+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/2

Tema: Brzi zdrug 3.bojna Travnik ?

  1. #1

    Brzi zdrug 3.bojna Travnik ?

    dali mozda ima neko informacije o 3.bojni BRZI ZDRUG koja je bila u Travniku 1944.?
    Trazim sve informacije o toj bojni, moj djeda je nestao izmedju 08/1944-10/1944 ....
    Molim za pomoc
    Hvala

  2. #2
    Stef, ne znam koliko Vam priloženo može pomoći...

    HOT STUFF!
    Bitke i operacije Kronologija FORUM Linkovi Mapa weba Novo
    AXIS & ALLIES
    Bugarska Četnici Njemačka Mađarska Italija Kraljevina Jugoslavija Makedonija Crna Gora Nezavisna Država Hrvatska - NDH Srbija Slovenija SSSR Velika Britanija SAD FNR Jugoslavija
    ORUŽJA 1941-45
    Zrakoplovi Oklop Topništvo Pješačko naoružanje
    MORE INFO
    Izvori i literatura Usporedna tablica činova Koncentracijski logori i zatvori Gubici populacije Pojmovi
    VOJNA POVIJEST
    Vojna povijest Prvi Svjetski rat Oružane snage
    VIŠE OD VOJSKA.NET
    Projekt životopisa Računalne igre On-line trgovina
    POMOGNITE VOJSKA.NET
    Kako Vi možete pomoći? Pomognite s prevođenjem! Amazon.com Amazon.co.uk Amazon.ca
    PARTNERI PORTALA
    Carski Husar Fotosajam

    Ocijenite ovu stranicu @ Crovortex


    Disciplinski bataljuni JA
    Vladimir Galić (1899 - ?)
    5. pješačka divizija
    Divizije kopnene vojske Domobranstva NDH
    9. dalmatinska divizija NOVJ

    Vojska.net

    Promote Your Page Too
    Login:
    Password:

    Kopnena vojska Hrvatskog Domobranstva

    1. svibanj 1943 - 20. studeni 1944

    I Zborno područje | II Zborno područje | III Zborno područje
    I Zborno područje
    Zagreb

    Zapovjednik: general Ivan Brozović
    Zamjenik: general Franjo Dolački
    Glavar stožera: pukovnik Ivan Klišanić
    1. GORSKI ZDRUG - Kutina

    Zapovjednik: general Stjepan Peričić
    Zamjenik: podpukovnik Bulat
    Glavar stožera: pukovnik Mihovil Dits
    1. Gorska pukovnija - Kutina

    pukovnik Krunoslav Sočanin
    I. bojna - Pakračka Poljana, satnik Alarih Dešković
    II. bojna - Novska, satnik Juraj Vranković
    III. bojna - Garešnica, satnik Juraj Štajduhar
    5. Gorska pukovnija - Križ-Novoselec

    podpukovnik Petar Gregurić
    I. bojna, satnik Ivan Crnković
    II. bojna - Popovača
    III. bojna - Ivanićgrad, satnik Josip Kurtović
    III. Topnički sklop - Križ-Novoselec, satnik Josip Šebelić
    VI. Topnički sklop - Kutina, Ivan Hitrec
    3. GORSKI ZDRUG - Banja Luka

    Zapovjednik: pukovnik Ljubomir Rajman
    Zamjenik: satnik Rudolf Lederer
    Glavar stožera: glst. nadsatnik Janko Streharsky
    3. Gorska pukovnija - Dragočaj

    podpukovnik Krsto Prpić
    I. bojna - Ivanjska, satnik Streicher
    II. bojna - nadsatnik Ćamil Hadžidedić
    III. bojna - Banja Luka, satnik Josip Golubić
    11. Gorska pukovnija - Bosanska Gradiška

    podpukovnik Dragutin Miletić
    I. bojna - Klašinec, satnik Viktor Horvat
    II. bojna - Banja Luka, satnik Franjo Cestar
    III. bojna - Prijedor, satnik Ivan Vlatković
    VIII. Topnički sklop - Zagreb, satnik Josip Hrovat
    II. Topnički sklop - Banja Luka, Cvjetko Tumpa
    4. GORSKI ZDRUG - Daruvar

    Zapovjednik: general Stjepan Grlić
    Zamjenik: podpukovnik Djuro Sivoš
    Glavar stožera: glst. satnik Mihovil Frolich
    4. Gorska pukovnija - Daruvar

    Viktor Marković
    I. bojna - Daruvar, Ivan Grgić
    II. bojna - Grubišno Polje,
    III. bojna - satnik Branimir Petranović
    8. Gorska pukovnija - Pakrac

    pukovnik Gustav Matković
    I. bojna - Pakrac, nadsatnik Mato Kovačević
    II. bojna - Pakrac, satnik Stanko Antunović
    I. Topnički sklop - Daruvar, satnik Dalibor Bumber
    XII. Topnički sklop - Pakrac, Ltpukovnik Miroslav Oškrhani
    2. LOVAČKI ZDRUG - Donji Lapac

    Zapovjednik: Antun Nardeli
    Zamjenik: nadsatnik Josip Sinković
    Glavar stožera: pukovnik Miho Bajd
    1. Lovačka pukovnija - Vrtočje

    podpukovnik Berislav Predojević
    I. bojna - Tarkovac, nadsatnik Zdenko Metikoš
    II. bojna - Bosanski Petrovac, nadsatnik Aleksandar Stanzel
    10. Lovačka pukovnija - Donji Lapac

    podpukovnik Romano Nikpalj
    I. bojna - Donja Suvaja, nadsatnik Zdenko Metikoš
    II. bojna - Nebljusi, satnik Šimunčić
    IV. Topnički sklop - Zagreb, satnik Branko Stipančić
    VIII. Topnički sklop - Donji Lapac, podpukovnik Edvin Both
    1. POSADNI ZDRUG - Križevci

    Zapovjednik: pukovnik Oskar Čihak
    I. bojna - Varaždin, nadsatnik Zvonimir Dumbović
    IV. bojna - Bjelovar, satnik Josip Pinculić
    2. POSADNI ZDRUG - Karlovac

    Zapovjednik: pukovnik Stijepo Zuch
    I. bojna - Karlovac, nadsatnik Josip Kniha
    II. bojna - Karlovac, satnik Marko Lišnjak
    III. bojna - Ozalj, satnik Pantelejmon Ratković
    IV. bojna - Jastrebarsko, satnik Vladimir Kuzman
    V. bojna - Ogulin, satnik Ivan Vuković
    3. POSADNI ZDRUG - Gospić

    Zapovjednik: pukovnik Franjo Knežević
    I. bojna - Bilaj, nadsatnik Dragutin Solar
    II. bojna - Knin, Franjo Turar
    III. bojna - Gospić, pričuvni nadsatnik Josip Kolaković
    4. POSADNI ZDRUG - Sisak

    Zapovjednik: pukovnik Stjepan Mifek
    I. bojna - Sisak, podpukovnik Vladimir Soldić
    II. bojna - Petrinja, satnik Josip Brence
    III. bojna - Turopolje, satnik Stjepan Ivanković
    Zagreb POSADNI ZDRUG

    Zapovjednik: pukovnik Josip Šolc
    I. bojna - Zagreb, satnik Ferdo Širola
    II. bojna - Zagreb, podpukovnik Vilko Križanec
    III. bojna - Bihać, nadsatnik Janko Držanić
    Pričuvni bojna - Zagreb, podpukovnik Ljubomir Lugarić
    1. DOKNADNI ZDRUG - Zagreb

    Zapovjednik: pukovnik Stjepan Mateša
    Glavar stožera: podpukovnik Ivan Brusić
    Pokuplje, Kvarner, Velebit Rgt.
    Commd. Istrian Def. Rgt
    Zenica Bde
    1 Armd. Car Bn.

    top
    II Zborno područje
    Slavonski Brod

    Zapovjednik: general Franjo Pacak
    Zamjenik: general Dušan Majetić
    Glavar stožera: pukovnik Stjepan Kerečin
    1. LOVAČKI ZDRUG - Doboj

    Zapovjednik: pukovnik Luka Šarić
    Zamjenik: podpukovnik Ladislav Ilić
    Glavar stožera: satnik Dragan Korais
    4. Lovačka pukovnija - Derventa

    Zapovjednik: podpukovnik Ivan Maričić
    I. bojna - Derventa, nadsatnik Branimir Sliječević
    II. bojna - Doboj, zrakoplovni satnik Josip Čada
    III. bojna - Teslić, satnik Ivan Kostelac
    6. Lovačka pukovnija - Derventa

    Zapovjednik: podpukovnik Ferdo Muslović
    I. bojna - Derventa, satnik Ivan Ljubić
    II. bojna - Derventa, satnik Mato Dobrović
    III. bojna - Vinkovci, satnik Georgije Cabelj
    V. Topnički sklop - Doboj, podpukovnik Slavko Telarović
    XVI. Topnički sklop - Brod, satnik Rudolf Adamik
    3. LOVAČKI ZDRUG - Vinkovci

    Zapovjednik: pukovnik Julije Fritz
    Zamjenik: satnik Zvonimir Mudrovčić
    Glavar stožera: podpukovnik Otokar Šterfiček
    5. Lovačka pukovnija - Vrpolje

    Zapovjednik: pukovnik Dragutin Somogji
    I. bojna - Mikanovci, satnik Milan Janković
    II. bojna - Vel. Kopanica, satnik Anđelko Skatolini
    III. bojna - Vrpolje, satnik Stjepan Adadžić
    8. Lovačka pukovnija - Đakovo

    Zapovjednik: pukovnik Dragan Voska
    I. bojna - Široko Polje, nadsatnik Berislav Gračan
    II. bojna - Đakovo, satnik Ratimir Halužan
    III. bojna - Područje Požege, satnik Hrovje Palinić
    VII. Topnički sklop - Piškorevci,
    XVIII. Topnički sklop - Petrovaradin,
    4. LOVAČKI ZDRUG - Bosanski Novi

    Zapovjednik: pukovnik Zvonimir Stimatović
    Zamjenik: podpukovnik Peršić
    7. Lovačka pukovnija - Bosanski Novi
    podpukovnik Dragutin Stipetić I. bojna - Bosanski Novi, satnik Berislav Bužančić
    II. bojna - Ravnice, nadsatnik Stanislav
    13. Lovačka pukovnija - Prijedor

    podpukovnik Aleksandar Kolpakov
    I. bojna - Prijedor, Mirko Glavaš
    II. bojna - Prijedor, satnik Tomo Klepac
    III. bojna - Sarajevo, satnik Mirko Sušmelj
    11. Topnički sklop - Prijedor
    nadsatnik Tihomil Grimani XXII. Topnički sklop, satnik Jože Bartok
    5. POSADNI ZDRUG - Nova Gradiška

    Zapovjednik: pukovnik Franjo Bučar
    I. bojna - Lipovljani, satnik Anton Brixy
    II. bojna - Novska, satnik Emil Hlovanizky
    III. bojna - Osijek, satnik Dragan Sušjenko
    IV. bojna - Brod, Stjepan Pataki
    V. bojna - Našice, satnik Kazimir Petelko
    VI. bojna - Banja Luka, satnik Dževad Aganović
    6. POSADNI ZDRUG - Doboj

    Zapovjednik: pukovnik Asim Tanović
    I. bojna - Derventa, pričuvni satnik Zlatko Radej
    III. bojna - Teslić, pričuvni podpukovnik Avdo Farizbegović
    IV. bojna - Doboj, satnik Lujo Bezjak
    7. POSADNI ZDRUG - Hrvatska Mitrovica

    Zapovjednik: pukovnik Marijan Gjurgjević
    I. bojna - Ruma, pričuvni nadsatnik Egon Vavra
    II. bojna - Trpinja, podpukovnik Grgo Cukon
    III. bojna - Hrvatska Mitrovica, satnik Mirko Rendić
    IV. bojna - Petrovaradin, satnik Ivan Gumhold Josipović
    10. POSADNI ZDRUG - Tuzla

    Zapovjednik: pukovnik Nešet Tepčić
    I. bojna - Medjaši, nadsatnik Božo Iličić
    II. bojna - Živinice, pričuvni satnik Vladimir ing. Pankiv
    IV. bojna - Miričina, zrakoplovni satnik Rudolf Papšit
    V. bojna - Srebrenik, nadsatnik Juraj Sarkotić
    VII. bojna - Zvornik, satnik Pavao Ćurak
    IX. bojna - Gračanica, pričuvni satnik Abdulah Abdulahefendić
    X. bojna - Bosanski Šamac, pričuvni satnik Alija Hadžialiagić
    2. DOKNADNI ZDRUG - Vinkovci

    Zapovjednik: pukovnik Ivan Šarnber
    Glavar stožera: podpukovnik Ermin Rataj
    2 Armd. Car Bn.

    top
    III Zborno područje
    Sarajevo

    Zapovjednik: general Ivan Markulj
    Zamjenik: general Stjepan Gašić
    Glavar stožera: pukovnik Robert Merslović
    2. GORSKI ZDRUG - Konjic

    Zapovjednik: pukovnik Božidar Zorn
    Zamjenik: podpukovnik Antun Petiška
    Glavar stožera: satnik Miljenko Nekić
    2. Gorska pukovnija - Gornja Jablanica

    Zapovjednik: podpukovnik Roman Šram
    I. bojna - Konjic, satnik Fadil Krajina
    II. bojna - Rama, nadsatnik Tomislav Gržeta
    III. bojna - Drežnica, satnik Slavoljub Šimatović
    9. Gorska pukovnija - Tarčin

    Zapovjednik: Ljubomir Broz
    I. bojna - Tarčin, nadsatnik Kakob
    II. bojna - Bradina, satnik Franjo Kostrić
    III. bojna - satnik Ivan Zorić
    IX. Topnički sklop - Pazarić, nadsatnik Franjo Lužar
    XX. Topnički sklop - Sarajevo, satnik Zlatibor Madjer
    8. POSADNI ZDRUG - Sarajevo

    Zapovjednik: Juraj Čordašić
    I. bojna - Sarajevo, pričuvni nadsatnik Franjo Pacak
    II. bojna - Zvornik, pričuvni Lieutenant Mehmed Arpadžić
    III. bojna - Ilidža, pričuvni nadsatnik Ismet Čengić
    IV. bojna - Sarajevo, satnik Alija Zec
    V. bojna - Goražde, satnik Said Hašinbegović
    VI. bojna - Ustikolina, nadsatnik Ibrahim Sijerčić
    VII. bojna - Visoko, zrakoplovni podpukovnik Milan Heteny
    9. POSADNI ZDRUG - Dubrovnik

    Zapovjednik: pukovnik Milan Čudina
    I. bojna - Hum, zrakoplovni satnik Boris Klimović
    II. bojna - Mostar, satnik Davor Drenčić
    IV. bojna - Slano, zrakoplovni nadsatnik Nikola Šarić
    V. bojna - Ćilipi, pričuvni officer Karlo Dileo
    VI. bojna - Sinj, satnik Krunoslav Nališ
    3. DOKNADNI ZDRUG - Sarajevo

    Zapovjednik: general Roman Domanik
    Glavar stožera: podpukovnik Jaroslav Žak
    3 Armd. Car Bn.
    BRZI ZDRUG - Travnik

    Zapovjednik: pukovnik Miroslav Chlacher
    I. bojna - Donja Stubica, satnik Pastorčić
    II. bojna - Brod, podpukovnik Kramarić
    III. bojna - Travnik, podpukovnik Klobučarić
    Rail Sect.
    A(4-7 Bn), B(1-3, 8-10 Bn)
    C(1-3m 18-9 Bn)
    D(14-7 Bn), E(1-4 Bn),
    Armd. Train Coy, 1-3 Lab. Rgt

    top

    This page is also available in the following languages:
    • English •
    

    468x60c

    
    Copyright © 1998-2014. Ivan Bajlo i Vojska.net. Sva prava pridržana. Reproduciranje, prijenos, distribucija ili spremanje dijela ili cjeline sadržaja u bilo kojem obliku prije pisanog dopuštenja, zabranjeno je. Svi zaštitni znaci ili trgovački nazivi su vlasništvo njihovih vlasnika.

    Glavna strana
    Novosti
    Forum
    Pregled stranica
    Pretraživanje
    O Vojska.net

    Language:

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

  • Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove