+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/98

Tema: Taj divni svemir

ovaj jupiter mi nije jasan, jel ima on kakvo tlo za sletit, jel se može recimo uć u njegovu atmosferu jel ima kakvo čvrst tlo ili je to sve samo nekakav plin vodik helij šta već?

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    ovaj jupiter mi nije jasan, jel ima on kakvo tlo za sletit, jel se može recimo uć u njegovu atmosferu jel ima kakvo čvrst tlo ili je to sve samo nekakav plin vodik helij šta već?
    Osim stjenovite jezgre, nema. Jupiter, Saturn, Uran i Neptun su plinoviti i nemaju čvrstu površinu... znači u nekom nemogućem scenariju u kojem bi preživio njegove plinove, sletio bi tek na jezgru u središtu planete.
    I solemnly swear that I am up to no good

a znači ti plinovi su po život opasni, i jezgra je ipak stjenovita, dakle treba pripremit space shatel koji je otporan na te plinove i možemo slat razglednicu iz jupiterove jezgre.

Pa nije stvar samo u plinovima, nego i u pritisku... sumnjam da ćemo ikad imat takvu tehnologiju koja bi mogla preživjet sve do Jupiterove jezgre. Kako je teško napravit podmornicu sposobnu spustit se na veće morske dubine, a gdje je onda Jupiter u kojeg stane preko 100 Zemlji..

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Osim stjenovite jezgre, nema. Jupiter, Saturn, Uran i Neptun su plinoviti i nemaju čvrstu površinu... znači u nekom nemogućem scenariju u kojem bi preživio njegove plinove, sletio bi tek na jezgru u središtu planete.
    A kaj je u jezgri?

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Pa nije stvar samo u plinovima, nego i u pritisku... sumnjam da ćemo ikad imat takvu tehnologiju koja bi mogla preživjet sve do Jupiterove jezgre. Kako je teško napravit podmornicu sposobnu spustit se na veće morske dubine, a gdje je onda Jupiter u kojeg stane preko 100 Zemlji..
    a jel se može koristit ta njegova atmosfera za nešto, ono ako ima vodik da se usisa malo vodika pa se dopelja na zemlju?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A kaj je u jezgri?
    Otkud znam Valjda kamenje i metali... Čitala sam i da ima teorija da ne postoji čvrsta jezgra, nego da je sastavljena od neke super vruće tekućine, tko zna kojeg sastava..

A tko drzi plin na okupu ak nema jezgre?

A tko drzi plin na okupu ak nema jezgre?
    Nisam astronom nažalost...

Zasto nam gajis lazne nade?

Imas slatke medeke u avataru.

Zasto nam gajis lazne nade?
    Da ću otić na putovanje u jednom smjeru prema Marsu?

Imas slatke medeke u avataru.
    Fala

Da.

...
    Pa eto tako. A možda hoću, aha

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    i sunce je nakupina plina,bez "čvrste" jezgre...a tko drži plin na okupu,pa ista ona sila koja drži nas na zemlji i našu atmosferu....gravitacija.

Ribice je li ovo istina kaj priča philly?

Ne zezaj

Pa i ja kažem, ne zezaj philly s imaginarnim "silama".

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove