+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/90

Tema: Pive

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Ne volim pivo. Smrdi mi po mokraći. Ne pijem to.
    Očito nikada nisi probala i pomirišala dobro pivo. To je kao da velim kako vino smrdi kao ocat jer lošija vina imaju okus i miris poput octa.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Očito nikada nisi probala i pomirišala dobro pivo. To je kao da velim kako vino smrdi kao ocat jer lošija vina imaju okus i miris poput octa.
    Niti mirišem niti kušam loša vina.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Niti mirišem niti kušam loša vina.
    Ali pive ti smrde.
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Jedno sam vrijeme u intermecu pio pivo, kažem u intermecu, jer moje glavno piće je ipak vino, crno, stono, suvo na 12 stupnjeva C i tada bih pio sarajevsko svijetlo, koje je u staklu zaista godinama imalo šmek i kvalitet, posebice radi sjajne vode iz sopstvenog bunara, a onda i zbog idealne biotičke smjese sastojaka kvasa i hmelja, koje je išlo u korist gorčine, a manje u smijeru kiselosti i šlampavosti u okusu.
    No iznenada sam zapazio da se ukus promijenuo a u nekim periodima da je pivo izlazilo koliko premlado, dakle još ne sazrelo toliko i sa drastično smanjenim procentom alkohola unatoč ciframa na deklaraciji, što se jasno dalo osjetiti.
    Onda sam počeo da lutam.
    Pio sam Kaltenberg, koji je ostavio dojam ambiciozno spravljenog piva, no malkice kiselog, pa onda sam se prešaltao na Laško sve u limu, dakako,no od svega mi je najbolje leglo Karlovačko, s kojim sam imao jednu dogodovštinu koje se ne baš rado sjećam, pa sam opet došao na Laško i tako u krug.
    Pio sam i Žuju, ali generalno problemi sa pivom su nekonzistentna nabavka piva u gradu, jer taman kad mi je legla Karlovačka, nestane ga, ili Žuja, Laškog ima relativno redovno... to za cugu u kućnoj "radinosti"...
    Sarajevsko i dalje volim popiti ali van Sarajeva i u staklu, kad pivo ima dovoljno vremena da odleži da sazrije i dobije onu oporu gorčinu radi koje sam ga uvijek volio...

S obzirom na česte inkozistentnosti u okusu kod kupljenih piva sve više razmišljam o pivu iz kućne radinosti. Možda za početak neki pivski kit, nešto poput instant kave ili od nule što zahtjeva više znanja i truda. Možda ne ispadne jeftinije od piva iz trgovina ali će biti veći gušt piti ono što si sam proizveo a mislim da će i okus biti bolji.
    Posljednje uređivanje od skater : 19-03-2015 at 22:02
    ZA DOM SPREMNI !

Sigurno bu veci gust, svaka cast kaj ides u to. A kakve nestabilnosti imaju kupovne pive? Na koje pive mislis?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Sigurno bu veci gust, svaka cast kaj ides u to. A kakve nestabilnosti imaju kupovne pive? Na koje pive mislis?
    Nije još ništa ozbiljno, samo glasno razmišljam.

Nestabilnosti u okusu, nekad se osjeća punina (znam da ovisi o vrsti piva i udjelu pojedinih sastojaka) a nekad kao da pijem kiselu vodu s okusom pive. Znam da puno čimbenika može utjecati na okus pive, čak i u vrlo dobro opremljenim postrojenjima nešto može poći po zlu, zatim u načinu skladištenja i ostalo.

Na koje pive mislis?
    Ništa posebno, Ožujsko, Karlovačko, Amstel, Pan i njihove izvedenice. Znam da ove pive među pivskim znalcima predstavljaju smeće, ali ne mogu si baš uvijek priuštiti neku bolju pivu za osvježenje a što je bolja piva, isto je pitanje, pogotovo za mene koji nisam neki znalac o pivama. Možda neke pive pijem na krivoj temperaturi, ali jednom je okus ovakav, drugi put onakav. Jednom mi je nakon dvije "Žuje" zlo, drugi put nema nuspojava a nekad imam osjećaj kao da pijem kamenje koje mi želi uništiti želudac od težine.

Tomislav pivo se cijeni kod pivskih majstora, iako volim tamne pive, zapravo volim od svjetlih do tamnih, naklonjen sam posebno pšeničnim pivama, Tomislav mi ne leži, mada ga ponekad znam popiti.

Guinness mi je razvodnjeno sranje, možda sam naviknut na smeće, poput pijanca kojem je Ribar bolji od što ja znam Pinnot Noir, pa ne mogu osjetiti kvalitetu tog piva.

Na ideju izrade vlastitog piva me posebno potaklo što sam počeo raditi pivo od đumbira što je isto velika razlika u odnosu na komercijalno dostupne napitke od đumbira od kojih neki imaju pravog đumbira samo u tragovima.
    ZA DOM SPREMNI !

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    ka čistkokrvni dalmatinac pijen samo vino,može i zeru rakije do podne...triba se držat tradicije ljudi moji,ko je to prije 50 godina pia pivu u dalmatinskoj zagori?!

Zaboravio sam spomenuti kako kod nas u pive radi smanjivanja troškova stavljaju kukuruz. Ne mora piva biti loša radi toga, ali kukuruz nije sastojak koji se koristi u pivama koje drže do sebe. Prema zakonu o čistoći pive iz Bavarske, pivo se smije proizvoditi samo od vode, hmelja, slada (i kvasca), bez drugih dodataka.

Zbog što većeg profita proizvođači ubrzavaju proces sazrijevanja pive na 21 dan ali pivi treba dulje vremena za sazrijevanje što je čini kvalitetnijom.

Usput budi rečeno, naša voda je pogodnija za tamnija piva zbog pH čimbenika.

Citiraj Prvotno napisano od philly
    ka čistkokrvni dalmatinac pijen samo vino,može i zeru rakije do podne...triba se držat tradicije ljudi moji,ko je to prije 50 godina pia pivu u dalmatinskoj zagori?!
    Slažem se da se treba držati tradicije, ali ne kada je riječ o pivama.

Tko ima vinograd ili se želi baviti vinarstvom zašto ne. Ali i proizvodnja pive može postati tradicija, naročito danas kada su sirovine lako dostupne.

Pun mi je kufer industrijskih piva.
    ZA DOM SPREMNI !

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    tako je. kako sam u zadnje vrijeme otkrio čari vina, mogu samo reći za sve ove pivske godine, gdje mi je pamet bila?
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Super ugledni član interceptor avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    tako je. kako sam u zadnje vrijeme otkrio čari vina, mogu samo reći za sve ove pivske godine, gdje mi je pamet bila?
    U mene je to naopako.Kao mlađi uvijek sam volio popiti bevandu ii gemišt.Stari mi nikad nije mogao podnijet pivu uvijek je tukao vinčinu. A meni evo draže sad popit pivu.Da se nisam raspametio?
    Torcida-old school 45

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Postoji vrijeme za pivo,postoji vrijeme za vino. Ne vidim razloga zašto ne uživati u oba pića .

Ima raznih ovakvih karti.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    Počeo si piti dobra vina a cijelo vrijeme si pio pivska smeća. Može i obrnuto.

Citiraj Prvotno napisano od interceptor Vidi poruku
    U mene je to naopako.Kao mlađi uvijek sam volio popiti bevandu ii gemišt.Stari mi nikad nije mogao podnijet pivu uvijek je tukao vinčinu. A meni evo draže sad popit pivu.Da se nisam raspametio?
    Jesi, uništavaš tradiciju.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Postoji vrijeme za pivo,postoji vrijeme za vino. Ne vidim razloga zašto ne uživati u oba pića .
    Vino piju intelektualci, a pivo seljačine.
    Posljednje uređivanje od skater : 21-03-2015 at 00:09
    ZA DOM SPREMNI !

Ima raznih ovakvih karti.

Postoje neka psiho-sociološka zapažanja, naroda koji piju čaj ili kavu i onih koji piju pivo ili vino.
    ZA DOM SPREMNI !

Intelektualci svi od reda piju žestine.

U vinu je mudrost, u pivi snaga, a u vodi bakterija.

Rad je prokletstvo ljudi koji piju pivo.

Intelektualci svi od reda piju žestine.
    Koje im prže mozak i jetru.

Posljednje uređivanje od skater : 21-03-2015 at 00:59
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove