+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/90

Tema: Pive

Pive

Nema pravog foruma bez teme o pivi.

Izrecite svoje objektivne i subjektivne dojmove, zanemarite kemijske podatke navedene u ovom postu, ovdje su navedeni "reda radi".

Ožujsko (ZG pivovara) - usprkos CQ (Croatian Quality što bi trebalo imati neko značenje uz neke proizvode koji imaju također "Izvorno hrvatsko") oznaci, s obzirom na druge proizvode koji opravdavaju svoju kvalitetu (primjerice Bajadera), ovom poluproizvodu iz Hrvatske se progledalo kroz prste.
    Ukratko, kisela voda s okusom pive što i sama deklaracija navodi, dodatak CO2, karamele (pitanje je radi li se o prženom sladoru ili aromi karamele). Boli glava ako se popije previše, isti učinak kao i točena piva iz boce pod pritiskom plinova na raznim festivalima ("In music", "EXIT" itd.) i seoskim ("vatrogasnim") zabavama, zanemarite razliku između festivala i zabave. Jedno te isto.

Nekada je imalo 5.2% alkohola, danas 5%, što god to značilo, ali smanjuje porez na alkohol proizvođaču.

Neko vrijeme se ZG i KA pivovara nadmetala u dizajnu boce. Tko će biti originalniji. Natuknica, nijedna.

Zakon br. 1 - "Žuja" je smeće.

Pijem ako se mora, ako pije društvo (ne želim ispasti seronja), ili da ne remetim teoriju kaosa. Više od jedne flaše (0.5) nije preporučljivo.

Ožujsko strong - nekad bilo, sad se spominjalo, 6.5% alk., jaka i dobra piva ali nekom suludom (Menadžementa? Nije prvi put) odlukom nestala s tržišta.

Ožujsko fresssh - pitko pivo, danas ga zamjenjuje Ožujsko Super Dry prema mojoj procjeni, ali puno lošije od Fresssha.

Ožujsko pšenično - dobar pokušaj, ali ćorak. Više sreće drugi put. Mislim da je potiho nestalo.

Ožujsko amber - možda je nekima dobro, ali meni nije po ukusu. Ionako je bilo kratkog vijeka za posebnu prigodu povodom 120 godina Zagrebačke pivovare. Bolje da je nisu proslavili ovakvom pivom.

Ožujsko božično - napokon nešto što vrijedi. 6.1% alk. Odlično pivo ali u ograničenim količinama. Naziv pive govori u koje vrijeme se stavlja na tržište.

Tomislav (ZG pivovara) - 7,3% alk. (za razliku od ostalih piva, mislim da je zadržana ista količina alkohola), tamno "kraljevsko" pivo, sramote prvog hrvatskog kralja. Ista priča, CO2, aroma karamele i bojila. Jesam li rekao da Tomislav koristi isto pakiranje poput Ožujskog? Piše na Tomislav boci, "Žuja je zakon", GTFO.
    Savjet, boca za Karlovačko ima reljefno ugraviranu krunu, mogli ste se potruditi i slično napraviti s "kraljevskim" pivom, debili.
    Nevjerojatno koliko dobra ili loša uprava čini razliku u proizvodu na dobro ili na štetu.

Staropramen (ZG pivovara po licenci) - mislim da je 5% alkohola, bila je dobra piva, pogoršala se s vremenom ali to je boljka svega čega se dotakne ZG pivovara zahvaljujući priglupom menadžmentu.
    Umjesto što se bave proizvodnjom sokova s okusom pive i dizajnom boce, govnima iz menadžementa bi bilo bolje da se počinju baviti onim što je izvorno uloga pivovare, za pravo čudo, proizvodnja pive, FFS.

Staropramen selection - nije po mom ukusu, nešto kao Ožujsko amber.

Nikšičko (uvoznik Zagrebačka pivovara) - novo, "četničko pivo" na našem tržištu, zanimljiv okus, prži prednji dio jezika, možda CO2, ekstrakt 11.4%, 5% alkohola, politički korektno.

Karlovačko (Heineken pivovara, bivša Karlovačka pivovara)- nekada 5.4% alkohola, ekstrakt 11.6, danas 5% poput glavnog konkurenta Ožujskog. Nit' smrdi nit' miriše. Neodređeno, alternativa Ožujskom.

Karlovačko tamno - 6% alk., dobra piva.

Sokol (Heineken pivovara, Karlovačko) - u rangu K-plus, Adria i sličnih pivi, ekstrakt 10.8, 4.6% alkohola.

Amstel (Heineken pivovara, ona sa crvenom zvezdom petokrakom. uvoznik Karlovačka pivovara, Srbija proizvođač po licenci) - ekstrakt u osnovnoj sladovini 11,2%, 5% alkohola. Subjektivni dojam, dobra piva. Za razliku od Ožujskog ne boli glava ako se popije koja "čašica (flaša ) više"

Carling (nešto iz Britanije, NO1, anglosaksonsko) - usprkos nazivu koji asocira na retardirani "šport", boćanje na ledu, subjektivno neloša piva, ali tko sam ja da sudim? Ionako ne znam što je "prava piva", ekstrakt 8.9%, 4% alkohol, boja: obična karamela, CO2 5.1 g/l

Laško (Zlatorog, Slovenija) - 4.9% alkohola, ima "osobnost", solidno, može se piti, pitko.

Bavaria (Nizozemska) - nije loše, može se piti. Ali moglo bi bolje.

Heineken - Heineken?! Fuck that shit! Al' ono ozbiljno. Kao da pijem vodu s pijeskom.

Gösser (Austrija) - nisam ga dugo pio, ali po sjećanju, bolji mi je tamni. I ne, nisam neki pretjerani ljubitelj tamnog piva.

Pan (Koprivnica, Panonska pivovara, Carlsberg pivovara) - "Osvježi dan" ili ga pogorša. 4.8% alk., Nekad je bilo smeće od pive u rangu Adrie, K-plusa, Kaja, MB piva ("svetsko a naše"), 10-ke (nije Bo Dernek) i sličnih, danas pitko i solidno pivo, vjerojatno zahvaljujući novom vlasniku, Carlsbergu, "ži-vje-li" ako se netko sjeća te reklame.

Pan zlatni - 5% alk., dobra piva.

Pan tamni - 5.5% alk., dobra piva

Guiness - razvikano irsko pivo, pio davno, nije me se dojmilo.

Fosters (Australija) - Australci ga smatraju smećem, valjda kao ja Ožujsko, ali meni je dobro.

Corona (Mehiko) - dobro pivo, jedino bi bilo dobro da flašu oboje u zeleno, smeđe, ovako tekućina (pivo) izgleda kao mokraća u flaši, ali to je već za psihoanalizu.

Pio sam jednom neko pivo s dodatkom alkohola, bilo mi je dobro, ali se ne mogu sjetiti naziva, znam da je naziv bio nekakva brojka.

Što je za mene dobra piva?

Franziskaner (Belgija), onaj fratar koji se gladi po trbuhu.
    Leffe (Belgija), svijetli i tamni.
    Paulaner(Njemačka) pšenični
    Bitburger (Njemačka) - Bitte ein Bitt

itd.

Zapravo nisam naišao na lošu Belgijsku (Flamansku?) pivu.

Velebitsko pivo tamno - dobro, solidno. Nisam ga pio dovoljno i često da bih mogao steći potpuniji dojam. Svijetlo pivo ne sjećam se da sam pio.

Pive iz pivnice Medvedgrad?

Dobre pive, ali ne mogu više od toga reći, davno sam ih pio.
    ZA DOM SPREMNI !

Leffe , erdinger i carlsberg dobre pive po meni... nisu loši velebitsko (velbač rekli bi purgeri ), nije ni nikšičko za baciti, inače najviše trošin karlovačko i naravno Hajdučko (to je carlsberg). također od kvalitetnih piva triba izdvojiti K plus

Becks - sranje (ključ) je u boci. Okus zraćnice. Vidio sam i neki Becks na kojem piše Pilsener na etiketi, ne znam je li isto sranje drugo pakiranje, nisam se usudio probati.
    Također poput Ožujskog i Heinekena ima ubačen CO2, kakva je to piva kojoj treba na umjetan način napraviti mjehuriće? Sranje.

Stella Artois - nisam je dugo pio, dobra, lagana. Može se piti u većim količinama bez posljedica.
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    pivo koje pijem najčešće je karlovačko, nije nešto,ali kad se navikneš ok je. Kad izađem onda je to stella,pan ili bavaria.

Meni je najbolje već dvije godine....

Od ostalih domaćih Kasačko, Velebitsko se srozalo poprilično...
    Budućnost su male pivovare, nadam se da će ih biti više, a za ZG će distribucija biti sasvim sigurno osigurana...

Ovo pivo iz Istre je sjajno, sve to ide uz plodove ljubavi prema pivu malih pivara...

Posljednje uređivanje od moonlight : 05-06-2014 at 23:06
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Bavarija nije loša??? jooojjjjj
    Sada pijem tamne, odnosno puno češće. Kad god je moguće. Ako popijem samo jednu imam osjećaj kada bi poslije nje popio svijetnlo, osjećao bi se kao da splačem crijeva.
    Meni je Tomislav dobar. Ni karlovačka tamna mi nije bila loša ali sudim samo na osnovu jedne ili dvije boce.
    Pijem Tomislava jer je 7,2% alkohola. Nikada me sutra ne boli glava.
    Potpis

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4

nisam neki pivopija - zaboli me glava nakon par gutljaja, ali sam uspjela isprobati dosta do tog otkrića.

od domaćih Karlovačko, uvijek mi je bilo bolje od Žuje. ostalih se ne sjećam, nisam ih često pila.

od stranih sam probala više no-name po pivnicama, ali Paulaner i njemu slična su mi najbolja.

u Barceloni imaju "Zvezdu" nešto u rangu žuje, možda malo gore.

poslije nje Leffe brun

zapravo mi radler najbolje "sjeda". onaj pravi u dobroj pivnici i dobrom društvu, ne ovi gazirani sokići kod nas. (ali kad sam kod mućkalica opet je Panov najbolji, tu blizu je Union, a Ožujsko radler je deterdžent za pranje suđa.)
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku

nisam neki pivopija - zaboli me glava nakon par gutljaja, ali sam uspjela isprobati dosta do tog otkrića.
    Nije pivo za svakog.

Radnička klasa pije piva a gospoda vina.

Za tebe su kokteli.
    ZA DOM SPREMNI !

od domaćih Karlovačko, uvijek mi je bilo bolje od Žuje. ostalih se ne sjećam, nisam ih često pila.

od stranih sam probala više no-name po pivnicama, ali Paulaner i njemu slična su mi najbolja.

u Barceloni imaju "Zvezdu" nešto u rangu žuje, možda malo gore.

poslije nje Leffe brun

zapravo mi radler najbolje "sjeda". onaj pravi u dobroj pivnici i dobrom društvu, ne ovi gazirani sokići kod nas. (ali kad sam kod mućkalica opet je Panov najbolji, tu blizu je Union, a Ožujsko radler je deterdžent za pranje suđa.)
    sad će ti capo uletit s pričom, da si "malo prestara" za pivakana zbog tlaka i tako to.

bavarci imaju vrhunske pive, oktoberfest je definitivno najbolji skup pivopija u svijetu. a iz dućana kod nas, nekako najviše pijem lowenbrau. držim se bavarske, to je provjerena kvaliteta, ne radi se audi mercedes i bmw slučajno baš u toj njemačkoj pokrajini.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    North, đava ga odnijo, Mercedes je iz Štutgarta!
    Baden Wurttemberg rodijače, nichts Bayern!

ma meni je sve to isto, južni švabe su dobri, sjeverni i istočni su kurac od ovce. tako ja na njih gledam, samo bavarsku priznajem živjela NezavisnaDržavaBavarska.

još jedna za sve "sladokusce".

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Nije pivo za svakog.

Radnička klasa pije piva a gospoda vina.

Za tebe su kokteli.
    i to što kažeš. ionako ne znam zubima otvorit bocu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od teenager Vidi poruku
    North, đava ga odnijo, Mercedes je iz Štutgarta!
    Baden Wurttemberg rodijače, nichts Bayern!
    nemoj cjepidlačit. 2 od tri i nije tako loš rezultat.
    samo nek ne spominje Porsche.

(zamišljam Northa na Oktoberfestu kako Bavarce naziva Švabama )

יֵשׁ מֵאַיִן

nemoj cjepidlačit. 2 od tri i nije tako loš rezultat.
    samo nek ne spominje Porsche.

(zamišljam Northa na Oktoberfestu kako Bavarce naziva Švabama )

pa oni to vole, pogotovo kad im na uho šapućeš.

porsche je također iz bavarske, ne priznajem ovaj baden wintenberg za mene su svi do jednog dio bavarske, jug njemačke je jug i ne priznajem da netko ignorira bavarsku dominaciju nad ostalim malim kneževinama u svom susjedstvu. ako se ne varam svi su pritajeni bavarci , i svi dobro znaju kad bavarac sastavi mašinu onda znaš da si na miru barem 10 godina. nije to stojadin, da kihne nakon godinu dana.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    pa oni to vole, pogotovo kad im na uho šapućeš.

porsche je također iz bavarske, ne priznajem ovaj baden wintenberg za mene su svi do jednog dio bavarske, jug njemačke je jug i ne priznajem da netko ignorira bavarsku dominaciju nad ostalim malim kneževinama u svom susjedstvu. ako se ne varam svi su pritajeni bavarci , i svi dobro znaju kad bavarac sastavi mašinu onda znaš da si na miru barem 10 godina. nije to stojadin, da kihne nakon godinu dana.
    reci to Švabama ako smiješ.

p.s. Mercedes je bolji od BMW-a. :lokalpatriotkinja:

יֵשׁ מֵאַיִן

Mostarsko pivo je svijetlo lager pivo, Namijenjeno je širokom krugu potrošača. Punog je okusa, blaže izražene gorčine te je stoga jako pitko.

Naše crno pivo Kosača je izašlo na tržište 2009. god. Prvenstveno je namijenjeno istinskim zaljubljenicima u pivo, ljudima kojima je dan nezamisliv bez barem jedne čaše prvoklasnoga piva. Kosača se ubraja u specijal i jaka piva, odlikuje se prepoznatljivom aromom i gorčinom okusa kao i povećanim udjelom alkohola u odnosu na standardna lager piva.

Ljubitelji vele kako su ova piva izrazito kvalitetna, proizvođač je nabavio posebne uređaje za stabilizaciju vode koja je u biti osnovni preduvjet za kvalitetno pivo.
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    nekako najviše pijem lowenbrau.
    Onaj iz plastične boce, napravljen u ZG pivovari "po licenci"?
    ZA DOM SPREMNI !

reci to Švabama ako smiješ.

p.s. Mercedes je bolji od BMW-a. :lokalpatriotkinja:
    Audi - Vorsprung durch Technik.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove