+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/115

Tema: Statistike

Država da želi uvela bi tu reda u 10 dana. Maksimum. Ali neće jer je takvi sponzoriraju ili su njihovi gazde.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Od stranaca mislim da jedino DM ne spada pod izrabljivače. Inače, stranci se ponašaju po onoj, kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin.
    Mi se ne igramo kapitalizma, nego se igramo blago rečeno, feudalizma i robovlasništva, jer i feudalizam i robovlasništvo je humanije od poretka koji sada vlada u Hrvatskoj. Kmet i rob je imao osiguranu hranu i smještaj, dok u Hrvatskoj radnici rade bez plaće.

Ovakvim tempom i ponašanjem nikada nećemo dostići standarde koji vrijede u razvijenim zemljama. Prvenstveni problem je mentalitet Hrvata gdje prednjači korupcija i nepotizam. Možeš vidjeti da zemlje u kojima je indeks korupcije najmanji su istovremeno jedne od najrazvijenih na svijetu.
    Od ulaska u EU mi ubrzano dostizemo sve moguce standarde na polju poslovanja. Mislim da je korupcija kod nas na slicnim razinama, a rekao bih i manja nego u razvijenom zapadnom svijetu. Relevantnih istrazivanja nema osim onih o percepciji korupcije, a mi kao mazohisticki narod se vidimo jako ruzno.

No, kad se pogleda npr. lista drzava svijeta po velicini crnog trzista nas nema medu prvih 80: http://www.havocscope.com/country-profile/

Kladim se da se i po stvarnoj korupciji nalazimo na slicnom mjestu u svijetu. Stranci posluju po nasim pravilima, tu smo si sami krivi.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Država da želi uvela bi tu reda u 10 dana. Maksimum. Ali neće jer je takvi sponzoriraju ili su njihovi gazde.
    Država je onakva kakvom je čine političke elite, odnosno sudbena, zakonodovna, izvršna vlasti uz naravno sam narod/naciju koji sačinjava zemlju/državu i bez kojega ne može biti države.

Dakle, budući da Republika Hrvatska nije pravna država jer pravosuđem upravljaju korumpirani kriminalni podkapacitarni kadrovi, da ne spominjem izvršnu i zakonodavnu vlast koja je također prepuna kriminalaca, šarlatana, hohštaplera, foteljaša, uhljeba, reda ne će biti.

Uvesti reda ne mogu oni koji sami sudjeluju u neredu ili su svojim nečinjenem doveli do nereda.
    ZA DOM SPREMNI !

Hrvatski vanjski dug je pao na 42,4 milijarde eura krajem rujna 2016. godine, smanjivsi se 1,3 milijarde eura u odnosu na kolovoz i cak 4,4 milijarde eura u odnosu na rujan 2015. godine.

2014. je vanjski dug bio 49 milijardi eura ili 108% bdp-a, a sad je 42,4 milijarde eura ili oko 92% bdp-a.

Bravo nasi.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Hrvatski vanjski dug je pao na 42,4 milijarde eura krajem rujna 2016. godine, smanjivsi se 1,3 milijarde eura u odnosu na kolovoz i cak 4,4 milijarde eura u odnosu na rujan 2015. godine.

2014. je vanjski dug bio 49 milijardi eura ili 108% bdp-a, a sad je 42,4 milijarde eura ili oko 92% bdp-a.

Bravo nasi.
    Zasto takvi pozitivni trendovi ne dobivaju vecu medijsku pozornost?

Citiraj Prvotno napisano od st.anger Vidi poruku
    Zasto takvi pozitivni trendovi ne dobivaju vecu medijsku pozornost?
    Zato jer su mediji vecinom u stranom vlasnistvu pa nam plasiraju samo negativu kako bi unistili duh naroda i potkopali drzavu. Izbjegavaju dobre vijesti, a usredotacavaju se na lose.

Rekordan rast industrijske proizvdonje

Industrija rasturila, 5% rasta na godišnjoj razini.

Industrijska je proizvodnja u Hrvatskoj u prosincu prošle godine skočila 14,9 posto, što je njezin najveći skok od 2001. godine, a time je nastavljen i rast proizvodnje već 23. mjesec zaredom.
    Državni zavod za statistiku (DZS) objavio je u ponedjeljak da je industrijska proizvodnja, prema kalendarski prilagođenim podacima, u prosincu porasla za 4,0 posto u odnosu na prethodni mjesec, dok je u odnosu na prosinac 2015. skočila za 14,9 posto.

To je najveći skok proizvodnje od 2001. godine, od kada DZS vodi kalendarski prilagođene podatke, i znatno veći nego mjesec dana prije, kada je proizvodnja porasla 7,1 posto na godišnjoj razini.

U prosincu je najviše, za 46,6 posto na godišnjoj razini, skočila proizvodnja trajnih proizvoda za široku potrošnju, a s rastom od 23,9 posto slijedila je proizvodnja energije.

Proizvodnja intermedijarnih proizvoda porasla je, pak, za 17 posto, dok je proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju ojačala za 11,5, a kapitalnih proizvoda za 3,0 posto.

U cijeloj prošloj godini industrijska je proizvodnja porasla za 5,0 posto, pa je to bila već treća godina zaredom kako je proizvodnja ojačala, i to brže nego prethodnih godina.
    http://www.poslovni.hr/hrvatska/reko...9-posto-323528

To je dokaz da je skoro dovoljno biti čak i bjedan, kilav, nikakav, prestrašen ograničen, itd itd samo da patološki ne mrziš ovu državu i da je planski ne uništavaš i da neke stvari jednostavnu krenu same od sebe.

Uvijek sam govorio da ono upropaštavanje Hrvatske u periodu 2011-ta 2015-ta nije bilo plod neznanja ili nesposobnosti nego planirano i "stručno vođeno".

Možete li zamisliti barem načas kako bi to izgledalo da na vlast dođe prava hrvatska opcija koja se ne plaši antifa i njezinih medijskih batinaša..koja bi uistinu radila u korist Hrvatske u sinergiji npr s našim iseljeništvom npr..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-02-2017 at 15:54

Naravno, ono je bilo pomno planirano i provedeno unistavanje Hrvatske.

Uz domoljubnu vladu i jedinstvo domoljubne i iseljene Hrvatske, rasli bi puno brze.

Po podacima DZS-a, potrosnja je u prosincu porasla 5,8%, najvise od rujna 2007. godine. Promet u trgovini na malo je povecan za 4% u 2016.

Naravno da sve cvate čim nema partijskih zlotvora, znamo da u svim svjetskim državama socijalistička politika vodi izravno u propast a ovdje nemamo samo to nego imamo u isto vrijeme posla i s patološkim jugoslavenskim mrziteljima ove države. Učinili su sve što su mogli da nas unište i sada kad su pometeni nama ide sjajno a koliko vidim propast se vratila materi, raspada se partija na komadiće. Svaki puta kada počnu lupetati o uspjesima prošle vlade, kad navodni balvan revolucioner Grčić počne srat, treba im nabiti u facu ovo:

Bolje bi prošli s epidemijom mutirane španjolske gripe i novim ratom u isto vrijeme nego s njima i njihovim "zaslugama".

Po Eurostatu, u prvom mjesecu 2017. godine, 6 država EU-a ima manje minimalne plaće od Hrvatske. Ona Rumunjska koja nas je prestigla po svim "našim" medijima ima 150 eura nižu minimalnu plaću od nas. Uzor srednje Europe Češka ima manje minimalne plaće od nas, a Slovaci, industrijski divovi, uspjeh Eu-a imaju 2 eura veće plaće od nas. Naši dušmani nas trpaju na Balkan, a po svemu pa i prosječnim plaćama se vidi da smo dio srednje Europe.

Januarska minimalna plača je v 10 od 22 držav EU- -ja znašala pod 500 evri, v sedmih pa presegala tisočaka. Najvišjega "minimalca" so prejemali Luksemburžani (1999 evrov), najnižjega pa Bolgari (235 evrov).

Bolgariji so januarja na dnu lestvice sledile Romunija (275 evrov), Latvija in Litva (380 evrov), Češka (407 evrov), Madžarska (412 evrov), Hrvaška (433 evrov), Slovaška (435 evrov), Poljska (453 evrov) ter Estonija (470 evrov), kažejo podatki Eurostata.

Slovenija se je z 805 evri bruto znašla v območju med 500 in tisoč evri minimalne plače, kjer najdemo še Portugalsko (650 evrov), Grčijo (684 evrov), Malto (736 evrov) in Španijo (826 evrov).

Ostale članice EU-ja, predvsem na zahodu in severu, ki imajo zakonsko določeno minimalno plačo, pa so jo januarja izplačevale v zneskih, precej višjih od tisoč evrov, in sicer Velika Britanija (1397 evrov), Francija (1480 evrov), Nemčijia (1498 evrov), Belgija (1532 evrov), Nizozemska (1552 evrov), Irska (1563 evrov) ter Luksemburg (1999 evrov).
    http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/se...14837#comments

DZS objavio da je BDP u 4. kvartalu 2016. porastao 3,4%, a u cijeloj 2016. godini 2,9%.

Najveći pozitivan doprinos povećanju obujma BDP-a u četvrtom tromjesečju 2016. ostvaren je
    rastom izvoza roba.
    Doprinos domaće potražnje je pozitivan (3,7 postotnih bodova). Među sastavnicama domaće
    potražnje najsnažniji pozitivan utjecaj na kretanje gospodarske aktivnosti prouzročen je rastom
    izdataka za konačnu potrošnju kućanstava (2,2 postotnih bodova).
    Najveći doprinos rastu tromjesečnog BDV-a u četvrtom tromjesečju 2016. ostvaren je u
    djelatnosti prerađivačke industrije, a najveći doprinos smanjenju obujma ostvaren je u djelatnosti
    poljoprivrede, šumarstva i ribarstva.
    www.dzs.hr

Hrvatski BDP raste a ljevičari se žale i tuguju diljem svemrežja, da ne znam s kime imamo posla ne bih mogao vjerovati. Ovo je najčišći dokaz da je Hrvatska bila u dugotrajnoj krizi isključivo zbog SDP-a na vlasti.

Da, koji su to bili štetočine pokazuje i državni proračun. Ti si stavio na drugi forum, budem ja del tu, nadam se da ne zamjeraš.

Statistike su javne i ja na njih nemam nikakva autorska prava a da i imam bilo bi mi u interesu da ih svi vide. Sve te podatke treba postaviti na što više foruma pa da se ljudi sljedeći puta malo zamisle treba li glasovati za španjolsku gripu samo zato što HDZ moramo malo poslati u oporbu ili postoji i neka treća stranka u Hrvatskoj, priča se da ih ima još nekoliko sa strane. Nadam se da će mnogima biti čudno i da će se zapitati kako je to moguće da je Hrvatska takoreći jučer bila na samom začelju EU-a po rastu BDP-a a sada je odjednom druga najbolja. Ili je Plenković genijalac s čarobnim štapićem ili je nešto drugo u pitanju.

Drugi najveci rast u EU u zadnjem kvartalu.

Izvoz u siječnju 2017. porastao 26%, a uvoz 9%. Prošli siječanj smo izvezli robe u vrijednosti 5,8 milijardi kuna, ovaj u iznosu od 7,4 milijardi kuna. Pokrivenost uvoza izvozom narasla na 69%. U prva dva mjeseca broj noćenja porastao za 15%.

jeli moguće da se ti podaci mogu frizirati jer djeluju pomalo nestvarno..

Ha, moguce je, ali i druge drzave EU-a daju podatke o vanjskotrgovinskoj razmjeni pa se podaci lako provjere.

A i dok pogledas, 200 milijuna eura se povecal izvoz, nije to neka velika svota, jedan tanker recimo.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove