+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/52

Tema: Katolicizam-pitanja/odgovori

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa nas vjerski vodja ovih dana objavljuje klipice gdje prezentira Zidove i muslimane kao bracu u vjeri.
    To me i ponukalo. Mislim, uvijek se pravimo kao da je to neki antisemitski mit, te price o goyimima koji su niza rasa u usporedbi sa njima itd.
    To nije nikakav mit, zidovski vjernik na krscane gleda kao na gubu, a posto je katolicka crkva sve slabija, a americki protestanti toliko zaljubljeni u Izrael...
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

E. Michael Jones veli da je najveći kršćanski problem današnjice katoličko-židovski dijalog u kojem se radi nekog mira kršćani odriču svoje vjere, a Židovi nameću svoju vjeru i svjetonazor kršćanima.

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    mislim da je Nietsche budala
    On je poludio i mislim imao sifilis, odrekao se vjere, ali je bio pametan čovjek i filozof u punom smislu riječi. Ta njegova misao je jedan od rijetkih suvislih argumenata protiv kršćanstva koje sam čuo u životu.

Ali opet, da je židovsko oružje onda se ne bi toliko borili protiv kršćanstva. Osim ako je zamišljeno kao jednokratno subverzivno oružje kao masonstvo, ali opet, protiv njega se ne bore, dapače.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    To nije nikakav mit, zidovski vjernik na krscane gleda kao na gubu, a posto je katolicka crkva sve slabija, a americki protestanti toliko zaljubljeni u Izrael...
    pa i katolici na sve otpadnike od Crkve gledaju kao na gubu, u čemu je problem?
    na kraju ćemo otkriti tko je bio u pravu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Pa Židovi i jesu naša starija braća, čemu to negirati.Isus je bio Židov, poštivao je židovske običaje i zakone. Apostoli su bili Židovi, ostali prvi učenici su uglavnom bili Židovi

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    pa i katolici na sve otpadnike od Crkve gledaju kao na gubu, u čemu je problem?
    na kraju ćemo otkriti tko je bio u pravu.
    Da, vidjeti ce se tko je bio u pravu, bogoubice ili krscani.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    Pa Židovi i jesu naša starija braća, čemu to negirati.Isus je bio Židov, poštivao je židovske običaje i zakone. Apostoli su bili Židovi, ostali prvi učenici su uglavnom bili Židovi
    Sve zidovske glavesine ce ti se na ovo slatko nasmijati. Oni imaju cak pravo roknuti te bez kazne, jer si u njihovim ocima goyim, nevjernik.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Procitao sam zanimljiv clanak o tome da ortodoksni Zidovi, pa time i rabini sve radikalnije gledaju na krscanstvo, te najotvorenije kazu da su krscani ljudi koji se klanjaju idolima, znaci nevjernici.
    Fora je da se ta radikalizacija dogodila zadnjih desetljeca, paralelno sa time da se katolicka crkva pocela priblizavati Zidovima.
    Ponovit cu, najvece vjerske glavesine Zidova imaju izrazito lose misljenje o krscanima.
    Ako nekoga zanima ubacit cu clanak Haaretza.
    To približavanje je skoro uništilo kršćanstvo. Kaj se dogodilo, jesu li Židovi prihvatili Isusa kao Spasitelja? Ili su kršćani prihvatili pederluk, pobačaj, sodomiju, razvod kao nešto normalno?

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To približavanje je skoro uništilo kršćanstvo. Kaj se dogodilo, jesu li Židovi prihvatili Isusa kao Spasitelja? Ili su kršćani prihvatili pederluk, pobačaj, sodomiju, razvod kao nešto normalno?
    Koliko ja to shvacam Zidovi su Farizeji koji danas misle da ih krv cini izabranima, a Isusa ne priznaju kao sina Bozjega.
    Sada, ja ne znam kako mozes biti krscanin i davati pravo onima koji ne vjeruju u Isusa Krista, ali ocito ima svasta nesto. Meni su tu pomalo najsmjesniji 'mericki protestanti.
    Oni su samovoljni zidovski kmetovi.

Odličnu knjigu o tome, krvi, obećanjima, zakonu, izabranom narodu je napravio jedan protestant, Martin Luther. Knjiga se zove o Židovima i njihovim lažima. Naravno, nema je na hrvatskom jeziku, ali je zato ima na engleskom u pdf obliku online.

Mislim da skratimo priću.
    Isus jeste bio židov, ali kak židovi nisu bili kadri evoluirati njegovom pojavom uz sva njegova čudesa i priznati Isusa kao Mesiju, izručili su ga licemjerno Ponciju Pilatu, koji ga je tehnički "ubio", ne više kao židova nego kao "otpadnika", te će Krist završiti na križu sa dvojicom kriminalaca...

Od tog trenutka nastaje katolička vjera, koju Isus podupire svojim Uskrsnućem i dolaskom među apostole, prije nego će uzaći na nebesa...

Veliki broj Židova ga je priznao kao Spasitelja i tako su nastali kršćani. Ali jedan dio nije, pogotovo njihove vjerske i političke vođe jer su htjeli da im Isus postane kralj i vođa u pobuni protiv Rima te da im vrati njihovo kraljevstvo. Uzoholili su se u svojoj "odabranosti" i odbacili samog Boga i njegove planove s ljudima jer su mislili da će biti iznad svih drugih, da je to Božji plan. A nije. I zato su ga odbacili, radije su izabrali ubojicu i revolucionara nego Boga i Božji put koji nije po njihovoj volji. To je oholost koja je korijen svih grijeha, a onda ju slijedi neposlušnost i odbacivanje Boga.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove