+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 3 4 5
Prikaz rezultata str. 81/90

Tema: Željeznice i vlakovi

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Oce li i dalje vlak oditi RI rivon izmedju Brajdice i Zagrebacke a prometnik i pauk isprid njega lipiti kazne nepropisno parkiranima uza prugu ����*♂️.

Baceni soldi Grunfino. Kopar 30 godina isprid.

Bruka...
    A valjda neće lijepiti kazne više.

Zato su napravili onaj izvlačni tunel, više teret neće, osim u slučaju sile, ići preko rive.

Bile su nekakve statistike, Kopar trenutno ima 15-ak posto veći promet od riječke luke. Prije 10 godina je Kopar bil 30 godina ispred Rijeke, ali Rijeka ga je sustigla. Ulaskom u Schengen će Rijeka opet postati veća luka, moja procjena. Ne rade Slovenci uzalud onih 20 km pruge za milijardu eura, osjećaju da gube primat polako.

Rijeka je prepustila posel privatnicima, Maersk preuzima terminal na zagrebačkoj obali, Filipinci drže Brajdicu. Kopar je u većinskom vlasništvu države, mislim da će riječki privatnici prešišati državnu slovensku firmu. No, kak god bude, ima posla za obje luke.

Ne znam, mene uvijek strah pričati o Rijeci i investicijama jer se bojim da Slovenci i Talijani ne skuže kaj se sve radi pa da se ne uplaše.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 09-10-2021 at 22:09

"Samo" 15 ak posto ukupno jel ?

A koliko samo na kontejnerski promet?

Jerbo, Zagrebacka, pruga i tuneli se radu samo za kontejnere.
    Ne pricamo o bulku i liquid cargu. To je ionako u Bakru (plominu) i Omislju. Puno je jaci Kopar ka kontejnerski porat od "15 ak posto "...

I Jugolinija i Rijecka luka su propali zbog toga jer se nije pratilo trziste i inovacije, plus stranacki lopovluk. Slovenci za to vrime nisu drzali glavu u salbunu.Sramota da u drzavi sa 20 km mora ima vise sluha i interesa za more i pomorstvu nego ode, u Vlaskoj provinciji porid mora

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A valjda neće lijepiti kazne više.

Zato su napravili onaj izvlačni tunel, više teret neće, osim u slučaju sile, ići preko rive.

Bile su nekakve statistike, Kopar trenutno ima 15-ak posto veći promet od riječke luke. Prije 10 godina je Kopar bil 30 godina ispred Rijeke, ali Rijeka ga je sustigla. Ulaskom u Schengen će Rijeka opet postati veća luka, moja procjena. Ne rade Slovenci uzalud onih 20 km pruge za milijardu eura, osjećaju da gube primat polako.

Rijeka je prepustila posel privatnicima, Maersk preuzima terminal na zagrebačkoj obali, Filipinci drže Brajdicu. Kopar je u većinskom vlasništvu države, mislim da će riječki privatnici prešišati državnu slovensku firmu. No, kak god bude, ima posla za obje luke.

Ne znam, mene uvijek strah pričati o Rijeci i investicijama jer se bojim da Slovenci i Talijani ne skuže kaj se sve radi pa da se ne uplaše.
    ne plaši se ti slovensku državnu firmu. Slovenci znaju što rade. Kopar nema gaz ko Rijeka pa čujem da je moraju jaružat ali opet Slovenci su maheri u gospodarstvu. Da ih ima 20 milijuna vladlai bi europskim gospodarstvom a bili bi i na svjetskoj razini jaki. već sad jesu. pogledat Gorenje, Elan, onaj lik napravio aplikaciju s mačkom koji priča i zaradio koliko, milijardu eura. Toliko podcjenjivani u Jugi doslovno se sprdali s njima a Slovenci su uvijek bili maheri u ekonomiji. I u branjenju nacionalnih interesa. Oni su fenomen. a bili su nekad samo germanska grofovija a mi se hvalimo kontinuitetom državnosti.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-10-2021 at 12:02
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

u jugi je kardelj štipao za guzicu maršala, pa su dobili sve što su htjeli, i jer je i tito znao da oni najbezbolnije mogu izać iz SFRJ, a nas je čepio jer je znao da mi možemo najbolnije izać, uostalom zato i je Neum u BiH, da se ne odcijepimo.

zaključak, Tito je bio Turčin više nego komunist.

"Samo" 15 ak posto ukupno jel ?

A koliko samo na kontejnerski promet?

Jerbo, Zagrebacka, pruga i tuneli se radu samo za kontejnere.
    Ne pricamo o bulku i liquid cargu. To je ionako u Bakru (plominu) i Omislju. Puno je jaci Kopar ka kontejnerski porat od "15 ak posto "...

I Jugolinija i Rijecka luka su propali zbog toga jer se nije pratilo trziste i inovacije, plus stranacki lopovluk. Slovenci za to vrime nisu drzali glavu u salbunu.Sramota da u drzavi sa 20 km mora ima vise sluha i interesa za more i pomorstvu nego ode, u Vlaskoj provinciji porid mora
    Je, jači su s kontejnerima, ali ne zadugo. Uskoro Maersk preuzima Zagrebačku obalu, ak je netko čuo za Maersk onda si to sigurno ti. Znaš kaj to znači za Rijeku.

Jugolinija i riječka luka su propali zbog rata, a stagnirali su jer Hrvatska nije bila u EU. Sad kad smo u EU i kad uđemo u Schengen, Rijeka će procvasti. To njuši i Maersk, zato su i uzeli Zagrebačku obalu u koncesiju.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ne plaši se ti slovensku državnu firmu. Slovenci znaju što rade. Kopar nema gaz ko Rijeka pa čujem da je moraju jaružat ali opet Slovenci su maheri u gospodarstvu. Da ih ima 20 milijuna vladlai bi europskim gospodarstvom a bili bi i na svjetskoj razini jaki. već sad jesu. pogledat Gorenje, Elan, onaj lik napravio aplikaciju s mačkom koji priča i zaradio koliko, milijardu eura. Toliko podcjenjivani u Jugi doslovno se sprdali s njima a Slovenci su uvijek bili maheri u ekonomiji. I u branjenju nacionalnih interesa. Oni su fenomen. a bili su nekad samo germanska grofovija a mi se hvalimo kontinuitetom državnosti.
    Da ih ima, ali ih nema.

Zbog rata kazes... Koliko bi otpadalo na sve ostalo zakamuflirano u tu magicnu ric "rat" !?

Da se razumimo, ja san zadovoljan sta se ulaze u te stvari ali taj novac se triba usmjeriti u izgradnju nove luke i pratece prometne infrastrukture i to puno prije.Ovako se to pari ka pretakanje supljega u prazno.

Da, Maersk moze dovesti teret ali nece bez drzave graditi i ulagati u infrastrukturu. To je vec tribalo biti pripremljeno...
    Pruga prima Madjarskoj pa prima Srbiji, Bosni ( ne zaboraviti ni Ploce doli mada tu bi se i BIH tribala iskazati). Željeznica nam je ajme majko u globalu.Ja tija jednom iz Rike do Sibenika a ono -18 uri.Pa di to ima?? Onom konjskom dilizansom bi prije dosa

Zbog rata kazes... Koliko bi otpadalo na sve ostalo zakamuflirano u tu magicnu ric "rat" !?

Da se razumimo, ja san zadovoljan sta se ulaze u te stvari ali taj novac se triba usmjeriti u izgradnju nove luke i pratece prometne infrastrukture i to puno prije.Ovako se to pari ka pretakanje supljega u prazno.

Da, Maersk moze dovesti teret ali nece bez drzave graditi i ulagati u infrastrukturu. To je vec tribalo biti pripremljeno...
    Pruga prima Madjarskoj pa prima Srbiji, Bosni ( ne zaboraviti ni Ploce doli mada tu bi se i BIH tribala iskazati). Željeznica nam je ajme majko u globalu.Ja tija jednom iz Rike do Sibenika a ono -18 uri.Pa di to ima?? Onom konjskom dilizansom bi prije dosa
    Priprema se polako, zato se modernizira, elektrificira i dodaje drugi kolosijek pruge od mađarske granice pa sve do Zagreba trenutno, a uskoro kreće i modernizacija do Karlovca. U pripremi je projekt od Karlovca do Rijeke. Autocesta je napravljena u svim smjerovima, ok, još se sad završava spoj s Istrom. Radi se, puno love to košta. Rijeka je bila zaostala, uloženo je par milijardi eura da se dovede u trenutno stanje konkurentne luke, a trebat će još milijardu uložiti da bude na razini modernih svjetskih luka. Ne ide to preko noći.

Ista situacija je s prugom u globalu, nije se ulagalo godinama i sad će trebati barem desetljeće da se osuvremeni.

Pogotovo će trebat vremena ako se otkrije da na trasi strateške dionice naiđu na staništa komaraca pa se radi toga odgodi gradnja pruge.

Ili srpska tvrtka po x-ti put zakoče gradnju jer se za 5 000 kuna poništi natječaj. Gdje su sigurnosne službe, kako je moguća takva karikaturalna opstrukcija hrvatskog gospodarstva i prometne infrastrukture.

A i ja svašta pitam.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-10-2021 at 19:06
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Slika na kojoj se vidi obnova kolosijeka, izgradnja spojne ceste na obilaznicu i izgrađeni terminal. Još se trebaju samo porušiti ova stara skladišta. Kroz godinu dana bude u funkciji.

Kolosijeci su spremni, samo treba još potaracati skladišta. Cesta će doći zasad tu do terminala, još ima možda kilometar ceste za izgraditi i onda bi se spojili s glavnom cestom kroz centar pa bi Rijeka dobila prsten od obilaznice kroz centar.

Posljednje uređivanje od Grunf : 14-10-2021 at 10:56

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove