+ Odgovori na temu
Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4 12 13 14
Prikaz rezultata str. 261/263

Tema: Dogodilo se na današnji dan

Danas je spomendan svetog Ivana Pavla II.

Sveti Ivan Pavao II. bio je mistik. Imao je i proročke vizije.

Jedna od tih vizija odnosila se na budućnost Europe i na “islamističku invaziju”. Vijest o ovoj papinoj viziji objavljena je na predavanju mons. Maura Longhia, svećenika koji je deset godina bio u službi Kongregacije za kler, na sam spomendan svetog Ivana Pavla II. To viđenje Ivan Pavao II. je imao još 1992. godine, a papa je to Lonhiu povjerio tijekom njihovih mnogobrojnih zajeničkih šetnji.

Mons. Longhi tako navodi da mu je papa Ivan Pavao II. tijekom jedne šetnje u planinama rekao sljedeće: „Recite onima koje ćete susresti u Crkvi trećeg tisućljeća. Vidim Crkvu zahvaćenu smrtnom ranom. Dubljom i bolnijom od onih u ovom stoljeću”, kazao je Papa pozivajući se na rane komunizma, nacizma i totalitarizma, te nastavio: “Zove se islamizacija. Oni će preplaviti Europu”.

Zatim je papa nastavio i opisao mjesta i države iz kojih će krenuti invazija na Europu:

“Vidio sam horde koje dolaze od Maroka preko Libije do Egipta pa sve do istoka. Oni će izvršiti invaziju na Europu. Europa će biti poput podruma, stare relikvije, polusjene, paučine. Obiteljsko nasljeđe.”
    https://narod.hr/kultura/22-listopad...oj-rani-europe

5. studenoga 1993. Borovica (Vareš) – Armija BiH ubila i zapalila domove Hrvata

Ovih dana navršava se 25 godina otkako su postrojbe Armije BiH upale u varešku župu Borovica i do temelja je spalile. Zajedno s 315 obiteljskih domova u Donjoj i Gornjoj Borovici, ubijeno je i zapaljeno pet Borovičana koji nisu htjeli napustiti svoje domove vjerujući da će Armija BiH poštedjeti bespomoćne i nenaoružane starce. Borovičani još uvijek se tragaju i za tijelima Marka Parića, Ive Vukančića i Mate Ivkića koji su početkom studenog 1993 godine spaljeni u Borovici, a posmrtni ostaci Stjepe Markovića, Ilije Ivkića i dvojice preostalih civila koji su doživjeli istu sudbinu, razmijenjena su u Visokom.

Inače, početak studenog 1993. godine ostat će crnim slovima upisan u povijesti vareške župe Borovica koja je prije rata brojala oko 1.500 žitelja. U studenom 1993. godine svi su protjerani, župa je do temelja spaljena, a za zločin nad Borovicom i Borovičanima do danas nitko nije odgovarao.

“Petog, šestog i sedmog studenoga 1993. Borovica je gorjela. Ubijeno je 18 hrvatskih bojovnika i civila. Svih 315 obiteljskih domova je spaljeno do temelja, kao i oko tisuću gospodarskih objekata. Pripadnici tadašnjeg UNPROFOR-a ušli su u selo u trenutku kad je gorjelo te nakon toga izjavili da su vidjeli nešto što normalan ljudski um ne može uraditi“, kaže Dražena Klarić, tajnica Udruge obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Vareša.
    https://narod.hr/kultura/5-studenoga...hovim-domovima

https://narod.hr/kultura/18-studenog...-ti-ubijam-oca

18. studenoga 1991. Škabrnja – “Gledaj, kučko, kako ti ubijam oca!”

Gledao sam kada kada su izveli jednog muškarca i djevojčicu (sigurno oca i kćer). Teritorijalac je rekao djevojčici “Gledaj kučko kako ti ubijam oca” i pucao je muškarcu u usta. Kada sam ovo vidio ja sam bacio opasač i rekao sam da neću da se borim na takav način i da ću mu sasuti metak u čelo ako ubije tu djevojčicu. Djevojčicu sam uveo u transporter da bih je spasio od njih”, svjedoči srpski vojnik Dragan Mitrović.

..........

Narod/express.hr

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove