+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/13

Tema: Partizani, zeleni jablani......

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Partizani, zeleni jablani......

tko je god imao barem 14 godina 1990, morao je sebi prinati da je barem do 1989 morao misliti kako su partizani muževne junačine koji disciplinirani poput rimskih pretorijanaca, samom snagom pravedničkog zanosa rukama razbacuju švapske tenkove, pred čijim poštenjem se i sveci mogu sakriti a kojima glad, zima, bolesti nemogu ništa.
    nakon što to pitanje više nije bilo u rangu dogme doznavali smo i neke druge, suprotnije stvari.
    jesu li partizani zapravo bili čopor odrpanaca koji se krio po šumama dok nisu stigli rusi, a njihova bijedna povijest kasnije retuširana nadograđenim izvještajima?
    zanimljiv članak u srpskim medijima

http://www.telegraf.rs/vesti/1062994...ilmovima-video

* Oružje i municija

Nema partizanskog filma bez “šarca“ i “šmajsera“ – koje su hrabri partizani navodno zaplenili od Nemaca. Međutim, istina je da su oni bili retkost, a da su najmasovnija automatska oruđa u partizanskim jedinicama bili engleski automati tipa “sten“, prepoznatljivi po okviru s leve strane, kao i puškomitraljezi tipa “bren“, prepoznatljivi po okviru s gornje strane, zaobljenom prema nazad.

Naime, glavni snabdevači partizana oružjem od oktobra 1943. bili su Britanci i Amerikanci (preko 30.000 primeraka do kraja te godine, preko 100.000 u prvoj polovini 1944), a pre toga NDH u takozvanim “fingiranim napadima“ na njene garnizone.

„Naoružanje i sprema nije u pitanju, jer ih možemo dobiti u najvećim količinama, te prosto ne znamo šta da radimo s njima… Saveznici bacaju s neba koliko god nam treba”, izveštavao je, primera radi, Kosovski partizanski odred 15. aprila 1944.

I municiju, kao i oružje, partizani u filmovima zaplenjuju od neprijatelja. U stvarnosti, iznad njihovih jedinica neprekidno su kružili saveznički avioni i izbacivali im municiju, dok su veće količine prevozili brodovi iz Italije.

Prema nemačkom izveštaju od 23. maja 1944, od 35. komunističke divizije u Lici zaplenjeno je čak 219,5 tona municije, zatim 123 mitraljeza, 21 top, 14 minobacača, 485 pušaka, četiri tenka, 49 kamiona, 432 auto gume, 6.800 litara pogonskog goriva, 1.000 litara motornog ulja, 1.035 goveda, 7.815 ovaca, jedna štamparija, kompletna oprema za jednu bolnicu, šest kamiona sanitetskog materijala…

* Glupi Nemci

U partizanskim filmovima nemački vojnici su prikazani kao glineni golubovi: idu pravo na metak, uspravni, jedan do drugog, kako bi partizani imali što manji rastur municije. Ginu kao muve i tako idu dok ne izginu.

Međutim, Nemci su napadali ovim redom: avijacija, artiljerija, minobacači, teški mitraljezi, pa tek onda pešadija, i to oprezno, od zaklona do zaklona. Pobeđivali su partizane u svim operacijama koje su izveli i sa neuporedivo većim gubicima na partizanskoj strani.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Glupi Nemci

U partizanskim filmovima nemački vojnici su prikazani kao glineni golubovi: idu pravo na metak, uspravni, jedan do drugog, kako bi partizani imali što manji rastur municije. Ginu kao muve i tako idu dok ne izginu.

Međutim, Nemci su napadali ovim redom: avijacija, artiljerija, minobacači, teški mitraljezi, pa tek onda pešadija, i to oprezno, od zaklona do zaklona. Pobeđivali su partizane u svim operacijama koje su izveli i sa neuporedivo većim gubicima na partizanskoj strani

raskrinkani su oni odavno, nema gdje ih ustaše i švabe nisu desetkovale, u rijetko kojoj bitci protiv ustaša su dobili. i to najviše u bosni, gdje ih je bilo ko mrava kod glupih muslimana i srba koji su jedva dočekali da svoj četnički pokret prikažu partizanskim i tobože narodnoosloboditeljskim, i s takvima su se pametni hrvati borili za slobodu. ima i u našem narodu svakakvih kretena, to treba otvoreno reći. a Mesić kad krene pričat o revizionizmu povijesti, vjerojatno misli na sebe pošto za svoja oznaška sranja nema nijedan argument da bi te svoje tvrdnje u svezi partizana i pogotovo NDH i Ustaša potkrijepio činjenicama. on je jednostavno jugoslavenski fanatik i navijač, koji praktički od svog djetinjstva navija za jugoslaviju tita i komunizam. i sad će takav davati realan uvid u povijest, mislim da bi u hrvatskoj stvarno trebalo zabranit djeci partizana i komunista da javno pričaju na temu 2 svijetskog rata jer je očito kakvu nam oni povijest mogu pričat. ustaše i nacisti ultimativni zločinci i negativci, a oni tako plemeniti i humani spašavaju golim rukama nevini narod od sigurne smrti. a prava je istina da je u bezbroj sela i mjesta gdje žive hrvati, a i srbi upravo partizanska "oslobodilačka" misija napravila neviđene zločine. o tome Mesić i ostala kopilad šuti, nikad se nije načelo tu zločinačku narav tog tobože "oslobodičakog rata" šta oni misle da ako šute o tome, da ljudi neće znati istinu? ako lažu, da ljudi neće saznat da lažu? ajde smradovi jedni, dosta ste nam 45 godina one svoje boljševičke tvorevine ispirali mozak paritzanima i govnima koja su ubijala hrvate gdje god su stigla. ima bezbroj dokaza da partizanska komunistička represija, nije bila usmjerena samo protiv ustaša i nacista, kako oni kažu fašista već i običnog hrvatskog čovjeka i naroda. prema tome, pravo je pitanje koga oni danas pored svih neovisnih izvora žele učit svoju povijest? Mesić bi rado pisao i udžbenike, jer se po njegovom mišljenju tobože previše podilazi ustašama a partizane premalo ističe njihov dični doprinos, pito bi ja njega u čemu u klanju hrvata u uguravanju naše dražve u tvorevinu koja je od samog starta mirisala na teški debakl i fijasko, koju su stvorili nepismeni bravar koji je pao prvi razred osnovne škole. majko isusova, gdje mi živimo, najveća stoka među nama uvijek se ugura na čelna mjesta i onda glumataju nekakve znalce i velike vojskovođe i državnike, ko ovaj propalitet Tito nepismena budala. ali on je bio idealni kandidat, za saveznike gdje ćeš boljeg od njega? ko i svi ti partizani, 80 posto ih je bilo nepismeno skupljeno s svih strana raznih selendri puška u ruke i pucaj. sasvim dovoljno za ove parazite na zapadu, i Staljina. da su ubili 500 švaba, njima dosta. jer oni su ionako njih koristili, samo za svoju računicu a to kako će ova budala upravljat ovim prostorima, kako će narodi ovdje živjet pod tom komunističkom vlasti očito nikoga od tih divnih zapadnjačkih civilzatora nije bilo briga, i sada nam nameću paraziti da mi to slavimo. ne pada mi na pamet, kao što ni oni ne slave napad na pearl harboru i blizance. svoje tragedije nijedan normalan narod ne slavi, ali mi nismo normalan narod u tome i je problem.

samo za uši "antifašista"...

Jedna od mene Kamerad NorthStand:

https://www.youtube.com/watch?v=7LhAeXKw_h0
    ZA DOM SPREMNI !

dobra, prava antifašistička, e da nas partizani vide i čuju odmah bi obavijestili maršala o jednoj maloj ali vrlo neukrotivoj fašističkoj grupici na forumu hrvatskih integralista(.

sve bi nas postrojili, i rekli mirno i onda paljba. grobove nam ne bi radili, jer se grobovi fašistima naravno oru. majku im bezbožničku, blaženi bili nacisti. kako su ih lijepo ispresavijali, od neretve sutjske drvara pa na dalje nema bitke gdje se nisu previjali. neprocijenjivo.

http://www.znaci.net/images/20775.jpg

http://mojtv.hr//images/4513ba21-ea5...44ce167d1f.jpg
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 11-05-2014 at 03:13

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/b...svakog-covjeka

zato neka vam tamo fašističke RS, kad već nema fašističke Herceg bosne. neka vam tamo Karadžića i Mladića, neće te bez brige srbe zajebati. oni su za bratstvo jedinstvo, tek onoliko dokle se šire na "zapadne granice". ne žalim ja ove muslimane ali ni najmanje, kakve su to budale stvarno mislim da su dobro i prošli u ratu. i samo cmoljite tamo po srebrenici, ali ne žalim vas niti jednog jedinog. sve je to vama drugarski vraćeno, za "antifašizam". i drugi puta stvarajte jugoslavije, možda vam se tad posreći pa stvanro nestanete kako je svojevremeno rekao Karadžić prije tamanjenja muslimana po cijeloj BiH.

još malo "antifašista", haha kako se samo trude non stop komunizam upakirat u nekakav civilizacijski pokret, u nekakav pokret za tobožnju slobodu i humanost. a valjda nehumaniji šljam, nikad nije kročio zemljom od te bagre.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/b...tke-na-neretvi

jednostavno postoje ljudi, koji nakon svog rođenja ne osjećaju nikakav osjećaj pripadnosti, takvi ljudi postaju komunisti ili ti ga popularno ovih dana "antifašisti". jer ne smije se slavit komunizam, pa su eto postali isključivo "antiafšisti" to je popularno ovih dana. ko da mi ne znamo na ovim prostorima, šta se slavi pod tim "antifašizmom", ali će Šimuniću brže bolje prikrpat fašizam i ustaštvo zbog Za dom spremni, kao što rekoh stoka sitnozuba.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    dobra, prava antifašistička, e da nas partizani vide i čuju odmah bi obavijestili maršala o jednoj maloj ali vrlo neukrotivoj fašističkoj grupici na forumu hrvatskih integralista(.
    Mali ispravak Kamerad, nacional-socijalističkoj.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Mali ispravak Kamerad, nacional-socijalističkoj.
    ma ja se držim te boljševičke teze, meni ne smeta da oni nas nazivaju fašistima. tu se najbolje otkrivaju. meni je baš gušt, kad mi krenu naricat da sam fašista to volim. to prija mojim ušima, odmah znam da su na drugoj strani jugofašisti pa da trebam džon pripremit za šutiranje.

Početnik splicho343 avatar
    Datum registracije
    Feb 2014
    'Antifašisti' imaju daleko više sličnosti s fašizmom nego ikoja druga grupa.
    Uostalom, ne mogu smislit više te umotvorine domaćih 'ljevičara, revolucionara, antikapitalista' koji vode proleterske revolucije novim iPhoneom na FFZG-u a sve to plaća bogati tata.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    ma ja se držim te boljševičke teze, meni ne smeta da oni nas nazivaju fašistima. tu se najbolje otkrivaju. meni je baš gušt, kad mi krenu naricat da sam fašista to volim. to prija mojim ušima, odmah znam da su na drugoj strani jugofašisti pa da trebam džon pripremit za šutiranje.
    Antifašističke budale svakoga tko se ne slaže s njihovim stavovima zovu fašist, rasist, nacist, ksenofob, homofob, antisemit itd.
    Ma kakvi jugofašisti, jugokomunisti. Nazovi stvari pravim imenom.

U Domovinskom ratu, Hrvati su se borili protiv antifašističke crvene zvezde petokrake i antifašističke četničke kokarde, nikakvih fašista, nego jugokomunista i srpskih šovinista.

Citiraj Prvotno napisano od splicho343 Vidi poruku
    'Antifašisti' imaju daleko više sličnosti s fašizmom nego ikoja druga grupa.
    Uostalom, ne mogu smislit više te umotvorine domaćih 'ljevičara, revolucionara, antikapitalista' koji vode proleterske revolucije novim iPhoneom na FFZG-u a sve to plaća bogati tata.
    Naravno da imaju sličnosti kada se radi o prikrivenim komunistima umotanim u celofan antifašizma što je priča za naivne.
    ZA DOM SPREMNI !

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    manite se novovjekih antifašista jer je ovo povijesna tema.
    jeli itko primijetio ove detalje.
    naime, tijekom obramvenih bitaka koje su gubili nijemci su još uvije napadačima nanosili iste ako ne i veće gubitke koje bi sami trpili. u poginulima.

pa tako, protiv abnormalno jakih rusa, sa golemim nesrazmjerom u oružju i tehnici:
    u jednom od najtežih njemačkih poraza, operaciji bagration, poginulo je čak i više sovjetskih vojnika.

u poznatoj i zadnjoj bitci u halbe džepu u doslovno zadnjim danima rata poginulo je oko po 30 000 vojnika na svakoj strani.

međutim kad se gledaju partizanski podaci u bitkama za knin, beograd, srijemski front itd. ispada da je jedino protiv tih odrpanaca nijemaca ginulo deset puta više.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Početnik splicho343 avatar
    Datum registracije
    Feb 2014
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    manite se novovjekih antifašista jer je ovo povijesna tema.
    jeli itko primijetio ove detalje.
    naime, tijekom obramvenih bitaka koje su gubili nijemci su još uvije napadačima nanosili iste ako ne i veće gubitke koje bi sami trpili. u poginulima.

pa tako, protiv abnormalno jakih rusa, sa golemim nesrazmjerom u oružju i tehnici:
    u jednom od najtežih njemačkih poraza, operaciji bagration, poginulo je čak i više sovjetskih vojnika.

u poznatoj i zadnjoj bitci u halbe džepu u doslovno zadnjim danima rata poginulo je oko po 30 000 vojnika na svakoj strani.

međutim kad se gledaju partizanski podaci u bitkama za knin, beograd, srijemski front itd. ispada da je jedino protiv tih odrpanaca nijemaca ginulo deset puta više.
    Odakle ti to? Kad ja gledam podatke, piše da su padali ko mušice.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove