+ Odgovori na temu
Stranica 115 od 142 PrviPrvi ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,281/2832

Tema: Agresija Rusije na Ukrajinu

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pa ne moras biti genij da shvatis zasto cetnici navijaju za ove koljace.
    To je njihov mokar san. Mozes investirati pola sata i uroniti u srpske medije i socijalne medije kako bi shvatio sto oni sanjaju.
    Lice kao jaje jajetu, svugdje gdje su pali ruski vojnici su ukradeni nakit, satovi, novac...
    Ima mali miljun tih slika, da ne stavljam.
    I ne znam zasto se nebi usporedjivala ruska agresija i cetnicka agresija na nas.
    Pa i rusi i srbi ne nijekaju povezanost.
    To sto je netko zamislio da je osnova hrvatskog nacionalizma ljubiti guzicu cetnicima, to naravno nije problem misleceg naroda.
    Mada ja Losho alu sesir desnicu, potpomognutu od armije Susnjara Lisice svrstavam pod sve osim pod hrvatske nacionaliste.
    Ne znam dal' pratis Jurica sa Podcasta Velebita, taj je na pocetku navijao skoro pa otvoreno za Ruse, dok se u zadnje vrijeme dobrano otrijeznio.
    Lošo je pompozna budala a Jurič isto zna zabudalesat.

Nakit , satovi, novac to oni pljačkaju i u miru tamo odakle Rusi regrutiraju gro vojnika po ruskoj periferiji i gdje žive manjinski narodi poput onih džihadlijskih Arkanovaca koje vodi klaun u Pradinim čizmama pa eto zato odjednom nije džihadlija po srbofilima.

oni inače imaju i ulogu Arkanovaca..discipliniranje sve nediscipliniranije i sve demoraliziranije ruske vojske.

Fora je u tome da se veš mašine tegle na vojnim kamionima kao u onim slikama iz Vukovara, pretovareni šleper svim i svačim.

To su isti motivi ratovanja, isti način ratovanja. organizirani pljačkaški pohod.

takve vojske ko što rekoh ne dobijaju ratove bez obzira na oružje kojim rasploažu.

Inače kako se ima čut RAO krajinaše koji su bježali iz okolice Harkiva nisu htjeli pustit u Rusiju. Znači povijest se opet ponavlja kao kod SRAO krajinaša kad je krenula naša Oluja.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-05-2022 at 15:55
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Azovstalj
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Kako bi razumjeli narav ruske agresije na Ukrajinu evo primjer iz Khersona.
    rusi unistili zalihe i razlicite vrste usjeva agronomskog sveucilista.
    Znaci pokraj silovanja, ubojstava i rusenja opcenite infrastrukture ovakve stvari odaju karakter tog rata i ruske ciljeve.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ukrajinci rade. Slikao Valerij Zaluznij, istocno bojiste.

Datum registracije
    Sep 2016
    I jos jedna, bas je fora.....

Azovstalj
    Genijalna slika. Slika desetljeća.

Izgleda da je Zelenskij naredio predaju borcima Azovstala i da dogovara razmjenu. 264 borca su predana Rusima. Zamislite, 264 borca je držalo rusku silu na mjestu 2 mjeseca. Ok, vjerojatno ih je dosta i poginulo, par stotina boraca je držalo u šaci rusku vojsku par mjeseci i vezali im snage da ne mogu pokoriti ostale frontove. Mariupolj je ukrajinski Vukovar, o ovome će se raditi holivudski filmovi. Rusi su polupali zube na Mariupolju.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 17-05-2022 at 21:48

Nisu to svi ljudi. Nit su Prokopenko nit Kalina među njima.

Sve je tu još kaotično i ne zna se točno tko i pod kakvim uvjetima. Ako je bezuvjetno, nije dobro

Iznenadilo bi me da se Azovci predaju samo tako u ruske ruke.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 17-05-2022 at 21:58

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nisu to svi ljudi. Nit su Prokopenko nit Kalina među njima.

Sve je tu još kaotično i ne zna se točno tko i pod kakvim uvjetima. Ako je bezuvjetno, nije dobro

Iznenadilo bi me da se Azovci predaju samo tako u ruske ruke.
    Da, vjerojatno možda samo ranjenici. Nato generali su još dolje.

Član u nastajanju LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Da, vjerojatno možda samo ranjenici. Nato generali su još dolje.
    Sta pises? NATO generali jos u katakombama cuvaju cuvene laboratorije? To pisu tamo na HerZeg-srpskoj?

Datum registracije
    Jan 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Izgleda da je Zelenskij naredio predaju borcima Azovstala i da dogovara razmjenu. 264 borca su predana Rusima. Zamislite, 264 borca je držalo rusku silu na mjestu 2 mjeseca. Ok, vjerojatno ih je dosta i poginulo, par stotina boraca je držalo u šaci rusku vojsku par mjeseci i vezali im snage da ne mogu pokoriti ostale frontove. Mariupolj je ukrajinski Vukovar, o ovome će se raditi holivudski filmovi. Rusi su polupali zube na Mariupolju.
    264 su ranjenici, 50ak teze, tako pisu, oni su jucer izasli , btw kazu ostalo ukupno oko 1000 boraca, od toga ovih 264 ranjeni. Danas je nastavljena evakuacija, ne znam jesu li svi pristali ,ali dosla je zapovijed za predaju

Što veli Prokopenko u bitnome?

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Jan 2022
    Da su izvrsili zadacu koju su im postavili i da ce sada izvrsiti naredjenje vrhovne komande ,prevedeno predaja, neprijatelja su drzali 82 dana,vezali veliki broj neprijateljskih jedinica i nanijeli im puno gubitaka i dali su vrijeme ukrajinskoj vojsci da se pregrupira, obuci veci broj vojnika i primi veliki broj oruzja iz partnerskih zemalja . Kako je Grunf napisao, njihova verzija Vukovara.

A ovo je rekao
    Sve mora proispitati, svaka odluka, svaki plan. Da mu je kriticno razmisljanje uvijek budilo sumnje u glavi, sumnje o ispravnosti odluka koje je donio. Takodjer govori o riziku komandovanja jedinica. Da nema kompletno sigurnih planova i operacija u ratu. Uvijek se rizikuje.

Glavna stvar je da se razumiju i izracunaju svi rizici , bez obzira na okolnosti i da li upali prvi plan ili plan B i bez obzira jesi li se potpuno posvetio tome, plan koja mora ispuniti zadacu maximalnog sacuvanja zivota i zdravlja ljudstva.

Mozda zbog toga rat je umjetnost, ne znanost, kada ispunis postavljenu zadacu i sacuvas maximalan broj ljudstva, to je najviša letvica zapovijedanja i kontrole nad postrojbama.

Posebno kada je tvoja odluka odobrena od viseg vojnog vodstva.

Datum registracije
    Jan 2022
    Snimka evakuacije

Datum registracije
    Sep 2016
    Ja mislim da netko garantira sigurnost branitelja, bar se nadam.
    Ako bi morao nabadati mislim da je Erdogan umijesan.
    Vec su poceli price u Rusiji da se Azovce treba izuzesti od izmjena itd.
    Dobra stvar je da su uspjeli internacionalizirati stvar, pa i onaj nastup na Euroviziji je pomogao.
    Neumorni su, tu mislim i na pozadinu, obitelji, zene.
    Jako odani ljudi.

Datum registracije
    Sep 2016
    Jedinice Desnog Sektora usle u sastav regularne vojske.
    Mislim da je to dobra ideja.

Citiraj Prvotno napisano od LOUNGELIQ Vidi poruku
    Sta pises? NATO generali jos u katakombama cuvaju cuvene laboratorije? To pisu tamo na HerZeg-srpskoj?
    Vesli Klark je uhapšen. Lično je vodio operaciju genocida sproću Rusa iz bunkera Azovstala.

Mislim da se bez nekih velikih i čvrstih garancija borci Azova ne bi predali. Al opet tko zna, znaju li oni pravu istinu. Ovdje je sad Zelenskij uzeo svu odgovornost u svoje ruke ako im je naredio predaju. Ako ih ne izvuče žive i to odmah u kratkom roku a ne poslije dugogodišnjih robija ili samo djelimično, mislim da će imati problem.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-05-2022 at 14:38

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Jan 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Mislim da se bez nekih velikih i čvrstih garancija borci Azova ne bi predali. Al opet tko zna, znaju li oni pravu istinu. Ovdje je sad Zelenskij uzeo svu odgovornost u svoje ruke ako im je naredio predaju. Ako ih ne izvuče žive i to odamh u krtakom roku a ne poslije dugogodišnjih robija ili samo djelimično, mislim da će imati problem.
    Rusi bi ih naradje strijeljali, ali nije ovo '45 ovo je 2022 u vremenu interneta iz svemira muskovog starlinka kad citav svijet gleda sta ce biti sa njima to im u najmanju ruku ne bi bilo preporucljivo. Nesto su se veliko dogovorili da im sacuvaju kozu.

Datum registracije
    Jan 2022
    Jedinice Desnog Sektora usle u sastav regularne vojske.
    Mislim da je to dobra ideja.
    ovaj mi djeluje zajebano

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove