+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/10

Tema: Jednostavna medicina

Jednostavna medicina

Imate li neke prirodne lijekove/ recepte/ savjete za raznorazne tegobe? Podijelite s nama ostalima.

Uobičajeni načini liječenja, tabletama, injekcijama, sirupima, cijepljenjem itd... često dok poprave jednu stvar, naštete nečem drugom... Ti industrijski proizvedeni lijekovi prepuni su kojekakvih sastojaka o kojima mi obični smrtnici nemamo pojma... Pa bi bilo lijepo povećati znanje o prirodnoj medicini.
    I solemnly swear that I am up to no good

Neki dan sam naišla na jedan zanimljiv video kako poboljšati vid jednostavnim vježbama koje može raditi svatko, a uzmu par minuta dnevno. I stvarno djeluje.

Cilj je razgibati očne mišiće, dok suprotno tome naočale i leće djeluju tako da sliku približavaju oku, tako da se očni mišići s vremenom sve više ulijene i vid se konstantno pogoršava.

Evo jedan jako fini prirodni lijek za one koji imaju bakteriju e.coli

Sastojci:
    25 dkg korijena peršina
    25 dkg limuna s korom
    20 dkg meda
    2 dcl maslinovog ulja

Korijen peršina oprati, pa samljeti, isto tako i limun. Sve zajedno izmiješati, u to staviti 20 dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja. Spremiti u čistu staklenku. Čuvati u hladnjaku.

http://www.coolinarika.com/recept/li...herichie-coli/

I jesti jednu žlicu prije doručka i jednu prije večere, pa dok se sve ne potroši... (traje oko dva tjedna).

Osim ovog imam još jedan prirodni lijek protiv bakterija, koji je navodno 100% učinkovit, bez iznimke... al nisam sigurna za omjer sastojaka, pa ću stavit poslije ili možda sutra. Ugl. meni je bio pregadan i nisam ga mogla koristiti, tako da se radije držim ove gore navedene kašice

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    izgleda da su med, limun i maslinovo ulje lijek za sve.
    ima hrpa recepata koja uključuje jedan ili sve od tih sastojaka. uz dodatak cimeta i đumbira živjet ćete barem 100 godina.

budući da sam ja uvijek na granici anemije, evo dva brzinska recepta za dobivanje željeza:

1. vezicu peršinovog lišća nasjeckati i pomiješati s jogurtom. ponavljati 10 dana uzastopno.

2. svaki dan jesti salatu od svježe cikle prelivene domaćim jabučnim octom. nakon 30 dana "terapije" liječi i najteže slučajeve.

što bi rekao striček Hipokrat - neka tvoja hrana bude tvoj lijek...
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Osim ovog imam još jedan prirodni lijek protiv bakterija, koji je navodno 100% učinkovit, bez iznimke... al nisam sigurna za omjer sastojaka, pa ću stavit poslije ili možda sutra. Ugl. meni je bio pregadan i nisam ga mogla koristiti, tako da se radije držim ove gore navedene kašice
    Evo našla sam:

Znači sastojci su:
    1,5 l bijelog vina
    5 grančica svježeg ružmarina
    5 debljih režnjeva češnjaka (samo malo zdrobljen)

To mora stajati na zamračenom mjestu 2-3 tjedna, zatim se procijedi i pije svako jutro po jedna čaša.

Preporučam to istempirati da se pije kad ste na godišnjem, osim ako želite na poslu tjedan dana smrditi po češnjaku
    Posljednje uređivanje od zlatna ribica : 30-04-2014 at 11:42

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    izgleda da su med, limun i maslinovo ulje lijek za sve.
    ima hrpa recepata koja uključuje jedan ili sve od tih sastojaka. uz dodatak cimeta i đumbira živjet ćete barem 100 godina.

budući da sam ja uvijek na granici anemije, evo dva brzinska recepta za dobivanje željeza:

1. vezicu peršinovog lišća nasjeckati i pomiješati s jogurtom. ponavljati 10 dana uzastopno.

2. svaki dan jesti salatu od svježe cikle prelivene domaćim jabučnim octom. nakon 30 dana "terapije" liječi i najteže slučajeve.

što bi rekao striček Hipokrat - neka tvoja hrana bude tvoj lijek...
    ili još jednostavnije...pijete kakao!!

peršin i željezo..pa baš i ne
    više je izvor vitamina c,djeluje antioksidacijski i dosta je dobar dijuretik

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    ili još jednostavnije...pijete kakao!!

peršin i željezo..pa baš i ne
    više je izvor vitamina c,djeluje antioksidacijski i dosta je dobar dijuretik
    a sadrži i magnezij (kao i sve zelene biljčice), te B12 i željezo koji, vidi vraga, sudjeluju u obnavljanju eritrocita.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    a sadrži i magnezij (kao i sve zelene biljčice), te B12 i željezo koji, vidi vraga, sudjeluju u obnavljanju eritrocita.
    sadrži magnezij ali željeza vrlo malo,sadrži Natrij i kalij puno više zato je vrlo važno da ga bubrežni bolesnici uzimaju s oprezom jer prevelike količine mogu dovesti do problema. sadrži i vitamine B ali B1,B2,B3 i B6 i dosta vitamina C koji je važan za apsorpciju željeza.Dosta je velik izvor vitamina K
    Peršin je super začin! i to svjež!

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    sadrži magnezij ali željeza vrlo malo,sadrži Natrij i kalij puno više zato je vrlo važno da ga bubrežni bolesnici uzimaju s oprezom jer prevelike količine mogu dovesti do problema. sadrži i vitamine B ali B1,B2,B3 i B6 i dosta vitamina C koji je važan za apsorpciju željeza.Dosta je velik izvor vitamina K
    Peršin je super začin! i to svjež!

pa dobro, ja nisam bubrežni bolesnik. ali željeza nikad viška.

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove