+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/64

Tema: Bihać i bihaćka krajina

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Bihać i bihaćka krajina

zbivanja i dešavanja na tom prostoru.

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    U Bihacu nista novo,osim sto je pohapsheno pola policije USKantona

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    zašto ja u bihaću ne mogu osjetiti onu klasičnu bosansku čaršiju i nigdje ćevapa za pojest a ono na što sam naišao, nije doduše bilo loše ali nekako za pojam bosne.....očekivao sam nešto više.
    isti dojam sam stekao u brčkom.

Datum registracije
    Dec 2010
    Iz prostog razloga jer su Biscani definitivno iskompleksirani,teze shatro zapadu,eno sad da odes ti bi se zacudio u gradu koji ima 90% Bosnjaka muslimana okicene jelke,slike Nikolausa itd ,djele se paketici...za prosjecnu Biscanku pele nisu pele ako nisu kupljene u Zagrebu,neki dan pricam s haverom kaze moram ici u Zagreb zubaru,ma idi reko u picku materinu ko da kod nas nema stomatologa...ali jebi ga kompleksasi,a to je potpuno tacno sto ti kazes sve su ko fol modernizirali,a meni opet nekako ceif pojesti cevape u nekakvoj ascinici dje su na hastalu musheme nego u nekakvoj ushminkanoj piceriji Capricozu...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nije to slučaj samo u bihaću. eno u ljubuškom, sve se nekako izvještačilo, jebote u odnosu na ono što je bilo još 90-ih godina što se tiče atmosfere i odnosa među ljudima potpuno nestalo.
    veći je ze gej, kako to neki vole nametati zagrebu, izražen sada u hercegovini nego u zagrebu.
    ljudi otišli u kurac. možda malo pretjerujem ali napravljen je prevelik pomak na lošije, za moje pojmove dobre stare domaće hercegovine.
    ali ljudi u bihaću su i prije gravitirali više zagrebu.
    ipak je do zagreba samo sat i po.
    jebote onim cestama do sarajeva se oteliš od vožnje.
    a i poslovne mogućnosti su veće, ljudi iz bihaćke krajine imaju poslovično dobar njuh za posao i pravljenje para.
    znam ih podosta koji su u tim poslovnim šemama.

Datum registracije
    Dec 2010
    Pola Bihaca radi u ZG-eu a za vrijeme rata je bukvalno postojao mali Bihac u Zagrebu ,recimo jedan od vidjenijih biscana u Zagrebu je Irfan Zjakic, drzi onaj lokal NEC mozda si i cuo za njega,al to je valjda samo paravan shatro ugostiteljstvo, ko zna s cim se bavi...nije belaj sto se ode u veci grad kad se mora,ali jebem mu mater sta meni smeta je to, sto nas jebe daj mentalitet kasabe,kad coban iz Bihaca ode u Importane misli da je ufatio Boga za mudo,onda prepricavaju o Zagrebackom izletu mjesec dana po bihackim kafanama,ko ono jo rista da vidis Hard Rock,ovo ono...ma idi te u kurac,sta bi bilo da odu u Rio de Janeiro

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    Pola Bihaca radi u ZG-eu a za vrijeme rata je bukvalno postojao mali Bihac u Zagrebu ,recimo jedan od vidjenijih biscana u Zagrebu je Irfan Zjakic, drzi onaj lokal NEC mozda si i cuo za njega,al to je valjda samo paravan shatro ugostiteljstvo, ko zna s cim se bavi...nije belaj sto se ode u veci grad kad se mora,ali jebem mu mater sta meni smeta je to, sto nas jebe daj mentalitet kasabe,kad coban iz Bihaca ode u Importane misli da je ufatio Boga za mudo,onda prepricavaju o Zagrebackom izletu mjesec dana po bihackim kafanama,ko ono jo rista da vidis Hard Rock,ovo ono...ma idi te u kurac,sta bi bilo da odu u Rio de Janeiro
    ha ha , čuj da ne znam ko je irfan.
    nec je uvijek bio utočište ljubitelja noći, sumnjivih poslova, narodne glazbe a vrvio je bivšim specijalcima, ekipom iz rata, krimosima....
    znam ja ko je irfan iako sam tek u par navrata bio s njim u društvu, poveznica su mi bili drugi ljudi kad bi tamo došli na cugu a da ti odam jednu tajnu, njegov brat rizvan, gospodin čovjek, je bio oženjen s mojom daljnjom rodicom.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    a jako sam dobar i s nekoliko bišćana iz druge priče, doduše to ti je ekipa iz vedrog polja.
    jel se tako zove ono hrvatsko selo predgrađe bihaća?
    jel vedro ili neko drugo polje?

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    a jako sam dobar i s nekoliko bišćana iz druge priče, doduše to ti je ekipa iz vedrog polja.
    jel se tako zove ono hrvatsko selo predgrađe bihaća?
    jel vedro ili neko drugo polje?

Vidis kako je svijet mali ,Rizvana znam licno,i znam da mu je zena Hrvatica kao i Irfanova mislim da je on ozenio doktoricu...
    Sto se tice Vedrog Polja to je cisto hrvatsko naselje i korektno si napisao ,znam dosta ljudi jer sam dolazio vazda kad bi se napio u jednu sad vec kultnu kafanu "kod Lije" i uvijek sam se dobro osjecao...totalno dobra ekipa,a i u ratu sam poznavao par vojnika HVO-a 2 satnije (vedropoljska) bilo je par Bosnjaka iz carsije u toj satniji...u glavnom momci su volili canabis pa se znalo sta smotati

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    Vidis kako je svijet mali ,Rizvana znam licno,i znam da mu je zena Hrvatica kao i Irfanova mislim da je on ozenio doktoricu...
    Sto se tice Vedrog Polja to je cisto hrvatsko naselje i korektno si napisao ,znam dosta ljudi jer sam dolazio vazda kad bi se napio u jednu sad vec kultnu kafanu "kod Lije" i uvijek sam se dobro osjecao...totalno dobra ekipa,a i u ratu sam poznavao par vojnika HVO-a 2 satnije (vedropoljska) bilo je par Bosnjaka iz carsije u toj satniji...u glavnom momci su volili canabis pa se znalo sta smotati:)
    čuo sam i za ove aspekte bihaćke dokolice u ratno poratnim vremenima.
    zanimljivo, sjećam se kako je u to ratno doba "domaćica" bila poprilično raširena uzduž bosne i hercegovine, valjda se radilo kompenzaciji nestašice cigareta.
    snašli se ljudi jebiga.

To gravitiranje Bihaća Zagrebu je samo šićar što bi se reklo u Bosni. Oni su ekonomski okrenuti Zagrebu a politički Sarajevu. Iz Bihaća se nije čulo reakcijena optužbe da je Hrvatska izvršila agresiju na Bih.

odnos prema muslimanima cazinske krajine je samo još jedna zabluda i idiotizam hrvatske vlasti i Hrvata općenito..

Datum registracije
    Dec 2010
    Off: cudan si ti covjek...

Ilirk@
    Gost
    al je barem i čovjek za razliku od onih koji su samo čudni.

ma općenito sam se osvrnuo na to kako Hrvati percipiraju muslimane cazinske krajine ko neke drugačije muslimane. Ko fol, oni su okrenuti Zagrebu. Okrenuti su Zagrebu kad treba nešto ušićariti a i Zagreb im je najbliži, to je logično. Dobar im je za kriminal koji ionako u 90% omjeru ti ljudi rade po Zagrebu.

U drugome se ne razlikuju od osrtalih bosanskih muslimana. Je li bio neki protest kad su bosanski muslimani prosipali žuč na Hrvatsku i proglašavali je agresivnom čak iznad razine Srbije.

je li se javilo neko udruženje Bišćana.

Moš mislit da je. Ni muha se nije čula.

Podijelili im domovnice, ovi uzeli, ajd kad dajete, lakše je putovat a inače zaboli ih kita za Hrvaskom..isti su ko i oni srednjobosanski i krajiški muslimani što su jurišali na Hrvate sa tekbirom na usanama.

Hrvati se generalno budale.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ha ha naravno da nema neke velike suštinske razlike unutar muslimanskog naroda oko osnovni njihovih vrijednosti i tu ne bi trebalo niti raditi razliku niti je poticati ili je prenaglašavati.
    osobno bi najrađe voliko da je muslimanski narod jedinstven ali i svjesta da sadašnja politička muslimanska vrhuška kao većina politički elita radi loše za hrvate i definitivno od nekadašnjih saveznika u najmanju ruku od njih rada protivnike.
    hoće li se to promijeniti odnosno neće li takav odnos dovesti do nespojivih odnosa koji bi mogli pokrenuti lavinu loših događanja...ne znam.
    mislim da je prvenstveno muslimanima u interesu da od hrvata naprave dobrog partnera jer je to jedini način i političkog i fizičkog preživljavanja.
    svako daljnje zaoštravanje donijet će samo štetu ali njima najveću.

ipak, da se vratimo na bihać, onomad kad je hrvatska izgubila protiv turske, na klipovima se moglo vidjeti mnoge gradove u kojima se slavi turska pobjeda na ulicama i to pogotovo one koji su s dičili nekom multietničnočću i tolerancijo.
    vršljao sam i vršlljao, guglao, tražio na jubitou ali eto, nisam nigdje uspio naći slavlje bišćana zbog turske pobjede.
    jebiga, valja i to reći iako suštinski to ne mora ništa značiti.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ha ha naravno da nema neke velike suštinske razlike unutar muslimanskog naroda oko osnovni njihovih vrijednosti i tu ne bi trebalo niti raditi razliku niti je poticati ili je prenaglašavati.
    osobno bi najrađe voliko da je muslimanski narod jedinstven ali i svjesta da sadašnja politička muslimanska vrhuška kao većina politički elita radi loše za hrvate i definitivno od nekadašnjih saveznika u najmanju ruku od njih rada protivnike.
    hoće li se to promijeniti odnosno neće li takav odnos dovesti do nespojivih odnosa koji bi mogli pokrenuti lavinu loših događanja...ne znam.
    mislim da je prvenstveno muslimanima u interesu da od hrvata naprave dobrog partnera jer je to jedini način i političkog i fizičkog preživljavanja.
    svako daljnje zaoštravanje donijet će samo štetu ali njima najveću.

ipak, da se vratimo na bihać, onomad kad je hrvatska izgubila protiv turske, na klipovima se moglo vidjeti mnoge gradove u kojima se slavi turska pobjeda na ulicama i to pogotovo one koji su s dičili nekom multietničnočću i tolerancijo.
    vršljao sam i vršlljao, guglao, tražio na jubitou ali eto, nisam nigdje uspio naći slavlje bišćana zbog turske pobjede.
    jebiga, valja i to reći iako suštinski to ne mora ništa značiti.

pa još najbolje da su to proslavljali a svaki dan u Zagrebu.

iako intimno možda su imali drugačije osjećaje od Turaka sarajlija. Iako je to bio serhat, predziđe Istambula.

Datum registracije
    Dec 2010
    Iako nista ne mora znaciti kako kaze Capo,u Bihacu mozes slobodno proci s hrvatskom zastavom da te niko i ne pogleda,djeca se igraju u dresovima Dinama,Hajduka hrvatske repke dok recimo u " multikulti" Sarajevu bi za istu stvar vjerovatno dobio ciglu u glavu,dok bi se recimo isto desilo nekome ko bi prosetao Sirokim u dresu repke BIH ili u dresu FK Sarajeva...ne tvrdim ja da smo mi Biscani nesto posebno tolerantni ,jednostavno gledamo svoja posla i oportunisti smo sto jest jest...i samo jos nesto na znanje stovanom gdinu Inkviju,kad je gorila Srednja Bosna i kad je bio najjaci sukob HVO-Armija BIH u centru ,al doslovno u centru Bihaca iza nekadasnje robne kuce Beograd je visila zastava bosanskih hrvata na GS HVO Bihac,nikad niti jedan incident nije zabiljezen,da je neko pa i pijan nesto bacio na GS ili na tu istu zastavu...znam da ce sad Inkvica reci ,pa da to je radi toga sto se ovisilo o Hrvatskoj,municija,logistika bla,bla,bla...al ne zaboravimo da je i jedno Bugojno ovisilo o pomoci koja je dolazila preko Hrvatske ,pa je ipak postojao Logor za Hrvate itd...ne vidi Inkvi od bukve sumu...

A nego koji bi drugi bio razlog nego ovisnost o Hrvatskoj. Nije valjda da bi netko pametan pomeo ono šake jada od bihaćkih Hrvata pa onda očekivao pomoć od Hrvatske.

to je sve goli pragmatizam. Vijorila se šahovnica i oko Brčkog gdje su zajedno ratovali Hrvati i Muslimani a Srednjoj Bosni se grkljani vadili.

Bugojno nikad nije bilo u situaciji ko Cazinska krajina..to je neusporedivo.

da nije bilo Hrvatke, cazinska krajina bi bila velika Srebrenica..a naravno i Bihać je pomogao Hrvatskoj..to je bilo kao da imaš desantiran cijeli korpus u neprijateljsku pozadinu.

Dakle, to je bila pragmtaika s obje strane, samo što je Bišćanima to značilo doslovno život.

Datum registracije
    Dec 2010
    Dosadno je ponavljati ko papagaj vazda isto! Evo po hiljaditi put :da istina, mozda bi Bihac bio druga Srebrenica ,ali budi siguran da ni Hrvatska ne bih izgledala danas kako izgleda,bila bi ti RSK 40 km od Agrama,a u Dubrovnik bi ti isao preko Madjarske i Crne Gore ...

idi nazad na moj post pa pročitaj pomno ako si u stanju..

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove