+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/105

Tema: Šibenik

Tribunj i Vodice iz zraka

Vodice slučajno uvaćene na videu... i neka. Lipši je Tribunj

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Vodice slučajno uvaćene na videu... i neka. Lipši je Tribunj
    nego reci ti meni, koliki je omjer partizana i ustaša u vodicama?

znam da ti je to omiljena tema, pa zato pitam.

šalim se, već sam ranije reko da je meni taj dio oko šibenika prekrasan, a i blizu je NP Krka. stvarno jedan prekrasan dio naše obale, i dobro je da smo istjerali talijane odatle. nisu oni dostojni tako lijepe obale. cigići talijanski, mislim da se više neće usudit doć u ove krajeve, pogotovo nakon san sira.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Sekstante, kakva je prespektiva Šibenika trenutno, gradi li se šta, otvaraju li se radna mista, jel moguće nać posa u nekoj firmi?

Ja sam prije godinu ipo bio u jednom posjetu, i stvarno me se dojmila Zagrebmontaža, jedna prilično moderna tvornica, zapravo bio sam fasciniran

Nisam siguran da ima puno takvih u Hrvatskoj, ali za jedan grad tipa Šibenik sigurno da je odlična stvar...

Mislim nemam namjere priselit se tamo, ali sam znatiželjan?
    Razvij mi se trobojnice mila,
    dosta si mi u potaji bila!

Ja ti živin u Splitu, a inače navigajen i ka san doma obično svirin kurcu i oden na more sebi za dušu po ovon arhipelagu gori . Tako da ti neznan situaciju oko posla, sve šta se gradi , radi se u svrhu turizma. Znači hoteli, marine, gatovi i slične pizdarije .... TLM je po ko zna koji put upa u kriznu situaciju i mislin da nece dugo. Ima biti da su neki lešinari bacili oko na ogroman teren di se nalazi tvornica. Zagrebmontaža je na Podima u industrijskoj zoni, mislin da ima tamo par tih manjih pogona. Uglavnon u Šibenik ti je ono šta je prije desetak godina bilo u Splitu, dakle postindustrijski grad, svi se nešto bacaju na turizam, obnavljaju se stare kuće u gradu, rentanje, niču kafići , konobe , klape pivaju na kantunu

Posljednje uređivanje od Grunf : 05-02-2015 at 21:26

ja sam čuo često da zadrani zajebavaju šibenčane da nemaju kino, šta je s time jeste dobili kino?

Imaju Cinestar i McDonalds, dio su civiliziranog svijeta.

Inace, Šibeniku se spremaju velike promjene na bolje s najavljenim ulaganjima. Uskoro ce se preobraziti od grada kojega zaobilaze turisti u turisticko srediste.

pa meni osobno je Šibenik i njegova okolica, najljepši u dalmaciji. nije mi ni split ni zadar pa ni dubrovnik nešto, rađe bi otišo u šibenik na more nego u navedene gradove. a što se tiče, ovih vrijeđanja šibenčana, sad kad su dobili kino i mcdonalds mogu mirne duše i umrijet. i zapjevat onu od delija, "mi imamo mcdonlads mcdonalds mcdonalds, mi imamo mcdonalds a de je vama" ?

Zajebancija je bila utemeljena, jer jedan period (za ne faliti 2003-2009) do otvorenja Cinestara zaista nije bilo kina, ka i diska nakon zatvaranja Vesla.
    Kada nan se život pritvori u kino, kino će zatvoriti kaže tada popularna pisma :http://youtu.be/zq0k5H4rkpk

I je, možda san subjektivan ali jedino se Dubrovačka stara gradska jezgra more miriti sa Šibenskon
    Razvija se dosta turistički zadnjih par godina, ali ima još masu potencijala...

Ka recimo ex vojarna Minerska u Kanalu, poznata po ludome majoru Aleksi iz Brešanova filma.
    Nakon odlaska "narodne armije" ubrzo ju je napustila i HV, a već 20-ak godina je napuštena
    Lokacija fenomenalna

Radi se o omeđenon terenu s desne strane ka se ulazi u kanal posli tvrđave....

Vele da su Švicarci pokupovali sve terene tam i da ce uloziti milijardu i pol eura u hotele, zgrade, apartmane, igralista...

To bi stvarno bil veliki boom za grad. U buducnosti bu Sibenik urbaniziran do Zablaca i spojen mostovima preko kanala s Jadrijom i Srimom. Super bu izgledalo.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 19-02-2015 at 15:49

Pokupovali su ovo južnije, oko Marine Solaris, a u zadnje vrime su aktualne i neke engleske investicije u Brodarici.

Bude li urbaniziran do Zablaća i do Jadrije, bit će najveći grad na obali . Nestati će dilema ko će biti prijestolnica Dalmacije
    A kako će se graditi i na Srimskon poluotoku priko ženinih terena sleti će nešto i u moj džep

Da rečen navigaciji laku noć

Inače suhozidi na Srimi

Super ugledni član interceptor avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ima li nade za...
    TLM je po ko zna koji put upa u kriznu situaciju i mislin da nece dugo.
    Novi vlasnik TLM-a ruski investitor Igor Shamis, ugovor zaključen u Zagrebu

Marko Pejčinoski, vlasnik tvrtke Fintrust, više nije vlasnik šibenskog TLM-a, a novi vlasnik postao je ruski investitor Igor Shamis, vlasnik United Groupa sa sjedištem u Luxembourgu i češke željezare Pilsen Steel.

To su Poslovnom dnevniku potvrdila dva relevantna izvora iz ovog šibenskog alumunijaša; naime sugovornici su i iz uprave kompanije i iz sindikata koji cijelo vrijeme dežura nad pitanjima važnima za radnike prešaonice i valjaonice. Kako oni tvrde, kupoprodajni ugovor potpisan je u Zagrebu, pa je izgleda ovo preuzimanje u ovoj fazi gotova stvar, no otvara se pitanje što slijedi s obzirom da je tvrtka zatražila predstečajni postupak.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/novi...zagrebu-290778
    Posljednje uređivanje od interceptor : 25-02-2015 at 17:59
    Torcida-old school 45

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    ovo dobro izgleda, izgleda da će Šibenik postat metropola Dalmacije. to mi se sviđa, ionako njih zovu "purgeri dalmacije".

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove