Vidi rezultate ankete: Slažete li se s priznanjem MOO-a?

Glasači
12. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

8 66.67%
  • Ne

4 33.33%
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/53

Tema: Kosovo na Olimpijskim igrama 2016.

Kosovo na Olimpijskim igrama 2016.

Međunarodni olimpijski odbor je primio Kosovo u punopravno članstvo kaj znači da će već na slijedećim olimpijskim igrama moći sudjelovati. Kosovo je tako postalo 205. članica MOO-a.

http://www.theguardian.com/sport/201...ittee-rio-2016

kakav je to smajlić..kako to gleda očima...
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Oči pune ponosa.

ja bi prije rekao nesigurnosti..

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Sto im vise popustamo,sto vise ispunjavamo zahteve EU(kao npr za sastanak sa albanskim premijerom) vise pohvala dobijamo od iste te Evrope...Da nije tuzno,bilo bi smesno.

Anyway,sad moze i Rep.Srpska da dobije prijem u sve sportske organizacije....ali posto znamo da su za nas uvek vazila druga pravila,od toga nema naravno nema nista...

To je ta cuvena americka demokratija,koja ustvari nije nista drugo do glumatanja svetskog policajca i sudije(npr ukidanje Juznog toka od koga bi svi imali koristi,pa i EU) ...nadleznog za sve...A kad ce njima neko da sudi sto su vrsile zlocine svuda po svetu ? I sto obaraju Vlade po celom svetu,kako im se cefne ...Svet je postao jedno jako lose i ruzno mesto...

Najgore od svega je sto,kad neko ne odigra po njihovim pravilima,okrenu sve ostale protiv tog jednog glasa razuma...npr..Rusija,i ceo problem oko Ukrajine...sta je bilo na kraju sa tim Malezijskim avionom ? Pa naravno nista,jer je to bila jos jedna americka podvala,kako bi izazvali gnev svih ostalih protiv Rusije...Takav obrazac ponasanja se moze svuda videti,u zabavistu,skoli,na poslu,fudbalu...od male dece,do zrelih ljudi...obrazac je uvek isti...Cim se ne slazes sa najglasnijim i imas svoje misljenje,postajes izolovan.

Dačić osudio primanje u članstvo.

Takvu odluku smatramo neprihvatljivom i neprincipijelnom i smatramo da je ovaj čin u suprotnosti sa Olimpijskom poveljom", navodi se u izjavi srpskog šefa diplomatije.

Olimpijska povelja predviđa da podnosilac zahteva za članstvo potiče iz nezavisne države priznate od međunarodne zajednice u celini. Ovakvom odlukom MOK je prekršio svoju dosadašnju praksu koja je za prijem podrazumevala i članstvo u UN, dodaje se u izjavi.

"Taj čin predstavlja zloupotrebu i tendencioznu politizaciju sporta, a Međunarodni olimpijski komitet, kao univerzalna organizacija posvećena razvoju sporta i unapređenju razumevanja i prijateljstva, stavio se u poziciju političkog arbitra", rekao je srpski ministar.

Prema njegovim rečima, Srbija smatra da Međunarodni olimpijski komitet ne bi trebalo da bude forum u kojem će se donositi kontroverzne političke odluke o kojim postoje značajna neslaganja u međunarodnim okvirima, već bi trebalo da doprinosi jedinstvu i razumevanju, a ne stvaranju novih podela.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=934361

to ti je pekarski smajlić od našeg prijatelja, beljuljija, živo beljulji morat ću opet u pekaru žicat burek povodom proslave primanja u MOO.

Srbi shvatite, da na Kosovu živi 92 posto albanaca, i da je institucionalno vaše, u pravilu nikad ne bi bilo vaše. npr da su nama ostali svi oni pobunjeni Srbi na teritoriju ex RSK, taj teritorij bi i danas bio problematičan, ovako je samo problematično podunavlje u kojem nije bilo "agresije" HV i poglavnika Tuđmana. sve u svemu, kao što vidimo po primjeru Kosova i Hrvatske, pa i bosne ovdje se stvari mogu razriješit samo vojnim putem. iako ponavljam razumjem da vi ne priznajete Kosovo, ali s time samo ignorirate činjenicu koja je tu i koja je stvarna, a to vam je rekao i Rama u posjetu u beogradu da je Kosovo nezavisno to što je to vama provokacija je drugi par rukava, taman Rusija i Španjolska Grčka vječno bila protiv priznanja Kosova, to ne mjenja činjenicu da Kosovo više nije dio Srbije. a i uvjeren sam da će za jedno 20-30 godina, i Srbija sama priznat Kosovo bez obzira što sada priča drugačije, neko vrijeme se neće priznavat Kosovo, ali kad budete ulazili u EU i vi i oni, već će tu biti neke stvari riješene po tom pitanju, možda ne na službenoj razini ali na onoj neslužbenoj sigurno, i onda će samo netko s mudima trebat to i službeno potvrdit, jer se u Srbiji gube glave za puno manje pizdarijice od priznanja svetoslavnog vascelog srpskog kosova. ne znam šta se koji kurac bunite, vidite da su vam ameri i EU zavukli kurac u dupe, i svejedno idete k njima u zagrljaj i mislite kako nećete na kraju morati priznati Kosovo. samo pet članica EU ga niej priznalo, i to zbog svojih problema teritorijalnih.

http://www.vecernji.hr/svijet/srbiji...u-za-eu-978300

a ča san vam ja reka? HR je kamilica, na spram onoga što vi možete očekivat od EU, mislite da vas mi nešto cimamo i ucijenjujemo, nemate vi pojma šta vas čeka zato tako i nastupate samodopadno misleći kako opet ustašija nešto sere i buni se. a kad vas stisnu ovi EU birokrati jebat ćete ježa, kao što smo i mi jebali. jedino su slovenci šmugnuli bez većih trauma, iako su i oni morali neke stvari usuglasit s italijom i austrijom, tako da ali to je bila žešća kamilica na spram naših turbulencija, a vi ćete ih imat ohoho više ne zato jer mi to tako želimo, već zato što će vas stisnut oko Kosova, ponavljam u EU nećete ući dok god njega barem na neslužbenoj razini ne priznate, a to je upravo ovo što se traži u ovih 11 uvjeta.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    EU uvjetuje da Priština preuzme elektranu Gazivode i trafostanicu Valač na granici Srbije i Kosova, primjenu dogovora o energetici, uklanjanje Parka mira u Kosovskoj Mitrovici i onemogućavanje krijumčarenja na “divljim” prijelazima.e”

Uklanjanje Parka mira u Kosovskoj Mitrovici...Pa lepo,sklonicemo,ali kad sutradan Albanci nagrnu u severni deo grada,ko ce biti kriv ?
    Onda ce EU navodno da izda saopstenje kako nasilje mora da prestane...a ono malo Srba ce da pobegne.
    Sve u svemu,ova nasa Vlada je def.izdajnicka...iako sam mrzeo tu rec kada su oni isto to pricali za Tadica.
    Prodali su se za pare,i sada rade sta im se kaze.
    Pa sam Seselj je to dobro objasnio,Tadic je bio "izdajnik" ali niko nije mogao da pretpostavi da ce Nikolic biti 100 puta gori.Ja npr jesam...
    Mene je sramota od svih nasih drzavnika,svi su kupili diplome..Nikolic i Dacic tek sada uce i naricaju engleski jezik...znate svi kako to zvuci.

I EU gleda da sto vise uradi sa nama dok su ovi mentoli na vlasti...Priznacemo Kosovo,cak stavise simbolicno cemo uci u tu jebenu EU zajedno,ruku pod ruku,i onda ce EU da se hvali kako je postigla nesto jako dobro...nekadasnji neprijatelji su sada prijatelji i svi smo jedna velika porodica u EU.
    Posle toga dolazi na red BiH,i naravno ukidanje R.Srpske,da se zada poslednji udarac,ne Srbiji,nego srpskom narodu...Posle ko zna,Sandzak moze da trazi sta hoce,posto nas napadaju svi sada kad smo manje vise na kolenima...
    Sto nas EU vise hvali za reforme i govore da smo faktor stabilnosti,nama je sve gore...smesno,ali istinito.

ja ne mogu vjerovat da ste vi Srbi isto zagrizli tu udicu EU, djelovali ste mi puno inatljivije i da se nećete pokorit stranim jebivjetrima ovako lako ko ovi naši. ali prevario sam se, mislim da vučko i četnički vojvoda idu pravcem koji je išao smradaner kod nas i da će napravit baš sve da uđete u EU, a to znači da će pristat na sve što EU bude od vas tražila, što znači da je to jako loše obično za državu koja pretendira biti dio njihove kako kažu "europske obitelji".

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Pa nismo mi uopste zagrizli toliko....Evo,ja prvi priznajem da sam pre par godina bio zagrizen za EU,ali sad vise ne...jer nema sta vise da nam ponudi EU,nikada necemo imati puno vece plate...Nacionalisticki pokreti bujaju u celoj Evropi...UK ce izaci iz EU za koju godinu...itd,Sve to ukazuje da je EU jedan brod koji polako sve vise tone...Mislim da EU u ovom trenutku najvise treba SADu,Nemackoj(ne toliko ekonomski jer najvise daje,vec politicki jer Nemacka polako vraca uticaj koji je pre imala)..dalje Poljskoj,tj svima ostalima koji se vojno osecaju ugrozeno od Rusije...Naravno,SAD ce uciniti sve da sto vise konfrontira samu EU i Rusiju...Njihov idealan scenario za rat bi bio,naravno na prostoru Evrope.

Vucko vise nema toliku podrsku,na sledecim izborima ce da padne toliko nisko da ce se svi cuditi(osim ako EU ne odluci drugacije)...Ove godine nas je mnogo unazadio sa zakonima,medijskim prevarama,cenzurisanjima,itd...Narod je pokazao sta misli skandiranjem na utakmici Srbija-Albanija..."Vucicu pederu" ...kad ti ceo stadion skandira da odes,znas da je to odraz volje naroda...tako smo i Milosevicu vikali..."Spasi Srbiju i ubi se Slobodanee"
    SNS je uveo u praksu kupovinu diploma,i to seme je sad posejano...i svaka sl.vlast ce razmisljati na taj nacin..i svaki Predsednik,ili Ministar...to je strasno..Dok u isto vreme najobrazovaniji odlaze po celom svetu...najasposobniji,oni koji ne mogu vise da izdrze ovo ludilo...
    Strajkuju prosvetari,advokati,vozaci GSP Beograd...ne mogu se vise nabrojati svi strajkaci...dok nam na TVu prikazuju gole pevacice...sistem vrednosti je urusen...od leta do danas tri maloletne devojke su ubijene...narod je prso,lud...na lekovima..obicni kriminalci vise ne prezaju ni od cega...kultura nikakva.

Na izborima ove godine je bila najmanja izlaznost...ali su naravno svi clanovi SNS izasli(kojih nesumnjivo ipak ima najvise,ali ne zbog dobre politike,vec sto svi hoce da budu uz na pobednickoj strani,celi odbori prelaze u SNS,itd) . .. Ja od samog pocetka pricam da je Vucic sharlatan,pametan,ali radi ono sto mu kaze EU,i zato sv.put na konferencijama govori kako on ima svoje misljenja,da niko nece ucenjivati Srbiju...itd...Naravno,to se on obraca svojim EU mentorima,a ne gradjanima Srbije...Prodao se za pare,kao da je dusu djavolu prodao...Ne verujem da je ubedjen da radi iskljucivo nesto dobro za Srbiju..
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 14-12-2014 at 11:59

Polako vratio se vojvoda iz Popovog Polja,raskrinkace ove gologuzane na vlasti i agente stranih interesa, a onda ce srpski brod sa Dverima i DSS usmeriti ka Rusiji a od sprskih sportista ko bude izasao na mec sa "Kosovom" ne vratio se u otadzbinu nikada!
    Posljednje uređivanje od BWA : 14-12-2014 at 13:28
    grobari,28,100+

Ka Rusiji. Kako kad ste izolirani od Rusije EU članicama, zato su ih i primili ekspresno. Vidiš da su i od Južnog toka odustali.

To je inače bolje za vas, jer bi vas Rusi samo iskorištavali.

Inače, me iznenadio ovaj prijem Kosova u stalno članstvo u MOO.

To je obično uvod u primanje u UN.

Ka Rusiji. Kako kad ste izolirani od Rusije EU članicama, zato su ih i primili ekspresno. Vidiš da su i od Južnog toka odustali.

To je inače bolje za vas, jer bi vas Rusi samo iskorištavali.
    Ha a ovi derperi iz EU nas ne iskoriscavaju, uzimaju nam Kosovo,ucenjuju nas,uvozimo sve bez carina.. ja sam za to da Srbiju bude neutralna zemlja u cvrstom savezu sa Rusijom, da se pod htino prekinu svi pregovori sa EU, ukine Briselski sporazum,pod hitno prijem u OKDB savez pandan Natou.
    Sve prodati Rusima ,izgraditi par njihovih baza,i prihvatiti svu vojnu pomoc kao sto daju Belorusiji.
    Ako ce Kosovo biti americka baza onda ce ostali deo Srbije biti Ruska pa kud koji mili moji.
    grobari,28,100+

što ruski kontigemt nije ostao na prištinskom aerodromu..što je ono bilo..Rumunji i Bugari zabranili prelet, što je ono bilo..prekinula se opskrba i oni se pokupili.

Banned
    Datum registracije
    Jun 2013
    Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    Ha a ovi derperi iz EU nas ne iskoriscavaju, uzimaju nam Kosovo,ucenjuju nas,uvozimo sve bez carina.. ja sam za to da Srbiju bude neutralna zemlja u cvrstom savezu sa Rusijom, da se pod htino prekinu svi pregovori sa EU, ukine Briselski sporazum,pod hitno prijem u OKDB savez pandan Natou.
    Sve prodati Rusima ,izgraditi par njihovih baza,i prihvatiti svu vojnu pomoc kao sto daju Belorusiji.
    Ako ce Kosovo biti americka baza onda ce ostali deo Srbije biti Ruska pa kud koji mili moji.
    To onda vodi u treći svetski rat.Ne bi to dozvolili ni Rusi ni Amerikanci.Spas Srbije i Hrvatske je BANKROT.Ko se imalo razume u ekonomiju vidi da Hrvatska i Srbija srljaju u propast, povećava se BPD, spoljni dug je Hrvatskoj u haosu, mi ih stižemo, kamata nam je samo 1 mil. eura godišnje.Bankrotom bi batalili svaki odnos sa MMF, odradili reprogram duga i počeli da jačamo domaću privredu.Ovako sada i mi i Hrvatska svake godine dugujemo sve više i više.I posle neko proziva ljude za Jugoslaviju.Pa spoljni dug SFRJ je bio minimalan i upravo su USA odbile da daju 2 milijarde kredita i zbog toga je i počeo rat u SFRJ.Mislim da smo mogli i mirno da se razidjemo ali NIKAKO po komunističkim granicama, možda po granicama Londonskog sporazuma ili nekim drugim ali po proizvoljnim komunističkim nikako.

Banned
    Datum registracije
    Jun 2013
    što ruski kontigemt nije ostao na prištinskom aerodromu..što je ono bilo..Rumunji i Bugari zabranili prelet, što je ono bilo..prekinula se opskrba i oni se pokupili.
    Nemoj da uporedjuješ snagu Rusije 1999 i danas!

Citiraj Prvotno napisano od komodo Vidi poruku
    To onda vodi u treći svetski rat.Ne bi to dozvolili ni Rusi ni Amerikanci.Spas Srbije i Hrvatske je BANKROT.Ko se imalo razume u ekonomiju vidi da Hrvatska i Srbija srljaju u propast, povećava se BPD, spoljni dug je Hrvatskoj u haosu, mi ih stižemo, kamata nam je samo 1 mil. eura godišnje.Bankrotom bi batalili svaki odnos sa MMF, odradili reprogram duga i počeli da jačamo domaću privredu.Ovako sada i mi i Hrvatska svake godine dugujemo sve više i više.I posle neko proziva ljude za Jugoslaviju.Pa spoljni dug SFRJ je bio minimalan i upravo su USA odbile da daju 2 milijarde kredita i zbog toga je i počeo rat u SFRJ.Mislim da smo mogli i mirno da se razidjemo ali NIKAKO po komunističkim granicama, možda po granicama Londonskog sporazuma ili nekim drugim ali po proizvoljnim komunističkim nikako.
    Glupane, ako je rat izbio radi te velikosrpske linije kako bi se onda mirno razišli.

Citiraj Prvotno napisano od komodo Vidi poruku
    pa slažem se s tobom, i ja sam protiv tite i njegovih avnoj granica, samo sumnjam da bi ti se svidjele one granice koje bi ti ja odredio kao i tvojim sunarodnjacima.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove