+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/58

Tema: Kutak za velikane koji su nas napustili

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Počivao u miru Božjem. Imao je grijeha ali tko nije. Veliki umjetnik. Nije mu mjesto u ovom topicu nego u onom za za preminule. Nije bio iz Hrvatske
    S čin nas je zadužija taj veliki umjetnik? Večina ovih šta ga slave nikad nisu upalili sviču za nijednoga branitelja.
    Torcida old school... 150/200

Nije ink ni rekao da nas je zaduzio, nego da on nije za ovu temu.

Ovi sto ga kao zale, jedan dio njih, oni vec jesu. Bas jedna neumjesna "regijunaska" histerija sa cirilicom u Zagrebu i slicnim glupostima, ovako nisu zalili Dragojevica recimo, niti za Spirom, niti za Gregurevicem, ali to je vec klasika i znamo tko su i sto su.

Balasevic je ipak bio titov rezimski pjevac, i to je ta osnovna emocija koja pojedince veze uz njega.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nakon Mire Furlan, preminuo i drugi stup jugoslavenske kulture, Đorđe Balašević, tzv. Panonski mirotvorac. Istina, imao je par hitova, ali nikad nisam mogao shvatiti taj kult koji se razvio oko njega za vrijeme života. Išlo mi je to na živce. Tko će preživjeti te kultaše sad kad je preminuo?

Pokoj vječni daruj mu Gospodine i daj nam pokoja od kultaša.
    Neki nariču zbog Balaševića, prije mjesec dana zbog Furlanke, jer ih oni podsjećaju na Jugoslaviju vrijeme kad su bili mladi pa zapravo žale za svojom mladošću a neki jednostavno ne mogu prežaliti Jugoslaviju i smrt jugoslavenskih ličnosti njih dodatno baca u očaj i tugu.

Rođena sam '81. i kad sam počela slušati glazbu hit su bili Prljavci, Parni Valjak, Boris Novković, šire to su bili Crvena Jabuka, Hari Mata Hari, Željko Bebek. Balašević meni apsolutno ništa ne znači a što se tiče njega kao umjetnika o ukusima se ne raspravlja.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 21-02-2021 at 02:24
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antunac)

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    S čin nas je zadužija taj veliki umjetnik? Večina ovih šta ga slave nikad nisu upalili sviču za nijednoga branitelja.
    Brale ovo je istina.
    Neka pali sviće ko oće, neman ništa protiv, al ono, da sutra Thompson umre, čisto sumnjan da bi iko od ovih sviću zapalija.
    I šta kaže bombarder, nisu ni za Oliveron ovako plakali...

Oliver je ja mislim jedini od plejade "nikad vise u Beogradu" glazbenika, koji je zapravo i odrzao rijec.

Tu je zavrsio karijeru kod regijunasa... simaticno je ovih dana citati te portale, koji su prvo cestitali ovogodisnjoj pobjednici Dore, da bi sljedeci dan nakon sto su culi da ista nastupa i u crkvenom horu, odapeli otrovne strelice kako joj je pjesma plagijat.

Njima je Oliver fasist vjerojatno, a ovaj sto je `90 vrijedjao Slovence, pa i Hrvate, tada u nastupu nije bio ni zeru slabiji od recimo Bore Corbe cetnika, i jedan i drugi su Slovence i Hrvate nazivali beckim konjusarima a Albancima jebali majku.
    Kasnije je Djole uzeo slovenacko drzavljanstvo i vikao "odjebi JNA" u svojim pjesmama, ali tek kad je dobio vojni poziv. Dok je JNA pripremala smrt Hrvatskoj, Hrvate je nazivao izdajicama voljene Jugoslavije. Znaci, dosljedan ko suncokret.

Ali kuzim i to, jebes covjeka koji ne mijenja misljenje, no ne mozes mi takvog lika predstavljati svecem. Eto prosle godine je napisao neku pjesmu u kojoj Osijek naziva Osekom, pravdao se da nije znao sta to u Hrvatskoj znaci, da bi njegovi regijunaski jurisnici i to u velikom broju sa zapadne strane granice, Hrvate nazvali fasistima jer im eto smeta Osek i da sta to ima veze i Djole je ljubav.

Iznenada preminuo Zlatko Saračević u 59. godini života... Baš tužna vijest...

Stoka sitnog zuba, kratke pameti i pamćenja. To jedino mogu reći za jedan dio ovog naroda i otići se isprovaćati koliko mi je mučno.

No, vjerujem da postoji tiha većina; poput ove osviještene Hrvatice https://dugopolje.org/jedan-fb-statu...kK_stOpLpl1Bok.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antunac)

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Stoka sitnog zuba, kratke pameti i pamćenja. To jedino mogu reći za jedan dio ovog naroda i otići se isprovaćati koliko mi je mučno.

No, vjerujem da postoji tiha većina; poput ove osviještene Hrvatice https://dugopolje.org/jedan-fb-statu...kK_stOpLpl1Bok.
    S obzirom tko je sadašnji papa,ne bi me čudilo da se Đole prije proglasi svecem nego kardinal Stepinac.
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Iznenada preminuo Zlatko Saračević u 59. godini života... Baš tužna vijest...

rukometaš? pokoj mu duši.

Balašević je napisao dobrih pjesama, između ostalog i najtužniju pjesmu na svijetu.

šta ga briga, sad sa Božom zvanim Pub negdje gore igra karte. možda je našao i svoje more.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku

Rođena sam '81. i kad sam počela slušati glazbu hit su bili Prljavci, Parni Valjak, Boris Novković, šire to su bili Crvena Jabuka, Hari Mata Hari, Željko Bebek. Balašević meni apsolutno ništa ne znači a što se tiče njega kao umjetnika o ukusima se ne raspravlja.
    pa da, a nama koji smo rođeni ranije hit su bili Azra, Film, Idoli, pa i Balašević. onima prije nas netko drugi. šta sad, da se pretvaram da nisam odrasla u Jugi i slušala jugo glazbu jer to nije podobno?
    ako krenemo svima tražit mane, nećemo ništa ni slušati ni čitati jer svi autori imaju mane.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Može se o svemu raspravljati i o Balaševiću i o ovom medijskom oplakivanju, ali ne ovdje. Ovo je topic o medijskim i kulturnim vladarima Hrvatske iz sjene, tj osoba koje il žive u Hrvatskoj ili su Hrvati rodom ili porijeklom iz Hrvatske. Balašević ne zadovoljava nijedan kriterij. To je isto ono kad sam ja trubio sto puta. Ovo nije topic za političare. Pa onda svako malo netko ovdje gurne političara. Pa ja moram premještat. Pa opet iznova.

Ako netko ne zna čemu ova tema služi i zašto je toliko čitana onda ja stvarno ne znam..

uglavnom i ovo će biti prebačeno na odgovarajuću temu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Zlatko Saračević. Veliki igrač. Digao bi s eu zrak i ostao "lebdjeti" dok ne bi blok padao pa je tke onda pucao. Nije visoko skakao, još onako malo poguren ali neumoljiv.

Počivao u miru Božjem. Bilo ga je lijepo slušati i kao komentatora. Baš je šokantno. A kažu da nije ni bolovao.

Imal je haubicu u lijevoj ruci, kretanje prema srednjem vanjskom i onda trzaj rukom i glavom prema golu i u rašlje.

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    rukometaš? pokoj mu duši.

Balašević je napisao dobrih pjesama, između ostalog i najtužniju pjesmu na svijetu.

http://www.youtube.com/watch?v=pBQAnobX7-M

šta ga briga, sad sa Božom zvanim Pub negdje gore igra karte. možda je našao i svoje more.
    Ima li koja njegova da nije tužna? Gradacije pjesama su mu tužna za pognut glavu, tužna za plakanje, tužna za rezati žile i tužna za bacanje s mosta. Boža zvani pub je Girl named Sue od Johnny Casha. Dakle, najveselija pjesma mu je obrada Cashove, sve ostalo tuga ili laude Titu, prijekori Albancima, Slovencima i ostalima koji ne vole Jugu. Istina, kvalitetne stihove je pisao i to lijepo recitirao, imao je i hitova koje sam i sam slušao i poslušam, ali nikad nisam razumio kult koji se oko njega razvio. Pokoj vječni daruj mu Gospodine i svima nama daj pokoja od njegovih kultaša.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Ima li koja njegova da nije tužna?
    pola opusa, otprilike.

od početka s "U razdeljak te ljubim" (evo već se cerim ), pa "Uticaj rođaka na moj životni put", pa "Sugar rap", pa "Al se nekad dobro jelo", pa "Citron pesma", pa "Mirka"...

ne znam šta je pisao iza rata, nisam pratila. ja slušam ove stare.

evo jedna prigodna

יֵשׁ מֵאַיִן

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Rekao bih da mu je jedina vesela pjesma ona o čardak nogama.
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Preminuo Zlatko Kranjčar. Počivao u miru Božjem.

Cico legendo, počivao u miru Božjem i hvala ti na svemu što si napravio za naš nogomet.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove