+ Odgovori na temu
Stranica 17 od 18 PrviPrvi ... 7 15 16 17 18 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 321/347

Tema: Oliver Frljić - bivši intendant HNK Rijeke?!

Frljić opet jaše

Dehumanizacija neistomišljenika financirana javnim novcem: Biskup Bogović, Hasanbegović, Markić…prikazani kao svinje koje se na kraju ubija

Sinoć je u zagrebačkom Satiričkom kazalištu Kerempuh, financiranom novcem Ministarstva kulture RH i Grada Zagreba, prikazana Frljićeva verzija Pirandellove drame “Šest likova traži autora”.

Frljić je, baš kao što je koristeći propagandnu mašinu činio Hitler sa Židovima, Romima i svima na koje je želi nahuškati javnost – konkretnim osobama s čijim se stavovima, svjetonazorom ili vjeroispovijesti ne slaže – u predstavi oduzeo ljudskost – prikazujući ih kao životinje koje se na kraju – ubija.
    Na premijeri predstave bio je i dr. Hasanbegović, evo što je danas izjavio Večernji list.

“Na predstavu sam otišao iz dva razloga. Da bih mogao komentirati, moram je pogledati. Drugo, zbog urođene znatiželje s obilježjima stanovitog mazohizma. Zanimalo me, naime, kako na sceni izgleda moj lik sa svinjskom glavom kojeg u stavu muslimanske molitve lopatom kokaina pričesti biskup Mile Bogović. Zanimalo me i kako izgleda moj kazališni lik koji nakon biskupske kokainske pričesti sudjeluje s kazališnom Željkom Markić, Velimirom Bujancem, Josipom Klemmom i ostalima u nogometnom udaranju glave mrtvog novorođenčeta. Zanimalo me i kako izgleda prizor kada lik silovane žene polegnute na hrvatsku zastavu simbolički revolveraškim hicem likvidira sve spomenute. Osim toga, u predstavi tu i tamo ima i Pirandella” rekao je Hasanbegović.

Zapitao se tko je, zapravo, meta i žrtva, kako je rekao, Frljić-Ljuštininog performansa kojeg, nastavio je, vidi kao dostojan spomenik višedesetljetne hegemonije i svevlašća Dušana Ljuštine u kulturi Grada Zagreba.

– “Žrtva i meta nije ni biskup Bogović, ni ja, ni Bujanec ni Željka Markić, kao ni hrvatska zastava. Žrtva i meta je samo jedna. Veliki Luigi Pirandello koji na onom svijetu sada žali jer nije oporučno zabranio Frljiću i njemu sličnima netalentiranim ekshibicionistima zloporabu svog opusa” – zaključio je Hasanbegović.
    https://narod.hr/hrvatska/dehumaniza...se-kraju-ubija

Nije problem u Frljicu

Problem je u onim ljudima (politickim jugoslavenima) koji uzivaju u takvim predstavama, te napose onih koji cijeli taj cirkus financiraju...

Uvode nam verbalni delikt, a ovakve predstave su umjetnička sloboda

Ovo što je bilo je kažnjivo djelo. Pokrivanje umjetnošću je svinjarija. On otvoreno poziva na fizičku eliminaciju svojom predstavom. S time bi se trebalo pozabaviti državno odvjetništvo jer on nad konkretnim ljudima na kraju, navodno vrši egzekuciju.

naravno da se to neće dogoditi jer Jugoslaveni drže pravosuđe, tzv kulturu oko koje se širi nesnosni smrad i sve medije..a u svemu tome im pomaže kukavni HDZ. I Bandić koji drži onog Ljuštinu.

Trebali bi svi se redom prijaviti kao kulturnjaci i režiseri i onda možeš pozivati na ubojstva nekažnjeno.

Divljanje Jugoslavena od 2000-te krene kad formalno izgube vlast a ustvari nikad ne dobiju veću.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-01-2018 at 14:04
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Sve to financira ova državica za koju se navija u kockicama, u koju se kunu tkz.domoljubi. Frljić je ova država,a Praljak je njen neprijatelj.

Valjda se svi još sjećamo Praljka.
    There are three rules that I live by: never get less than twelve hours sleep; never play cards with a guy who has the same first name as a city; and never get involved with a woman with a tattoo of a dagger on her body. Now you stick to that, and everything else is cream cheese.

Kakava je razlika izmedju Frljiveve predstave i Prkacinoce izjave o Mesicu u Bukici?

Da li samo zato sto je Frljic umjetnik, a Prkacin politicar?

Inkvi je u pravu,ovdje DORH treba djelovati po službenoj dužnosti.Čisto kazneno djelo.
    Al do toga naravno neće doći.

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Kakava je razlika izmedju Frljiveve predstave i Prkacinoce izjave o Mesicu u Bukici?

Da li samo zato sto je Frljic umjetnik, a Prkacin politicar?
    Jedna od razlika je da hrvatski porezni obveznici nisu financirali izjavu Prkačina

Ovo spadalo Frljića netko finacira iz pozadine. Nije on sam u ovome,nit bi se usudio tako nešto bez jake pozadine.

Ovaj njegov preformans koji neki pogrešno nazivaju kazališnom predstavom je degutantno rasipanje osobnih frustracija i zloupotreba "daski koje život znače".

Naravno da u njegovom performansu ima i materijala za tužbu.

Pa financira ga Nina Obuljen i hrvatsko ministarstvo nekulture. To sad a ranije isto tako jugodesnica kad je bila na vlasti.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ovakvi likovi samo i razumiju jezik sile. Da je on našao sebi svrsishodno podjebavat na jedan glup i uličarski način jednog gotovo pa marginalnog voditelja koji i nije nešto posebno desno (mada on to sam tvrdi za sebe)
    Liberalna krmad koristi sve javne ustanove i sredstva da se razračunava sa neistomišljenicima k'o u najcrnja staljinova vremena.

Najbolji lijek je apsolutno ignoriranje...

Čovjek je bolestan, i to teško... I kako sam napisao sam Frljic tu uopce nije problem... Problem su ljudi, npr poput onog debelog svinjoglavog krmeta, Slokovićkinog punjača, koji uzivaju u takvim "umjetničkim dijelima"...

Evo cak i Y/BLJ/Žutarnji je jučer objavio neki članak (ne trazi mi se poveznica) u kojem se komentira Frljiceva predstava u stilu "dosta nam je tih ideoloških sukoba, dajte malo da se skoncentriramo na ekonomiju i gospodarstvo, mladi odlaze u zapadnu Europu i ameriku, dok se mi ovdje iscrpljujemo u nepotrebnim bitkama ovakve vrste"...

Dakle ako žurnalistički ološ iz te tiskotine shvaca da će od Frljiceve predstave politički profitirati samo Hasanbegovic, stvar je jasna...

Druge strane biračko tijelo je u prosjeku glupo, ali ipak ne toliko... Vracas verbalni delikta, leskovački Aca privatizira drzavnu televiziju za svoje eskapade i takodjer izricito trazi uvodjenje istoga, dok s druge strane ovakve bljuvotine se nazivaju umjetnickom slobodom, i tu nikakvi zakoni ne vrijede...

Mozes ljude pravit glupima, ali ne toliko... Ova predstava politički ide u korist našoj opciji, i svako fizicko nasilje u ovom trenutku nad travnickim bolesnikom samo moze ici u prilog kako njemu, tako i onima koji ga podržavaju (dakle jugolijevim partijama poput SDPa, HNSa, Pametnog IDS-a, i smradovima iz teme "Recimo nešto o njima")
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 22-01-2018 at 08:38

Član u nastajanju kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Zašto je izbrisan moj upis?
    Nisam nikoga vrijeđao ni prijetio...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Na predstavu sam otišao iz dva razloga. Da bih mogao komentirati, moram je pogledati. Drugo, zbog urođene znatiželje s obilježjima stanovitog mazohizma. Zanimalo me, naime, kako na sceni izgleda moj lik sa svinjskom glavom kojeg u stavu muslimanske molitve lopatom kokaina pričesti biskup Mile Bogović. Zanimalo me i kako izgleda moj kazališni lik koji nakon biskupske kokainske pričesti sudjeluje s kazališnom Željkom Markić, Velimirom Bujancem, Josipom Klemmom i ostalima u nogometnom udaranju glave mrtvog novorođenčeta. Zanimalo me i kako izgleda prizor kada lik silovane žene polegnute na hrvatsku zastavu simbolički revolveraškim hicem likvidira sve spomenute. Osim toga, u predstavi tu i tamo ima i Pirandella” rekao je Hasanbegović.

Zapitao se tko je, zapravo, meta i žrtva, kako je rekao, Frljić-Ljuštininog performansa kojeg, nastavio je, vidi kao dostojan spomenik višedesetljetne hegemonije i svevlašća Dušana Ljuštine u kulturi Grada Zagreba.

– “Žrtva i meta nije ni biskup Bogović, ni ja, ni Bujanec ni Željka Markić, kao ni hrvatska zastava. Žrtva i meta je samo jedna. Veliki Luigi Pirandello koji na onom svijetu sada žali jer nije oporučno zabranio Frljiću i njemu sličnima netalentiranim ekshibicionistima zloporabu svog opusa” – zaključio je Hasanbegović.

https://narod.hr/hrvatska/dehumaniza...se-kraju-ubija

tako se to radi. u par rečenica sažmeš nivo kulture Obuljenke, Frljića i ostalih "kulturnih radnika".
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Zašto je izbrisan moj upis?
    Nisam nikoga vrijeđao ni prijetio...
    Ja nisam. Iz mojeg kuta si ti umjetnik koji ima svoju umjetničku slobodu u kojoj alegorički batina Frljića i to nema veze sa stvarnim događajima.

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Najbolji lijek je apsolutno ignoriranje...

Čovjek je bolestan, i to teško... I kako sam napisao sam Frljic tu uopce nije problem... Problem su ljudi, npr poput onog debelog svinjoglavog krmeta, Slokovićkinog punjača, koji uzivaju u takvim "umjetničkim dijelima"...

Evo cak i Y/BLJ/Žutarnji je jučer objavio neki članak (ne trazi mi se poveznica) u kojem se komentira Frljiceva predstava u stilu "dosta nam je tih ideoloških sukoba, dajte malo da se skoncentriramo na ekonomiju i gospodarstvo, mladi odlaze u zapadnu Europu i ameriku, dok se mi ovdje iscrpljujemo u nepotrebnim bitkama ovakve vrste"...

Dakle ako žurnalistički ološ iz te tiskotine shvaca da će od Frljiceve predstave politički profitirati samo Hasanbegovic, stvar je jasna...

Druge strane biračko tijelo je u prosjeku glupo, ali ipak ne toliko... Vracas verbalni delikta, leskovački Aca privatizira drzavnu televiziju za svoje eskapade i takodjer izricito trazi uvodjenje istoga, dok s druge strane ovakve bljuvotine se nazivaju umjetnickom slobodom, i tu nikakvi zakoni ne vrijede...

Mozes ljude pravit glupima, ali ne toliko... Ova predstava politički ide u korist našoj opciji, i svako fizicko nasilje u ovom trenutku nad travnickim bolesnikom samo moze ici u prilog kako njemu, tako i onima koji ga podržavaju (dakle jugolijevim partijama poput SDPa, HNSa, Pametnog IDS-a, i smradovima iz teme "Recimo nešto o njima")
    Markića je kazneno gonjena zbog toga jer je Simićki rekla da je u sukobu interesa. Vjeroučitelj je zbog priče u afektu da treba smaknuti izdajnike Pusićka i Mesićku dobil otkaz i čami u zatvoru. Frljić napravi predstavu u kojoj ubije svinje Markićku, Bogovića, Hasanbegovića i njega trebamo ignorirati. Oprosti, ali ne bu išlo. Nek se vrati u Bosnu pa ćemo ga ignorirati, dok je u Hrvatskoj ga nećemo ignorirati.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nek se vrati u Bosnu
    jer tamo nema pristojnih ljudi koje bi mogle uvrijediti njegove poremećene konstrukcije?
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    jer tamo nema pristojnih ljudi koje bi mogle uvrijediti njegove poremećene konstrukcije?
    U RS bi bio najbolji redatelj svih vremena. Dobro bi kotirao i u Sarajstanu. U HB bi dobio degenek.

Bernardić o Frljićevoj predstavi:

Kakav god mi je dan i što god pisali o meni, obožavam rad naših umjetnika/satiričara – imamo genijalaca koje nitko nikada ne smije ugasiti!
    Podsjetimo, u publici koja je, kako prenose mediji, “burno pljeskala”, uz Davora Bernardića, bile su rojne osobe iz političkog i javnog života:

Predrag Matić, bivši SDP-ov ministar branitelja, Milanka Opačić, bivša SDP-ova ministrica socijalne politike i mladih, Mirando Mrsić, bivši SDP-ov ministar rada , Milorad Pupovac, predsjednik SDSS-a , Čedo Prodanović i Jadranka Sloković odvjetnici, te Anto Nobilo, odvjetnik, , Budimir Lončar, bivši savjetnik Stipe Mesića i Ive Josipovića, Furio Radin, zastupnik talijanske manjine u Hrvatskom saboru i drugi.
    https://narod.hr/hrvatska/bernardic-...om-satiricarem

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    U RS bi bio najbolji redatelj svih vremena. Dobro bi kotirao i u Sarajstanu. U HB bi dobio degenek.
    zamišljam Frljićevu predstavu o Manjači, zatvorenici imaju maske s likom biskupa Komarice, premijera u Banja Luci, Dodik u prvom redu, ovacije publike.

u Sarajevu mudžahedini igraju nogomet sa svećeničkim glavama, dok se u pozadini čuje mujezinov pjev.

e, da to napravi...
    ali neće. nije on džabe Mandićev imenjak. (ovog Mandića)

יֵשׁ מֵאַיִן

frljić je u banjaluci već imao predstavu u kojoj gnjoji po hrvatima i hrvatskoj, ali čak su i srbi napuštali "teatar" jer je bilo gadljivo za gledati i bolesno.

zadnja predstava u kerempuhu je utuživa po svim točkama. ostaje za vidjeti hoće li se itko na to odlučiti.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove