+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/79

Tema: Fotke iz prošlosti

"temelj hrvatske države", se ne dočekuje baš euforično u zagrebu.

Onaj sto mu malo rusite spomenike, pa ga malo svojatate..

ajde ne moraliziraj, bio je rat, šta ste vi uopće očekivali sve što je bilo srpsko tada je bilo meta pa i on. ali to ne znači da je većina hrvata o tesli imala negativno mišljenje, čak i tokom rata a kamoli nakon njega.

Tesla je pokazao poštovanja prema hrvatima i hrvatskoj u više navrata, tako da je neopravdano njega uspoređivat s onim četničkim idiotima iz BG ili šumadije. na kraju krajeva rođen je u lici u hrvatskoj, što ga mi ne bi svojatali ?

mjesto smiljan je uvijek bilo većinski hrvatsko stanovništvo, uz manji postotak srba, i tu nikad nije bilo problema koliko ja znam ni u vrijeme 2ww. problem je bila istočna lika koja je bila puna četnika i partizana, pa je zbog toga dolazilo do velikih krvoprolića između njih s jedne i ustaša s druge strane.

to je isto kao da ja tebi kažem, što vi svojatate nekog hrvata u vojvodini ili šta ja znam Ivu Andrića recimo, iako je očito tip Hrvat. vidiš kako je to, svatko se voli kitit nečijim uspjehom, pa makar i ne bio njegov direktno.

Tesla ionako nije bio četnik već normalni nacionalist svijestan svog identiteta i kraja u kojem je rođen i odgojen, tadašnja AU, ali Hrvatska. najjače mi je kad Srbi krenu da nije Tesla rođen u hrvatskoj, nego u AU, a gdje je ta lika ako nije u hrvatskoj ? i to još u zapadnoj lici koja je masovno hrvatska, dok je istočna bila srpska i mješana između srba i hrvata. rekao sam da je mjesto smiljan gdje je rođen, većinski hrvatsko ali uz manji postotak srba kojima je i on pripadao. tako da ti je priča što ga netko svojata glupa, svojatate i vi naše znanstvenike akedemike nobelovce, pa s time nemate problema. a većina nih nije rođena u Srbiji, kako je Tesla neupitno rođen u Hrvatskoj.

Golden gate 1936. u izgradnji.

Tower bridge 1892. u izgradnji.

Manhattan bridge 1909. u izgradnji

The Man That Refused To Give The Nazi Salute, 1936

Nikola Tesla In His Laboratory, Sitting Behind His “Magnifying Transmitter”
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Austrian Boy’s Moment Of Pure Happiness After Receiving New Shoes During WWII

Painting The Eiffel Tower, 1932

First Morning After Sweden Changed From Driving On The Left Side To Driving On The Right, 1967

Unknown Soldier In Vietnam, 1965

Annette Kellerman Promotes Women’s Right To Wear A Fitted One-piece Bathing Suit, 1907. She Was Arrested For Indecency.

Painter Of The Brooklyn Bridge,1914

Massive Crowds Gather For The First Woodstock, 1969

Women Delivering Ice, 1918

Baby Cages Used To Ensure That Children Get Enough Sunlight And Fresh Air When Living In An Apartment Building, 1937

Three Men Run In The Marathon At The First Modern Olympic Games, 1896

Coca-Cola Comes To France, 1950

A navigation hotline in 1963. Long, long before Google Maps

Human-size chess game with actual soldiers in St. Petersburg, Russia (1924)

[IMG][/IMG]

Cheyenne žena 1900.godine
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Steve McQueene i Nataly. 1963.

[IMG][/IMG]
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Down day sindrom....i ekipa

[IMG][/IMG]

Pitam zbog dućana Muller koji je otvoren prije godinu-dvije na trgu.

Hajduk, 45 200+-

U VESELJU I U PLACU ZA HAJDUKA ZIVOT DACU

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove