+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/8

Tema: Inspiracija

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

Inspiracija

Za sve velike, ali i jednako tako male ali uspješne stvari u životu čovjeka potrebna je inspiracija, bilo da se radi o nauci, tehnici, tehnologiji, poljoprivredi, društvenim aktivnostima, politici ili pak seksu.
    U čemu pronalazite inspiraciju: u ritualu koji predstoji vašoj kreaciji, u prostoru koji mora zadovoljiti određene uvjete, u osobi koja će vas inspirirati, u hrani koju ćete konzumirati.
    Da li vam za dobar seks treba da obučete omiljeni veš, obavite stanovit ritual, npr popijete čašicu tekile sa limetom na rubu ili ste već toliko autoinspirativni da vam sve to skupa nije potrebno, osim vremena , prilike i "uspjeha" pod svaku cijenu...
    Konačno da li vam treba da napišete pjesmu ili izreknete misao koja vas zadivi da ste je vi uopće mogli zgovoriti treba da nosite omiljene čarape da pšišete na lijevoj strani teke ili da okružite prstom tri puta iznad tjemena...
    Bit će zanimljivo čuti vaša razmišljanja na temu inspiracija.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Koliko se da zaključiti iz mnogobrojnih postova na ovu temu svi smo jako inspirativni ljudi, ali prema broju pregleda, bih zaključio da nam definitivno nedostaje inspiracija... ili će me možda netko demantirati...

Ako se govori o umjetnosti koja je dominantno patrijahalna i puna bijele privilegije, posebice znanost i ljudska dostignuća, muškarcima je često žena bila inspiracija. Nekima su one bile "muze". Kao u životinjskom svijetu gdje muški pripadnici nastoje nečime privući pozornost suprotnog spola.

Obrnuto je malo vjerojatno i ne znam za takve primjere, gdje bi muškarci bili ženama takva inspiracija.
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Ako se govori o umjetnosti koja je dominantno patrijahalna i puna bijele privilegije, posebice znanost i ljudska dostignuća, muškarcima je često žena bila inspiracija. Nekima su one bile "muze". Kao u životinjskom svijetu gdje muški pripadnici nastoje nečime privući pozornost suprotnog spola.

Obrnuto je malo vjerojatno i ne znam za takve primjere, gdje bi muškarci bili ženama takva inspiracija.
    O da.
    Žene.
    Toliko sam puta bio inspiriran da me sramota reći da sam uopće ikad išto napravio, kreirao, napisao.
    Napisao, da napisao u širem smislu te riječi.
    Nije mi trebalo niti desetinka sekunde da budem kreativac u polju kojim se bavim ili poljima koja pasem od dana do dana i kako mislim ljudima činim život ljepšim sadržajnijim i značajnijim, ali da nije u jednom trenutku bilo nje, pa onda nekad poslije opet nje i na koncu valjda opet neke nje...
    Što znam..., al svakako nigdje povjest ne bilježi muškarca kao inspiraciju nekoj velikoj ženi..., njima je inspiracija nešto što mi dečki nikad nećemo shvatiti...
    Smiješno, trivijalno, ali istinito.
    Ženi inspiracija dolazi s neba, a nama sa zemlje.
    Žene imaju dar ili ga nemaju, a mi, pa nismo ni mi svi odreda umjetnici, pijanisti i slikari, ali bilo kojeg etabliranog umjetnika da upitate , ma da, uvijek je žena bila njegov centralni fokus inspiracije.
    To ne važi za Teslu velike umove svijeta, to važi za umjetnike...
    Možda je moja premisa o inspiraciji u izvjesnom smislu bila podvala, jer nema rituala da se sjedne i popije pivo, uzme daljinski i brste beskonačne količine čipsa, ali postoji ritual samo u jednoj stvari koja je svim dečkima zajednička...
    Možda je to pitanje svih pitanja, ali otegoh svoju priću, dok drugi trepere u želji da iskažu svoj stav...

Zeni je inspiracija novac.

inspiracija dolazi sama od sebe, nekad je imaš nekad je nemaš, kad je posao u pitanju ja je nikad nemam.

kad je sex u pitanju, droga alkohol i ostale radnje iz "7 smrtnih grijeha" tu imam dosta inspiracije.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    inspiracija dolazi sama od sebe, nekad je imaš nekad je nemaš, kad je posao u pitanju ja je nikad nemam.

kad je sex u pitanju, droga alkohol i ostale radnje iz "7 smrtnih grijeha" tu imam dosta inspiracije.
    Northe, Northe, a neko odozgo gleda sve...

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    O da.
    Žene.
    Toliko sam puta bio inspiriran da me sramota reći da sam uopće ikad išto napravio, kreirao, napisao.
    Napisao, da napisao u širem smislu te riječi.
    Nije mi trebalo niti desetinka sekunde da budem kreativac u polju kojim se bavim ili poljima koja pasem od dana do dana i kako mislim ljudima činim život ljepšim sadržajnijim i značajnijim, ali da nije u jednom trenutku bilo nje, pa onda nekad poslije opet nje i na koncu valjda opet neke nje...
    Što znam..., al svakako nigdje povjest ne bilježi muškarca kao inspiraciju nekoj velikoj ženi..., njima je inspiracija nešto što mi dečki nikad nećemo shvatiti...
    Smiješno, trivijalno, ali istinito.
    Ženi inspiracija dolazi s neba, a nama sa zemlje.
    Žene imaju dar ili ga nemaju, a mi, pa nismo ni mi svi odreda umjetnici, pijanisti i slikari, ali bilo kojeg etabliranog umjetnika da upitate , ma da, uvijek je žena bila njegov centralni fokus inspiracije.
    To ne važi za Teslu velike umove svijeta, to važi za umjetnike...
    Možda je moja premisa o inspiraciji u izvjesnom smislu bila podvala, jer nema rituala da se sjedne i popije pivo, uzme daljinski i brste beskonačne količine čipsa, ali postoji ritual samo u jednoj stvari koja je svim dečkima zajednička...
    Možda je to pitanje svih pitanja, ali otegoh svoju priću, dok drugi trepere u želji da iskažu svoj stav...
    Glede žena kao inspiracije samo ću reći, "'ko te kara nek' ti piše pjesme".

ali bilo kojeg etabliranog umjetnika da upitate , ma da, uvijek je žena bila njegov centralni fokus inspiracije.
    Dok su muškarci balavi, često se prihvate instrumenata i glazbe kao najlakšeg oblika kojim mogu doći do ženskog srca, ali "žena je varljiva, manje il jače. I kad se smije i kada plače".

al svakako nigdje povjest ne bilježi muškarca kao inspiraciju nekoj velikoj ženi
    Vesna Parun, "Ti koja imaš ruke nevinije od mojih".
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove