+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 7 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/135

Tema: Legaliziranje marihuane

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

Legaliziranje marihuane

U Americi u nekim državama se radi na legaliziranju "trave" ...
    Pitanje je koliko je to opravdano i da li je i koliko je pouzdano utvrđena štetnost ovog opijata...
    Kada bi se to pitanje stavilo na "dnevni red" u RH da li biste bili za ili protiv...
    Konačno općenito da li mislite da je ovo pitanje pitanje demokracije ili pitanje biznisa.

Travka se od davnina koristi u medicinske svrhe...

I dan danas je upotrebljavaju u medicini, kako zapadnoj, tako i alternativnoj... brojna lekovita svojstva, cak u nekim zemljama smrtno bolesnim pacijentima daju kanabis kako bi im ublazili bol i popravili raspolozenje.

Godisnje od alkohola u svetu umre oko 2.5 miliona ljudi... od cigareta oko 5 miliona, od trave... nula, nistica, zero... nikad nije zabelezeno da je neko umro direktno zbog trave, ili indirektno... zbog posledica dugogodisnjeg konzumiranja... Ne izaziva fizicku zavisnost, ma koliko se konzumirala, cim se prestane, nema karakteristicnih simptoma vezanih za ostavljanje droga, alkohola, pusenja...

Los uticaj je na koordinaciju, reflekse i memoriju... koji traje neko vreme posle koriscenja... ne ostavlja dublje tragove. Dobri efekti su kreativno razmisljanje, snizavanje pritiska, osecaj lagodnosti i opustenosti... cak u proseku vozaci koji su purnjali pre toga su oprezniji i sigurniji u voznji...

Sve u svemu, rat protiv marihuane je nepotreban... ove cinjenice znaju i vlasti koje donose zakone...

U cemu je onda fora... legalizacijom i slobodom da svako uzgaja gubi se kontrola... svako bi mogao da zasadi biljcicu, i za dz konzumira... a to drzava ne voli... nema poreza, nema love, nema zarade... zato je kampanja da je to droga... iako je travka kudikamo zdravija od cigarete...

Nisam neki veliki ljubitelj, kad pirnem sat vremena mi je odlicno, posle mi se opasno prispava... nikad nisam kupio, kad ekipa obrne krug, nekad se pridruzim... nekima to stoji, neki prave budalu od sebe... to je vec individualno...

Svakako da sam za legalizaciju... da se ne valja svakakvo granje i lisce sumnjivog porekla na kojima dileri zgrcu lovu... pa ko voli nek izvoli...
    Posljednje uređivanje od DzoniBG : 02-02-2014 at 13:22

Apsolutno protiv.

Te priče kako je marihuana bezazlena i nije štetna priča se ima ohoho.

Drugi glasovi govore da je iteako štetna i da uništava sive ćelije i da je stepenica prema težim drozama.

Uostalom čim ju je Nizozemska legalizirala odma znaš da to nije dobro.

Iako je i ona sad ograničava kako se ima čut.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Činjenica je da su svi ovisnici o heroinu do njega stigli preko marihuane. No, s druge strane pitanje je da li bi se legalizacijom smanjila stopa ovisnosti ili još povećala. Kompleksno pitanje jer legalizirati bi trebalo zbog smanjivanja kriminala ali je upitno djelovanje na ljude kada je dostupno potpuno. Ali put do droge nađu i kada je ilegalna tako da sam bliža ovoj ideji legalizacije.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Onda to može vrijediti za sve droze.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Onda to može vrijediti za sve droze.
    Pa da, i vrijedi. Da zabrana ima nekakvog utjecaja na ovisnost onda bi bila skroz za zabranu. Međutim, čini mi se da ko hoće da do droge put nađe. Na kraju krajeva i alkokol je svojevrsna droga ali je društveno prihvatljiv i ne vjerujem da je broj ovisnika o alkoholu porastao s njegovom legalizacijom.

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Činjenica je da su svi ovisnici o heroinu do njega stigli preko marihuane. No, s druge strane pitanje je da li bi se legalizacijom smanjila stopa ovisnosti ili još povećala. Kompleksno pitanje jer legalizirati bi trebalo zbog smanjivanja kriminala ali je upitno djelovanje na ljude kada je dostupno potpuno. Ali put do droge nađu i kada je ilegalna tako da sam bliža ovoj ideji legalizacije.
    Cinjenica je da tek 1% korisnika marihuane se posle navuklo na heroin... sto je prakticno statisticka greska, kao kad bi rekli da 1% kupaca BMW-a se navuklo na heroin... ili ljubitelja piva i cigara...

Nema nikakvog dokaza da marihuana je put u teze droge.

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Cinjenica je da tek 1% korisnika marihuane se posle navuklo na heroin... sto je prakticno statisticka greska, kao kad bi rekli da 1% kupaca BMW-a se navuklo na heroin... ili ljubitelja piva i cigara...

Svi uživatelji marihuane ne završe na težim drogama ali su svi uživatelji težih droga krenuli s marihuanom.

Pa da, i vrijedi. Da zabrana ima nekakvog utjecaja na ovisnost onda bi bila skroz za zabranu. Međutim, čini mi se da ko hoće da do droge put nađe. Na kraju krajeva i alkokol je svojevrsna droga ali je društveno prihvatljiv i ne vjerujem da je broj ovisnika o alkoholu porastao s njegovom legalizacijom.
    Pa jest . Bila je prohibicija u Americi.

Alkohol je legalizirana droga.

Jedan tip koji se razumije u te stvari rekao mi je

kokain ima isti efekt kao i alkohol

digne te.

jedina je razlika što alkohol ubija određene moždane stanice koje ožive kad se otrijezniš

one koje ubije kokain nikad više ne ožive

al čovjek ima ionako nekoliko sottina milijarid moždanih stanica na lageru.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-02-2014 at 15:25

Čuj nema dokaza. Nema dokaza ni za suprotno.

Slušao sam par puta neke stručnjake na tom polju i apsolutno su protiv legalizicije marihuane i tvrde da je to prva stepenica za teže droze.

Ne samo to, tvrde da marihuana uzrokuje oštećenja mozga suprotno onim pričama o njezinoj ljekovitosti.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-02-2014 at 15:32

Svi uživatelji marihuane ne završe na težim drogama ali su svi uživatelji težih droga krenuli s marihuanom.
    Nisu svi... pogotovo ne oni fancy tipovi...oni krecu od kokishke...pa ako ostanu bez love, presaltaju se na heroin...

Americka drzava Kolorado je odrzala referendum, i vecina se izjasnila za legalizaciju travke...

Sta kaze tip, 60% zarade narko kartela je na valjanju marihuane... zasto im to dozvoliti?! Em sto je u prodaji proverena roba, a ne nesto sto ne znas ni odakle je, ni sta sadrzi, ni koliko je cisto... em sto otkidas zaradu kartelima...

Kao sto prohibicija nije imala smisla, jer su ljudi pili sumnjivi alkohol i trovali se, ista stvar je sa ovime...

Ako cemo da budemo cistunci, prvo treba zabraniti cigarete i alkohol, koji izazivaju vecu zavisnost, i ubijaju milione ljudi...pa tek posle toga travu... koja nikoga nikad nije ubila, niti napravila invalidom...

Kako ti to rezoluntno tvrdiš da marihuana nikad nikog nije ubila ni učinila invalidom.

mislim tako nešto ne bi tvrdio ni za najbolji prirodni lijek a kamoli za ipak jednu drozu.

Tvrditi tako nešto je budalaština, svjestan si toga.

Čuj nema dokaza. Nema dokaza ni za suprotno.

Slušao sam par puta neke stručnjake na tom polju i apsolutno su protiv legalizicije marihuane i tvrde da je to prva stepenica za teže droze.

Ne samo to, tvrde da marihuana uzrokuje oštećenja mozga suprotno onim pričama o njezinoj ljekovitosti.
    Ne ostecuje i ne ubija nervne celije...samo izaziva privremeno opadanje motorickih funkcija... losiju memoriju... nekad probleme sa grlom, kasalj...

Ljudi pushe travu desetinu godina i nikakva fizicka ostecenja u telu nemaju... a snimi pluca dugogodisnjeg pushaca cigareta,, pa ces videti sta ces dobiti... crnu kantu...

Ne ostecuje i ne ubija nervne celije...samo izaziva privremeno opadanje motorickih funkcija... losiju memoriju... nekad probleme sa grlom, kasalj...

Ljudi pushe travu desetinu godina i nikakva fizicka ostecenja u telu nemaju... a snimi pluca dugogodisnjeg pushaca cigareta,, pa ces videti sta ces dobiti... crnu kantu...
    privremeno opadanje motoričkih funkcija

a to ako ne uzrokuje lančane reakcije u tijelu..

ono alaaa brale....

ni cigare ne djeluju na svakog isto, ljudi puše i dožive duboke godine a netko nikad ne zapali pa umre od raka pluća.

sve je to, tko šta propagira..

Kako ti to rezoluntno tvrdiš da marihuana nikad nikog nije ubila ni učinila invalidom.

mislim tako nešto ne bi tvrdio ni za najbolji prirodni lijek a kamoli za ipak jednu drozu.

Tvrditi tako nešto je budalaština, svjestan si toga.
    Naucnici su vrsili ispitivanja na zivotinjama i ljudima:

Drugs used in medicine are routinely given what is called an LD-50. The LD-50 rating indicates at what dosage fifty percent of test animals receiving a drug will die as a result of drug induced toxicity. A number of researchers have attempted to determine marijuana’s LD-50 rating in test animals, without success. Simply stated, researchers have been unable to give animals enough marijuana to induce death.

8. At present it is estimated that marijuana’s LD-50 is around 1:20,000 or 1:40,000. In layman terms this means that in order to induce death a marijuana smoker would have to consume 20,000 to 40,000 times as much marijuana as is contained in one marijuana cigarette. NIDA-supplied marijuana cigarettes weigh approximately .9 grams. A smoker would theoretically have to consume nearly 1,500 pounds of marijuana within about fifteen minutes to induce a lethal response.

Teoretski moguce... prakticno...nema sanse...

Dzoni, ja se slažem da od nelegalizirane droge jedine koristi imaju narkokarteli i njihovi pajde političari ali marihuna je štetna , uostalom, kao i većina opijata i duhanskih proizvoda ako se ne koristi racionalno.

Mogu ta svoja ispitivanja zabit u guzicu i zapalit joint.

Tj zabit joint u guzicu a onda ga zapalit.

privremeno opadanje motoričkih funkcija

a to ako ne uzrokuje lančane reakcije u tijelu..

ono alaaa brale....

ni cigare ne djeluju na svakog isto, ljudi puše i dožive duboke godine a netko nikad ne zapali pa umre od raka pluća.

sve je to, tko šta propagira..
    Neko je genetski jaci, neko slabiji... neko dozivi stotu dimeci, a neko umre mlad...

Generalno, pljuge su otrov, stvaraju predispoziciju za stvaranje raka... rekao sam, oko 5 miliona ljudi umre godisnje direktno od pusenja... ko zna koliko zbog indirektnih efekata... nestane ljudi koliko ima citava Hrvatska...

Pa ako cemo nesto da zabranjujemo, onda je to... ja bi voleo da se zabrani, iako sam pusac... jeziva navika...

Dzoni, ja se slažem da od nelegalizirane droge jedine koristi imaju narkokarteli i njihovi pajde političari ali marihuna je štetna , uostalom, kao i većina opijata i duhanskih proizvoda ako se ne koristi racionalno.
    Veruj mi... ako nisi probala...manje je stetno...

Naduvan covek nikad nije agresivan, retko kad destruktivan... najcesce je veseo i pozitivan...smeje se... nema zlih misli...

Jel si nekad cula da je naduvan tip izazvao tucu u kafani, izbo nekog nozem... ja nikad, iako ne iskljucujem da se desi jedan u 100k... a pogledaj sta nam donosi pijanstvo, tuce, saobracajke, nasilje u porodici... uzas pravi alkohol...

A ipak se smatra da je normalno... cugamo svi... a trava koja je dosta finija biljcica...to je droga... nema smisla...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove