+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/28

Tema: Hrvatski-branitelji-tjeralice+hapŠenja

Hrvatski-branitelji-tjeralice+hapŠenja

TRAŽI POMOĆ

Hrvatski branitelj u zatvoru u Nizozemskoj po nalogu BiH

HRT-u se iz zatvora u Nizozemskoj javio hrvatski državljanin i branitelj Damir Lipovac koji je 8. svibnja uhićen na osnovi međunarodne tjeralice koja je za njim raspisana na zahtjev BiH

Terete ga da je 1992. kao pripadnik HVO-a počinio ratni zločin nad srpskim civilima u bosanskoj Posavini.

On to odbacuje i traži pomoć hrvatskih institucija koje, kaže, ne odgovaraju na njegove apele.

Glasnogovornik Ministarstva branitelja potvrdio je da im se Lipovac obratio dopisom poslanim 11. lipnja. No, s obzirom da ova tematika nije u djelokrugu rada Ministarstva branitelja mi smo taj dopis poslali na postupanje u Ministarstvo pravosuđa, rekao je Glavašević.

Iz Ministarstva pravosuđa poručili su da se predmet obrađuje te da se ispituje mogućnost suđenja u Hrvatskoj.

podsjetimo se i VELJKA MARIĆA koji robuje u Srbiji !

Do kad će Hrvatski branitelji trpiti teoror samo što su branili svoju domovinu , a institucije (ne)rade svoj posao da zaštite branitelje.
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

ovi naši panjevi imaju važnijih briga, moraju slavit titu i jugoslaviju, nemaju oni vremena za tamo neke ljude koji su im omogućili udobne fotelje. kakva je to samo drskost, očekivat od njih bilo kakvu reakciju, pogotovo kad je poznato da naš državni vrh oduševljeno priča o agresiji na jedinu i nedjeljivu. s takvim propalitetima na čelu države, pravo je čudo da nas ponovo ne krenu ubijat a ne samo zatvarat. a sve opet pod pokroviteljstvom opjevanog bratstva, tu oni najbolje demistificiraju tko su i što su. jadnici obični, birga njih za branitelje i bilo koga tko je na bilo koji način doprinjeo ovoj državi u tome je problem. dok oni nesposobnjakovići i uhljebi, i antihrvati sjede na čelnim mjestima i glumataju nekakvu privrežnost " građanima i građankama " jadni se pretrgli od silne muke da budu od pomoći nekome. a ja u turističkom naselju u 2014 još uvijek nemam provedenu vodu, i sad se netko čudi što nitko ne reagira na ova hapšenja, to su prije svega kriminalci beskičmenjaci i veleizdajnici. to su ti naši hrvatski političari, i jebem im ja mater svima možemo krenut s lijeva pa ne desno. govnjarija čista. žao mi je naših ljudi, pogotovo ovakvih nesretnih branitelja ali svima koji su bili u ratu toplo preporučam da izbjegavaju strane države drž te se hrvatske i nigdje ni nosom ne mrdajte jer dok god su govnjari jugoslavenski ovdje na vlasti njima i treba podjela odgovornosti i krivnje za rat, to rade s time da izjednačuu Tuđmana i Miloševića kao i da je Tuđman izvršio agresiju na bosnu s čime zapravo opravdavaju talibansku agresiju na hrvate u bosni. to je prvorazredna gamad, od tih propaliteta i antihrvata ne treba čovjek očekivat ništa. na žalost takvi nam već stoljećiam vode državu, i nije slučajno da se takve guzičarčine i bijednici ne brinu o interesima svog naroda i države i da dozvoljavaju da se njihovi sunarodnjaci ovako ponižavaju. njima je očito stalo jedino do njih samih, i to pokazuju svaki božji dan i kad su na vlasti i kad su u oporbi nema tu neke veliek razlike ako govorimo o realaciji SDP-HDZ u posljednjih 15tak godina.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 04-07-2014 at 00:37

dovoljno su pokazali koliko ih briga ijedan branitelj a pogotovo Veljko Marić koji robuje nedužan u Srbiji,
    nemogu virovat da se branitelji tako diskriminiraju kao da su branili samo za sebe Hrvatsku,
    kao da nisu zaslužili zaštitu i poštovanje,,,SRAMOTA,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Svakome po zasluzi, pa tako i braniteljima. Sve što im se događa sami su si krivi i sami su sve zaslužili.

Ovo je njihovo društvo

braniteljski-portal.hr/Novosti/Drustvo/Predsjednik-Josipovic-odrzao-sastanak-s-predstavnicima-udruga-branitelja-i-stradalnika-Domovinskog-rata-Dogovor-za-proslavu-5.-kolovoza-u-Kninu

Sretan im 5.8.neka uživaju u društvu svojih gospodara,naravno samo onoliko koliko priliči slugama.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Ovo su hrvatski branitelji

braniteljski-portal.hr/Novosti/Obljetnice/Split-Baldasar-i-hrvatski-branitelji-zajedno-odali-pocast-poginulim-antifasistima

Nekoga od njih bi trebalo biti briga za Veljka Marića? Nemojte me nasmijavati, oni misle samo na svoje dupe,valjda je Baldasar nježan.

Idiot.

Postoje i žrtve antifašista, one se ne spominju. Jadno je to kada hrvatski branitelji padnu na staljinistički ili titoistički trik, "dobra" i "loša" strana, kao da je 2.svj. rat bila crno-bijela priča. Komunizam/antifašizam dobar, fašizam, nacional-socijalizam loš, prihvate njihova pravila igre i retoriku, dajući im legitimnost i svrhu postojanja. Inače, neki i dalje vjeruju da je komunizam (antifašizam) dobra ideja unatoč tomu što kada se pokuša provesti završi s milijunima nedužnih žrtvi.
    Uostalom kakve su to priče o fašizmu i antifašizmu u 21.st, pogotovo u kontekstu Domovinskog rata, hrvatskih dragovoljaca i branitelja?
    Postoji li neka registrirana fašistička stranka u Hrvatskoj? Za neke je HČSP fašistička stranka unatoč tomu što pravaški pokret i program nije fašistički.
    Još kada nekakva samozvana Antifašistička ljiga kojoj se po nekim čudnim kriterijima daje medijska pozornost dijametralno suprotna njihovoj važnosti i utjecaju, počinje pripadnike HOS-a zvati fašistima ili na to aludiraju, onda bi članove te ljige u normalnoj državi trebali u najmanju ruku zadržati na psihijatrijskom promatranju (moguća šizofrenija, paranoja itd.) ako ne i kazneno goniti radi klevete, da ne spominjemo prestanak financiranja od strane hrvatskih poreznih obveznika i provjere tko ih sve financira izvana što se može okarakterizirati ekspoziturama stranih agencija kojima vrše špijunažu i specijalni rat protiv RH i hrvatskog naroda.

Kad ne želite otvoreno reći što ste, sakrijte se iza antifašizma

http://dnevno.hr/vijesti/komentari/1...tifasizma.html
    ZA DOM SPREMNI !

to su ti priče, da smo mi zapravo 1991 bili partizani koliko i 1941, to je zapravo konačna poruka tih debila s tim njihovim "antifa" obljetrnicama. srećom mene nijedna neće vidjet, dok god udišem ovaj zrak i dok god se budem smatro Hrvatom a to je do smrti.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Ovo su hrvatski branitelji

braniteljski-portal.hr/Novosti/Obljetnice/Split-Baldasar-i-hrvatski-branitelji-zajedno-odali-pocast-poginulim-antifasistima

Nekoga od njih bi trebalo biti briga za Veljka Marića? Nemojte me nasmijavati, oni misle samo na svoje dupe,valjda je Baldasar nježan.
    pa to su izdajice svoga naroda i oni koji i dalje žele yugu,
    al zar nevini moraju ispaštat i što su branili svoje i za hrvatsku?

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od ogledalce Vidi poruku
    pa to su izdajice svoga naroda i oni koji i dalje žele yugu,
    al zar nevini moraju ispaštat i što su branili svoje i za hrvatsku?
    To su braniteljske udruge, među njima i HOS.

To su Hrvati,a kao takvi oni vole puzati pred jugoslavenima ili tko god je gazda u tom trenutku.

Ne možeš misliti na Veljka Marića kad se bliži 5.8. i treba sa predsjednikom i ministrom branitelja uskladiti sve i organizirati kako bi proslava prošla u najboljem redu na ponos svih tih Hrvata.

VaLJDA će ove godine svi obući bijele majice, nekako bi im pristajale.

To su braniteljske udruge, među njima i HOS.

To su Hrvati,a kao takvi oni vole puzati pred jugoslavenima ili tko god je gazda u tom trenutku.

Ne možeš misliti na Veljka Marića kad se bliži 5.8. i treba sa predsjednikom i ministrom branitelja uskladiti sve i organizirati kako bi proslava prošla u najboljem redu na ponos svih tih Hrvata.

VaLJDA će ove godine svi obući bijele majice, nekako bi im pristajale.
    A bliže se i predsjednički izbori, Josipović se mora na vrijeme dogovoriti s pojedinim članovima braniteljskih udruga i udrugica da sve prođe u najboljem redu. Sada će gazde pojedinih braniteljskih udruga svojem stadu objasniti da se ponašaju "dostojanstveno" kako priliči slugama protuhrvatskog režima. Ako nije sram gazde (dobili su koju kost u zube), je li se barem malo srame članovi tih udruga ili su stvarno toliko jadni i glupi. To me podsjeća na članstvo HDZ-a, Sanader izdao Hrvatsku, hrvatski narod i branitelje a oni su ga i dalje poslušno slijedili do kraja. Ovdje se barem zna otvoreno da je Josipović Jugosloven i protuhrvatski nastrojen a govna iz braniteljskih udruga se odluče s njim sastati. Jesu govna, da su sto puta branili Hrvatsku, jer su ovim postupcima pljunuli na sve svoje poginule suborce i na sebe na kraju, da ne spominjem ponižavanja i uhićivanja hrvatskih dragovoljaca i branitelja. Pristali su igrati njihovu igru, dajući legitimitet antifašističkim zloči(nc)ima.
    Hrvatski narod i branitelji zaslužuju sve što im se događa kada se ne usude reći da je car gol.
    ZA DOM SPREMNI !

ljigavi jovo se zavarava plaćenim anketama, bit će pometen skupa s titinom bistom i zvijezdom petokrakom. kako god miče bagra milu budaka i juru francetiča, obične križeve i obične mramorske ploče u njihovu čast, tako treba sve te partizanske spomenike i zvijezdice a pogotovo titine kipove ispratit u povijest, koliko god antifašistička gamad kukulekala ako treba zatvorit na robiju sve zatvorit, 10.000 ih poslat na dobrotvorni rad i brzo će se smirit i shvatit da ima i važnijih stvari u životu od zvijezde petokrake i naravno Titine biste u kumrovcu koju je trebalo sravnat još 1991. pomirbu treba zamjenit dinamitom, meni takva pomirba puno ljepše zvuči. a ne se naivno nadat, da će nekakvi antifašisti preko noći postati Hrvati, oni Hrvati nisu niti će ikada više biti njima je zvijezdica i komunizam odavno popio pamet, oni su kurac od ovce a ne Hrvati i nemamo se mi šta mirit s tom bagrom koja o hrvatskoj naciji i državi misli isto što i Tomislav Nikolić, mislim da sam bio krajnje precizan i jasan. a ovi koji su i dalje za pomirbu, samo naprijed i očekujte sudbinu onih iz hudine jame jazovke i sličnih rupa. lijepo će vam završit pomirba s partizanima, ja sam ipak za onu pomirbu kad im pucam rafale po tijelu ili u slučaju nestanke municije nožem zabadam u rebra. to je ipak puno sigurnija "pomirba", za moje zdravlje i moj opstanak. ne vidim zašto bi itko na ovome svijetu pristao biti glineni golub, ako je Tito i njegov "antifa" jarani radio iste stvari zašto bi ja prakticirao nešto drugačije i zašto bi ja zbog istih postupaka bio karakteriziran zlikovcem a TITO i njemu slični proljevi "narodnim herojem". e hvala ti bože, što meni ipak nisu još pamet popili ovi HRTovci i ostala mašinerija koja je ovu naciju pretvorila u općilište svih mogućih strvinara. a ja boga mi nijednom strvinaru neću biti lak plijen, pobrinut ću se ako se ipak dočepa moga mesa da ga se dočepa uz tešku borbu i muku. a ostali neka šuruju s strvinarima, i neka se nadaju da će proći bolje nego Andrija Hebrang i njemu slični. neki izgleda nisu ništa naučili iz one, "povijest je učiteljica života" odnosno bolje uči na tuđoj muci i tragediji nego na svojoj!
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 13-07-2014 at 04:16

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    http://narod.hr/kultura/general-brod...pravdu-progon/

Misa zadušnica za hrvatskog generala za čiju je smrt odgvoorna ova državica. Tako se ova državica odnosi prema braniteljima, neke je kupila, neke zatvorila, jedni su se sami ubili,a neke je sama ubila.

Ipak, to je naša državica, budimo ponosi, zastave neka se vijore, ruku na srce i glavu u pijesak.

http://narod.hr/kultura/general-brod...pravdu-progon/

Misa zadušnica za hrvatskog generala za čiju je smrt odgvoorna ova državica. Tako se ova državica odnosi prema braniteljima, neke je kupila, neke zatvorila, jedni su se sami ubili,a neke je sama ubila.

Ipak, to je naša državica, budimo ponosi, zastave neka se vijore, ruku na srce i glavu u pijesak.
    A ne, ne ćemo tako, nije odgovorna državica nego oni koji su tada bili na vlasti. To je onda bila Jaca Vlaisavljević i HDZ.

Ne odnosi se tako prema braniteljima hrvatska država nego govna iz trodiobe vlasti. Svi oni imaju ime, prezime, funkciju koju obnašaju a interesi hrvatske države i hrvatskog naroda su im zadnji (ako jesu) a trebali bi im biti na prvom mjestu. Ali to razlikuje razvijene, samosvjesne narode i nacije koji drže do sebe od govana koja čekaju mrvice sa stola i tapšanje po ramenu.
    ZA DOM SPREMNI !

naš narod realno nikad nije bio previše samosvijestan, zato je uvijek i bio u problemima, a uvijek su ga "vodile" protuhe i budale. tu je u biti naš krucijalni problem, nije kao što reče skater problem država ko država iako se na nju adresiramo kad sipamo bijes i ljutnju već konkretni ljudi koji vrlo konkretno i smišljeno rade u interesu tuđih interesa i tuđih država. pogledajte samo ove skupove po dubrovniku s srbima i "regijonom", i sve će vam biti jasno, pa sad u cavtatu "regionalni biznismeni" i slična sranja. od kojih naravno nikad nikakve koristi, osim za one koji organiziraju takve skupove jer se dobro naloču i nažderu i podignu vlastiti ego pod oblake.

ali ne treba ni ovoliko dramatizirat, da opet idioti komunistički i velikosrpski krenu rovarit protiv naše države i otvoreno ratovat ne bi se dobro proveli. Tito je iskoristio specifični povijesni trenutak drugog svijetskog rata, mnoge hrvate je naivno obrlatio u borbu "protiv fašista" i to nam se kasnije odbilo od glavu. ali danas su ipak jedna sasvim drugačija vremena, u kojima oni ne mogu ni približno ponovit nešto tome nalik, niti mogu za takvu politiku i takvu prevaru naći dovoljan broj ljudi u hrvatskom narodu. iako smo mi oduvijek vrvili izdajnicima i probisvijetima, ti izdajnici i probisvijeti dakle oni koji ne vole svoju državu i narod su uvijek bili i ostat će debela manjina! prema tome, ne treba sudit ništa po "antifašistima", jer hrvatska je imala 150.000 partizana(od čega su trećinu činili Srbi) a sigurno da oni nisu jedino mjerilo pulsa hrvatske nacije o političkim i svim ostalim pitanjima.

prema tome, izdajnici će se kad tad morat pomirit da postoji Hrvatska država i da je oni više neće moći pod krinkom borbi protiv fašista i nacionalista uništavat već će je biti dužni prihvatit ili jednostavno nestat iz javnog života RH. sada još nisu sazrijele takve okolnosti, ali buduće generacije hrvata siguran sam da će ovakvoj antihrvatskoj praksi u hrvatskoj državi stati na kraj. i sam sam pripadnik mlađe generacije, i znam da većina mladih ispravno razmišlja i da će stat na kraj tom ludilu tih tzv "antifašista" i "socijalista".
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 15-07-2014 at 03:57

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    A ne, ne ćemo tako, nije odgovorna državica nego oni koji su tada bili na vlasti. To je onda bila Jaca Vlaisavljević i HDZ.

Ne odnosi se tako prema braniteljima hrvatska država nego govna iz trodiobe vlasti. Svi oni imaju ime, prezime, funkciju koju obnašaju a interesi hrvatske države i hrvatskog naroda su im zadnji (ako jesu) a trebali bi im biti na prvom mjestu. Ali to razlikuje razvijene, samosvjesne narode i nacije koji drže do sebe od govana koja čekaju mrvice sa stola i tapšanje po ramenu.
    Samo optimistično naprijed, evo kao što North kaže na mladima svijet ostaje, antifašisti će izumrijeti i ova će državica postati država hrvatskog naroda.

Žrtve ove države poput generala Brodarca, Zvonka Bušića i tisuća drugih su samo ružne neugodnosti dok čekamo bolje sutra.

Optužnica protiv četvorice pripadnika HVO-a

ODŽAK

Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine podignulo je optužnicu protiv četvorice Hrvata, nekadašnjih pripadnika Hrvatskog vijeća obrane (HVO), koje tereti za ratne zločine počinjene nad civilima srpske nacionalnosti na području Posavine, priopćeno je iz Tužiteljstva.

Optuženi su Marijan Brnjić (48), Martin Barukčić (49), Pavo Glavaš (53) i Ilija Glavaš (46). Sva četvorica uz bosanskohercegovačko imaju i državljanstvo Hrvatske a uhićeni su tijekom istrage i trenutačno su u pritvoru. Oni su tijekom rata u BiH bili pripadnici 102. brigade HVO-a iz Odžaka.

U optužnici se navodi kako su 1992. godine počinili višestruka silovanja, mučenja i seksualna zlostavljanja na izrazito ponižavajuće načine više žrtava odnosno žena srpske nacionalnosti na području Odžaka.

Optuženi se terete da su prekršili odredbe Ženevskih konvencija o zaštiti civila tijekom ratnih sukoba te ujedno počinili kazneno djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva.

e pa doklen više,
    još četvorica su pala
    nešto slabo trefim da je kojeg srbina ili muslimana uhapsilo
    samo hrvate , svako malo

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Umjesto "dosta više", Hrvati se uvijek pitaju "dokad više".

Jer nesigurnost je ono što smeta Hrvate,samo kad bi znali koliko svojih izdati,izručiti, ubiti, mogli bi mirno nastaviti živjeti pognute glave.
    Posljednje uređivanje od Humphrey : 17-07-2014 at 15:11

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    naš narod realno nikad nije bio previše samosvijestan, zato je uvijek i bio u problemima, a uvijek su ga "vodile" protuhe i budale. tu je u biti naš krucijalni problem, nije kao što reče skater problem država ko država iako se na nju adresiramo kad sipamo bijes i ljutnju već konkretni ljudi koji vrlo konkretno i smišljeno rade u interesu tuđih interesa i tuđih država. pogledajte samo ove skupove po dubrovniku s srbima i "regijonom", i sve će vam biti jasno, pa sad u cavtatu "regionalni biznismeni" i slična sranja. od kojih naravno nikad nikakve koristi, osim za one koji organiziraju takve skupove jer se dobro naloču i nažderu i podignu vlastiti ego pod oblake.

ali ne treba ni ovoliko dramatizirat, da opet idioti komunistički i velikosrpski krenu rovarit protiv naše države i otvoreno ratovat ne bi se dobro proveli. Tito je iskoristio specifični povijesni trenutak drugog svijetskog rata, mnoge hrvate je naivno obrlatio u borbu "protiv fašista" i to nam se kasnije odbilo od glavu. ali danas su ipak jedna sasvim drugačija vremena, u kojima oni ne mogu ni približno ponovit nešto tome nalik, niti mogu za takvu politiku i takvu prevaru naći dovoljan broj ljudi u hrvatskom narodu. iako smo mi oduvijek vrvili izdajnicima i probisvijetima, ti izdajnici i probisvijeti dakle oni koji ne vole svoju državu i narod su uvijek bili i ostat će debela manjina! prema tome, ne treba sudit ništa po "antifašistima", jer hrvatska je imala 150.000 partizana(od čega su trećinu činili Srbi) a sigurno da oni nisu jedino mjerilo pulsa hrvatske nacije o političkim i svim ostalim pitanjima.

prema tome, izdajnici će se kad tad morat pomirit da postoji Hrvatska država i da je oni više neće moći pod krinkom borbi protiv fašista i nacionalista uništavat već će je biti dužni prihvatit ili jednostavno nestat iz javnog života RH. sada još nisu sazrijele takve okolnosti, ali buduće generacije hrvata siguran sam da će ovakvoj antihrvatskoj praksi u hrvatskoj državi stati na kraj. i sam sam pripadnik mlađe generacije, i znam da većina mladih ispravno razmišlja i da će stat na kraj tom ludilu tih tzv "antifašista" i "socijalista".
    Ima smisla Northe, ima smisla...
    Dobar post.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Evo protokol proslave u Kninu 5.8.2014.

braniteljski-portal.hr/Novosti/Obljetnice/PROTOKOL-PROSLAVE-U-KNINU-05.-08.-2014

Valjda će Pupovac i Džakula uživati,ali nigdje ne vidim da se spominju bijele majice, baš šteta,a one bi bile prikladne. Lijepo je vidjeti kako su sve lijepo dogovorili predsjednik ove države i braniteljske udruge. Tako treba, to je zajedništvo koje nam nedostaje.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kaže Klemm samo dostojanstveno braćo Hrvati.

http://narod.hr/hrvatska/klemm-oceku...ena-zastavama/

Naravnoi i antifašistički.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove