+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/60

Tema: Turizam

Odlično, morti se i vidimo. Ako ne bum imal turiste.

A i ti si u biznisu, pa nemoj sebi uskratiti guste

nadam se da će netko Stipu pozvat ove godine na ljetovanje u zadar, zaslužio je čovjek.

naravno mislim džabe smještaj hrana i sve, za njega i zaručnicu.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 16-05-2016 at 15:10

Član u nastajanju Azzurri avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Šta ga ima itko zvat kad mu ćaća ima kuću u Rtini, uostalon, bija je već.
    Torcida/26/80+

ma šalim se, nego bio bi red da država takvima oda priznanje na neki način, ne samo kurtozanim hvalospjevima preko tv kanala već na konkretan način.

jer buket cvijeća, i hvalisanje na tv nije ono što je po meni zaslužio Stipe nakon ovakvog uspjeha, i ovakve BESPLATNE turističke reklame naše zemlje.

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    http://youtu.be/qKH9DpPNCrM

ovo je lova! Kako se spava tih dana u Splitu? Jel grmi
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 17-05-2016 at 08:17

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    https://youtu.be/DOKc-abWJ0IHvala ti Boze na komadu Raja!!!

Citiraj Prvotno napisano od HR SOKOL Vidi poruku
    http://youtu.be/qKH9DpPNCrM

ovo je lova! Kako se spava tih dana u Splitu? Jel grmi
    grmi i sjeva s svih strana svijeta !

http://www.vecernji.hr/ljetni-radar/...ebooku-1107762

a vidi Bonu Voxa kako uživa u našoj domaćoj spizi, i atmosferi, pohrvatili smo ga samo tako.

idemo punom parom naprijed, novo ljeto je pred nama, posebno volim misliti na ljeto zimi, jer mi je hladno, a ljeti obratno na zimu jer mi je prevruće.. nikad dobro.

a volim i gledati u guzicu iz prvog plana, pa sam se zato i odlučio na ovaj video.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 30-11-2016 at 11:54

najljepša naša.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Zašto iznajmljivači koji žive isključivo od turizma plaćaju daleko manje poreza od građana koji žive od plaće i ima li u tome pravde?

Nebih ulazio preuboko u ovu temu, i ima li pravde u tome da npr. jedan veliki broj ljudi u Dalmaciji živi od prostituiranja svoje djedovine (i ja bi to vjerojatno radio da mogu), ali samo me zanima zašto se na to gleda sa odobravanjem?
    Naime, tko god je imao dovoljno susreta sa osobama koje žive isključivo od rentanja apartmana, vjerojatno je primjetio da je tu riječ o pomalo disfunkcionalnim osobama sa poremećenim sustavom vrijednosti. Teško je i ostat normalan kada ti u životu lova pada s neba, ali valja sagledat i širu sliku. Naime, šta nam dugoročno može donijeti činjenica da jedan solidan postotak građana naše zemlje živi od nerada, i da nam turizam, koji znači rad manje od trećinu godine, donosi preko 25% BDP-a?
    Mislite li da ćemo se pretvoriti u inertnu naciju neradnika, te postati posvoduše kao šta su recimo već sada Istrijani npr. koje bilo koja nacija i vojska može osvojiti, i koje boli briga za ičime dok god je njima lipo i ne moraju puno radit? Bojite li se da bi da danas zarati 50% dalmatinaca, nenaviklih na svakodnevnu borbu za koru kruha odmah potpisalo kapitulaciju okupatoru, kao što su istrijani u zadnjih 100 godina radili svaki puta?
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

Index i Hanza mediji, inače neprijatelji svakog poreza, a i hrvatske države odjednom nabacuju narodu šlagvort kako nam trebaju novi porezi i to protiv navodno bogatih iznajmljivača kojima lova pada s neba, za razliku npr. od Indexa i Slobodne koji pošteno zarađuju svoju lovu. U poslu iznajmljivanja nekretnina postoje različiti slojevi ljudi, od ljudi s garsonijerom do ljudi s 10 i više apartmana. Mali dio ljudi tu zarađuje veliku lovu, isto kao i u hotelijerstvu, a većina zarađuje dovoljno da si pokrpa rupe u malim plaćama ili mirovinama tak da je po meni jadan ovaj dušmanski pokušaj nove zavade između Hrvata gdje bi sad svi koji ne iznajmljuju trebali postati zavidni "bogatim" iznajmljivačima kojima je to sve palo s neba. Vjerojatno je vlada platila medijima da narod pridobije na svoju stranu kako bi ipak uveli porez na nekretnine i tako uzeli narodu još koju milijardicu iz džepova kako bi se poslije mogle financirati protuhrvatske političke udruge ili mediji poput navedenih.

Protiv sam visokih trenutnih poreza i doprinosa, a pogotovo sam protiv novih nameta, bez obzira radi li se tu o nametanju novih poreza srednjoj ili visokoj klasi ljudi u nas. Nisam zavidan ljudima koji rade i koji imaju i želim im da zarade još više nego kaj sad imaju.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 13-08-2017 at 18:42

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Ovaj pogani narod poznaje samo jal i ništa više. To više nije ono "dabogda susjedu crkla krava" već "dabogda mu i kuća izgorjela,a obitelj se razboljela".
    Samo dostojanstveno Hrvati!

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Moje pitanje je išlo u smjeru: mislite li da je preveliko oslanjanje na turizam nauštrb proizvodnih i sličnih gospodarskih grana, na duže staze opasan put.
    Iako istina, ima nas ljubomornih, šta bi volili da se na sred bračkog kanala prepolovi tanker pun zemnog ulja
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od teenager Vidi poruku
    Moje pitanje je išlo u smjeru: mislite li da je preveliko oslanjanje na turizam nauštrb proizvodnih i sličnih gospodarskih grana, na duže staze opasan put.
    Iako istina, ima nas ljubomornih, šta bi volili da se na sred bračkog kanala prepolovi tanker pun zemnog ulja
    Naravno da je opasno,jer nitko pametan ne stavlja sva jaja u istu košaru.

S druge strane baš me briga, što se prije jaja razbiju možda će neki budući Hrvati uspjeti stvoriti novu Hrvatsku koja će između ostalog biti ne samo država Hrvata nego i dovoljno pametna da se ne oslanja samo na jednu granu.
    Samo dostojanstveno Hrvati!

Hrvatsko gospodarstvo je sve manje izloženo turizmu. Npr. prošle godine je izvoz roba bio podjednak izvozu usluga tj. turizmu. Prije 10 godina je turizam bil dosta jači od izvoza roba, dakle tu se poboljšavamo i smanjujemo izloženost turizmu.

Druga stvar, hajka u vezi iznajmljivača i vlasnika nekretnina jer navodno ne plaćaju porez. Iznajmljivači plaćaju paušal po krevetu, plaćaju boravišnu pristojbu, plaćaju pdv na pojačanju potrošnju struje, vode i plina. Plaćaju pdv na popravke apartmana. Platili su pdv na kupnju apartmana, plaćaju komunalnu naknadu i porez na vikendice. I sad bi još sa svim tim silnim porezima država trebala još jače sjesti na njih u obliku poreza na nekretnine koji će biti 2-5 puta veći od sadašnje komunalne naknade.

Prosjek EU-a je 0,7% BDP-a kaj se tiče nameta na nekretnine, a Hrvatska je s komunalnom naknadom i porezom na vikendice u tom prosjeku. I još sad žele to povećati 5 puta da kao "siromašniji od Rumunja" plaćamo najskuplje namete u EU. Također i porez na promet nekretnina nam je viši od EU prosjeka.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Zašto iznajmljivači koji žive isključivo od turizma plaćaju daleko manje poreza od građana koji žive od plaće i ima li u tome pravde?

Nebih ulazio preuboko u ovu temu, i ima li pravde u tome da npr. jedan veliki broj ljudi u Dalmaciji živi od prostituiranja svoje djedovine (i ja bi to vjerojatno radio da mogu), ali samo me zanima zašto se na to gleda sa odobravanjem?
    Naime, tko god je imao dovoljno susreta sa osobama koje žive isključivo od rentanja apartmana, vjerojatno je primjetio da je tu riječ o pomalo disfunkcionalnim osobama sa poremećenim sustavom vrijednosti. Teško je i ostat normalan kada ti u životu lova pada s neba, ali valja sagledat i širu sliku. Naime, šta nam dugoročno može donijeti činjenica da jedan solidan postotak građana naše zemlje živi od nerada, i da nam turizam, koji znači rad manje od trećinu godine, donosi preko 25% BDP-a?
    Mislite li da ćemo se pretvoriti u inertnu naciju neradnika, te postati posvoduše kao šta su recimo već sada Istrijani npr. koje bilo koja nacija i vojska može osvojiti, i koje boli briga za ičime dok god je njima lipo i ne moraju puno radit? Bojite li se da bi da danas zarati 50% dalmatinaca, nenaviklih na svakodnevnu borbu za koru kruha odmah potpisalo kapitulaciju okupatoru, kao što su istrijani u zadnjih 100 godina radili svaki puta?
    Meni mater iznajmljuje jedan apartman odkada je u penziji a to ti ti je dosta da drzis kucu ured. I to je to.

Sto se tice drugih malo je onih koji su nasljedili apartmane, valja to dignuti kredit, valja ga placati, valja jedno od dvoje ici normalno raditi a zena drzi apartmane, prodaje recimo na cesti ulje, pamidore, smokve i tako to.

Ljudi u stvari krpaju kraj sa krajen a ti vidis Hotelcinu a pojma nemas da se njemu nesmi pokvariti auto jer je u problem onda.
    Svaki glas za HDZ je glas za HNS!

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Meni mater iznajmljuje jedan apartman odkada je u penziji a to ti ti je dosta da drzis kucu ured. I to je to.

Sto se tice drugih malo je onih koji su nasljedili apartmane, valja to dignuti kredit, valja ga placati, valja jedno od dvoje ici normalno raditi a zena drzi apartmane, prodaje recimo na cesti ulje, pamidore, smokve i tako to.

Ljudi u stvari krpaju kraj sa krajen a ti vidis Hotelcinu a pojma nemas da se njemu nesmi pokvariti auto jer je u problem onda.
    Pa da, oni gledaju ukupne brojke. 15 milijuna stranaca donijeli 10 milijardi eura i sad su svi bogati i treba ih lupiti zbog toga po džepu, a zapravo velika većina krpa kraj s krajem i da nije tog turizma bi bili teška sirotinja.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ma pazi, oni su krivi sto nema proizvodnje, jer Teenager njima valjda kroz svoj ogromni porez koji uplacuje financira apartmane. To drzava placa apartmane, a zlocesti Primorci i boduli se bogatu kao ludi....

A podji kroz sela na moru pa vidi kakve su aute domace, a kakve od furesta, na primjer. Svaki Ceh vozi bolje auto nego domaci.
    Svaki glas za HDZ je glas za HNS!

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ma pazi, oni su krivi sto nema proizvodnje, jer Teenager njima valjda kroz svoj ogromni porez koji uplacuje financira apartmane. To drzava placa apartmane, a zlocesti Primorci i boduli se bogatu kao ludi....

A podji kroz sela na moru pa vidi kakve su aute domace, a kakve od furesta, na primjer. Svaki Ceh vozi bolje auto nego domaci.
    Pa da, zato jer Čeh ima posao kroz cijelu godinu s plaćom od 800 eura u prosjeku, a naši iznajmljuju 2 mjeseca i onda od toga žive cijelu godinu pa kad rasporediš na 12 mjeseci ispadne šaka jada.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove