+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/90

Tema: Željeznice i vlakovi

Željeznice i vlakovi

Otvaram temu na traženje mnogobrojne publike i svih ljubitelja željeznica.

Za početak jedan video vožnje od Zagreba GK do Siska, Kostajnice i Volinje tj. granice s BiH. Video je ubrzan pa je dojam odličan.

Dobra stvar.

Vlak-ralica u snijegu kod Duge Rese.

Ponos Končara, uskoro će ih 44 komada jezditi po Hrvatskoj.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    šteta što us nam pruge bijednos održavane.
    meni jednostavno ne ide u glavu kako to da ti od zagreba do vinkovaca treba dulje od 3 sata (4 sata)
    u europi se ljudi svuda voze vlakovima kad idu na put a autobus je nepoznato sredstvo osim ako linije iz munchena, berlina ili hamburga ne idu za mostar, tuzlu, beograd, niš, ankaru ili slično
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ponos Končara, uskoro će ih 44 komada jezditi po Hrvatskoj.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    meni jednostavno ne ide u glavu kako to da ti od zagreba do vinkovaca treba dulje od 3 sata (4 sata)
    u europi se ljudi svuda voze vlakovima kad idu na put a autobus je nepoznato sredstvo osim ako linije iz munchena, berlina ili hamburga ne idu za mostar, tuzlu, beograd, niš, ankaru ili slično
    Zato jer su autoceste u Hrvatskoj važnije od željeznica. Možda se na autocestama može bolje krasti.

U cijelom razvijenom svijetu je željeznica glavni oblik prijevoza u gradu i između gradova. Jedino kod nas je to bus. Ali kroz par godina bi se i kod nas to moglo promijeniti kolko god autobusni i cestovni lobi koči razvoj željeznice.

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Zato jer su autoceste u Hrvatskoj važnije od željeznica. Možda se na autocestama može bolje krasti.
    Cestovni lobiji su dosad bili jači, ali polako se to mijenja.

Trenutno vlak Zagreb-Vinkovci vozi 3 i pol sata. Vlak koči dionica Dugo selo-Kutina gdje se vozi usporeno, a budući da je tamo jedan kolosijek prvo se treba obnoviti dionica Novska-Sunja-Sisak kako bi se prilikom obnove prve dionice mogla koristiti alternativa. Već je trebala početi obnova dionice Sisak-Novska i dionice Zagreb-Savski marof, ali eto...EU bu nam dal puno bespovratnih sredstava, a EBRD puno kredita tak da se moremo nadati boljoj budućnosti.

Cestovni lobiji su dosad bili jači, ali polako se to mijenja.
    Lobiji i lobiranje, legalizirano mito i korupcija.

Razvijanje željezničkog i riječnog prometa bi nam moralo biti od strateške važnosti, pogotovo zbog prijevoza robe, znači iz gospodarskih razloga i iskorištavanja naših prednosti.

Kamion je na željezničko-cestovnome prijelazu Kupinec jutros podletio pod brzi vlak koji je vozio na relaciji Rijeka – Osijek, izvijestili su iz HŽ Infrastrukture. Nesreća se dogodila u 9.55 sati, a prema prvim informacijama nema ozlijeđenih.

Prijelaz je označen svjetlosnom i zvučnom signalizacijom koja je u trenutku nesreće bila u funkciji. Očevid obavljaju službenici PP Samobor. Tijekom očevida prekinut je željeznički promet između Zdenčine i Horvata, a putnike će do daljnjega prevoziti autobusi.
    www.vecernji.hr

Evo kak to izgleda...

A ovo je ostalo od kamiona:

Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može...

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Željeznice u BiH su sustavno uništavane, pa je tako od predratnog giganta stvoren teški gubitaš sa jedva dvadesetim dijelom zaposlenih od vremena kad su željeznice bile željeznice.
    Autoprijevoznički lobi je isplatio silne novce kako bi si osigurao primat u prijevozu ljudi i roba i na taj način je došlo do urušavanja željezničkog sustava u BiH.
    Karakteristično je da se iz luke Ploče roba prema BiH razvozi autoprijevozom, a ne vlakovima, što je s jedne strane doprinijelo padu željeznica, a s druge, smanjenju robnog prometa kojeg kamioni pojedinih povlaštenih BiH tvrtki nisu kadri raznijeti.
    Paradoksalno je da se, znano je kako, dobije terminal u luci Ploče, koji danas prometuje jedva pedeseti dio roba i ljudi, a cijena terminala visoko nadmašuje korisni efekat dopreme i transporta.
    Nedavno je na parlamentu BiH izrečeno mišljenje da BiH željeznice nisu više nikome potrebne.
    Direktori BiH željeznica, koje je postavljala izlobirana politika imali su zadatak da uruše željeznice u čemu su konačno i najzad uspjeli.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Inače, samo da pridometnem, moj najdraži - preferirani mod putovanja je upravo željeznicom.
    Obožavam vlakove i mnogo, uistinu mnogo najljepših uspomena iz mog života vezano je za vlakove...
    Volim njihov zvuk, pisku lokomotive, zurenje kroz prozor, stanice kroz koje se kratko zaustavljamo i prolazimo...
    Vlakovi su me uvijek fascinirali, dizali adrenalin, izazivali putnu groznicu koju i danas doživljavam i obožavam, jer ja sam u duši putnik..
    Ovih dana sam se vratio s jednog puta i tek da pripomenem, dio puta je proputovan neizostavnim vlakom i opet začinjen jednim sjajnim poznanstvom...

O tom poznanstvu bi mogao reci pokoju na podforumu seks.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    O tom poznanstvu bi mogao reci pokoju na podforumu seks.
    O da. Bila bi to uistinu zanimljiva prića...

Evo kak to izgleda u Bangladešu.

ovi ne moraju strahovat ko hrvatska da će imat manka stanovništva u budućnosti, jebe se njima ima ih ko mrava i ne jebu živu silu, i dalje se kote ko zečevi.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Gledao sam nedavno jednu TV emisiju o Popovom polju i čujem tako kako mnogi ljudi iz tog kraja misle da je ukidanje željeznice od Čapljine do Dubrovnika kroz Popovo polje bio smišljen potez tadašnjih vlasti da se ovaj kraj učini pasivnim i da se na svaki način, raseli jer ga je naseljavalo pretežito hrvatsko katoličko pućanstvo.
    U tome se nažalost u znatnoj mjeri uspjelo pa jedan svećenik kaže da je na Veliku Gospu znalo pred tom jednom crkvom biti i po 10.000 ljudi vjernika, a danas ih bude jedva tridesetak...
    Eto što je željeznica.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove