacionalnog sarajeva....
    A sutra sve po starom....
    de de molim te..

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    jel ti to uspoređuješ šetnje sportaša u trenerkama sa grbom Srbije na bajkerskoj kožnoj jakni..
    Pa bajkeri jesu vecinom mangupi i kurceviti,ali zar BiH nije multi kulti...ili se tako samo predstavljaju ?

Pre par meseci je isto tako Nele Karajlic napadnut/najuren u centru Sarajeva...Covek koji je odrastao u tom gradu,i koji je kriv samo zato sto je otisao u Srbiju pocetkom rata...Jel i on isto tako provocirao ? Sve vise verujem u price da je Sarajevo postalo Teheran posle ovakvih dogadjaja,i koliko god se oni trudili da dokazu suprotno...jasno je sta bi se desavalo kada bi Srbi iz RSrpske pristali na muslimanske podmetacine o jednoj drzavi...
    A bas zbog takvog vaseg hrvatskog stava i nije cudo sto vas niko nista ne pita u BiH,kako sami kazete..Vama i Albanci da dodju do Zagreba,vi bi rekli "nema veze,bitno da su prosli i kroz Beograd,i nije to tako lose"...
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 01-06-2015 at 14:45

priznajem, da bi bilo kojeg muslimana s guštom natamburao, i poslao u bolnicu. samo nikako da mi se ukaže takva prilika, ali polako doći će i taj dan, kad bude bosna igrala protiv hrvatske moglo bi i u sarajevu pasti šamaranje talibana.

Citiraj Prvotno napisano od 1452 Vidi poruku
    Nema vecih "nacionalista" (ako je to prava rijec za ljude koji mrze sve sto nije njihovo) od muslimana. Ali im nevjerovatno uspjeva prikazivati se kao patriota multi-kulti tolerantni itd...
    No svi znamo to jeste poznajemo onaj ludi pogled u njihovim ocima i mrznju koja isijava na sve strane to mogu prodavat samo strancima.
    Valjda im to polazi za rukom zbog konstantne "uloge" zrtava i napacenosti...
    Eto pape u "teheran" i ode slika u svijet finog miroljubivo kulturnog multinacionalnog sarajeva....
    A sutra sve po starom....
    sarajevski kokošari su mi poznati, kao i njihovo preseravanje, ali svemu dođe kraj. kad čedomiri opet stave topove iznad sarajeva, opet će biti kuknjave i zazivanja pomoći, "hrvatska pomozi", e tad im se treba najebat majke za sve ovo što su do sad radili i rade protiv hrvata. samo da ne bi opet bilo po onom hrvatskom, ko tebe kamenom ti njega kruhom, jebalo nas to kršćanstvo dok nas svi živi jebu u zdrav mozak.

Pa bajkeri jesu vecinom mangupi i kurceviti,ali zar BiH nije multi kulti...ili se tako samo predstavljaju ?

Pre par meseci je isto tako Nele Karajlic napadnut/najuren u centru Sarajeva...Covek koji je odrastao u tom gradu,i koji je kriv samo zato sto je otisao u Srbiju pocetkom rata...Jel i on isto tako provocirao ? Sve vise verujem u price da je Sarajevo postalo Teheran posle ovakvih dogadjaja,i koliko god se oni trudili da dokazu suprotno...jasno je sta bi se desavalo kada bi Srbi iz RSrpske pristali na muslimanske podmetacine o jednoj drzavi...
    A bas zbog takvog vaseg hrvatskog stava i nije cudo sto vas niko nista ne pita u BiH,kako sami kazete..Vama i Albanci da dodju do Zagreba,vi bi rekli "nema veze,bitno da su prosli i kroz Beograd,i nije to tako lose"...
    ma oni mogu sad da se svete vama, ali realno dobili su po lampi ko niko nikada, ja znam da to njih boli kako su ih svi našamarali ali povijesna je činjenica, da se mali miš ne može tuć s velikom mačkom. na žalost, muslimani su mišljenja da oni stvarno mogu udarat hrvate i srbe, bez posljedica. ja vidiš ne mislim da oni ikoga mogu udarit, bez teških posljedica, i budu li se opet kurčili opet će najebat jer je neminovno da kad se mujo i haso precijene, dobiju po pički.

nitko se nama ne kurči u zagrebu, ako misliš da ovi muslimanski seljoberi i albanci i itko može da se mangupira po zagrebu u grdnoj si zabludi. u zg tko god pređe granicu zdravog ukusa, brzo dobije po pički, i tako će to biti i ubuduće sviđalo se to ovim multikultičarima iz SDP-a ili ne.

mi jesmo protiv RS, ali nismo za jedinstvenu BiH, ne bulazni. tko je to da se muslimanima da hegemonija u ruke, pa nisu Hrvati ludi da navijaju za njihovu hegemoniju kontra srba. ja prvi nisam za to, ali isto tako znamo kako ste vi došli do te svoje RS, tako da se ni na nju ne može gledat blagonaklono. ali slažem se s tobom u tome, da nitko nije Hrvatima kriv što su budale i što su se odrekli HRHB dok postoji RS. tu smo sami sebe sjebali, i za to nam nitko nije kriv doli mi sami, išli smo stalno na ruku talibanima i sad nas ti talibani zajebavaju, da je bilo po mome iako sam ja tad bio mulac s njima ne bi ni sekunde planirali bilo što zajednički, ne protiv vas srba već općenito o bilo čemu. jadnici su uvijek jadnici, uvijek će pljuvat u zdjelu iz koje jedu, za muslimane važi ona, "seru u korito iz kojeg jedu". a ja sigurno nisam od onih, koji će tolerirat nekoga tko sere u moje korito. no na žalost, očito u hrvatskoj i BiH ima puno hrvata kojima to ne smeta, koji bi rado s tim talibančinama tikve sadili. ko recimo Prkačin i Kraljević, ali bez brige ima dovoljno i ovih drugih koji će ako treba pod svaku cijenu zakurit frku između muslimana i hrvata, i od tog nakaradnog "bratstva jedinstva" neće biti ništa. evo ja obećajem u svoje ime, neka opet dođe do takvih gluposti, osobno ću se pobrinut da taj "savez" razjebem po kratkom postupku.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 01-06-2015 at 15:05

Da li je moguce da su jbi kreteni otisli u grbovima Srbije i ocekivali da ih niko nece napasti, ako su ih prebili, matore konjine od 50 god ponasaju se kao da zive u Svedskoj.
    To me podsetilo na one simpatizere Hrvatske koji su nagrnuli u Novi Sad za rukometno prvenstvo i dobili po labrnji pa posle se cudili kako,zasto... kao da ne znaju kakvi su odnosi izmedju Srba i Hrvata.
    Skywalker ne bih se slozio sa tobom da kada bi se pojavio neko sa muslimanskom i hrvatskom majicom u Beogradu da bi prosao bez posledica, najebao bi itekako ukoliko je takve srece da bas taj dan naleti na pogresne ljude.
    A Sarajevo je sve nego mulitkulti grad, to je grad sa 90% muslimana, gde dzamije nicu ko pecurke posle kise prepun Sandzaklija.
    Posljednje uređivanje od farcry : 01-06-2015 at 15:25

pa gel..da je netko u Kragujevac došao 1960 s njemačkom zastavom na leđima, dobio po istima.

pa pod tim znakom je sarajevo satirano 4 godine.

Druga je stvar što bi oni isto tkao namlatili i neke Hrvate sa hrvatskim grbom na leđima iako Hrvati nisu razarali Sarajevo.

Ne možete očekivati da svi budu mazohisti poput Hrvata pa da se ko po Hrvatskoj šetate s četničkim obilježjima bez problema.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-06-2015 at 15:52

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Ali sta je cetnicko obelezje tacno ? Zastava Srbije ?

Ali sta je cetnicko obelezje tacno ? Zastava Srbije ?
    Četnička obilježja. Iguman manastira Krka u Hrvatskoj uslikan s kokardom Dinarske četničke divizije. Osim toga zastava Srbije može visjeti samo na ambasadi RS i prilikom službenih posjeta i sportskih natjecanja.

A što su za vas ustaška obilježja.?

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Znam da obicna hrvatska zastava nije ustaska,kao sto ni BiH zastava nije po meni provokacija...ali npr. zastave Turske i one islamisticke zelene po Novom Pazaru...jel to provokacija ?

Ali ocigledno da obicna srpska trobojka jeste problem u Hrvatskoj,Crnoj Gori,Kosovu,Hrvatskoj...cak i u MKD su bili oni bilbordi protiv Srba.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...samo-srpsko-ne

@farcry
    mozda bi najebao,ali to u nekom zavucenom kraju,delu grada,pred nekom kafanom,ili tako nesto...ali po centru sam siguran da usred dana moze da seta svako sa obicnim majicama,na kojima ima mali grb sa hrvatskom zastavom...a sto se tice Sarajeva mislim da oni ovim dogadjajima samo pokazuju koliko su malogradjanski mentalitet ustvari,cak i u svom glavnom gradu...Po defaultu mrzim bajkere i ceo taj njihov fazon i kad drndaju one motore,ali ne verujem da su isli iskljucivo sa namerom da provociraju...
    Pisao sam ovde,proslog leta su mi na Trgu Republike prisli momak i devojka iz Zagreba...ja sam bio sa ortakinjom tu,pitali bas za zurku na koju smo mi isli,izblejali sa nama,bili na Kalemegdanu,i posto nisu imali kartu,izgubise se kod ulaza negde...

U Hrvatskoj se bome nose, za druge zemlje ne znam.

Inkvizitor, za mene su ustaška obilježaja sve ono što predstavlja Hrvatsku. Da se bolje razumijemo:

Svi oni koji su za Jugoslaviju, ponosit će se titom. Ili svi oni koji obožavaju tita, su za Jugoslaviju. A s druge strane, svi oni koji su za Hrvatsku, obožavat će Pavelića i Ustaše, ili svi oni koji obožavaju Pavelića i Ustaše, OBOŽAVAJU HRVATSKU.

To ti je tako. Jer Pavelić i Ustaše - to je poznato cijelom svijetu - su se borili za Državu Hrvatsku.

To ti je tako. Tito i partizani - to je poznato cijelom svijetu - su se borili za Jugoslaviju.

To je činjenica koju možemo obožavati ili požaliti ali ne nikako negirati, zaboraviti ili mimoići. Otporaš.

Borli su se za državu Hrvatsku ali zato im je u Splitu stanovao četnički štab Ilije Birčanina, gdje su ga instalirali ustaški pokrovitelji Talijani. Kojima je Pavelić ponudio hrvatsku krunu a onaj talijanski razvratnik, pijanica, kockar i bonvivan je odbio s indignacijom.

I molio sam te nekoliko puta da ne ostavljaš komentare s ustaškom tematikom pod teme i članke koji s tim nemaju veze..

Hoćeš li napokon prestati s time.

Pavelić je zajebo s šurovanjem s talijanima, tu ga se ne može opravdavat, ali ga se može donekle razumjet, kao da je i imao neki izbor. koja mu je bila alternativa ? SSSR, Francuski pederi, Engleski lordovi, i Američki kauboji, dno dna, kad imaš takav izbor jednostavno gravitiraš prema onima koji su ti bliži, a nama talijani jesu bliži iako su kulturološki gledano totalno drugačiji narod, ali opet jesu nam talijani napravili više štete ili SFRJ i "jugoslavenstvo" odnosno "fašizam" ? ja misilm da je poprilično jasno da je jugoslavenstvo bilo i ostalo najveća rak rana hrvatstva u 20 stoljeću, i nikakav fašizam i nacionalsocijalizam i takve nekakve ideologije mu ne idu uz bok po štetnosti. to su isto činjenice, ali kao što kažete nije tema pa neću više o tome.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Raspadom vladajuće koalicije DF - SDA - HDZ, istupanjem DF-a iz kolacije, zaokružen je post izborni polugodišnji period na posve predvidiv i očekivan način, uostalom kako smo o tome ovdje već ponešto i pisali.
    U trenutku dok je manjinska Vlada u Federaciji na, uvjetno recimo, vlasti, a pošto je u koaliciju dosta časno odbio da uđe SBB Fahrudina Radončića, otvorio se prostor za Ragužev HDZ 1990, s jedne strane, a s druge prostor za BPS Sefera Halilovića i ASDA, čime bi broj mjesta u parlamentu bio popunjen, pošto su ga ispraznili sabornici iz DF-a Željko Komšić.
    Istini za volju pregovori su u tijeku, ali se vode i dosta tiho, s obzirom da se po obznanjivanju predkolapsnog stanja mirovinskog fonda u Federaciji i novog poskupljenja režija i cijena hrane, za iole ozbiljnije pregovore više nema vremena, jer socijalni bunt sve jače kuca na vrata i puše za vratom političarima i stranačkim vođama.
    Očekuje se i agresivniji pristup MZ posebice Njemačke i Britanske diplomacije u smijeru realiziranja gospodarstvenog konsolidiranja države sa prekidom političkih razmirica, obustavljanjem aktivnosti oko ustavnih i drugih promjena, oko kojih je ionako izgubljeno isuviše vremena.

Hrvati dobili treći entitet. Tekst je tak tak, ali mi se svidjela zastava pa sam moral staviti. Baš je moćna.

Hrvati Bosne i Hercegovine su konačno dosanjali višedesetljetni san - treći entitet je i službeno oformljen. Naime, u srijedu 17.05.2015. godine njemački Bundestag je konačno donio odluku o ukidanju radnih dozvola za sve Hrvate, samim time i one iz Bosne i Hercegovine. Ova odluka stupa na snagu od 01.07.2015. godine kada će svi moći podići svoju treću osobnu iskaznicu.

Osim toga, Hrvati će dobiti i svoj kanal – Der Dritte ( hrvatski: Treći ), a već je dogovoreno i prvo snimanje emisije Garmischpartenska vremena po uzoru na nekadašnja Mostarska vremena. Prvi val iseljenja u treći entitet očekuje se nakon Velike Gospe kada će većina iskoristiti dolazak rodbine iz Njemačke te se pokušati uvaliti u njihov automobil na povratku.

Jadranka Muller, koja od 1995. živi u Njemačkoj, ističe: “Drago mi je da nam rodbina konačno doći. Već su prvi pokušali uvaliti u naš auto, ali ne znam hoćemo imati mjesto za njih jer moramo uzeti još krumpira, raštike i Tomaten…”

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Bravo za orlice

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Hrvati dobili treći entitet. Tekst je tak tak, ali mi se svidjela zastava pa sam moral staviti. Baš je moćna.

inkvizitoru se sigurno neće dopast, a iskreno ljepše su i meni naše boje, kakve su da su naše su.

Bravo za orlice
    jedno je sigurno, u seniorima nećete postat svijetski prvaci.

mlada reprezentacija srbije je više manje uvijek bila bolja od hrvatske, a kad dođe na red seniorska, rezultati su vam bitno slabiji nego naši. velika je razlika između juniorskog i seniorskog nogometa, isto koliko između juniorskog i seniorskog tenisa. ali svejedno, očito su dobro igrali kad su osvojili SP, iako je očito bilo i puno sreće. no kad sam vidio da imate nekakav mali za protivnika, u polufinalu to je cirkus samo takav, da mali u polufinalu SP. ali dobro, niste vi krivi za to pa radujte se ionako u nogometu niste baš previše sreće imali proteklih 15tak godina.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Nazalost...tacno je da kad dodju u seniorsku ekipu...igraci mnogo padaju...da li zbog previse novca,da li zbog toga sto su im novinari utuvili u glavu da su megazvezde(realno,pre 30 godina samo su najbolji fudbaleri imali milionske ugovore i extra zaradjivali,a danas svaki malo bolji fudbaler)..da li im devojke dodju glave...splavovi,kurcenje...da li njihov mentalitet onda dodje do izrazaja(dosta njih dolazi iz malih sredina)...kao,sada imam love,pa cu da se kurcim na splavu u Bgu...to je tako jadno,da nemam reci...Milion primera je u Srbiji...Da li ih vise ne zanima da se lome za reprezentaciju...realno,i ja bih mozda pre izabrao klub,itd itd...To je nesto sto mora da se promeni kod nas,i sto se ne postize za 2-3 godine..nego i duze..i tu moraju svi da se ukljuce ako hocemo iz korena da promenimo svest..i FSS,i sami klubovi..i treneri da idu na usavrsavanja i psiholoske testove(npr u kosarci Vujosevic ocigledno ima problem sa ponasanjem prema igracima,cim ih davi pred kamerama)...pa i same obrazovne institucije...pocev od Osnovnih skola..jer se klinci masovno pustaju da zavrsavaju skolu,zbog treninga..pa izlaze neuki,neobrazovani..bez ikakvog sistema vrednosti...itd itd.

Na kraju...finale je prva utakmica koju sam gledao celu posle ko zna koliko..Seniore godinama ne gledam duze od 5 minuta..a ove mladje nikada nisam...Anyway,tacno je da su prosli par puta na srecu..ali ta sreca je deo fudbala..a Srbiji je to uvek falilo u fudbalu..mozda se hrabrost isplatila..produzeci i penali su takodje deo utakmice..treba biti psihicki spreman na to..ne samo fizicki..a videli smo jutros da ni Brazilci nemaju snage za 120 minuta...Golman Rajkovic je zasluzeno najbolji na turniru...decko obecava..i takodje mali Babic iz Banja Luke...decko podseca na Vidica iz najboljih dana...visok,jak,okretan..ozbiljan,odise samopouzdanjem..Iskreno,niko od ostalih mi nije nesto posebno zapao za oko..I da..nasa oba gola su savrsena..odlicne akcije,skolske...bas kako treba da se igra...Brazil je dao lep gol..ali je sve jedan igrac odradio..sto dokazuje da su pojedinacno daleko kvalitetniji od nasih klinaca...ali je to uvek zamka..kako uklopiti 5 ili 6 vrhunskih fudbalera ? Za to je potrebno iskustvo trenera..I njihovo levo krilo..opasan igrac..brz..pretrcao par puta nasu odbranu..

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove