+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 18 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/346

Tema: Srbija - Hrvatska, produžeci...

Srbija - Hrvatska, produžeci...

Za 7 dana pocinje proces pred medjunarodnim sudom u Hagu, povodom medjusobnih tuzbi za genocid...

Pokusavalo se sa obe strane da se napravi neki kompromis, cak mi se cini da je srpska strana vise bila za to... dok hrvatski politicari nisu smeli da povuku takav potez zbog straha od reakcije domace javnosti.

Kako ce to tacno izgledati...videcemo... prvo nastupa hrvatska strana sa svojim argumentima, posle srpska... ni jedna strana nije ubedjena da ce dobiti na sudu, jer je genocid jako tesko dokaziv.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=815783

Juce je dosla Pusicka u Beograd, i u opustenoj atmosveri i ona i Vucko su sugerisali da sta god bude tamo...nije vazno... na snimku dole se vidi da su kao brat i sestra posle nekog vremena razdvojenosti...

Kako vama to sve izgleda...

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Za 7 dana pocinje proces pred medjunarodnim sudom u Hagu, povodom medjusobnih tuzbi za genocid...

Pokusavalo se sa obe strane da se napravi neki kompromis, cak mi se cini da je srpska strana vise bila za to... dok hrvatski politicari nisu smeli da povuku takav potez zbog straha od reakcije domace javnosti.

Kako ce to tacno izgledati...videcemo... prvo nastupa hrvatska strana sa svojim argumentima, posle srpska... ni jedna strana nije ubedjena da ce dobiti na sudu, jer je genocid jako tesko dokaziv.

Juce je dosla Pusicka u Beograd, i u opustenoj atmosveri i ona i Vucko su sugerisali da sta god bude tamo...nije vazno... na snimku dole se vidi da su kao brat i sestra posle nekog vremena razdvojenosti...

Kao da političari igraju svoje dodijeljene uloge.
    Jasno je zašto su Srbi više bili za povlačenje tužbe.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Kao da političari igraju svoje dodijeljene uloge.
    Jasno je zašto su Srbi više bili za povlačenje tužbe.
    Cini mi se da su iz EU neformalno porucili - nemojte da pravite mnogo buke...

Bice par dana koskanja, svako ce da kaze svoje... i posle ce biti po starom... Srbija je u izbornoj kampanji, mediji pokusavaju da najave ovu temu, ali malo koga to zanima. Pun je q ljudima tih tema iz proslosti.

bit će 2-0 u genocidima za nas
    jedan u 41-oj minuti drugi u 95-oj

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    bit će 2-0 u genocidima za nas
    jedan u 41-oj minuti drugi u 95-oj

2-1 tacnije... izjednacili smo u nadoknadi vremena, ali je sudija produzio 6 minuta, pa ste iskoristili guzvu u petercu...

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Cini mi se da su iz EU neformalno porucili - nemojte da pravite mnogo buke...

Bice par dana koskanja, svako ce da kaze svoje... i posle ce biti po starom... Srbija je u izbornoj kampanji, mediji pokusavaju da najave ovu temu, ali malo koga to zanima. Pun je q ljudima tih tema iz proslosti.
    S tim se slažem, to malo koga više toliko zanima da bi uradio neki incident na ulici. Svi doma škrguću zubima.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Ugledni član Bismarck avatar
    Datum registracije
    Mar 2012

Ovo boldano crveno je super.

Kao neki kompromis a naravno da je tolerantna Srbija više za kompromis. Jer obe su strane činile jednake stvari.

Ja bi te odma obrisa

Citiraj Prvotno napisano od Bismarck Vidi poruku
    Ovo boldano crveno je super.

Kao neki kompromis a naravno da je tolerantna Srbija više za kompromis. Jer obe su strane činile jednake stvari.

Ja bi te odma obrisa
    Ti majstore kad predjes na ovakve teme, kao da nisi svoj vise...

Sta da obrises... gde je zapelo?!

mene jedino interesira ratna odšteta a to vjerujem da nećemo dobit
    sve činjenice koje sud bude ustvrdio me ne zanimaju jer nikoga ne obvezuju
    bar to vidim u primjeru ante gotovine
    gdje se i dalje dozvoljava pupavcu i drugima ,a da ga neko ne ispravi, priča o protjerivanju srba i etničkom čišćenju
    i jučer je u studiu 4 lupetao o tom
    starešina i barišić ništa, ni glasa

meni nije jasno zašto ova garnitura nije povukla tužbu. Eliminirali su prof. Damašku iz nje.

Jedino ako se ne nadaju da će naša tužba biti odbačena a srpska prihvaćena. Ja ne vidim nijedan drugi razlog.

Zbunjuje me i srpska dobrohotnost. Zašto su oni za povlačenje tužbi. Odkad su oni tako pomirljivi. To prvi put vidim.

Koji je tome razlog, makar racionalni ako već ne iracionalni.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Mar 2012
    Ti majstore kad predjes na ovakve teme, kao da nisi svoj vise...

Sta da obrises... gde je zapelo?!
    Ja da nisam svoj, o čemu ti to. Dobro znaš na šta mislim.

Otvaraš temu, ok može se diskutirati. Al odma na prvu o kompromisu, odustanite vi pa ćemo i mi, bez ikakva argumenta izjednačavaju se strane. Hrvatska vojska nije pucala po Nišu niti Jagodini i nije protjerivala Srbe iz Srbije. Srbija je u Hrvatskoj bila agresor pa tužba ima određenog smisla. Hrvatska to nije bila u Srbiji. Amen. Doviđenja.

Iako po meni nije trebala biti ni podnesena tužba za genocid koja ne prolazi baš tako. Trebalo je Srbiju tužiti za agresiju i okupaciju dijelova teritorija i na temelju toga tražiti odštetu.

Datum registracije
    Mar 2012

E to nama baš tako izgleda. Isto ko i tebi, dobro si napisao, brat i sestra nakon dugo vremena jer oni to i jesu. Samo fali rođeni brat Zoran i Savo Štrbac. Onda bi obiteljski tulum bio potpuniji.

Ja vama Srbima zavidim na tome jer imate srpsku vladu. Mi Hrvati imamo isto srpsku vladu. I još k tome komunističku. I ta će vlada zastupati Hrvatsku u tužbi protiv Srbije. Da pukneš od jada .

Proći ćemo ko tele kod mesara

TheBronxBomber
    Gost
    E to nama baš tako izgleda. Isto ko i tebi, dobro si napisao, brat i sestra nakon dugo vremena jer oni to i jesu. Samo fali rođeni brat Zoran i Savo Štrbac. Onda bi obiteljski tulum bio potpuniji.

Ja vama Srbima zavidim na tome jer imate srpsku vladu. Mi Hrvati imamo isto srpsku vladu. I još k tome komunističku. I ta će vlada zastupati Hrvatsku u tužbi protiv Srbije. Da pukneš od jada .

Proći ćemo ko tele kod mesara
    Imaju tri drzave u regijonu.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    meni nije jasno zašto ova garnitura nije povukla tužbu. Eliminirali su prof. Damašku iz nje.

Jedino ako se ne nadaju da će naša tužba biti odbačena a srpska prihvaćena. Ja ne vidim nijedan drugi razlog.

Zbunjuje me i srpska dobrohotnost. Zašto su oni za povlačenje tužbi. Odkad su oni tako pomirljivi. To prvi put vidim.

Koji je tome razlog, makar racionalni ako već ne iracionalni.
    možda zato jer znaju da im tužba ima osnove kao što bi imala osnove tužba pečenjara koji tuži susjednog čistača cipela i traži da mu ovaj plati jer je mirisao njegovu hranu i time bolje radio posao odnosno potkivao đonove.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Član u nastajanju 1452 avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ja da nisam svoj, o čemu ti to. Dobro znaš na šta mislim.

Otvaraš temu, ok može se diskutirati. Al odma na prvu o kompromisu, odustanite vi pa ćemo i mi, bez ikakva argumenta izjednačavaju se strane. Hrvatska vojska nije pucala po Nišu niti Jagodini i nije protjerivala Srbe iz Srbije. Srbija je u Hrvatskoj bila agresor pa tužba ima određenog smisla. Hrvatska to nije bila u Srbiji. Amen. Doviđenja.

Iako po meni nije trebala biti ni podnesena tužba za genocid koja ne prolazi baš tako. Trebalo je Srbiju tužiti za agresiju i okupaciju dijelova teritorija i na temelju toga tražiti odštetu.
    pa možda su namjerno podnjeli tužbu za genocid jer znaju da neće proći. tako će narodu reći "pokušali smo" i gotovo...
    UM94 29 100+

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    "Ni Srbija ni HR neće biti krive"
    Izvor: Danas

Beograd -- Šanse za uspeh hrvatske tužbe pred Međunarodnim sudom pravde praktično su zanemarive, a to se isto odnosi i na protivtužbu, kaže za Danas Tibor Varadi.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=816707

Prva potpredsjednica Vlade Republike Hrvatske i ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić izjavila je u intervjuu za TV B92 da "ova vlast u Beogradu nije odgovorna za ratne zločine" koji se tiču optužnice kojom Hrvatska tereti Srbiju za genocid. Ona je objasnila da Hrvatska u prvom redu tereti Slobodana Miloševića i Vojislava Šešelja, i konstatovala da sadašnji predsednik Srbije Tomislav Nikolić tada nije bio na nekom odlučujućem mestu i da njih (Miloševića i Šešelja) ljudi iz aktuelne vlasti u Srbiji danas sigurno ne bi podržavali za ono što su radili tada
    http://www.e-novine.com/srbija/vesti...Hrvatskoj.html

Datum registracije
    Mar 2012
    Citiraj Prvotno napisano od 1452 Vidi poruku
    pa možda su namjerno podnjeli tužbu za genocid jer znaju da neće proći. tako će narodu reći "pokušali smo" i gotovo...
    E to i ja tvrdim. Genocid je, kao i svaka pravna stvar, nemilo rastezljiv pojam, a šanse da naša tužba uspije su nikakve. Za dokazivanje agresiju Srbije na Hrvatsku postoje mnogi nepobitni dokazi pa bi ta tužba možda i prošla i mogla bi voditi plaćanju ratne odštete.

A šanse da prođe tužba Srbije jednake su invaziji čudnovatih kljunaša na Jupiter. Ali Srbi dobro znaju da je napad najbolja obrana.

Datum registracije
    Mar 2012
    Da, zanemarive...

A to što tvrdi ađutantica srbijanskog ministarstva spoljnih poslova Vesna Pusić, obična je vreća govana. Pa šta ako nisu izravno sudjelovali, aako je i istina to nema veze s mozgom. Ne postoji odavno niti jedan živući Nijemac koji je sudjelovao u WW1 pa je NJemačka tek nedavno isplatila ratnu odštetu za pazi 1. Svjetski rat. Za drugi će plaćati još valjda 300 godina...

Da, zanemarive...

A to što tvrdi ađutantica srbijanskog ministarstva spoljnih poslova Vesna Pusić, obična je vreća govana. Pa šta ako nisu izravno sudjelovali, aako je i istina to nema veze s mozgom. Ne postoji odavno niti jedan živući Nijemac koji je sudjelovao u WW1 pa je NJemačka tek nedavno isplatila ratnu odštetu za pazi 1. Svjetski rat. Za drugi će plaćati još valjda 300 godina...
    Nikolić je sudjelovao, čak i postoje optužbe da je počinio ratni zločin, teški ratni zločin..

kako ne..ima služba

A ovako srbuje Vučić po Hrvatskoj u ratu.

Eto vidiš kakve mi imamo političare. Oni lažu da kontra svog naroda. Drugi političari ( vaši naprimjer) uvijek lažu kako bi svoj narod učinili manje krivim ili nedužnim. Mada nikakva laž u nijednom obliku ne donosi ništa dobra mi smo jedina zemlja na svijetu čiji političari lažu da okrive svoju državu i svoj narod ( mada je diskutabilno koja je njihova država i koji je njihov narod)

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove