+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/64

Tema: Bihać i bihaćka krajina

bogme me ni tamo ne vuče nešto, sve mi se čini da ga vidit neću

u Bihać je druga stvar, u Bihaću bi moga živit

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Škutor Mate Vidi poruku
    bogme me ni tamo ne vuče nešto, sve mi se čini da ga vidit neću

u Bihać je druga stvar, u Bihaću bi moga živit

Moj Mata za tebe bi se otimale nase curke,a imas na biranje volti Hrvaticu-madzaricu,volti hanumu ,pa biraj jedino nam fali Srpkinja,al njih svakako Mata ne preferira jel tako Mata

Bihac je hajmo rec kolko tolko osto normalan,mada i u njemu ima od rata svakojakog okota,al u poredjenju sa Zenicom je Disneyland

Ma ja san svoje davno izabra, nema više napovrat.

A što se Bihaća tiče recimo skoro da sam i živijo ja tamo jedno godinu dana. Istina više u šumi pod Plišivicon čuva stražu i svitilijo migovima da se spuste iznad Izačića nego šeta po gradu.

I zato velim da mi se sviđa i misto i kraj i ljudi su mi se svidili. Najviše mi se svidila stara uzrečica. "Puno cvića naokolo Bišća" Mada su ikavicu već tad svi bili zaboravili koje sam ja srijo.

A najviše san volijo od Željave prko brda uteć na Plitvice. E to se ne more s ničim mirt. I onako sa vr brda iz daljine miritat i Bišće.
    Posljednje uređivanje od Škutor Mate : 26-01-2011 at 16:36

ali davno je to bilo, ima priko dvaest i pet godina

Datum registracije
    Dec 2010
    Mata dobri, dje si sluzio u 27 Juli ili kasarna Grmec ili si mozda bio " plavac" Zeljava?

Vidi ti Matana,znaci mojim zavicajem se palio i zario,a onda je i fasovala koja hanuma garant sjecas se koja birtije ,dje si zalazio kod Vlade Buregdzije ili Shere Chulana to su bile vojnichke birtije,sisate konobarice i sve sto ide uz to

Sad skontah da si bio "jamachno" plavac jer si migovima svitlijo haha

E sad jesam li vam popravijo genetsku sliku ne znam, niko mi se svi ovizi godina nije ni potužijo ni pohvalijo , ali Bihać ne pamtim po bircevima nego po gradskoj knjižnici, kinu, Kapetanovoj kuli, bosanskom loncu i noćenju u motelu Sunce, kupanju na Uni, Sokolačkoj kuli, pentranju po Plješivici, čuđenju da ima ljudi i dice koji navijaju za Hajduka, ugodnoj blizini Plitvica, Marjan expresu koji te kroz dolinu Une lako dovede u moju Dalmaciju... i još puno lipi stvari. Čak nisam ni burek tamanijo nego pizze tamo u centru kod onog kanala nasuprot hotela. Kako se zvala pizzerija pojma nemam.

Ima li kakva karta Bihaća na netu, ulice i to?

Datum registracije
    Dec 2010
    mi smo imali samo dva kina 26.novembar i kino JNA preko puta su bili najbolji cevapi u cevapdzinici kod Muje (077),picerija koju pominjes je prva i jedina bila u to vrijeme albanci donjeli inovaciju inace 100 metara nize je moja kuca u Harmanima,doduse i u tom Hotelu (Park)kojeg pominjes se pravile pice ,ali su vise licile na kljukushu sa kechapom engo na pravu picu,Motel Sunce u ratu totalno unisten posto su ga chetnici razjebali,ali sad radi ponovo ko metak,hmm Plitvice su nasa lokalna baza za kurvanje,ko god ide u kurvanje bjezi na Plitvice

Karata ima na netu...

pa daj link kad ima

Datum registracije
    Dec 2010
    pa daj link kad ima
    upravo kopam da ti stavim

Datum registracije
    Dec 2010
    Evo malo Mata da te zelja mine ,i da se sjetis dobrijeh vremena www.mojbihac.org

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    niđe karte......

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    niđe karte......

kako nema karte ulica? Ima, samo sa novim nazivima ulica i svaka pojedinacna ulica sa slikama

ima karte, ali samo IE, mozila i chrom šipak

jest, albanci su pizzu prodavali i to čini se da se ulica sad zove Harmanski sokak, kontra pošte uz kanal
    Posljednje uređivanje od Škutor Mate : 27-01-2011 at 13:41

Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    mi smo imali samo dva kina 26.novembar i kino JNA preko puta su bili najbolji cevapi u cevapdzinici kod Muje (077),picerija koju pominjes je prva i jedina bila u to vrijeme albanci donjeli inovaciju inace 100 metara nize je moja kuca u Harmanima,doduse i u tom Hotelu (Park)kojeg pominjes se pravile pice ,ali su vise licile na kljukushu sa kechapom engo na pravu picu,Motel Sunce u ratu totalno unisten posto su ga chetnici razjebali,ali sad radi ponovo ko metak,hmm Plitvice su nasa lokalna baza za kurvanje,ko god ide u kurvanje bjezi na Plitvice

Karata ima na netu...

Jedan Albanac iz Bihaca je isao u Italiju uciti pravit pizze, stari ga poslao, otvorio neku "in" pizzeriu u Bihacu, (toje bilo prije rata) vele da je imao najbolji recept. Kasnije mu drugi Albanci nudili dobre novce, al im nije dao recept.
    Jednom liku je otkrio tajnu, al samo zato sto taj nije otvarao nista u Bihacu, otisao je dalje ....

U medju ostalom su jaja i vino isli u tjesto!

u tijesto ili u umak, na pizzu?

Datum registracije
    Dec 2010
    ima karte, ali samo IE, mozila i chrom šipak

jest, albanci su pizzu prodavali i to čini se da se ulica sad zove Harmanski sokak, kontra pošte uz kanal
    Ma ja brate, preko puta kultnog kafica 10-tka od rahmetli Mede Piralica,picerija se zvala Sunce ako me pamcenje sluzi,a do nje je bila prodavnica obuce koja je sad podruznica bihackog HDZ-a...

A u kino sam iša civilno, gori u Bosanskoj kontra džamije, baš je te godine tu bila promocija filma "Otac na službenom putu" jer se snima u Bihaću.

Tamo livo piše Greblje Harmani, rekne li se u vas greblje ili groblje, greb ili grob???
    Posljednje uređivanje od Škutor Mate : 27-01-2011 at 15:06

u tijesto ili u umak, na pizzu?

U tjesto. Tip je valjda imao prvi pizzeriju i radio kod lud.

Ma bila je pizza s jajima, ali da je baš jaja stavlja u tijesto? I vino? Što se same pizze tiče priznam da sam sentimentalno vezan uz tu pizzu jerbo je do tad nisam ni ijo, tu sam se naučio i šampinjone ist, ali kad je usporedim s kasnijim pizzama daleko je ona bila po kvaliteti od dobri pizza. Veličina omanja, tisto više napuvano nego tanko i krhko što recimo sad volim, ali umak i dodaci su bili OK, samo ne baš nešto bogati. Dobro ni cijena nije bila bog zna šta pa sam uredno tuka po dvi, tri odjednom. No tad meni bolje pizze od te nije bilo.

Nije brate nego u tjesto, kao i vino, to su bile valjda te strogo cuvane tajne koje nije htjeo otkrit, pogotovo ne drugim Albancima, radi konkurencije.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove