+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/55

Tema: Izvanredna biskupska Sinoda o obitelji

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5

Izvanredna biskupska Sinoda o obitelji

U Rimu traje izvanredna biskupska sinoda o obitelji.

lijep uvod,

„I mi, na sinodi biskupa, pozvani smo raditi za vinograd Gospodnji. Sinodsko okupljanje ne služi kako bismo raspravljali o lijepim i originalnim idejama ili kako bi vidjeli tko je najpametniji… Služi da bi se najbolje skrbili i brinuli za vinograd Gospodnji, kako bismo surađivali u njegovu snu, u njegovu projektu ljubavi sa svojim narodom. U ovome slučaju, Gospodin od nas traži da se skrbimo o obitelji, koja je od postanka svijeta sastavni dio njegova nauma ljubavi za čovječanstvo.“

„Svi smo grešnici te i mi možemo biti u iskušenju ‘preuzeti’ vinograd, zbog pohlepe koja u nama nikada ne manjka“ – napomenuo je Sveti Otac – „Božji je san uvijek u sukobu s licemjerjem nekih od njegovih službenika. Mi možemo ‘zapriječiti’ Božji san ako ne dopustimo Duhu Svetom da nas vodi. Duh nam daje mudrost koja nadilazi znanje, kako bismo velikodušno radili, u istinskoj slobodi i poniznoj kreativnosti.“

„Sinodska braćo“ – zaključuje Papa – „kako bismo se dobro brinuli i skrbili za vinograd, potrebno je da naše srce i um čuva Isus Krist u ‘miru Božjem, koji je iznad svakog razuma’. Stoga naše misli i naši naumi bit će suobličeni Božjem snu: oblikovati sveti narod koji mu pripada i koji donosi plod za Kraljevstvo Božje“ – kazao je na koncu papa Franjo.
    a onda izvješće sa sinode iz kojeg neki iščitavaju otklon Crkve od vlastitog učenja.

http://www.bitno.net/vijesti/vatikan...eljstvu-crkve/

http://caritas-et-veritas.com/2014/10/duh-sinode/

Prošlo je već dosta vremena od abdikacije pape emeritusa Benedikta XVI. prilikom koje je on sam upozorio, govoreći o II. vatikanskom koncilu, na dva paralelna koncila – onaj koji se odvijao u prostorijama samog Vatikana, kao i onaj koji se odvijao u medijima. Rekao je također kako je ovaj drugi zauzeo mjesto prvog, a iz njega je proizašao i famozni pojam “duha Koncila”.
    Prateći situaciju u Rimu tokom izvanredne sinode o obitelji, možemo reći kako se slična priča odvija i sada, samo na puno perfidniji način. Istina, povijest Crkvenih koncila obilježena je suprotstavljanjem teza, često su se na koncilima suočene bile i heretične tvrdnje. Ipak, vjerujem kako povijest ne pamti koncila u kojem bi te tvrdnje izišle u javnost prije nego bi se formuliralo što je istinito, a posebice ne prije nego li su sami biskupi koji sudjeluju na sinodi imali priliku vidjeti koje to tvrdnje izlaze u javnost.
    A ipak, upravo se to dogodilo. Nedavno objavljen “Relatio post disceptationem” (izvješće sa sinode, neslužbeni prijevod možete pročitati na engleskom klikom na poveznicu) upravo je primjer takvih tvrdnji koje svi biskupi nisu imali priliku ni sagledati prije nego li su bile objavljene. I baš poput famoznog “duha Koncila”, tako je i ovo izvješće puno dvosmislica, ali i očitih zabluda koje nemaju uporišta ni u Svetom Pismu, ni u tradiciji Crkve.

konačni dokument bit će objavljen tek nakon redovne sinode iduće godine.
    do tad će nas vjerojatno zasipati kojekakvim tumačenjima i konstrukcijama oko ovih rasprava.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Završila je

Document je donesen

http://press.vatican.va/content/sala...770/03044.html

Srećom ništa se nije promijenilo kako su priželjkivali neki koji i inače o Crkvi imaju "lijepo" mišljenje.

Da je drugačije bilo mislim da se na sljedećem popisu ne bi pisala katolkinja

A mislim isto da je krajnje vrijeme da se neki biskupi, kardinali...napokon outaju i da Crkva poradi na načinu kako odabire one koje će zaređivati.

.
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Sve što imam za reći na sve ovo je :

“The floor of hell is paved with the skulls of bishops.”
    St. Athanasius, Council of Nicaea, AD 325 attributed.3

I meni je drago čuti da se ništa nije promijenilo, odnosno da nije došlo do nekakve liberalizacije, a promjene su i više nego potrebne. No, bitno je da nije dogovoreno ništa iz onih medijskih napisa jer Crkva nije pomodna institucija i ne treba pratiti društvene promjene kojima će prilagođavati moral. Trebala bi biti stup zdravog društva koji upozorava na štetne pojave, a ne se priklanjat raznim trendovima.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    A zar je netko očekivao da će Crkva raditi protivu sebe u situaciji kada je jako potrebito rasčistiti neke relacije, koje samo može Sveti otac Papa da presiječe i zaustavi.
    Crkva nije i nikada neće izdati sebe, uostalom Crkva smo mi svi i previše nas ima koji znamo da je to tako, na slavu Bogu.
    Amen.

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    A zar je netko očekivao da će Crkva raditi protivu sebe u situaciji kada je jako potrebito rasčistiti neke relacije, koje samo može Sveti otac Papa da presiječe i zaustavi.
    Crkva nije i nikada neće izdati sebe, uostalom Crkva smo mi svi i previše nas ima koji znamo da je to tako, na slavu Bogu.
    Amen.
    a zar vi svi mislite da se na idućoj sinodi neće opet raspravljati o ovim pitanjima
    po meni je ovo samo pripremni teren...i Crkvu očekuju promjene
    pogotovu po pitanje razvedenih,ponovno vjenčanih i odnosa Crkve prema njima
    reče Papa Franjo:ne pretvarajte kruh u kamen!
    mislim da je time nagovjestio štošta

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    a zar vi svi mislite da se na idućoj sinodi neće opet raspravljati o ovim pitanjima
    misliš da će biskupi odstupiti od Crkvenog nauka o nerazrješivosti braka?
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    misliš da će biskupi odstupiti od Crkvenog nauka o nerazrješivosti braka?
    mislim da će raditi na tome da se ne odriču onih koji su razvedeni

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    a kako će to izvesti da ne diraju u nerazrješivost crkvenog braka?

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    a kako će to izvesti da ne diraju u nerazrješivost crkvenog braka?
    vidjet ćemo
    pa i sad je neki crkveni brak razriješiv...već se traži ubrzanje procedure
    imaš i nagovještaje promjena oko kontracepcije
    pa nagovještaj promjena oko postojeće diskriminacije razvedenih osoba...tj oko pričesti istih
    što se mene osobno tiče to i jest nepravedno i nikako nije u skladu sa kršćanskim naukom...jer pokazuje da se greške ne opraštaju...
    Ne pretvarajte kruh u kamen!

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Razvedeni nisu ni problem, ono o čemu se razgovaralo su oni koji su se razveli pa opet stupili u brak. Razvedenima je dopušteno pričestiti se.

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Razvedeni nisu ni problem, ono o čemu se razgovaralo su oni koji su se razveli pa opet stupili u brak. Razvedenima je dopušteno pričestiti se.
    dođe na isto...

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    dođe na isto...
    Ne dođe, razvedena osoba se može ispovjediti i pričestiti,osoba koja je nakon razvoda opet stupila u drugi brak ne može.I o tome se raspravljalo,a to je problem koji se ne može riješiti osim ići protiv Isusovog učenja,a to Crkva ne može, nikako i nikad .

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Poručio je i ne pretvarajte kamen u kruh.I to je sva bit naše vjere, umjerenost, tvrda glava,meko srce.

TheBronxBomber
    Gost
    Cim ne diraju u doktrinu jos uvijek se smatram katolikom. Masonsko-ateisticko-pederski lobby se hvata za svaku lijevu rijec ovoga Pape i tumace kako im volja. Rade od toga show program i promoviraju anti-vrijednosti. Mnogi od njih doista misle da ce crkva izmijeniti doktrinu; prihvatiti pa i gurati pederluk kao nesto prirodno i normalno te zarediti zene i sto sve ne. Naime, to se nije dogodilo niti ce se dogoditi. Jer, dogodi li se to, RKC prestaje postojati.

S druge strane, imamo brojne katolike koji doista misle da se ovaj Papa bavi inkrementalizmom, tj. postepeno i gradualizmom komada doktrinu.

U svakom slucaju, vrijeme ce pokazati sto se iza brda valja...

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    Cim ne diraju u doktrinu jos uvijek se smatram katolikom. Masonsko-ateisticko-pederski lobby se hvata za svaku lijevu rijec ovoga Pape i tumace kako im volja. Rade od toga show program i promoviraju anti-vrijednosti. Mnogi od njih doista misle da ce crkva izmijeniti doktrinu; prihvatiti pa i gurati pederluk kao nesto prirodno i normalno te zarediti zene i sto sve ne. Naime, to se nije dogodilo niti ce se dogoditi. Jer, dogodi li se to, RKC prestaje postojati.

S druge strane, imamo brojne katolike koji doista misle da se ovaj Papa bavi inkrementalizmom, tj. postepeno i gradualizmom komada doktrinu.

U svakom slucaju, vrijeme ce pokazati sto se iza brda valja...
    Gledaj to ovako, barem je sa Crkvom lako, kao katolici mi moramo vjerovati da zlo nikada neće pobjediti jer nam je to obećanje od Isusa, ali ako bi se to dogodilo onda je sve ionako bila laž tako da nema problema ni sa te strane.

TheBronxBomber
    Gost
    I sotona je u crkvi (tko zna vec od kad) i u biskupskim redovima. Cim ima pedera, i to onih koj sacinjavaju njihov lobby, sto je to drugo nego sotona? Ali vrata pakla je nece nadvladati.

TheBronxBomber
    Gost
    Gledaj to ovako, barem je sa Crkvom lako, kao katolici mi moramo vjerovati da zlo nikada neće pobjediti jer nam je to obećanje od Isusa, ali ako bi se to dogodilo onda je sve ionako bila laž tako da nema problema ni sa te strane.
    Pa je. To je win-win situation.

Samo, ako se recimo jednog dana sotonizam usvoji i doktrina se izmijeni, onda ce se valjda crkva rascijepiti. A mozda ce ona prava, progonjena koja ne bude prihvatila Novus Ordo Seclorum biti ta koju vrata pakla nece nadvladati. A ta ce se vjerojatno u katakombe vratiti.

Bit ce zanimljivo.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    I sotona je u crkvi (tko zna vec od kad) i u biskupskim redovima. Cim ima pedera, i to onih koj sacinjavaju njihov lobby, sto je to drugo nego sotona? Ali vrata pakla je nece nadvladati.
    Od trenutka kad je Petar zanijekao Isusa.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Od trenutka kad je Petar zanijekao Isusa.
    ili od Jude Iškariotskog?

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove