+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/55

Tema: Izvanredna biskupska Sinoda o obitelji

Čovjek govori kako se može ići na pričest ako si razveden zbog nasilništva, a on opet, ne možeš ići na pričest ako si ponovo nezakonito vjenčan i to se nikad neće promijeniti dok Crkva postoji, obitelj je temelj kršćanskog nakuka, filozofije i života, svetost obitelji je temelj i kruna svih kršćanskih vrednota.

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Po mom mišljenju to sa brakom i svetosti braka je čista efemerija u vjeri. Šta bi trebao netko živjeti sa nasilnikom ili nasilnicom, psihičkom ili fizičkom jer je brak eto svet.

Čovjek griješ u svemu pa tako i u odabiru bračnog druga.

neš mi ti razloga za ne imati pravo na ispovjed i pričest.

Volio bi znati što bi Isus rekao o tome.

celibat se mora ukinuti pod hitno jer se zna razlog zašto je uveden.
    Protiv sam ukidanja celibata.
    Zbog nasilništva je i preporučeno da odeš ako se to nikakvim rješenjima ne da popravit.

ALI, ali.... zato i postoje tzv Crkveni sudovi gdje ti možeš podastrijeti dokaze i ispuniti uvjete da se brak proglasi ništavnim.

Dakle di je problem?

Ženidba je sakrament. Nisu bomboni, pa si se prežderao pa će drugi put znat miru.

Zato i postoje pripreme, zato i postoji upitnik kojega pod punom svješću ispunjavaš.

Zato i postiji Crkveni sud.

Ne vidim uopće problem

Niti mislim da se Crkva treba svjetini prilagođavat.

Svjetina je naime prije 2000 godina izabrala Barabu, a razapela Isusa i to uredno nastavlja birat.
    I sad bi Crkva trebala preuzet ulogu Pilata...?!
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

to nema nikakve veze sa svjetinom

Ovdje se radu o osobnim stvarima i osobnim grijesima
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Feb 2012
    A što se celibata tiče..

Kao što ne možeš istovremeno ležat u dva kreveta tako ne možeš imati 2 dvije obitelji i o obe se jednako brinuti.
    Dakle ili se ženi i ostavi se habita ili taj habit nosi i brini se o Crkvi (zajednici vjernika).

Naime nitko te ne prisiljava ni na jedno. Stvar je tvog izbora, a znaš i uvjete i posljedice već u startu. S figom u džepu ulazit u bilo šta od ovo dvoje nikad ne završi dobro.

Datum registracije
    Feb 2012
    to nema nikakve veze sa svjetinom

Ovdje se radu o osobnim stvarima i osobnim grijesima
    E tu sam te čekala

Dakle zbog nečijeg osobnog grijeha, a da bi taj olakšao savjest mijenjao bi cijeli sustav, odnosno prilagodio ga sebi.

Zato ja i kažem da je vrijeme da se napokon neki biskupi - svećenici outaju i u seksualne orjentacije i statusa. A ne da mi mijenjaju sustav koji meni odgovara i zato jesam u njemu.

Celibat je uveden samo da se crkvena dobra nebi nasljeđivala. Nikakve veze s Evanđeljem nema.

Ljubav je nedjeljiva i neograničena i ne može se trošiti.

Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    E tu sam te čekala

Dakle zbog nečijeg osobnog grijeha, a da bi taj olakšao savjest mijenjao bi cijeli sustav, odnosno prilagodio ga sebi.

Zato ja i kažem da je vrijeme da se napokon neki biskupi - svećenici outaju i u seksualne orjentacije i statusa. A ne da mi mijenjaju sustav koji meni odgovara i zato jesam u njemu.
    Ali o kakvoj svjetini ti pričaš.

Isus je rekao..tko je bez grijeha neka prvi baci kamen..i nisam došao radi zdravih nego bolesnih..kao i oni..farizeji, licemjeri, stavljate ljudima teret kojeg ne mogu nositi a sami ga se ne držite..i dođite meni svi vi ožalošćeni i potišteni i ja ču vas utješiti..a oni brane nekome što se razveo pa vjenčo da ide na ispovjed i pričešćuje se...to znači da ne dopuštaju bolesnima da Isus dođe do njih. Naravno simbolično jer Isusu to nitko ne može zapriječit.

Datum registracije
    Feb 2012
    Ali o kakvoj svjetini ti pričaš.

Isus je rekao..tko je bez grijeha neka prvi baci kamen..i nisam došao radi zdravih nego bolesnih..kao i oni..farizeji, licemjeri, stavljate ljudima teret kojeg ne mogu nositi a sami ga se ne držite..i dođite meni svi vi ožalošćeni i potišteni i ja ču vas utješiti..a oni brane nekome što se razveo pa vjenčo da ide na ispovjed i pričešćuje se...to znači da ne dopuštaju bolesnima da Isus dođe do njih. Naravno simbolično jer Isusu to nitko ne može zapriječit.
    Kako ti ne shvaćaš da su takvi u stanju tzv "trajnoga grijeha".. dakle kako ćeš dobit oprost pa onda i pričest, ako se nisi pokajao.

Naime Evanđelje se ne čita izvlačeći citate već se čita cjelovito.

On je onoj ženi rekao Idi i ne griješi više... a sad nađi taj dio i pročitaj šta joj je prije toga još rekao.. i šta još kaže oko ženidbe, a o tome govori na nekoliko mjesta u Evanđelju, čak govori i to da je najbolje ostati u celibatu, ali tko ne može neka se ženi i to u kontekstu naravno da ne radi preljuba.

Pa mislim imaš onaj dio tko otpusti svoju ženu i uzme drugu....

A imaš i da je došao ne da ukine Zakone već da ih provede.

.

Datum registracije
    Feb 2012
    Što se tiče nasljeđivanja crkvenih dobara:
    Dakle svećenik i časna sestra moraju dobit pristanak crkve da se mogu odreći svoga dijela obiteljskog nasljedstva u korist obitelji i to redovito daju.

A s druge strane imaš da dobar dio svećenika ima pravo skupljati materijalna dobra za vrijeme "službe" i isto ih tako ostaviti kome hoće.
    Sjeti se biskupa i kolekcija slika, i sjeti se uostalom don Grubišića.

Tako da celibat i nema baš neke veze s tim koliko o s tim da se o dvije obitelji istovremeno ne možeš jednako i potpuno brinuti.

Kako ti ne shvaćaš da su takvi u stanju tzv "trajnoga grijeha".. dakle kako ćeš dobit oprost pa onda i pričest, ako se nisi pokajao.

Naime Evanđelje se ne čita izvlačeći citate već se čita cjelovito.

On je onoj ženi rekao Idi i ne griješi više... a sad nađi taj dio i pročitaj šta joj je prije toga još rekao.. i šta još kaže oko ženidbe, a o tome govori na nekoliko mjesta u Evanđelju, čak govori i to da je najbolje ostati u celibatu, ali tko ne može neka se ženi i to u kontekstu naravno da ne radi preljuba.

Pa mislim imaš onaj dio tko otpusti svoju ženu i uzme drugu....

A imaš i da je došao ne da ukine Zakone već da ih provede.

.
    Koliko ja znam..to da je najbolje ostati u celibatu nisu Isusove riječi nego iz Pavlove poslanice..

idi i ne griješi više nije isto..ne smiješ doći k meni

Što se tiče nasljeđivanja crkvenih dobara:
    Dakle svećenik i časna sestra moraju dobit pristanak crkve da se mogu odreći svoga dijela obiteljskog nasljedstva u korist obitelji i to redovito daju.

A s druge strane imaš da dobar dio svećenika ima pravo skupljati materijalna dobra za vrijeme "službe" i isto ih tako ostaviti kome hoće.
    Sjeti se biskupa i kolekcija slika, i sjeti se uostalom don Grubišića.

Tako da celibat i nema baš neke veze s tim koliko o s tim da se o dvije obitelji istovremeno ne možeš jednako i potpuno brinuti.
    celibat je uveden u vrijeme kad su biskupi i kler posjedovali velika imanja i zato je uveden.

nikakvog razloga nema da se ne ukine. Ljubav prema obitelji ne umanjuje ljubav prema Bogu jer bi onda svi ostali vjernici koji imaju obitelj ostali zakinuti.

Datum registracije
    Feb 2012
    celibat je uveden u vrijeme kad su biskupi i kler posjedovali velika imanja i zato je uveden.

nikakvog razloga nema da se ne ukine. Ljubav prema obitelji ne umanjuje ljubav prema Bogu jer bi onda svi ostali vjernici koji imaju obitelj ostali zakinuti.
    Ne radi se o ljubavi prema Bogu, nego o brizi za obitelj.

dakle imaš obitelj ovu klasičnu mater otac djeca i imaš obitelj zajednicu vjernika.

Činjenično je stanje da se o obe na jednak način ne bi mogao brinuti.

Naime šta ti misliš kako bi reagirala svećenikova žena i dica da mu ja sa svojim problemom banem u 9 navečer i tako svaku večer ili dan netko sa svojim?

Naime u župi u kojoj sam ja odrasla svećeniku smo mogli banit i u gluvo doba noći ako smo bili u potrebi.

Ko kaže da ne smiješ doći, uvjek možeš doći, kao što se uvijek možeš i pokajati, a onda se možeš i pričestiti, znači ako griješiš svjesno nema pričesti, a to opet ne znači da si odbačen, prezren i slično, nego da kršiš zakon i da si time podučen da ga kršiš.
    To je ono što je crkveni zakon , koji ima svoju svrhu, a namijen je ljudima, a konačni sud će donijeti Bog i na takve sudove mi ne smijemo ni pomisliti u negativnom smislu.

Nitko od nas ne zna kako Bog sudi. A gleda samo u srce i nitko ga ne može prevarit jer zna za svaku žalju i i pomisao i prije nego što se stvori u srcu ljudskom.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Protiv sam ukidanja celibata.
    Zbog nasilništva je i preporučeno da odeš ako se to nikakvim rješenjima ne da popravit.

ALI, ali.... zato i postoje tzv Crkveni sudovi gdje ti možeš podastrijeti dokaze i ispuniti uvjete da se brak proglasi ništavnim.

Dakle di je problem?

Ženidba je sakrament. Nisu bomboni, pa si se prežderao pa će drugi put znat miru.

Zato i postoje pripreme, zato i postoji upitnik kojega pod punom svješću ispunjavaš.

Zato i postiji Crkveni sud.

Ne vidim uopće problem

Niti mislim da se Crkva treba svjetini prilagođavat.

Svjetina je naime prije 2000 godina izabrala Barabu, a razapela Isusa i to uredno nastavlja birat.
    I sad bi Crkva trebala preuzet ulogu Pilata...?!
    potpis.
    ajmo svatko od nas tumačit Sveto Pismo kako nam se ćefne. eno su protestanti napravili isto, pa danas postoji 30.000 "kršćanskih" denominacija.
    jedna manje ili više...big deal.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove