+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 18 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/349

Tema: Oliver Frljić - bivši intendant HNK Rijeke?!

Oliver Frljić - bivši intendant HNK Rijeke?!

Jel to moguće? Sanjam? Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša na čelo kulturne ustanove od državnog značaja?

Pogledajte kaj je taj lik napravil za Dan nezavisnosti Hrvatske? Koji paćenik.

http://www.jutarnji.hr/hnk-u-rijeci-...225884/?foto=1

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša
    dobar opis.

a tko su intendanti ostalih kazališta? kakav im je program? kao da smo kolektivno sjeli u vremeplov i vratili se u prošlost...
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    dobar opis.

a tko su intendanti ostalih kazališta? kakav im je program? kao da smo kolektivno sjeli u vremeplov i vratili se u prošlost...
    Ne znam, ali ovo je dno dna da su tog lika postavili na takvo mjesto. Kakve on veze ima s kazalištem i kulturom? S prvim potezom je odmah pokazal svoj intelektualni i kulturni ponor te da je totalno fulao mjesto rada. Jel ovoj ekipi na vlasti cilj totalni raspad svih vrijednosti u Hrvatskoj? Spuštanje svega na razinu barbarizma?

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    dobro jutro.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

TheBronxBomber
    Gost
    Nemojte protiv njega. On je mučenik.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Zbilja pogođena "provokacija"
    Kazalište u gradu u kojem ionako većina podržava ovakve likove, na dan neovisnosti koji su uveli ovakvi likovi, i za koji pravog Hrvata više manje nije ni briga...
    Uostalom, lik je intendant hrvatskog kazališta, a ne zna hrvatski jezik već piše na srpskom ili bosanskom. Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

A i ja previše očekujem od jednog jugovića...

ovo je najbolja slika i prilika tih bijednika, to su nama partizani i drug tito dali, i onda će se ti bijednici čudit kad netko uzme malj u ruke pa im malo poravna partizanske spomenike. ja se više ničemu ne čudim, jer je ljudima pun kurac njihovih provokacija i kuknjava kako im se mit o jugoslaviji srušio ko kula od karata. a kad se vidi da su ovakvi bili na čelu komunističke partije i jugoslavije, nikoga ne treba čudit da se ona raspala i to u krvi. isto tako ne treba čudit, da su ovakvi bijednici i dan danas otvoreno protiv hrvatske neovisnosti i da nakon svega prizivaju nove balkanske asocijacije i udruženja, hodočaste po beogradu podgorici sarajavu i ljubljani ko da je 1945. avnoj i zavnoh, još im je u glavama. temelj njihove poltiike i svijetonazora je, destrukcija čim više tim bolje. ko kad neki kriminalac upadne u banku, pa ne samo da uzme pare već i izrešeta sve i napravi što veći nered, jer to je ono što njih pali nered. nije li tito govorio kako mu odgovara "nered" koji ustaše ostavljaju za sobom, jer to ljude privlači u njegove partizane? eto i šta ti imaš dalje tu pričat, njihov komunistički poredak je nastao u neredu, održavao se u neredu i rasturio se u neredu, pametnom dosta.

ČESTITAM I JA VAMA DAN NEZAVISNOSTI!

BOG I HRVATI, ZA DOM SPREMNI!

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...-karleusa.html

Postoji li neka mogućnost šupiranja ovog smeća?

Prvo mu se treba udijeliti otkaz, nakon toga izgon iz zemlje.

Frljić tvrdi da je od danas HNK u Rijeci otvoren za sve manjine. A kad to nije bio? Je li do sad Srbima i homoseksualcima ulaz bio zabranjen? Što on misli, što su po seksualnoj orijentaciji (većinom) baletani u tom istom HNK? Frljić za novac hrvatskih poreznih obveznika pljuje po istima. A usto i krši zakon: naime, prema članku 18. Zakona o ustanovama, definirano je da "Naziv ustanove može sadržavati naziv etničke i nacionalne zajednice i manjine, njen grb, zastavu, ili amblem, na temelju prethodnog odobrenja ministarstva". Kako znamo, homoseksualci još uvijek nisu nacionalna niti etnička manjina, a malo je vjerojatno i da je Frljić za promjenu naziva tražio dozvolu ministarstva. A vješanje zastave jedne određene grupe na instituciji koja je nacionalna, a ne sektaška, je zapravo primitivizam više nego išta drugo, osim što je i očito kršenje zakona.
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf
    Jel to moguće? Sanjam? Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša na čelo kulturne ustanove od državnog značaja?
    Postavila ga Kukuriku koalicija.
    Očekujem da ga nova vlast, vjerojatno HDZ + koalicija, smjeni po kratkom postupku.

Citiraj Prvotno napisano od teenager
    Zbilja pogođena "provokacija"
    Kazalište u gradu u kojem ionako većina podržava ovakve likove, na dan neovisnosti koji su uveli ovakvi likovi, i za koji pravog Hrvata više manje nije ni briga...
    Uostalom, lik je intendant hrvatskog kazališta, a ne zna hrvatski jezik već piše na srpskom ili bosanskom. Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

A i ja previše očekujem od jednog jugovića...
    Iskorištava LGBT skupine i mrtvu djecu za ispoljavanje vlastitih frustracija i kompleksa. U državi koja drži do svojih blagdana takvo smeće bi bilo odmah izbačeno na cestu i protjerano iz države. HNK nije njegova privatna prčija.

Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...
    Reci to ustašama.
    Nezavisna Država Hrvatska.
    ZA DOM SPREMNI !

TheBronxBomber
    Gost
    Premda sam jezikoslovni cistunac i pobornik ocuvanja (koliko je god to moguce) cistoce i posebnosti hrvatskoga jezika, ipak moram reci da sam proteklih godina dosta puta naletio na redikule koji bi toliko izribali hrvatski da ne bi ostalo gotovo nista. To rade, dakako, bez ikakvih kriterija i pravila. Odnosno svojim idiotskim kriterijima ("ako se ne kaze tako u mome selu, onda nije hrvatski.) A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.

bolje zvuči NEZAVISNA, zamisli da se zvala NEOVISNA DRŽAVA HRVATSKA, ipak kad govoriš jače bolje odzvanja onako ima veću težinu i snagu naša i vaša NEZAVISNA DRŽAVA HRVATSKA, da se čim prije i bolje izgradi na čast i diku svakog hrvatskog čovjeka. i da bude dostojna naših predaka.

Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...
    Nezavisan = rusizam

Tisuća = rusizam.

Hiljada = grecizam

Historija = grecizam

Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    Premda sam jezikoslovni cistunac i pobornik ocuvanja (koliko je god to moguce) cistoce i posebnosti hrvatskoga jezika, ipak moram reci da sam proteklih godina dosta puta naletio na redikule koji bi toliko izribali hrvatski da ne bi ostalo gotovo nista. To rade, dakako, bez ikakvih kriterija i pravila. Odnosno svojim idiotskim kriterijima ("ako se ne kaze tako u mome selu, onda nije hrvatski.) A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.
    Ako postoji hrvatska riječ umjesto turcizma, anglicizma, grecizma, rusizma itd. onda nema razloga ne koristiti takvu riječ. Zašto geografija umjesto zemljopisa? Zašto gigantski umjesto divovski?

Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber
    A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.
    Srpski jezik obiluje turcizmima za razliku od hrvatskog.

Slikoviti primjer od jednog hrvatskog člana s drugog foruma.

Drago dete. Batali turcizme. Umjesto da si takva aždaja koja samo smišlja razne ujdurme ti lepo budi korisna, ustani na sabajle, navuci pantalone i skoči kod kasapina na Dorćol (dörtyol:---> raskrsnica), a poslije prošeći preko Karaburme (karaburma ---> crni prsten) pa se odmori u miru Tašmajdana (tasmeydan---> kameni trg) prije nego što skreneš na Kalenića pijacu i kupiš kilo boranije. Na veresiju. A onda lepo prošeći preko Kalemegdana (kale -polje megdan - borba) i baci oko na Adu Ciganliju () (ada---> otok) i onda Uzun-Mirkovom (uzun=dugacak) pokraj Hajdučke česme do Hadži-Prodanove pa kući. I ne zaboravi ključ od kapije. Jer ako probudiš komšiju, ima da ti se prodere "Sikter bre!". Pa si obrala bostan. Nego kako sada izgleda konak kneginje Milice? Jesu li ga obnovili? Kad dođeš kući lepo ti objesi kaput na ćiviluk, pa meso u tepsiju, zaprži, i dodaj malo pirinča i kajmaka, operi i izreži boraniju za salatu, dodaj zejtin i sirće. Al' nemoj da si baksuz pa da prospeš po ćilimu. Za desert možeš pojesti nekoliko kašika sutlijaša. Polije ručka, ne sjedaj za kompjuter operi suđe sunđerom, pa iglu i makaze u ruke i uvuci ućkur u ćaletove čakšire. Ali bez javašluka. A onda na miru skuvaj kafu u džezvi i pozovi ortake. Samo bez rusvaja. Navečer, zalij cvijeće u saksiji, lepo se podaperi i obriši peškirom, poravnaj čaršaf pa glavu na jastuk i zavuci se pod toplo ćebe. Ako ti je hladno uzmi jorgan.

I nemoj puno ašikovati na pendžeru u rani akšam, i praviti šejtanluke po avliji i sokaku. Jer bi moglo bit belaja.
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    Nemojte protiv njega. On je mučenik.
    Zašto? Pa više ne jebe Trbovićku.

TheBronxBomber
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Ako postoji hrvatska riječ umjesto turcizma, anglicizma, grecizma, rusizma itd. onda nema razloga ne koristiti takvu riječ. Zašto geografija umjesto zemljopisa? Zašto gigantski umjesto divovski?
    Ja se slazem u potpunosti.

Srpski jezik obiluje turcizmima za razliku od hrvatskog.
    Srpski obiluje svim jezicima ovoga svijeta. To je u duhu njihove lingvistike. Kod Hrvata je drukcije, s tim da i u hrvatskom jeziku postoje tudjice. Ne treba napraviti delete samo zato sto su, eto, Srbi usvojili (prisvojili) te tudjice. To je bila moja poanta.

Postoji dobar broj Hrvata koji rabe skoro pa svaku rijec u isjecku sto si nam citirao. Naravno, to nisu niti knjizevne niti sluzbene hrvatske rijeci.

Frlja opet jaše

Ovaj put vrijeđa HNK u Zagrebu i Slobodana Šnajdera. Valjda je simbolika dati u ruke prolupalom čovjeku kulturnu ustanovu od državnog značaja.

Na adrese novinskih redakcija jučer je stiglo prvo izdanje biltena HNK Ivana pl. Zajca iz Rijeke kojim se najavljuje predstava "Hrvatsko glumište – u spomen na Hrvatskog Fausta Slobodana Šnajdera". Radi se o predstavi zbog koje je Slobodan Šnajder otvoreno protestirao u jednom dnevnom listu optuživši upravu riječkog HNK da je prvo izbacila njegova "Hrvatskog Fausta" s repertoara, a potom na temelju njegova teksta krenula u realizaciju predstave o kojoj ga nitko nije obavijestio.

Uzrujat će mnoge

Kako u naslovu biltena kojim se najavljuje nova predstava stoji veliki natpis "HRVATSKO FAŠISTIČKO KAZALIŠTE", a u njemu su poimence navedeni svi koji su bili angažirani na predstavi "Ognjište" koju je u HNK Zagreb 1991. režirao Jakov Sedlar, očito je da novi projekt riječkog kazališta neće uzrujati samo Šnajdera.

Podsjetimo, predstava koju je vodstvo HNK Zajc izvuklo iz naftalina bila je kazališna adaptacija romana "Ognjište" Mile Budaka, koji je u fašističkom režimu NDH vršio dužnost ministra bogoštovlja i nastave te ministra vanjskih poslova, a autori biltena riječkog HNK ističu i da je bio jedan od glavnih ideologa ustaškog pokreta i stvaratelja kulturne politike toga doba te bliski suradnik poglavnika Ante Pavelića.

Navode da je asistentica redatelja Sedlara na tom projektu '91. godine bila Saša Broz (donedavno i ravnateljica Opere HNK Ivana pl. Zajca), scenograf je bio Zlatko Bourek, a u predstavi su glumili Ivka Dabetić, Matko Raguž, Ranko Zidarić, Mia Begović, Boris Miholjević, Ivan Jončić, Tonko Lonza, Neva Rošić, Ena Begović i Božidar Orešković. S mnogim navedenima kontaktirali smo kako bismo dobili komentar na sadržaj riječkog biltena, ali u većini slučajeva nisu se htjeli ni javiti, dok su oni koji su podigli slušalicu molili da ih se ne spominje, ograđujući se i pokazujući očitu nelagodu zbog sudjelovanja u Sedlarovu projektu devedesetih. Iz HNK Rijeka dobili smo samo kratak komentar.

– Tom gestom želimo progovoriti protiv kolektivnog zaborava i revitalizirati kazalište sjećanja, kazalište koje pamti i postavlja pitanja. Postavljamo pitanje o odgovornosti za izgovoreno u turbulentnom periodu 90-ih godina prošlog stoljeća i nakon toga. Postavljamo pitanja o posljedicama javnog djelovanja naših kolega i nas samih. Što kazalište može, smije i mora učiniti za svoju zajednicu – objasnili su intendant Oliver Frljić i dramaturg Marin Blažević pokretanje biltena u sklopu projekta "Hrvatsko glumište – u spomen na Hrvatskog Fausta Slobodana Šnajdera".

Šutnja kao odgovor

Iako će se mnogi zapitati koliko je (ne)ukusno javno pobrojavanje sudionika jedne kazališne predstave, već sama šutnja njenih sudionika implicira da možda nisu spremni stati iza projekta u kojem su sudjelovali, dajući Frljiću za pravo da se hrvatsko kazalište devedesetih, baš kao i stanje uma čitavog društva, itekako može propitivati.
    http://www.vecernji.hr/kazaliste/je-...-teatar-970134

Frljin talent polako postaje poznat u širokim kazališnim krugovima.

Unuka Josipa Broza Tita osvrnula se na Frljićev Bilten na svom facebook profilu kazavši kako bi “‘Saša Broz – ustaška nevjesta’ mogao biti naslov novog autorskog projekta na daskama koje nekom život znače a drugima u glavi fale” te kako joj je drago to da je njezin “višegodišnji trud kao ustaške aktivistice u ilegali napokon prepoznat”.

“Samozatajna i tiha, nisam imala hrabrosti ni pomisliti da bi mi jednom netko ukazao ovako veliku čast. Srce lupa mahnito i već znam – čekaju me mnoge besane noći. Osjećam se slobodno makar sam još uvijek opijena heteroseksualnošću.
    http://narod.hr/hrvatska/sasa-broz-m...-je-prepoznat/

Malo mi vuče na Ryana Giggsa...
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Uvijek, ali uvijek će postojati oni koji će živjet od objede, od provokacije i bit dotirani...
    Evo neću se sad falit previše, al ja kazalište volim, idem...
    Frljića nisam gledao doduše, al bih , da vidim, nije bilo za Nušića karata...
    Čovjek provocira, postao je intendant, jer je ova nomenklatura...njegov doseg je "jebem vam mater", a nemoguće mu je i nedostižno "upoznajte vašu mater"...neuk i priprost, čovjek koji ne može dosegnuti niti da dotakne provokativno, osim ako nije na najnižoj razini...
    Grunfe, čemu tema o čovjeku koji ne doseže niti to...
    Drži razinu foruma, molim te...
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Di su svi oni za Exit, ih...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Uvijek, ali uvijek će postojati oni koji će živjet od objede, od provokacije i bit dotirani...
    Evo neću se sad falit previše, al ja kazalište volim, idem...
    Frljića nisam gledao doduše, al bih , da vidim, nije bilo za Nušića karata...
    Čovjek provocira, postao je intendant, jer je ova nomenklatura...njegov doseg je "jebem vam mater", a nemoguće mu je i nedostižno "upoznajte vašu mater"...neuk i priprost, čovjek koji ne može dosegnuti niti da dotakne provokativno, osim ako nije na najnižoj razini...
    Drži razinu foruma, molim te...
    Meni kao malograđaninu nisu jasne predstave gdje se glumci uživo jebu pred publikom, što bi trebalo biti "obračun" sa konvencijama.

Citiraj Prvotno napisano od moonlight
    Tema o čovjeku koji je intendant HNK Rijeka a svojim djelima najmanje što zaslužuje je izgon iz Hrvatske.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove