+ Odgovori na temu
Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3 11 12 13
Prikaz rezultata str. 241/250

Tema: Suđenje udbaškim ubojicama

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    pomirenje se i dogodilo, ratovali su skupa sin ustaše (Šušak) i partizan Tuđman. pače ne samo da su ratovali skupa nego i bili međusobno dobri
    sve je to fikus u tvojoj glavi, to što se tuđman pomirio je jedna stvar a šta je s ostalima ? šta je s ostalih 140.000 partizana i "antifašista" ? ti nikako da shvatiš jednu jednostavnu stvar, većina tih debila i partizana nikada neće prihvatiti hrvatsku državu niti će biti išta u ovoj državi osim remetilačkog faktora, kao što su bili i u onoj 1940ih.

oni kada bi prihvatili NDH, ne bi bili partizani i antifašisti, kraj priče.

a da im je ova država sljednik NDH, to najbolje pokazuju svojim izjavama, istim očima oni ko i Srbi gledaju na današnju hrvatsku državu kao i na onu iz 2 svijtskog rata, nema njima razlike to što je danas demokracija i što vladaju prava. boli njih kurac za to. kao što ni nisu iišli u partizane, zbog fašizma i to po milionti put govorim već zbog ljudske gluposti, da su Hrvati politički debili ne trebam ja govorit dovoljno je vidjet naše političare kroz povijest, kako su nas predstavljali kako u državi tako i u svijetu i sve je jasno ko dan.

nije partizanluk od jučer, paritzanluk je samo forma hrvatskog naroda odnosno naših izroda kako se oni javljaju da su protiv roda svoga. da danas dođe do pobune protiv Hrvatske države, oni bi bili u prvim redovima. a ti budi naivan budala, i vjeruj da su oni prihvatili pomirbu itd, da su prihvatili pomirbu ne bi nam mediji većina političkih stranaka i povijesničari bili protuhrvatska govna koja javno svaki dan seru po hrvatksoj državi i hrvatskom narodu, i neću više boga mi šutit u svezi nikoga i ničega, dosta je bilo šutnje i govorit ću točno ono što ih ide i ono što je istina. jer me polovična sranja i mitomanije pojeidnaca uopće ne zanimaju, da su oni prihvatili pomirbu mi danas u hrvatskoj ne bi imali verbalni građanski rat, i da su prihvatili pomirbu sudilo bi se partizane i udbaše koji su ubijali hrvate, da su prihvatili pomirbu vratili bi ukradene stanove, da su prihvatili pomirbu shvatili bi da su Srbi neprijatelj hrvatske države samim time i hrvatskog naroda, ali o čemu mi pričamo pa i oni ko etnčki hrvati su neprijatelj hrvatse države. i njiam je hrvatska država zločin, i njima je hrvatska država genocidni krimen.

dajte ljudi molim vas poštedite me ove patetike, jer svaki dan se budim u ovoj državi i vidim s kakvim sam debilima okružen i u priči s tim nojevima shvaćam u kakvom je mentalnom kurcu ovaj narod.

da ima izuzetaka ko Tuđman koji su shvatili kakvo je zlo Jugoslavija i komunizam, ali većina njih partizana i njihovih potomaka ne da nije shvatila već je i danas totalno ideološki izdebilzirana ko da su ostali zacementirani u 1945.

a ja opet ponavlajm za NDH ili ti ga RH nisu problem ustaše, jer ustaše nikada nisu ni bile protiv hrvatske države pa je shodno tome ustaštvo nepotrebno navodit ko problem hrvatske države. dok su ovi naši opjevani partizani doveli do toga, da nam narod goloruk čeka agresiju JNA, da nas mentalno komunsiti zlostavljaju 45 godina, da nam BG krade pare 45 godina, da se Srbi naseljavaju na svoju "đedovinu" koju su im prvo dični partizani ubijajući hrvate omogućili da je nasele.

da znam, sve je ovo tebi moje kenjanje, samo ja vidiš mislim da takvi ko ti nemaju blage veze o čemu pričaju i da bi onda bilo bolje da šutite i da malo manje pametujete.

rezultati pomirbe su takvi, da nam bivša komunistička i partizanska govna ne seru samo po NDH i paveliću, već i Tuđmanu Bobetku Šušku braniteljima i Vukovaru svaki božji dan. ako vi spavate zimski san, ne spavam i ja, i pun mi je kurac vašeg uljepšavanja hrvatske stvarnosti da bi opravdali partizanska govna i njihovu kvazi "antifašističku borbu" nećete ih kod mene opravdat i prestanie prodavat demogogiju ovom narodu, koju je on platio jako skupo, prvo s Bleiburgom, a onda i s Vukovarom i Škabrnjom. ako vi imate pilići maleni, pamćenje od danas do sutra, hvala bogu nemam ja ja malo bolje pamtim, znate mi "fašisti" imamo jako dobro pamćenje, pa nas antifa govna ne mogu pravit ludima kako prave ludima većinu hr ovčica.

i ne znam jesi ti ikada čuo za izreku, "jedna lasta, ne čini proljeće" ?

Tuđman je prihvatio, Bobetko je prihvatio, neki potomci partisana su prihvatili, a onad se zapitaj tko osniva ove antifašističke ljige po hrvatskoj, tko olajava hvatsku širom svijeta, tko za račun srba židova i koga sve ne ratuje i traži ustaše i fašiste po hrvatskoj.

vidiš, ja iskreno ni uz najveće naprezanje ne mogu shvatit gdje ti vidiš da su oni prihvatili pomirbu ? i na kojim ti to primjerima, uočavaš evo slobodno reci da i meni malo otvoriš oči, jer mi stvarno nije jasno gdje ti vidiš njihovu katarzu i gdje ti vidiš njihovo prihvaćanje hrvatske koju svaki božji dan sotoniziranju ko najgori četnici Vulin i Dačić.

pa nisam idiot, da ne mogu shvatit riječi koje izgovara Milanović Josipović Mesić Fumić Manolić redom antifašistička govna, redom partizani ili potomci partizana. nisam idiot da ne mogu shvatit, o kakvom se tu anacionalnom šljamu radi, i kakvu oni politiku vode, oni vode politiku sotonističku iz 9 kruga pakla, oni su u direktnoj službi onog s rogovoima, oni su tu samo da rade zlo i da vlastiti narod ponižavaju, to rade iz dana u dan, i ne vidim da imaju namjeru stat.

radili su to tokom SFRJ, rade to i nakon 2000e kad su se dočepali državnih jasala. dakle ostavi me molim te partizanske mitomanije, o tome kako su se vrli partizani borili za NDH, i o tome kako su potomci partizana redom prihvatili pomirbu, jer da su je oni prihvatili ne bi ja svaki božji dan vodio s njima verbalni rat oko stvari koje i malo djete u vrtiću zna, a to je da je Srbija odgovorna za rat, a to je da je Tuđman samo reagirao na očito ludilo srba i srbije, i da njihovo infantilno izjednačavanje odgovornosti srba i hrvata za rat, automatski ponižavaju sve žrtve rata s naše strane i pišaju i seru doslovce po herojima vukovara koji su za ovu zemlju za razliku od njih govana bili spremni dati i svoj život. a mnogi su ga i dali.

dok se drčni milanović, partizan aka hrvatski vojnik skrivao po bruxellskim dvorima i čekao pogodoan trenutak a se vrati u otadžbinu i da krene ko pravi partizan srat po istoj i vodit specijalni rat za račun udbaša i oznaša.

jbg, znam da nikad nije bilo popularno reći istinu, i zato ja kenjam ali ću nastasviti kenjat i dalje jer mi je pun kurac vaših objeda laži mitova i manipulacija propagande onog boljševičkog majmuna Tita i njemu sličnih. vi koji ste nasjeli na njegovu propagandu, samo da znate u mojim očima ste gori od njega, a imali ste priliku čutit i čitati što mislim o njemu ako ste čitali pažljivo ovaj forum.

a vi i dalje pričajte kako niste komunisti dok nosite petokraku na glavu, i dalje pričajte kako ste se borili samo protiv okupatora, dok ste naravno u isto virjeme jednom drugom okupatoru direktno služili u ratu. i pričajte kako ste vi slavosrbi najzaslužniji što hrvatska danas postoji, a ja ću vas podsjetit da vi niste postali jugoslaveni 1941 nakon potpisivanja rimskih ugovora, već ste bili jugo govanca i prije potpisivanja rimskih ugovora, odatle i odgovor zašto je 140-50 sasvim nebinto hrvata završilo u partizanima, zato jer im je milija jugoslavija i jugoslavenstvo od hrvatske i hrvatstva, i ja vam ko predstavnik hrvata garantiram da se s vama govancima jugosalvenskim neću pomiriti nikada, i da ću dati sve u svojoj moći da miniram sve političke snage u hrvatskoj i van hrvatske koje žele pomirbu s vama. nema pomirbe jugoslavena i hrvata, kao što nema ni pomirbe ustaša i četnika i kraj priče, a vi se mirite u svoja četiri zida s kime god hoćete, sa mnom nećete, govna koja ubijaju hrvatski narod i koja ruše hrvatsku državu za mene su otirač za noge. da se s vama može postupat kao s ljudima, i da ste vi ljudi, Hrvati ne bi prošli ono što su prošli u Jugoslaviji. kada bih imao pet života, kad ste vi partiani u pitanju, pet bi ih dao da vas satarem i uništim od batina. svih pet.

pa se sad vi mislite što ja mislim ovama, i kakav je to prijezir u pitanju, bolje vam je da ga ne iskusite na vlastitoj koži. jer ćete ga pamtit jako dugo. shvatiet ovo kako god hoćete, ko prijetnju ko kenjanje ko lajanje na mjesec, baš me briga ali ću ubuduće svakome reći otvoreno što mislim makar se morao odmah na licu mjesta mlatit s govnima. dosta je bilo popuštanja i dosta je bilo kompromisa,a posebno je dosta bilo famozne "hrvatske pomirbe" partizana i ustaša. najveći fijasko tuđmanove politike, je pomirba, tako da ja u nju ne vjerujem jer je Tuđmana njegova partizanija najbolje demantirala da je nemoguće provesti pomirbu s onima koji pomirbu ne žele. naivno je da ne kažem idiotski bilo očekivat, da će partizani kalibra goldstein i mesić htjeti pomirbu s ustašama, to je toliko suluda ideja da je nevjeorjatno kako nekom ozbiljnom političaru kao Tuđman takvo nešto palo na pamet, i kad se uzme u obzir situacija u hrvatskoj 1991. te situacije 1991 ne bi bilo, da nije bilo partizana antifašista i kozojeba hrvatskih koji su s srbima bitke vodili protiv vlastite države, točka. ne izokrećite povijest, ili što bi rekao smrad mesić ne vršite reviziju povijesti jer nećete uspjeti promjeniti jako dobro poznate činjenice. tko god je i površno proučavao to razdoblje povijesit, jako dobro zna na kome leži odgovornost za sve sranje koje je hrvate snašlo u drugoj polovici 20 stoljeća. a ja bih rekao od početak, od prve kraljevine ovi jugonostalgičari ljubitelji srpskog kralja i kasnije tita su dali naznake da će biti spremni ubijat svoje rušti svoje, samo da namire tuđe i srbe posebice.

i onda su ustaše problem, e jesu kurac, vi ste problem bili i ostali kada je u pitanju hrvatski narod i hrvatska država, i dok se vas ne eliminira ko jebenog žohara iz ove države neće biti mira i neće biti reda. sad me prijavite pupovcu za širenje mržnje, biti će mi čast što reče glavaš da me vi govnjari tužakate okolo, i prijavljujte ostojiću i njegovim milicajcima, to znači da sam dobar Hrvat čim me gamad jugoslavenska i početnička napada i proziva i mlati. nijednog hrvata koji niije bio spreman ginut za ideale, nije snašla milicijska udaraljka, samo one koji su bili spremni riskirat i borit se za svoj narod i državu. takvi su ko Barešić izginuli među prvima 1990ih, dok su ova govna partizanska i orjunaška ostala na svim ključnim funkcijama i pozicijama, i samo su čekali da se narod primiri da oni mogu nastavit tamo gdje su stali 1991 nenadano, e vidiš ne možete mene pravit budalom a en ne ja vas malo bolje poznajem nego što vi mislite drugovi antifašisti i antifašistkinje, jebala vas milka planinc proučite malo i njenu biografiju, paritzanski skotovi. vi ste nekoga oslobodili i vi ste nekome jamčili sigurnost, riječima vam ne mogu opisat koliko mi se gadite i nema dovoljno velike uvrede koju ja mogu izreći a koja će jasno opisati moja osjetila prema vama. tako da odite srbima pričat ta srnaja o fašizmu i rasizmu u hrvata, odit srbima dudlat onu stvar kako ste im i dudlali 45 godina jugosalvije i 24 Kraljevine, jer za drugo ni niste samo služite i pjevajte pukni puško s Delijama, prave ste vi Delije. ni one originalne vam ne mogu parirat.

narodni heroji narodno osloboditelji, narodni mučitelji a ne heroji i osloboditelji. to ste vi, da ste mogli još malo mučiti i ponižavati da vam se narod svima kolektivno nije najebo majke, vi bi i danas vodili istu politiku tlačenja ko i za vrijeme Tita. ali jbg čak ni hrvate koji su po prirodi uškopljeni, nije bilo moguće više držat uškopljenima, što bi Vulin rekao nisu mogli više šutjeti jer da su šutjeli kamen bi progovorio.

eto dugi niz vaših heroja, bakarić ranković dubajić basta naravno svaka sličnost s mladićem šljivančaninom adžićem je naravno slučajna, nema tu namjere niti sličnosti. sve je to plod slučajnosti, rekli vi demagozi hrvatski koji već 80 godina serete i obmanjujete narod lovačkim pričama o dobrim partizanima, i zlim ustašama. e pa gospodo nabijem vas na kurac, vas i vašu lažnu objektivnost i vašu lažnu čestitost.

ako mislite da su svi Hrvati idioti, probudite se iz san ima nas i koji smo itekako znali tko je neprijatelj hrvata i hrvatske države, i 1918 i 1941 i 1991, samo vi ste bili toliko "bistri" da s najvećim dušmanima tikve sadite i svoje vlastite sunarodnjake žigujete ko fašiste. a niste se nikada zapitali koliko krivnje ima u vama, što su oni bili fašisti, sa ćete vi reći pa mi smo morali biti antifašisti zbog njih, e jeste kurac, da nije bilo vas ne bi sigurno bilo ni ustaškog pokreta niti suradnje s fašistiam u to sam siguran sto posto, kada kažem vas mislim na hrvate projugosalvenske i prosrpske inspiracije. nije da danas ne znamo koilko vas ima, i koliko često se samo oglašavate bilo bi ludilo ne primjetiti tko ste i što ste i koje motive imate kada se javljate s takvim stavovima u javnom prostoru.

dakle jugoslavenski ološu, vrijeme jugoslavije je iza nas, vaša usrana država se raspala u krvi i probate li je još jednom uskrsnuti budite sigurni da ćete se vi svi do jednoga ovaj put kupati u krvi. nećete više vi majmuni zajebavati ovaj narod, i provodit teror jednoumlja u kojem se samo jedan dio naroda onaj u partizaniam prikazuje ko sveta vodica, dok se potomke ustaša stalno stigmatizira izdajom fašizmom i čime sve ne, a ako ćemo iskreno daleko bliže nacionalnoj izdaji su bili upravo partizani a ne ustaše. daleko više sličnosti ima borba ustaša za NDH, s borbom hrvatskih branitelja 1990ih nego partizana, najbolji primjer je upravo Vukovar gdje je JNA skupa s čtenicima derala po "turbo ustašama" s trpinjske ceste to vas i najviše jebe, što vi znate da je ustaštvo puno sličnije onoj borbi iz 1990ih nego partizanski idiotizam borbe za jugoslaviju i bratstvo jedinstvo, vi znate da nikakve veze nema borba branitelja s borbom partizana ni u svijetonazorskom a kamoli političkom smislu. ustaška ideolgija je daleko kompatibilnija onoj hr brnaitelja, nego ona partizanska jer drug Tito za kojeg ste se vi borili nije ni planirao hrvatsku državu, a valjda se možemo složit da je hrvatska država bila glavni motiv borbe kako ustaša tako i hr branitelja, tako da samo vi kenjajte i lažite demoagzi jedni ali vi ste odavno pročitana knjiga, i odavno ste svima digli tlak. svatko tko je noramalna vas tjera već na kućnom pragu, u tri pičke materine. i s vama posla nema.

noramalan čovjek se ograđuje od debila ,i s debilima nema posla. samo što je takvih u hrvatskoj sve manje. a sve više ovih što zbog partizanskih majmuna bitke vode, i urliču parole pod kojima su ubijali hrvate ko najgori četnici. a onda će se čudit, kad ih neki ustaša razbije od asfalt i prebije ko mačku. pa naravno, onda će to biti nasilje neviđeno nasilje i teror većine nad manjinom, a zapravo u hrvatskoj nikada nije ni prestao teror manjine nad većinom, NDH je jedini izuzetak kada je većina malo nagazila manjinu i zato se i NDH stalno sotonizira, da ne bi opet Hrvati slučajno malo ove govnjare remetilačke stisli i pričepili po zasluzi.

i neću više ovdje srat monologe, je nema smisla ionako vi ste ko zid sve se od vas odbija, dok vas antifašista milan basta ne uzme pod svoje a onda ćete pjevat i svirat malo drugačije samo kada dubajić i ksota nađ dođu utjerivati dugove, i kada hrvatski ološ se bude morao skrivat po šumama oko zagreba, dok se osloboditelji iz srca šumadije dobro ne nakolju, čučali ste po šumama i gorama dok je vaš maršal slao srbe da kolju hrvate, jebem vam mater glupu u usta. čučali ste ko zadnje pizde 45 godina, dok je trajao teror i dok su ljudi nestajali, a danas serete o fašizmu, a tada ste šutili, što je antifašisti maca popala jezik licemjerni paraziti to ste vi, bili ste to 1941 kada ste ustali protiv NDH, to ste i danas mene prevariti ne možete, a o vama imam gore mišljenje nego o vulinu i čika draži, a za to mišljenje pobrinuli ste se upravo vi sami svojim ponašanjem i svojim političkim imbecilizmom.

mislim da ovakve stoke kakva su hrvatski kvazi ljevičari, to nema nigdje ne postoji to na kugli zemaljskoj, i ne mogu izraziti prijezir dovoljno prema vama ne mogu čak ni biti dovljno iskljčiv kao da je isključivost nešto loše, vi niste isključivi prema fašistima i nacistima ? niste puni osude i mržnje za navedene ? teško da tu priču možete pričat onima koji znaju koliko ste hrvata pobili, i onima koje ste zazidali u rudnicima stoko prokleta.

kmeri vašem zulumu se bliži kraj, budite svijesni da ćete biti potaracani ko zečevi kad god ovdje bio rat. neće se u hrvatskoj voditi još jedan rat, da i vi njime ne budte obuhvaćeni ma koliko da vas govana ima i ma kakve to posljedice za hrvatsku imalo. danas jako dobro znamo koja je cijena pomirbe i koja je cijena famoznog antifašizma, nećete još jednom na krilima demagogije preživjet 1990e u to budite sigurni. i zahvalite Tuđmanu što niste potaracani ko zečevi, jer bez njega bi sigurno prošli gore nego Srbi u Oluji.

Svakako da je dobra stvar ova presuda Perkoviću i Mustaču, ali nažalost za nas to i nema neke pozitivne učinke osim zadovoljstva ili nezadovoljstva na osobnoj razini. Ova presuda neće riješiti kompleksne probleme koje imamo u svim institucijama u RH koje bi trebale biti neovisne od politike. Ne vjerujem da postoji politička volja i snaga koja bi se obračunavala s ovim strujama jer takva jednostavno ne postoji. Situacija je slična kao u Turskoj koliko god to smiješno zvučalo, ali je isti način provedbe. Na čelna mjesta postaviti svoje ljude, a onda se lako odstrani one koji se pokušaju buniti.

Nadam se samo da će ista presuda postati i pravomoćna s ljudske strane i zbog obitelji Đureković, a da će to pokrenuti neku lavinu...mislim da takav scenarij samo naivci mogu očekivati.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Svakako da je dobra stvar ova presuda Perkoviću i Mustaču, ali nažalost za nas to i nema neke pozitivne učinke osim zadovoljstva ili nezadovoljstva na osobnoj razini. Ova presuda neće riješiti kompleksne probleme koje imamo u svim institucijama u RH koje bi trebale biti neovisne od politike. Ne vjerujem da postoji politička volja i snaga koja bi se obračunavala s ovim strujama jer takva jednostavno ne postoji. Situacija je slična kao u Turskoj koliko god to smiješno zvučalo, ali je isti način provedbe. Na čelna mjesta postaviti svoje ljude, a onda se lako odstrani one koji se pokušaju buniti.

Nadam se samo da će ista presuda postati i pravomoćna s ljudske strane i zbog obitelji Đureković, a da će to pokrenuti neku lavinu...mislim da takav scenarij samo naivci mogu očekivati.
    SIN PARTIZANSKOG MAJORA I POSLIJERATNOG KAPETANA ...
    otporas.com/sin-partizanskog-majora-i-poslijeratnog-kapetana-mili...

SIN PARTIZANSKOG MAJORA I POSLIJERATNOG KAPETANA ...
    kamenjar.com › Iz Otporaševe torbe

Otporaš • prije mjesec
    Piše: Milan Boban

Poznam vrlo dobro čovjeka koji je Miru Barešića uveliko pomagao dok se je krio po Ameriki. Supruga tog čovjeka je krila Miru u svojem autu, vožeći djecu u školu, pokrivala ga je pokrivačima, da ga slučajno nebi tko kroz prozore automobila vidio i prepoznao. To se je činilo zato što su ga sve službe proganjale. Domovi najpoznatijih Državotvornih Hrvata diljem Amerike - osobito članovi organizacije HRVATSKI NARODNI OTPOR - su bili prisluškivani od strane američkih federalnih vlasti. Tako su jednog dana došli kod jednog vrlo državotvornog Hrvata na mjesto gdje je on radio. Inače taj Hrvat je bio građevinarac. Bio je na krovu kuće kada mu je jedan radnik rekao da ga dva gospodina traže. Građevinarac ih je pogledao s krova, vidio da su ljudi pristojno obučeni, zakravatani, usprkos velikoj vrućini, građevinarac je pomislio da su to Realtori, tj. prodavači kuća.

Kada je građevinarac sišao s krova, pozdravio se sa došljacima, oni mu pokazaše svoje značke FBI. Rekoše građevinarcu da imaju s njim nešto vrlo ozbiljno razgovarati te da pođe s njima u obližnji Restaurant. Kada su se smjestili u posebnoj sobi da ih nitko ne ometa, predstavivši se uljudno, rekoše građevinarcu da mora istinu govriti, jer ako ga oni tj. FBI uhvate u neiskrenosti, da ga odmah mogu uhapsiti, jer oni predstavljaju vlast i zakon. Građevinarac je pristao, jer nije imao drugog izbora.

Kada su došli u Restaurant kojeg su oni prethodno izabrali, sjeli u jednu zasebnu sobu gdje nitko nije smio dolaziti osim posluge, pokazali su tom poduzetniku poslova papir standardne veličina na kojem je bila, Bog zna od kada, kopija od kopije, sliku Mire Barešića ispod koje je pisalo Tony Sarić. Pitanje je bilo dali sam ja ikada ovu sliku vidio. Odgovor je bio da ne. Dali ja znam tko je Tony Sarić, odgovor je bio da ne. Dali ja znam tko je imenom Bosanac, odgovor je bio da ne znam tko se krije pod tim imenom. Dali su se zadovoljili ili ne odgovorima građevinara, sigurnosna Federalna služba FBI je otišla svojim putem, a građevinarac se vratio na svoj posao.

Kako je ovo jedan vrlo važan dio povijesti hrvatske političke emigracije a vezano za Hrvatskog Viteza Miru Barešića, a stvar mi u detalje i tančine poznata, reći ću ovdje, kao komentar ovome gore opisu u spomen našem Vitezu, šta je dotični građevinarac učinio. Pošto je njegov kućni telofon bio prisluškivan i znao je da ako stavi novu liniju i broj telefona, to mora biti na njegovu imenu. Pošto je taj građevinarac imao poslovnog partnera Iranca, iz Teherana, stavio je telefon na njegovo ime i bio je siguran da telefon neće biti prisluškivan. Građevinarac je odmah zovnio jednog Hrvata - koji je živio u jednoj drugoj saveznoj državi , gradu Chicagu - od vrlo velikog povjerenja, kojeg je konspirativno ime bilo "Dimnjačar". Sve mu je ispričao i složili su se da hitno "Tony Sarić" mora nestati i njihovim kanalima otputovati za južnu Ameriku. Ali, za svu tu akciju trebalo je dvadeset pet migavica, što u ovom slučaju znači tisuća.

Pošto je građevinaracu posao jako dobro išao u to vrijeme, nazvao je svoju suprugu da hitno hode na Western Union i da tu i tu pošalje potrebni novac. To je bila ustanova preko koje si mogao poslati - u ta vremena - novac gdje god hoćeš i za nekoliko sati dotična osoba ima novac. Dimnjačar je građevincu rekao na Otporaške note gdje i kako i na koje ima novac poslati. Sve je to bilo sprovedeno isti dan, bez stavljanja situacije na zvona. Jer, kako je građevinarac znao reći: Tajna nije tajna ako ju više od dvojice znaju

Tako je naš Vitez Miro Barešić, bez velike buke i galame, otišao za Paragvay ljeta Gospodnjega 1978. Ni dvije godne kasnije američki Marshali su uhapsili, još bolje rečeno kidnapirali Miru barečića i Ivana Vujičevića, zavezali hi i državnom silom dopeljalu u Ameriku. Bili su u New York-u na sudu a supruga jednog vrlo dobrog i državnotvornog Hrvata bila je tumačica. Pa kada je javni tužitelj Stuart Baskin htio pred porotom prikazati Miru Barešića kao jednog razbojnika koji je iz hladne krvi sasuo nekoliko metaka u udbaškog agenta Vladimira Rolovića, tumačica je to prevela u malo blažem tonu. Kada je Miro to razumio da ona nije prevela točno kako je on rekao i kako je bilo, rekao je otvoreno da ih je sve u usta krvniku Roloviću sasuo, jer je on prvi potegnuo za samokres.

Eto, dragi moj čitatelji ovog komentara uzmite ovo kao jedanu ispovijed, kao jedan dio hrvatske iseljeničke povijesti u borbi za ponovonu Obnovu Hrvatske Države.

Plaća li MORH troškove suđenja svim svojim bivšim zaposlenicima?

U dokumentu se navodi da je MORH platio više od 2.300.000 kuna za obranu Perkovića i Mustaća
    Dok Anto Nobilo maže oči narodu govoreći da lustracijom najviše moraju biti zabrinuti biskupi i Hrvatska desnica, Croative.net donosi šokantan podatak u kojemu građani Hrvatske plaćaju Nobila za suđenje ubojicama u Muenchenu. Dokument je priložio istraživač Roman Leljak.
    U dokumentu se navodi da je MORH platio više od 2.300.000 kuna za obranu Perkovića i Mustaća, prenosi dnevno.hr.
    http://www.braniteljski-portal.hr/No...vicu-i-Mustacu

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

Jel' taj Barac ikad ikome odgovara?
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Riječko općinsko državno odvjetništvo zatražilo od Španjolske izručenje Sindičića Hrvatskoj jer je Nobilo rekel da je krivo svjedočio protiv Mustača i Perkovića. Španjolci im poručili da odhebu jer je kazneno djelo nastalo u Njemačkoj i da samo Nijemci mogu tražiti izručenje u vezi tog djela. I onda vele di je udba? Udbaški odvjetnik i pravosuđe svi zajedno u misiji spašavanja udbaša.

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Bigfoot, Lochness Monster, Udba, Džudžan, Jugosloveni, domoljubni HDZ.

Ne nužno tim redom.
    Posljednje uređivanje od Dobri Pastir : 03-02-2018 at 17:50
    A troll & a gentleman

Jesu li Nijemci mutavi pa nam vraćaju Mustača i Perkovića? Prvo im odrape doživotne zatvore, a onda prebace u Hrvatsku di nema doživotnog zatvora i di sudovi odmah prevode njemačku kaznu u kaznu od 40 godina, a onda Županijski sud u Zagrebu smanji na 30 godina. Nobilo veli da će Perković za 2 godine biti na slobodi. Ludilo

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove