+ Odgovori na temu
Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13 21 22 23
Prikaz rezultata str. 441/456

Tema: Demografska kretanja Hrvata u BiH

https://www.jabuka.tv/analiza-kolike...zzh-hnz-i-hbz/

Mislim da su sluzbene statistike prilicno tocne,a to s prijavljivanjem je bilo masovnije prije 5-6 godina.Kad (ako) procitas clanak - bit ce ti jasniji razlozi.Ako je ,zaposlenoj,rodilji plaća bila 1000KM u Mostaru bi,dok je na porodiljnom,dobijala 400KM,a u ZHŽ 800KM.

To mi ništa ne objašnjava niti dokazuje.

Čak suprotno ako je prijavljivanje bilo masovnije prije 5-6 godina kad je Mostar imao 600 rođenih to vam ruši teoriju o kojoj pričate.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-08-2021 at 11:51
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Naravno da lazu, muslimanskoj politici je sveti cilj unistiti Hrvate i u sklopu politike je i laganje zavoda za statistiku.

Istina, realnost na terenu nije puno bolja od njihovih friziranih podataka, po Hrvate. Nije dobro, cijela BiH opcenito stoji uzasno po pitanju demografije, iseljavanje je masovno. Jedino sto oni pumpaju iseljavanje i "nestanak" Hrvata, a muslimanske negativne rekorde zataskavaju gdje god mogu.
    Sve je to dio zvanicne muslimanske politike.

Cak ni crkveni podaci nisu kompletni, oni se referiraju samo na vjernike u crkvama. Sto je pogresno, znam dva primjera koja ne ulaze u njihovu statistiku, rodjak u Mostaru ozenio djevojku sa Goranaca, vjencanje uradjeno u Dubrovniku ne u Mostaru, po crkvi njih nema u statistici za Mostar odnosno ne postoje kao vjencani par. Ajde, to nije ni bitno u konacnici vjerojatno ih imaju kao pojedince, drugi rodjak dobio sina ove godine, mali krsten u Hrvatskoj zbog supruge koja je iz HR pa u njenoj zupi organizirano, po crkvi dijete ne postoji iako zivi u herceg bosni.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To mi ništa ne objašnjava niti dokazuje.

Čak suprotno ako je prijavljivanje bilo masovnije prije 5-6 godina kad je Mostar imao 600 rođenih to vam ruši teoriju o kojoj pričate.
    Kao sto i napisah-mislim da su sluzbene statistike prilicno tocne.Samo sam pokusao objasniti kako izgleda sustav.Moj dojam je da ce djece biti sve manje u hrvatskim zupanijama,malo je epidemija usporila odlazak,ali ljudi odlaze.Pogotovo oni od 20-30 godina.

Da, odlaze mladi masovno, svaki dan neka vijest tipa da klinci upisuju medicinsku skolu, gimnaziju nitko nece, zna se kome trebaju medicinski radnici.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Cak ni crkveni podaci nisu kompletni, oni se referiraju samo na vjernike u crkvama. Sto je pogresno, znam dva primjera koja ne ulaze u njihovu statistiku, rodjak u Mostaru ozenio djevojku sa Goranaca, vjencanje uradjeno u Dubrovniku ne u Mostaru, po crkvi njih nema u statistici za Mostar odnosno ne postoje kao vjencani par. Ajde, to nije ni bitno u konacnici vjerojatno ih imaju kao pojedince, drugi rodjak dobio sina ove godine, mali krsten u Hrvatskoj zbog supruge koja je iz HR pa u njenoj zupi organizirano, po crkvi dijete ne postoji iako zivi u herceg bosni.
    Podaci iz župa ne mogu biti relevantni za broj rođenih na teritoriju BiH općenito jer pogotovo u ljetnim mjesecima dolaze iz Njemačke, i drugih zemalja dolaze krstit djecu.

Istina je i da muslimani imaju bolji rejting u m,ijesanim zupanijama, srednjebosanska za njih nije losa, imaju dosta rodjenih i prvacica kako se to vec gleda, mozda pumpaju ali ne vjerujem jer podaci iz zavoda za podrinje, Tuzlu, USK i sada vec i ZDK, porazavajuci su. Posebno USK koji je u kolapsu demografski.

U SBK ili zupaniji sredisnja bosna stoje bolje od Hrvata, na zalost. Za nas su brojke porazavajuce, mada i tu ce oni ove ili sljedece godine krenuti sa padom. I u Zenici su se drzali dugo bez padova, pocelo je prije dvije godine.

Porazavajuce i to sto u SBZ prezivljavaju zahvaljujuci hrvatskim gospodarstvenicima, paradoks cijele price.

Ovo je npr statistika krštenih Župe Posušje za srpanj 2021

Klara Senjak iz Posušja, kći Mate i Martine r. Galić
    Ilija Begić iz Rastovače, sin Josipa i Tanje r. Jurišić
    Luka Crnogorac iz Čitluka, sin Ante i Mirne r. Sabljo
    Petra Marić iz Posušja, kći Ivana i Lucije r. Miličević
    Mihael Čutura iz Tribistova, sin Franje i Ivane r. Vrpka
    Karlo Srebrović iz Posušja, sin Ivana i Ivane r. Stipić
    Ivano Pavković iz Posušja, sin Maria i Ivane r. Marić
    Ana Ramljak iz Posušja, kći Juke i Ljubice r. Tomić
    Noa Stipić iz Posušja, sin Josipe Stipić
    Karlo Lončar iz Bad Sodena, sin Josipa i Nade r. Soldo
    Andrija Barać iz Heidelberga, sin Dražena i Marije r. Protrka
    Monika Kukić iz Zagreba, kći Ivana i Kristine r. Bešlić
    Josip Jukić iz Posušja, sin Milana i Nikoline r. Vukoja
    Noa Polić iz Posušja, sin Tihomira i Ines r. Mlinarević
    Ivano Jurišić iz Berna, sin Josipa i Maje r. Crnogorac
    Judita Đerek iz Posušja, kći Brune i Mate r. Jurilj
    Monika Dilber iz Munchena, kći Antonia i Matee r. Galić
    Ivan Jurišić iz Posušja, sin Ante i Danice r. Grubišić

http://zupa-posusje.com/index.php/o-...a-zupe?start=6

Znači ovi boldirani ne žive u župi Posušje. Donijeli su tu djecu krstit. tako je i u svim hrvatskim župama u BiH. negdje više negdje manje.

Znači 13 krštenih s prebivalištem u župi Posušje. S obzirom da je predhodnih mjeseci bilo po par krštenja i da su se čekali ljetni mjeseci ovo je i mali broj krštenih u Posušju i po evidenciji na ovom linku može se pratiti broj krštenih u Posušju. I mislim da je broj iznenađujuće mali za Posušje. Ukupno po crkvenim statistikama u ovoj godini 61 krštenih sa prebivalištem u župi Posušje. To se naravno ne može gledati 1/1 jer su neki kršteni rođeni u 2020 a kršteni početkom 2021-ve. Ali svakako to je manji broj jer bi to nekoj okvirnoj statistici župa Posušje imalo po ovom polugodišnjem trendu 122 rođena a ako pogledamo, da je u redu, ne župa, nego cijela općina Posušje imala 156 rođenih prošle il predprošle godine po FZS u. dakle ako pridodamo druge župe, koje su rubne npr ne znam jel tu spada Rakitno, vidim da Tribistovo je, ono je veliko selo i župa. Pa podzavelimska sela Vir, Zagorje, Podbila, pa Vinjani, onda dosta velika župa Broćanac ali ja pratim ovu statistiku župe Posušje, jedna od rijetkih koja ima tu statistiku. ( volio bi npr vidijeti statistiku župe Tomislavgrad po ovom pitanju ali nema je) zaključujem da ima manje krštenja u župi Posušje nego inače.

A što reći za Srednju Bosnu. Kiseljak, Kreševo. Vitez, Busovača, Jajce, Uskoplje, Travnik, Novi Travnik, Usora to sve pada iz godine u godinu a u Vitezu su muslimani čak većina rođenih a u Kiseljaku je pola pola. Kreševo je malo, Usora još manja, Fojnica isto tako , Bugojno po 10 rođenih Hrvata. sa 38% rođenih iza rata spali smo na 22% rođenih u SBŽ.

Jedna Rama ima 17 rođenih u pola godine. To je za nepovjerovast, jel to neka greška ili ne. pa Rama je imala 140 rođenih još prije 7-8 godina
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-08-2021 at 16:43

Dobro, na duze staze sve ce se to izjednaciti, kod njih se vise djece radja ali sada i vise iseljavaju, jer su nasi mladi vec iselili. Oni malo kasne sa procesom, najbolji pokazatelj su skole, ukidaju brojna odjeljenja jer nemaju djece.

Ja se dobro sjecam vremena kad se u sarajevskim porodilistima radjalo i do stotinu djece dnevno, u dnevnim novinama nisi mogao imena iscitati, danas jedva da imaju 10 dnevno.

BiH je u demografskoj katastrofi, vec dvije tri godine strucnjaci upozoravaju, skrecu paznju, to su nevjerojatni razmjeri. Godisnje drzava gubi po nekoliko desetina tisuca ljudi, neke procjene kazu od 30 do 50 tisuca. To su strasne brojke, dok su Hrvati iseljavali jer su jedini imali putovnice, manje su brojke bile. Od neke 2017-2018 sve je krenulo nizbrdo, sada imaju vizne olaksice sa Njemackom, puno lakse pronadju posao, slicno je i kod Srba. Slovenacki konzulat u Banjaluci je pretrpan.

Sve je to meni poznato ali mi trebamo gledat kako da zadržimo pa i vratimo vlastite ljude A to bi se moglo s malo volje, malo manje HDZ-ovog nepotizma i mafijaškog ponašanja tipa, ako ne platiš reket HDZ-eu i nisi HDZ ovac ne možeš se zaposlit u državnoj firmi, ne možeš dobiti posoa na javnom natječaju i sl. Mislim da HDZ treba rušiti bez obzira na Komšića i ekipu. Dosta je bilo. kakav Čović, kakvi bakrači. Tamo se zamjera i optužuje, bolje reći kleveće Vidović Krišto da je muslimanski igrač, ona koja Hadžifejzoviću "u brk" kaže " treći entitet je najbolje rješenje za Hrvate BiH" a Čović je šatro veliki zaštitnik Hrvata BiH koji izjavi " da sam htio treći entitet ja bi ga dobio".

pa tko je tu lud.

Evo izgubili su vlast i HBŽ i odmah ko Staljinisti režu ljude sa slika. Navodno je veliki šef Čović bio u posjeti TG-u s aonim ministrom Radmanom i nigdje nema županijskih i općinskih čelnika na slikama. Tamo vedri i oblači ona Krišto, kažu Čovićeva ljubovca koja ništa nije učinila za HBŽ koji je pretrpio ogromno iseljavanje

Al skinuti su s vlasti uHBŽ i to ne mogu podnijeti. HDZ treba uništiti . Oni su prijetnja hrvatskom narodu kako u Hrvatskoj tako i u BiH. Nema više ni isprika u vidu muslimanske majorizacije. Ona njima najviše i odgovara.

Dosta je bilo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-08-2021 at 17:10

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Sve je to meni poznato ali mi trebamo gledat kako da zadržimo pa i vratimo vlastite ljude A to bi se moglo s malo volje, malo manje HDZ-ovog nepotizma i mafijaškog ponašanja tipa, ako ne platiš reket HDZ-eu i nisi HDZ ovac ne možeš se zaposlit u državnoj firmi, ne možeš dobiti posoa na javnom natječaju i sl. Mislim da HDZ treba rušiti bez obzira na Komšića i ekipu. Dosta je bilo. kakav Čović, kakvi bakrači. Tamo se zamjera i optužuje, bolje reći kleveće Vidović Krišto da je muslimanski igrač, ona koja Hadžifejzoviću "u brk" kaže " treći entitet je najbolje rješenje za Hrvate BiH" a Čović je šatro veliki zaštitnik Hrvata BiH koji izjavi " da sam htio treći entitet ja bi ga dobio".

pa tko je tu lud.

Evo izgubili su vlast i HBŽ i odmah ko Staljinisti režu ljude sa slika. Navodno je veliki šef Čović bio u posjeti TG-u s aonim ministrom Radmanom i nigdje nema županijskih i općinskih čelnika na slikama. Tamo vedri i oblači ona Krišto, kažu Čovićeva ljubovca koja ništa nije učinila za HBŽ koji je pretrpio ogromno iseljavanje

Al skinuti su s vlasti uHBŽ i to ne mogu podnijeti. HDZ treba uništiti . Oni su prijetnja hrvatskom narodu kako u Hrvatskoj tako i u BiH. Nema više ni isprika u vidu muslimanske majorizacije. Ona njima najviše i odgovara.

Dosta je bilo.
    Slažem se s tobom,samo bih dodao da je stanje i gore.Stvorili su takvu mrežu kleptokracije da je to nesagledivo.Ni marka iz proračuna ne ide da bi bilo svima bolje samo ta mreža sve isisava i leži.Pogledati primjer zastupnika Daria Knezovića ili člana uprave Eroneta Gorana Kraljevića.

ta suluda HDZ ova politika se vidi najbolje na primjeru HBŽ gdje su izgubili vlast. Doduše to su sve bivši HDZ-ovci koji su izbačeni iz HDZ ali ih HDZ nije uspio pobjedit na lokalnim izborima. dapače ovi izbačeni su premoćno pobjedili. I sad vrh HDZ-ea ne želi čut za njih. To je politika HDZ-ea. A upravo je ona taj nekad jaki demografski kraj pretvorila u pustoš.

nadam se da će pod novim vodstvom taj krenuti naprijed. Načelnik Duvna se čini kao mlad razuman čovjek.

Čini mi se da HDZ BiH neminovno odlazi na smetljište povjesti unatoč plebiscitarnoj potpori Hrvata u BiH, koju imaju.
    Samo da se sredi taj izborni zakon, ako se sredi, a najprije neće i svi znamo da od toga nema ništa, ma iste sekunde HDZ BiH pada...
    Posljednje uređivanje od imperator : 17-08-2021 at 14:11

Nastavlja se očito iseljavanje iz HB županije

https://tomislavcity.com/hercegbosan...kolske-godine/

Izišli vitalni podaci za srpanj u federaciji Bih.

od hrvatskih krajeva dobar Mostar nakon dužeg vremena sa 94 rođena, ne znam kad je imao toliko, ove godine sigurno nije, relativno dobra ZHŽ, osim što je Široki "podbacio" sa 19 rođenih. Zanimljivo Ljubuški samo 1 rođeni manje od Širokog ovaj mjesec, znači 18 a i inače se Ljubuški ove godine primiče Širokom. Nije toliko da Široki pada nego Ljubuški raste. Pozitivna priča nadam se.

od naših krajeva u Srednjoj Bosni tu je izmiješano pa se ne zna tko nosi koliki rast ali Vitez loš sa 7 rođenih Kiseljak 13, Jajce 12, Kreševo 4, Busovača 10

Cijela HNŽ uz Mostar relativno dobra osim standardno slabe Rame sa 3 rođena, Čitluk 15, Čapljina 12 a od muslimanskih općina Konjic 11 Jablanica 9, za Stolac izgleda nisu stigli podaci..

U HBŽ Livno loše sa samo 10 rođenih, Kupres 2, Tomislavgrad "solidnih" 11, Drvar 4, Glamoć 0, Grahovo 1 rođeni.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-09-2021 at 19:32

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove