+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 17 PrviPrvi 1 2 3 4 12 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/327

Tema: Vojske u susjedstvu

Dvije slike onoga kaj Srbija proizvodi, Lazare i Nore. Sve su slike s vlade Srbije ili ministarstva obrane, mislim da je tak.

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Svidela mi se parada, lepo je to izgledalo. I ovom prilikom se videlo koliko narod voli vojsku, jedina institucija uz crkvu koja je sačuvala ugled i autoritet u očima prosečnog čoveka ovde.

Komandant parade, general Ljubiša Diković

Generali Vojske Srbije

Zastavni vod

Vod sa pukovskim zastavama Srpske kraljevske vojske iz Prvog svetskog rata i brigadnim zastavama NOVJ iz Drugog svetskog rata

Podešelon KoV

Podešelon RViPVO

Podešelon Rečne flotile

Podešelon Specijalne brigade

Podešelon pripadnika mirovnih misija

Podešeloni kadeta Vojne akademije i Garde

Posljednje uređivanje od Uroš : 18-10-2014 at 14:23

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Podešelon M84 tenkova

Podešelon BOV-a

Novi BOV-ovi ("Lazar 1" i "Lazar 2")

Podešelon BPV-a

Novi artiljerijski sistemi "Nora"

Artiljerijska baterija

"Hamviji"

Specijalna brigada

Podešelon inženjerije (amfibije i pontonci)

Podešelon veze

Podešelon PVO (sistem "Neva")

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Eskadrila Mi-8, Mi-17 i Gama (tzv. Gazela) helikoptera

Desant padobranaca

U paradi su učestvovali i Mig-29, Mig-21, G4 (SuperGaleb), školski avioni "Lasta".

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Komandni brod Rečne flotile

Rečni minolovci

Brodovi RF

Posljednje uređivanje od Uroš : 18-10-2014 at 15:05

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Narod i vojska

Posljednje uređivanje od Uroš : 18-10-2014 at 15:07

kako su mogli pred voždom Putinom provozat se u Humwejima ili kako se već zovu koje su donirali mrszki Amerikanci Natovci. To mi ful čudno. Kao što mi je i čudno da su im to Ameri donirali.

Inače malo sam gledao paradu..zanimao me postroj i strojevi korak. Dobar postroj i dobar strojevi korak.

ostatak JNA tehnike više manje to je sve isto.

I kako kažu parada u Srbiji nakon 29 godine..pa svake godine bude neka parada sličan ovoj.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    kako su mogli pred voždom Putinom provozat se u Humwejima ili kako se već zovu koje su donirali mrszki Amerikanci Natovci. To mi ful čudno. Kao što mi je i čudno da su im to Ameri donirali.

Inače malo sam gledao paradu..zanimao me postroj i strojevi korak. Dobar postroj i dobar strojevi korak.

I kako kažu parada u Srbiji nakon 29 godine..pa svake godine bude neka parada sličan ovoj.
    Bilo je tih americkih vozila, bilo je nesto ruskih helikoptera i aviona... ali vecina stvari je domace proizvodnje...

Nesto je zastarelo, nesto je modernije... treba ulagati u vojsku, za to ne treba zaliti pare... imamo tradiciju, imamo mlade ljude koji se prijavljuju u profesionalnu armiju i oficirsku akademiju mnogo vise nego sto primaju...to treba iskoristiti.

One price da vojska nije potrebna, da nece biti vise rata... u to vise ni budale ne veruju...

Svi hmmwv-i su došli prije trenutne krize sa Rusijom. Mislim da prije 2 ili 3 godine.

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Svakog septembra ispred Doma Narodne skupštine bude promocija novih oficira Vojske Srbije, ali to nije klasična vojna parada nego defile tih novih oficira i kadeta Vojne akademije.

Posljednje uređivanje od Uroš : 19-10-2014 at 00:00

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Ocekujem da Hrvatska uzvrati slicnom merom odmah sledece godine,isto neka vojna parada...na prolece...10-ti april mozda.
    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/50...disnjicu-Oluje

Evo,ja napisem iz zezanja...a oni stvarno hoce paradu

Već odavno je poznato da će biti veliki mimohod HV-a na 20. godišnjicu Oluje. Nagađa se da će biti u Zadru, Šibeniku i Kninu tako da i mornarica može sudjelovati.

da se podsjetimo jedine dosad prave parade u HR

.....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

uros@ ono sto si okacio pod artiljerijski esalon je sistem oganj, dosta slican sistemu grad koji seje smrt po Ukrajini,nego sta bi sa jos onda dva miga, vidim ucestvovao je samo jedan, zar nisu dobili akumulatore iz Rusije?

inkvizitor@ ova parada hrvatske vojske iz 95 god. u njoj je ucestvovala civilna policija specijalne jedinice?

Mozda su nasi trebali ubaciti specijalne jedinice policije jer i one se vode pod oruzane snage.
    Posljednje uređivanje od BWA : 19-10-2014 at 18:57
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Već odavno je poznato da će biti veliki mimohod HV-a na 20. godišnjicu Oluje. Nagađa se da će biti u Zadru, Šibeniku i Kninu tako da i mornarica može sudjelovati.
    U Kninu nece zbog nepristupacnog terena, barem sam tako citao na vasim portalima...
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    U Kninu nece zbog nepristupacnog terena, barem sam tako citao na vasim portalima...
    A i malo ljudi može doći tamo. Ak bu u Splitu ili Zadru i Šibeniku bude puno ljudi.

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Opa, ne odustajete od provokacija je li? A dobro, ako mogu Šiptari da nas jebu, možete i vi, niste ništa gori od njih, naprotiv, za njih ste giganti u svakom smislu...

Nije mi samo jasno na kojim osnovama mislite da razvijamo iole trpeljive odnose (pošto prijateljske teško da će doživeti naša generacija), ako iznova i iznova zabadate prst u oko Srbiji i Srbima. Prosto ni uz najbolju volju ne vidim način da neko od ovdašnjih političara proda priču običnom čoveku ovde da treba krenuti u izgradnju kakvih-takvih odnosa sa Hrvatskom, kad isti taj čovek vidi paradu one vojske koja je izvršila najveće evropsko posleratno etničko čišćenje nad delom tog njegovog naroda i to baš na dan kad se sve to dogodilo.

Jel nije moguće organizovati paradu na dan državnosti/nezavisnosti Hrvatske ili na dan Hrvatske vojske?

Citiraj Prvotno napisano od Uroš Vidi poruku
    Opa, ne odustajete od provokacija je li? A dobro, ako mogu Šiptari da nas jebu, možete i vi, niste ništa gori od njih, naprotiv, za njih ste giganti u svakom smislu...

Nije mi samo jasno na kojim osnovama mislite da razvijamo iole trpeljive odnose (pošto prijateljske teško da će doživeti naša generacija), ako iznova i iznova zabadate prst u oko Srbiji i Srbima. Prosto ni uz najbolju volju ne vidim način da neko od ovdašnjih političara proda priču običnom čoveku ovde da treba krenuti u izgradnju kakvih-takvih odnosa sa Hrvatskom, kad isti taj čovek vidi paradu one vojske koja je izvršila najveće evropsko posleratno etničko čišćenje i to na dan kad se sve to dogodilo.

Jel nije moguće organizovati paradu na dan državnosti/nezavisnosti Hrvatske ili na dan Hrvatske vojske?
    Kako je to provokacija da u našoj državi slavimo naše praznike?

Vama ne poturamo ništa naše niti se diramo u vas.

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    da se podsjetimo jedine dosad prave parade u HR

Ah, Franja u generalskoj uniformi, dobar učenik ćopavog Broza. Sad bez šale, neprijatelj za respekt (na stranu more grobova i spržena zemlja naroda koji je očistio), apsoultni gigant u odnosu na onog našeg izdajnika i nesposobnjakovića, ili boraniju poput Alije...

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Kako je to provokacija da u našoj državi slavimo naše praznike?

Vama ne poturamo ništa naše niti se diramo u vas.
    Provokacija je zbog najblaže rečeno kontroverznog konteksta koji taj datum nosi.

Ako može smislen odgovor na moje pitanje zašto se parada ne održava na na Dan državnosti/nezavisnosti Hrvatske, dan Hrvatske vojske? To su puno logičniji datumi...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove