+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 12 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/224

Tema: Velegradovi svijeta

Velegradovi svijeta

Pariz

Rio

...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Jedan i jedini...

"Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

london, ogranak masonske ćelije, ne bih tu živio ni da mi plate milion eura i da mi dadnu najbolji stan u samom centru grada, ovo najozbilnije mislim. neke stvari ne vrijede truda ni vremena, london i britanska imperija je jedan od tih.

rađe bi živio u moskvi, kod druga Pjutina, pun grad prelijepih ruskinja i svinja navijača spartaka.

iako St Petersburg je najljepši ruski grad po meni, bivši lenjingrad. a sad sve ovisi o ukusima, paris i madrid su mi isprijed londona od velikih gradova, mom burazu se sviđa london ali meni se gadi. ne volim te engleze, baš mi se gade ko nacija. i ne bih mogao živjet u okruženju ljudi koje ne podnosim, a njih stvarno ne podnosim. u rimu i italiji također ne bih mogao živjet, nakon srba u europi najviše mrzim engleze i talijane, turke isto mrzim ali oni za mene ni nisu europa bez obzira na ovaj europski dio turske što graniči s bugarskom i grčkom. tako da, nema puno gradova u kojima bih volio živjet, u americi mi se sviđa Chicago i Los Angeles od velikih gradova, i Las Vegas zbog noćnog života, ali tamo ne ideš bez 10.000 eura odnosno dolara u džepu. sve u svemu, o ukusima se ne raspravlja.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 27-09-2014 at 16:33

Hong Kong 1910. godine, 1972. godine i 2014. godine.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    u americi mi se sviđa Chicago i Los Angeles od velikih gradova
    Pa u Chicagu ti je najveca srpska dijaspora,kako bi sa njima izdrzao ?
    Voleo bih da vidim London,i mozda da provedem kratak period,ali ih takodje mrzim.
    Pariz isto...pun lopova,i napadaju u metrou u po bela dana...ne bih tamo mogao da zivim.
    Kad bih birao neko mesto za ceo zivot...voleo bih da bude neki grad na moru...dosta mi je ove glupe klime,hladnih zima.
    Recimo Tel Aviv ima savrsenu klimu za mene.
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 06-10-2014 at 18:51

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    bome ja sumnjam da bi mogao živjeti u gradu s preko 1,5 mil. stanovnika.
    jebeš grad u kojem ni ne upoznaš sve dijelove i ne budeš na neki povezan sa svakim dijelom.

pa i nije neki velegrad. malo veći od sarajeva
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Pariz je prljav, Barceloni smetaju šugavi Katalonci , London prevelik...
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    jebeš grad u kojem ni ne upoznaš sve dijelove i ne budeš na neki povezan sa svakim dijelom.

Na području veličine trećine Zagreba ima 1,3 milijuna ljudi.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Pomenuh ga pre svega u smislu klime(prosecna zimi je oko 20 stepeni),a ne u smislu da je velegrad...Mozda prevelik grad uz more i nije najbolje resenje,ali tako neki manji grad mi zvuci sasvim dobro.

Prema popisu stanovništva iz 2011. godine, na široj teritoriji Beograda živi 1.659.440 stalnih stanovnika

Slazem se sa tobom,volim da osetim svaki deo grada,duh,(ne)kulturu...Beograd poprilicno dobro znam i skoro u svakom delu grada imam poznanika i kome da se javim,ali definitivno ima delova gde nikad ne bih ziveo(Karaburma npr) ili zalazio,tj. ni sad nemam potrebu da zalazim u neke delove grada...mada se grad neprestano siri po raznim obodima.

Od 2006. do 2011. godine u Beograd se doselilo tačno 84.839 ljudi, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku. Od tog broja, 68.341 osoba živela je u nekom drugom gradu u Srbiji, a novu adresu u srpskoj prestonici potražilo je i 16.445 stranaca.
    http://www.kurir-info.rs/novi-stanov...clanak-1212561

Koliko jedan velegrad poput Moskve ili Londona moze da ponudi kvalitetan zivot ?
    Sta to ima jedan takav grad,a nema npr. Novi Sad ?
    Imas stadione,pozorista,skole...jedino sto nema jesu ogromne guzve.Samim tim imas vise vremena za sebe,ne gubis vreme u prevozu do posla/skole i nazad,bla bla...

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    Pariz je prljav, Barceloni smetaju šugavi Katalonci , London prevelik...

ne bih nikad nijedan naš grad mjenjao za navedene, svaki naš grad je ljepš i zanimljiviji od njihovih. pogotovo ovi veći, split zagreb osijek rijeka, pa i varaždin sisak šibenik zadar, ma ko ima iti malo para ne bi mu smjelo past na pamet selit u neki jebeni london paris i amsterdam.

Oliver je sve objasnio....

Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Pa u Chicagu ti je najveca srpska dijaspora,kako bi sa njima izdrzao ?
    Voleo bih da vidim London,i mozda da provedem kratak period,ali ih takodje mrzim.
    Pariz isto...pun lopova,i napadaju u metrou u po bela dana...ne bih tamo mogao da zivim.
    Kad bih birao neko mesto za ceo zivot...voleo bih da bude neki grad na moru...dosta mi je ove glupe klime,hladnih zima.
    kad bih ja postao gradonačelnik Chicaga, a to bi se dogodilo prije ili kasnije, naredio bi izgon svih srba. dakle nekih 200.000 koliko ih živi u tom velegradu, bi bili izvrgnuti ruglu radnje bi im se zatvorile i označavale s 4 C, i morali bi 4 C nosit na ruci dok god ne izađu iz SAD.

ma Chicago je onako zanimljiv grad, ima 15tak milona ljudi, pravi velegrad ali opet što kaže capo ne bih ja u nijednom tom gradu volio se zadržat duže od tjedan dana. više bi zanimljivo bilo otić na aljasku, gdje mogu lovit medvjede vukove sobove jelene i dviljač pecat losose nego u tom ludilu od 15 miliona ljudi živjet svaki dan, bez reda i rasporeda. kažem kanada i aljaska mi se čine zanimljivije, LA mi se čini ko grad u kojem bi se mogao zadržat malo duže nekih mjesec dana, volim tu mediteransku primorsku klimu ali draža mi je ova polarna dakle aljaska sobovi medvjedi vukovi to mi je neka vrsta avanture, toga nema u LA.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 07-10-2014 at 20:13

Čudi me da teenager još nije stavija Imotski
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Kako li si samo znala šta smjeram, čitaš me ko otvorenu knjigu...
    Ali ne želim mećat Imocki još... Nek se oni zabavljaju sa nekakvim Čikagom i Telaviviom...

tenager, na temi o hitleru sam postavio za tebe jednu zanimljivu fotografiju.

Ha?! Kojih 15-ak milijuna? Chicago ima 2,8 milijuna stanovnika.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Chicago,_Illinois
    I solemnly swear that I am up to no good

Btw. samo je jedan grad "one and only"

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Ha?! Kojih 15-ak milijuna? Chicago ima 2,8 milijuna stanovnika.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Chicago,_Illinois
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chicago

mislio sam s širom okolicom, ima i 15 miliona. iako ovdje pišu 10, mislim da je netočna cifra to je ogroman grad, nakon NY i LA najveći u USA.

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Btw. samo je jedan grad "one and only"

ne znam, meni je draži Chicago i LA, ne volim ove gradove na istočnoj obali baš. NY može proći, ali kažem više sam za ove na zapadu SAD.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

Na području veličine trećine Zagreba ima 1,3 milijuna ljudi.

mi smo komforni balkanci, i bolje da nismo ko oni da načrčkamo 4 milona ljudi na malom prostoru. ne bi bilo zanimljivo, ne bi imali varaždin ne bi imali pola gradova koje danas imamo, zato jer smo komforni i volimo da svako ima svoju šumu i svoj bazen i svoje jezero i svoj vrt, jbg ameri nemaju tu vrstu luksuza pa nemaju pojma šta propuštaju. ove njihove bazene i jazucije po stanovima i teresama ne računam, u to govno ne bi ušo nikad. more naše mogu samo sanjat, kažem tko ima love u ovu džunglu njihovu ić mora da je lud. ja ne znam kako bi se ja snašo u tolikom gradu, trebalo bi mi 10 godina samo da se naučim kojim busom metroom da idem doma, a kamoli nešto drugo. ti njihovi gradovi su ko labirinti, nikad kraja. ali ako voliš istraživat, onda si na pravom mjestu.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 07-10-2014 at 22:10

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove