Zatvorena tema
Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 4 5 6
Prikaz rezultata str. 101/113

Tema: Šibenik

Znači debil.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    "Osebujan" lik, zivi u svinjcu, a opisuje isto kao nekakav miks Sibenika i Beograda, koliko sam pohvatao od 53 ne zivi u Sibeniku...
    Tko vidi razliku izmedj' Arsena i ovog masnog je razumio razliku izmedj' normalnih hrvatskih Srba i "krajsnika".
    1:1
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Pa to je samo zalutali Hrvat pravoslavac, nemojte odmah drvlja i kamenja po njemu. Uostalom , čovjek je bolestan. Umno, mislim.

Istorija Šibenika, sam naziv je već smiješan. Kaj Srbin zna o povijesti hrvatskoga grada? Ništa, što i pokazuje pričajući nebuloze da su svi došli morali prijeći na katoličku vjeru. Pazi morali. Svi osim njegove mame koja je prešla na pravoslavlje. I pola njegove ulice.

Šteta kaj je otišel u Beograd, tam su ga naučili samo lagati. Da je ostao u Šibeniku možda bi ga brat naučio pravoj umjetnosti, skladanju i pisanju pjesama. Ovo njegovo laganje je vještina, ali nije umjetnost. Huljska vještina.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    "Osebujan" lik, zivi u svinjcu, a opisuje isto kao nekakav miks Sibenika i Beograda, koliko sam pohvatao od 53 ne zivi u Sibeniku...
    Tko vidi razliku izmedj' Arsena i ovog masnog je razumio razliku izmedj' normalnih hrvatskih Srba i "krajsnika".
    1:1
    Izgleda da je sve kaj vrijedi iz pravoslavnog korpusa šibenskog zaleđa prešlo na hrvatsku stranu, a ovaj lošiji dio je otišao Srbima. Isto vrijedi i za Zadar.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 11-01-2020 at 14:38

Aupicku, sve su pokrstili osin njih zilavih dvista u Varosu...
    I govno od arsena je bilo vridnije od ovoga... govna

Nikada nisam volio glazbu Arsena Dedića, živa dosada koja nešto trtlja za glasovirom i davi li ga davi. U političkom smislu je bio jugoslavenčina i ustvari niti nije hrvatski glazbenik nego jugosrpski muzičar a brat mu je tipičan mitoman kao i svi njegovi Srbalji. Još se jedino nisu sjetili da je kralj Krešimir prilikom osnivanja Šibenika na kamenu temeljcu za prvu zgradu napravio natpis na Vukovoj ćirilici.

Arsen je umjetnik, za mene , druga je stvar što se i on pred kraj života sjetio da je ugroženi Srbin.

Al meni je zanimljivo da je njihova majka Hrvatica prešla na pravoslavlje usred Hrvatske
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-01-2020 at 14:13

Citiraj Prvotno napisano od mirv Vidi poruku
    Nikada nisam volio glazbu Arsena Dedića, živa dosada koja nešto trtlja za glasovirom i davi li ga davi. U političkom smislu je bio jugoslavenčina i ustvari niti nije hrvatski glazbenik nego jugosrpski muzičar a brat mu je tipičan mitoman kao i svi njegovi Srbalji. Još se jedino nisu sjetili da je kralj Krešimir prilikom osnivanja Šibenika na kamenu temeljcu za prvu zgradu napravio natpis na Vukovoj ćirilici.
    Oprosti, ali imaš onaj intervju pred kraj života na N1 di se jasno pokazal kao hrvatski domoljub. Uostalom, radio je na Mojoj domovini.

Nemoj da te gluposti njegovog brata zavaraju i nagnu na odbacivanje hrvatskog velikana.

Možda se on tebi ne sviđa kao glazbenik ili pjesnik, ali sviđa se Miši Kovač i to je jedino relevantno. Mišo je rekel da je Arsenova Kuća pored mora najbolja pjesma i to je kraj rasprave o Arsenovoj veličini.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Arsen je umjetnik, za mene , druga je stvar što se i on pred kraj života sjetio da je ugroženi Srbin.

Al meni je zanimljivo da je njihova majka Hrvatica prešla na pravoslavlje usred Hrvatske
    Nije se on ništa sjetio, on je uvijek bio hrvatski domoljub. Iz njega u svakoj pjesmi to progovara.

A da je bio genijalan umjetnik, pjesnik i glazbenik, to sigurno. Od filmske glazbe, dječjih pjesmica, šansona do pjesništva. Velikan hrvatske glazbe.

Je sjetio se. Pred kraj života je počeo pričati kako su svakako gledali na njegovu nacionalnost, da je imao neke probleme i sl.

Ja sam i videl a bome i pročital i bio sam isto neugodno iznenađen jer do tada nikad nije takvo što spominjao.

Zatvorena tema

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove