+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/60

Tema: Turizam

Turizam

dakle, revno postavljajte sve uz naslov teme, sve što ima ikakve poveznice s istim.

Ti kao da mi čitaš misli, htel sam ja otvoriti tu temu.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ti kao da mi čitaš misli, htel sam ja otvoriti tu temu.

morao sam otvorit ovu temu, jer mi nema smisla da bude tema samo za "uspjeh tekuće sezone", trebamo malo dočarat ljepote hrvatske gostima iz susjednih država koji nekim čudom zalutaju na naš integralni forum.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Protiv turizma, za eksploataciju nafte u Jadranu

Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

http://www.gloria.hr/modastil/vijest...te-na-jadranu/

za turizam, protiv eksploatacije nafte.

- Mislim da je krajnje vrijeme da se uključim u politiku. Ako zaista bude izvjesno da će se kopati bušotine nafte u Jadranskom moru, ja ću se početi aktivno baviti politikom i sve ću napraviti da to spriječim. Jadransko more je zatvoreno, gotovo kao jezero i ako bi se bilo što dogodilo, neka katastrofa, mi smo gotovi, zauvijek. Veliki sam ljubitelj mora i to bi me jako pogodilo. Bez mora ja ne postojim. Borit ću se protiv toga, pa i politički angažirati ako treba – odlučan je Oliver Dragojević

nema platformi, nema bušenja. HAHAHA jesi čuja Teenager?

Austrija kao kontinentalna zemlja zarađuje više od turizma nego Hrvati, kojima turizam traje par mjeseci a ne cijelu godinu, tako da niti nema neke štete od naftnih platformi, jedino je problem što nismo Norvežani, pa će netko drugi uzimati plodove naših prirodnih resursa jer su Hrvati bijele crnčuge i imamo banana državu.
    ZA DOM SPREMNI !

sve si rekao, upravo zato sam ja protiv platformi, jer ne želim da te platforme koje će sigurno zagađivat naše more pune "tuđe džepove", a pogotov ne džepove ovih naših domaćih parazita i uhljeba iz SDP-a i HDZ-a.

dosta je bilo lešinarenja nad ovom državom i narodom, ako narod već ima pravo na referendum neka da svoj konačni sud, ja sam protiv.

ps... iako osobno da smo normalna država, i da znam da ćemo od toga profitirat ne bih imao ništa protiv, ali pošto nismo ne dolazi u obzir.

isto tako, po meni treba napravit vrlo kvalitetnu i preciznu analizu koliko točno od tog "biznisa" hrvatska može zaradit, ako je neka sića u pitanju pa nećemo ugrozit valjda turističke sezone zbog siće naftnih kompanija i političarskih uhljeba ?

dakle, mora biti fino napravljena detaljna analiza, koliko mi uopće nafte imamo, što kažeš ako nismo Norveška odjebat bušenje i kraj priče, ako imamo dosta nafte onda o tome treba razmislit, ali svejedno u ovom momentu dok se ne iznormalizira situacija u državi ne bih ništa radio, dakle još 10-15 godina pauze na te platforme nikoga od nas neće ubit, a onda kad dođu konačno na vlast ljudi kojima tatica nije bio partizan član "narodne vlade" možemo pričat o investicijama. a dok mi tu UDBAška govna seru po državi, i uče nas pameti u svezi ZDS i sličnoga mislim da je suvišno o tome raspravljat, državu treba očistit od govana za početak spriječit da govanca imaju pravo odlučivanja na tako važne odluke, i onda neka se odlučuje što god izglasali ja ću prihvatit. ovako ne prihvaćam ništa, jer znam da je sve kumovala politika koju predstavljaju blago rečeno tragikomični ljudi. pa tako jedan milanović kaže, da je ovaj referendum nužan i da će ga biti, koja je to umišljena kretenčina da on sebi daje za pravo odlučivat o tome hoće li za nešto biti ili neće referenduma, kad je bio o ćirilici referendum on je javno obećavao da ga neće biti, i nije ga ni bilo, to sve govori u kakvoj komunističkoj vukojebini mi živimo da nam tu nekakva partizanska kretenska dječurlija odlučuje u ime naroda, u njegovo ime, ali ko nam je kriv da smo narod pobunili bi se i razbili mu pičku pa mu više nikad ne bi palo na pamet blokirat javno mnijenje.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 16-04-2015 at 21:18

Ja mogu reći da naftne platforme egzistiraju po Bahamima i Karibima a ka šta znamo oni su "malo " jači u turizmu od nas. Da ne govorin kako uredno prometuju Chemical tankeri koji prevoze svakojake
    tekuće otrove i prave su ekološke bombe. A ove naše budaletine neke ne grade LNG terminal , pa će ga napraviti Trst ili Kopar koji ionako u svakon pogledu šišaju Rijeku a u slučaju nezgode u Jadranu potpuno će svejedno biti di brod ide na ukrcaj/iskrcaj. Na stranu sad šta glupani misle da su današnji brodi ka Exxon Valdez i da je Jadran jako opasno i zajebano more . Nebi da su na komandnin mostovima svi ala Schettino

Jel razumije netko talijanski da prebroji platforme s njihove strane?

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Ja mogu reći da naftne platforme egzistiraju po Bahamima i Karibima a ka šta znamo oni su "malo " jači u turizmu od nas. Da ne govorin kako uredno prometuju Chemical tankeri koji prevoze svakojake
    tekuće otrove i prave su ekološke bombe. A ove naše budaletine neke ne grade LNG terminal , pa će ga napraviti Trst ili Kopar koji ionako u svakon pogledu šišaju Rijeku a u slučaju nezgode u Jadranu potpuno će svejedno biti di brod ide na ukrcaj/iskrcaj. Na stranu sad šta glupani misle da su današnji brodi ka Exxon Valdez i da je Jadran jako opasno i zajebano more . Nebi da su na komandnin mostovima svi ala Schettino
    Tako je sekstante, reci im!

Šta oni misle čemu služi MARPOL, IMO, SOLAS 1974, IACS common structural rules, uostalom nafta je prirodna tvar, jedina je razlika da će isljevom nafte u slučaju nekakve katastrofe iz podzemlja doći na površinu
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

protiv LNG-a nemam ništa, to nam može donjet profit, a ova nafta vrlo upitno. treba dobro vidjet koliko koristi će od tih bušotina imati naš narod i država, ako smo mi na gubitku ili ako je zarada mizerna nakon što kompanije uzmu svoje, to treba odjebat po kratkom postupku, možda i ima kod nas nafte ali sumnjam da je ima toliko da si zbog nje isplatimo ugrožavat turističke sezone, koje nam svake godine nose veliki profit, i zbog kojih svake godine krpamo rupe u proračunu. zamisli da nam jednu sezonu sjebu te bušotine, a kamoli nekoliko, kolika bi to šteta bila ako i ne gledaš ovu prirodnu stranu priče dakle ekologiju cijelog tog posla.

koga briga za bahame, i karibe, neka buše, ali vidio si u meksičkom zaljevu šta se dogodilo kad su kreteni engleski probušili naftnu cijev pa je tjednima nisu mogli zakrpat. određeni rizik postoji, i zato to sve treba dobro isplanirat i obavijestit naciju o tome čim preciznije, koliko nafte imamo koji su rizici bušenja, kolika je eventualna zarada od toga, ako ćemo od naftnih bušotina zarađivat više nego od turizma, ja sam ZA, ali ti dobro znaš da nećemo tako da ne zanima me pričanje priča od kompanija i obećanja zanimaju me konkretne brojke, i koliko će država od te nafte i bušotina inkasirat love, ako ćemo inkasirat 3-4 puta više godišnje nego što zaradimo u jednoj turističkoj sezoni onda mogu reći da sam za, ako je to neka mizerija u pitanju od koje će koristi imati samo pojedinci a mi ćemo imat grdosije na svom moru, i onešćivat podmorje, onda sam jasno protiv. jer ako se nešto već radi, onda se mora radit za konkretnu korist, a ne svoju vlastitu štetu.

a što se tiče talijanskih kretenčina, nisu nam dali gospodarski pojas ucijenjivali su nas, sad nas opet ucijenjuju za bušotine, ako bi zbog ikoga to napravio onda bi to zbog njih, čisto da im demonstriram koliko oni imaju pravo odlučivat o tome što ćemo mi radit na svojoj strani jadrana, i to bi im točno poslao izvješće u rim preko našeg diplomata. da su oni izbušili cijelu svoju zapadnu stranu jadrana, a da nama sada sole pamet i glume nekakve ekologe, a dok su sami bušili nije im bio problem, i naglasio bi im da im ovo nije NDH da će im ucijene prolazit i da će im neki novi Musolini komadat hrvatske teritorije i obalu na našoj strani jadrana. jebo im pas mater idiotsku, i njima i onom ko im stalno popušta i dozvoljava da nas stalno ucijenjuju, ta cigančad nije vrijedna ničega doli prijezira bolji su cigani od njih.

Pretpostavljan da se pod grdosije misli na oil rigove. Oni se ne bi nalazili kako se moglo viditi na nekin slikama šta su mećali ovi ekološko osviješteni na sto metri od Du zidina nego tamo di je triba biti gospodarski pojas. S obziron da isti nije proglašen, znamo od koga i zašto nebi mogli ionako imati potpunu jurisdikciju nad potencijalnin naftnin poljima i plus naravno šta bi eksploataciju vršile strane firme tipa Shell, Agip i slični. Tako da bi osim njih znatno profitirali poneki političari ( bilo bi masnih provizija ) Platforme bi se mogle viditi eventualno noću ka upale "baklju" , neko ko nezna mislija bi da je plivarica . Oću kazati da eventualna pojava bušenja nafte ne bi ugrozila podmorje i nautički turizam . Norveško i Sj. more su jedno od najbogatijih ribolovnih područja na svitu, isto tako ima masu rigova, ali i nautičara a bogami i cijene nekretnina su prilične . Katastrofe jesu moguće ali karta govori sve. Dogodi li se u Tal. teritorijalnon moru ili 30 M sjevernije neće biti bitne razlike.

Morati ću komentirati i drugi video

čin san vidia Vodice oma mi je bilo jasno da ce to biti loše posloženo

Pa oni razvikani Hvar, neš ti

ne staviti Vis, više slika Lastova ....

Zmajevo joko

Primoštensko tršje

Inače, ono ka pregledavaš Youtube pa sa strane nabasaš na vakovo nešto

https://youtu.be/YDUSXPXf6D8

Ima Grunfe par motiva iz Tribunja

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Jel razumije netko talijanski da prebroji platforme s njihove strane?

Ove male zelene su one koje trenutno postoje i rade, a crne su u postupku dobivanja dozvola. Samo ne kužim jel ta svaka ikonica predstavlja jednu platformu ili kako Plavo su brojevi dozvola za istraživanje i razvoj u moru po pojedinim regijama.
    I solemnly swear that I am up to no good

Što se tih platformi u našem moru tiče, ja bih bila protiv, da nema ovih talijanskih. A s ovakvim stanjem, da ih mi i ne izgradimo zbog brige za okoliš, to nije garancija da neće doći do ekološke katastrofe, dok god postoje ove njihove, tako da je to borba s vjetrenjačama... Najbolje bi bilo kad ne bi bilo nijedne

Trebali bi se konačno već kao čovječanstvo okrenuti razvoju čišćih oblika energije..
    I solemnly swear that I am up to no good

pazi, istjeraš talijane odavde, jedvice jade ko onomad mlečane, i onda ti dođu ovi domaći udbaši pa prodaju za siću more nafnim kompanijama koje nam useru ovo čisto prebistro plavo more. pa zadavio bi ih golim rukama, i ne bi se umirio dok ne bi našao krivca i osobnu mu presudio. vjerojatno bi bila riječ o Milanović.

Pretpostavljan da se pod grdosije misli na oil rigove. Oni se ne bi nalazili kako se moglo viditi na nekin slikama šta su mećali ovi ekološko osviješteni na sto metri od Du zidina nego tamo di je triba biti gospodarski pojas. S obziron da isti nije proglašen, znamo od koga i zašto nebi mogli ionako imati potpunu jurisdikciju nad potencijalnin naftnin poljima i plus naravno šta bi eksploataciju vršile strane firme tipa Shell, Agip i slični. Tako da bi osim njih znatno profitirali poneki političari ( bilo bi masnih provizija ) Platforme bi se mogle viditi eventualno noću ka upale "baklju" , neko ko nezna mislija bi da je plivarica . Oću kazati da eventualna pojava bušenja nafte ne bi ugrozila podmorje i nautički turizam . Norveško i Sj. more su jedno od najbogatijih ribolovnih područja na svitu, isto tako ima masu rigova, ali i nautičara a bogami i cijene nekretnina su prilične . Katastrofe jesu moguće ali karta govori sve. Dogodi li se u Tal. teritorijalnon moru ili 30 M sjevernije neće biti bitne razlike.
    znam to, ali mene najviše zanima zarada, može se lako dogodit da ovi krenu bušit a ništa ne nađu a naprave nam samo sranje na dnu mora. i unište nam hit destinacije za ronjenje.

a jel može meni netko logički objasnit, zašto ove pizdurine na vlasti nakon ulaska u EU, nisu proglasile "gospodarski pojas" ? prije su tražili alibije i izlike, da ne možemo jer će nas blokirat, koje smo mi pizdurine pa ja bi im već tada rekao ako je cijena ulaska hrvatske u EU gospodarski pojas, onda smo mi spremni na tu "žrtvu". i već tad bi ga proglasio, i dam se kladit da u roku od dvije tri godine max nakon prestanka naših pregovora bi došao netko u zagreb s ciljem da nas vrbuje da nastavimo pregovore, ali kad ti vidiš ovu gamad od Mesića Račana pa i Sanadera i retardiranog naroda koji je bio spremna pristat na sve te ucijene, i to pod izlikom da je to za "naše dobro" onda ti je jasno zašto smo vječno na tuđoj vjetrometini, nisu nama krivi talijani i slovenci za to već domaće pizdurine cigančad ala mesić račana sanader, koji su se jako kurčili oko totalno nebitnih stvari, kao što su brezovica srb jasenovaca jure francetić u slunju, ali oko onih bitnih za državu granica s slovenijom gospodarski pojas, Gotovina itd, tu ne da se nisu kurćili već su cijeli narod uvjeravali da je izdaja nacionalnih interesa zapravo nacionalni interes.

i kad to čovjek sve vidi, onda mu je i puno jasnije zašto i dan danas nemamo proglašen gospodarski pojas. s ovakvim političkim pičketinama, i beskičmenjacima, i prije svega lopovima i izdajnicima kakve mi u hrvatskoj imamo pravo je čudo da imamo i državu.

ps... Island ima 350.000 stanovnika, pa je odjebao EU bez pardona, zbog ribolova! ej, zbog ribolova. ali zato taj mali Island, koji nas je među prvima priznao respektiram, i ne slažem se s Kovačom mislim da su Islanđani gospoda, bez obzira što su Srni i ekipi rekli prije tekme da su "pijanice"(iako ima tu i istine, koliko god se Kovač pravio lud). a gospoda su jer drže do svojih nacionalnih interesa, za razliku od nas hrvata.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 23-04-2015 at 17:24

nećemo bušotine, hoćemo Linđo!

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove