+ Odgovori na temu
Stranica 27 od 27 PrviPrvi ... 17 25 26 27
Prikaz rezultata str. 521/532

Tema: Demografska kretanja Hrvata u BiH

Tamo gdje nema hrvatske vlasti, od tamo Hrvati cure. U Hrvatskoj nema hrvatske vlasti, Hrvati bježe i pada im broj. U BiH nema hrvatske vlasti, Hrvati bježe i pada im broj.

Mislim da se ne treba odreći hrvatskih povijesnih prostora zbog demografske situacije nego raditi na tome da se demografska, politička, ekonomska i društvena situacija promijeni na bolje i da u budućnosti doživimo tisućljetni san o hrvatskoj državi na cjelokupnom njenom povijesnom području. Svaki od nas treba poći od sebe i koliko je u njegovoj moći raditi na boljitku svoje obitelji, kraja i hrvatskog naroda.

Citiraj Prvotno napisano od LOUNGELIQ Vidi poruku
    Nije to nista, ima na hercegsrpskoj 2809. stranica kako su i ce krahirat multietniCarsko-demografska politika Bosnjaka-baznian muzlims ,samo sto nisu ,dok oni krahiraju mi cemo 3,4 puta do tada krahirat, ako je istina da je Alija nudio Tudjmanu sve juzno od Prozora ,sa ovim vremenskim odmakom ako je bio vizionar trebao je prihvatiti kako god grubo zvucalo i izdajnicki prema hrvatima Srednje Bosne, ali ako vec nemas snage da ostvaris Banovinu, nije moralo biti da hrvati BiH ostanu bez icega.
    Ne radi se dal ce hrvati osvojiti srednju bosnu nego da su muslimani kojima je demografija bila jedino oružje pukli i raspadaju se po šavovima. Moji vinkovci sa cca 25 000 stanovika imali su prosle godine 378 prvasica to je vise od bugojna i n.travnika zajedno a vinkovci su pusti . Ako se ovakvi trendovi nastave a zapadna europa bude prisiljena da se bavi sama sobom ne bi otpisao da nam fbih padne u krilo kao zreo plod. Ni 10 000 ih se nece radati za 5-10 godina a sama Dalmacija koja je naslonjena na bih ima 800 000 stanovnika . Mi se samo trebamo kloniti otrova defetizma i čekati povoljan trenutak da namirimo račune.
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Tamo gdje nema hrvatske vlasti, od tamo Hrvati cure. U Hrvatskoj nema hrvatske vlasti, Hrvati bježe i pada im broj. U BiH nema hrvatske vlasti, Hrvati bježe i pada im broj.

Mislim da se ne treba odreći hrvatskih povijesnih prostora zbog demografske situacije nego raditi na tome da se demografska, politička, ekonomska i društvena situacija promijeni na bolje i da u budućnosti doživimo tisućljetni san o hrvatskoj državi na cjelokupnom njenom povijesnom području. Svaki od nas treba poći od sebe i koliko je u njegovoj moći raditi na boljitku svoje obitelji, kraja i hrvatskog naroda.
    Upravu si. Više ćemo za Hrvatsku učiniti ako se okrenemo zdravoj prehranii pravljenju djece nego pisanjima po forumu i izlascima na izbore .
    Posljednje uređivanje od franjevac : 09-07-2022 at 14:06
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Sa zakašnjenjem su stigli podaci za 5- ti mjesec.

Od hrvatskih općina barem većinskih imamo

Domaljevac- Šamac 2
    Odžak 4
    Orašje 7

Žepče 23

Kiseljak 10
    Kreševo 1
    Vitez 14

Čitluk 12
    Čapljina 12
    Mostar 63
    Neum 4
    Prozor 7
    Stolac 0 ( izgleda po drugi put u ovoj godini nije obrađen)

Od muslimanskih općina u HNŽ eu

Konjic 5
    Jablanica 5

Zhž

Ljubuški 6
    Š.Brijeg 22
    Grude 9
    Posušje 8

Tu su podaci u ovoj županiji zacrvenjeni , što se tiče rođenih, ne znam zašto.

U HBŽ dobri rezultati u Livnu i TG

Livno 21
    Tomislavgrad 15
    Drvar 5
    Glamoč1
    Kupres 1

Ovo je drugi mjesec zaredom da Livno ima 20 i više rođenih. Aj Bože pomozi.

Kod Muslimana rekorder Tuzla sa 85 rođenih čak više od Zenice koja ima 79

Podaci kasne, nešto mi je sumnjivo, za Stolac već drugi mjesec nema podataka..muljaju mi nešto, muljaju, ko Srbi muljaju.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-07-2022 at 23:11
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

6 mjesec na brzinu

Široki 27
    Ljubuški 27
    Grude 11
    Posušje 16
    Livno 11
    Duvno 10
    Rama 12
    Vitez 14
    Mostar 60
    Čapljina 4
    Čitluk 11
    Jajce 11
    Kiseljak 8
    Orašje 3
    Žepče 17
    Konjic 6
    Jablanica 8
    Kupres 1
    Usora 1
    Glamoč 3
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-08-2022 at 13:47

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Sa zakašnjenjem su stigli podaci za 5- ti mjesec.

Od hrvatskih općina barem većinskih imamo

Domaljevac- Šamac 2
    Odžak 4
    Orašje 7

Žepče 23

Kiseljak 10
    Kreševo 1
    Vitez 14

Čitluk 12
    Čapljina 12
    Mostar 63
    Neum 4
    Prozor 7
    Stolac 0 ( izgleda po drugi put u ovoj godini nije obrađen)

Od muslimanskih općina u HNŽ eu

Konjic 5
    Jablanica 5

Zhž

Ljubuški 6
    Š.Brijeg 22
    Grude 9
    Posušje 8

Tu su podaci u ovoj županiji zacrvenjeni , što se tiče rođenih, ne znam zašto.

U HBŽ dobri rezultati u Livnu i TG

Livno 21
    Tomislavgrad 15
    Drvar 5
    Glamoč1
    Kupres 1

Ovo je drugi mjesec zaredom da Livno ima 20 i više rođenih. Aj Bože pomozi.

Kod Muslimana rekorder Tuzla sa 85 rođenih čak više od Zenice koja ima 79

Podaci kasne, nešto mi je sumnjivo, za Stolac već drugi mjesec nema podataka..muljaju mi nešto, muljaju, ko Srbi muljaju.
    Danas je dan Velike Gospe.
    Svima želim čestitati Sretan Blagdan Velike Gospe!

https://otporas.com/danas-je-blagdan...edna-hrvatska/

Sretan i blagoslovljen blagdan Velike Gospe svim vjernicima

Zbog Eline i bokala vina

Župa Posušje stavila na stranice krštene do kraja 9 mjeseca. mislim da sam pobrojao 110 krštenih. Naravno da to ne prati godišnju rzazinu ali je indikativno. Ovim tempom župa Posušje bi mogla ići oko 140 plus krštenih. Od posuške općine tu ima još župa Rakitno koja je dosta velika, onda župa Vir gdje su mislim pretežno stari i župa Broćanac koja sigurno ima isto krštenja a sad koliko ne znam. Tamo je Vranić od tamo su Bašići vjerojatno najbogatiji ljudi na području cijele bivše SFRJ.

Sviđa mi se Posušje. Čak se pomalo urbanizira. Ima to i svojih demografskih mana ali i prednosti jer daje neki ozbiljniji štih gradu pa donosi i pozitivu u tom smislu.

Imaju odličan burek, odličan kruh ispod peke. Cijeli Zagreb nema takav burek, takav kruh. Duvno i Livno trebaju se ugledat na Posušje. Još prije 40 i kusur godina kad sam se vozio svako malo u Mostar kao dijete, Posušje je bilo omanje selo,pola puta neasfaltirano. Jedina atrakcija je bila gostiona "Kod Pile Petrica" gdje su vozači stajali jest i gdje je bila jedna prostorija sa gipsanim odljevima ..prizor babe i dida koji side kod komaštri, prizor kojeg sam se ja kao dijete plašio.

Svaka čast Posušju.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 03-11-2022 at 19:32

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Župa Posušje stavila na stranice krštene do kraja 9 mjeseca. mislim da sam pobrojao 110 krštenih. Naravno da to ne prati godišnju rzainu ali je indikativno. Ovim tempom župa Posušje bi mogla ići oko 140 plus krštenih. Od posuške općine tu ima još župa Rakitno koja je dosta velika, onda župa Vir gdje su mislim pretežno stari i župa Broćanac koja sigurno ima isto krštenja a sad koliko ne znam. Tamo je Vranić od tamo su Bašići vjerojatno najbogatiji ljudi na području cijele bivše SFRJ.

Sviđa mi se Posušje. Čak se pomalo urbanizira. Ima to i svojih demografskih mana ali i prednosti jer daje neki ozbiljniji štih gradu pa donosi i pozitivu u tom smislu.

Imaju odličan burek, odličan kruh ispod peke. Cijeli Zagreb nema takav burek, takav kruh. Duvno i Livno trebaju se ugledat na Posušje. Još prije 40 i kusur godina kad sam se vozio svako malo u Mostar kao dijete, Posušje je bilo omanje selo,pola puta neasfaltirano. Jedina atrakcija je bila gostiona "Kod Pile Petrica" gdje su vozači stajali jest i gdje je bila jedna prostorija sa gipsanim odljevima ..prizor babe i dida koji side kod komaštri, prizor kojeg sam se ja kao dijete plašio.

Svaka čast Posušju.
    Odlični su,ovo ljeto su imali 54 kulturna događaja,koncerti,predstave,izložbe,pretvore glavnu ulicu u pješačku zonu.Svaka čast.

Posušje je zaista vitalno i propulzivno mjesto, vjerojatno su najvitalnije i najpropulzivnije mjesto te veličine u BiH. Svaki načelnik grada do 30.000 ljudi bi trebao ići u posjetu Posušju i proučiti način na koji oni rade te sve kopirati.

Duvno i Livno bi se trebali ugledati na Posušje. Za Livno mi je posebno čudno. Za nju je bilo zaduženo "najdivnije i najljupkije biće" koje je bilo kandidat HNS-a za člana hrvatskog predsjedništva. Livnjaci su turbo sposobni ljudi u svijetu, probitačni, na rubu čak zakona ponekad, dok smo mi Duvnjaci glasili za naivčine i bauštelce. Izuzimajuć buški kraj tamo oko jezera.

Ali eto Livno je skoro potpuno stagniralo i nazadovalo.

Duvno u zadnje vrijeme ima neki napredak mada ima tu xy stvari za napravit. Grad je uređeniji ali fali investicije kao u Posušju, ŠB, Grudama, Ljubuškom čak, Čitluku. I sama gospodarska zona je neuređena. Očekivao sam više od mladog načelnika Buntića moram priznat, već je dvije godine načelnik, nije dovoljno samo hodati po ovakvim manifestacijama koji dočaravaju svu tuga i količinu iseljavanja duvanjskog puka. Samo u Bernu.

https://tomislavcity.com/duvanjska-v...ra-foto-video/

Još je Čović i poltroni oko njega kažnjavaju jer nije na vlasti HDZ (valjda jedina općina s hrvatskom većinom di nije HDZ na vlasti uz minijaturne Dobretiće) na vlasti su bivši HDZ ovci, iozbačeni iz stranke jer su se drznuli dovoditi u pitanje "veličanstvenost najdivnijeg i najljupkijeg bića" ali to očito nije dosta da se općinu ne šikanira i to od Hrvata. Malo je Bošnjaci pa je još i Hrvati šikaniraju.

Jedino što tamo nasađuju su one nakaze od vjetroparkova od koje koristi ima samo investitor jer je to najskuplja el. energija od svih načina proizvodnje el. energije. Ovo bi trebalo inače ići na gospodarstvo HB ali eto. Općina za ovu izgrađenu vjetrolekteranu koja ide brdima rubom južnom stranom duvanjskog polja dobija mizernih pola milijuna maraka godišnje.

Dakle te nakaze su posadile uz rub duvanjskog polja i nagrdili krajolik a planiraju ih još ohoho. I još su u ugovor unijeli klauzulu da poslije 30 godina "daruju" to općini. To mi je u startu bilo sumnjivo da Kinezi nešto nekom poklanjaju pa sam pitao zeta koji se u to dobro razumije, doduše on ima tvrtku za ugradnju solara koje radimo po sjevernoj Njemačkoj i Nizozemskoj. On kaže da je vijek vjetroelektrane 25 godina i da ga čudi da je potpisano na 30 godina. Nakon 25 godina elipse su potpuno istrošene i može ostati samo postolje. Drugim riječima i prosto rečeno.,nakon 30 godina umjesto da oni zbrinu to smeće koje će se morati razmontirati i zbrinuti umjesto da troškove toga snose investitori, u ovom slučaju Kinezi, troškove demontaže vjetroelektrana snosit će općina Tomislavgrad. Tko je na to pristao, ali vjerojatno je to bio uvjet investitora. Kinezi inače poštuju zakon u uređenim državama ali kad dođu u ove poludržave rade što hoće. Dovoljno je vidjeti što rade po Srbiji.

Inače on i sestrična , odlična studentica rekli su da je za optimalno korištenje Vjetroelektrane potrebna jedna akumulacija.

Samo mi još treba da to posade na Zavelim koji je sa sjeverne strane čaroban, za razliku od južne strane. I čudi me da se turizam nije prelio preko granice u Zap. Hercegovinu i Duvno. Turizam je oživio imotski kraj, nema nikakvog razloga da ne oživi i duvanjski koji je prirodom, ako maknemo fenomene Modrog i Crvenog jezera koji su stvarno prekrasni, ljepši.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 03-11-2022 at 19:38

Zbog Eline i bokala vina

IX mjesec

Posušje 16
    Grude 11
    Široki Brijeg 24
    Ljubuški 24
    Livno 17