+ Odgovori na temu
Stranica 31 od 116 PrviPrvi ... 21 29 30 31 32 33 41 81 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 601/2320

Tema: Agresija Rusije na Ukrajinu

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    U najezio sam se!!
    Svaka vam cast!!
    ZDS!!

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    U neposrednoj blizini bioskopa “Fontana” na Novom Beogradu, pomalo zavučen između parkova i dečijih igrališta, na zidu jedne zgrade osvanuo je mural Arsena Pavlova, poznatijeg jednostavno kao Motorola, komandanta proruskih snaga u Donjecku (Ukrajina).

http://www.blic.rs/vesti/beograd/mur...pavlov/trnm0q5

Milanović ima jednu veliku manu, ljubitelj je pravoslavlja i svetosavlja, i uvijek nekako naginje prema Srbima i Rusima, većim pobratima jer mu vjera ne igra ulogu, već slavenstvo, ko i svakoj komunjari važniji je veliki slavenski brat, od logike i razuma što taj veliki brat zapravo radi.

podržavat Rusiju u komadanju Ukrajine, i RS iz hrvatske perspektive je isto kao da podržavaš komadanje i separatizam u Hrvatskoj od Srba. to što Rusa ima 9 miliona u Ukrajini, ne daje im za pravo da naprave svoje provincije i da pokušavaju Ukrajinu pretvorit u svoju guberniju.

normalno da mi ne trebamo ići tamo u rat, ako do rata dođe, tu se slažem to nije naš rat, i ne treba se zaljetat Rusima na megdan, ne zbog straha i ne zbog gubitaka, već isključivo zato što nama Rusi nisu prijetnja. ali isto tako treba stvari nazvati pravim imenom, i Rusima odnosno Putinu jasno dat do znanja da nema naš suport za komadanje Ukrajine, Hrvatska je priznala Ukrajinu s Krimom i Istokom Ukrajine, i tu se ništa neće promjenit makar aneskirali sve do Kijeva. i to im treba jasno dati do znanja, kao što Kijevu treba jasno dati do znanja da mi nećemo u rat s Rusima jer to nije naš rat, i možemo im najviše u tom sukobu pomoć humanitarno i zalganjem za obustavljenje agresije na Ukrajinu, i mirnu reintegraciju okupiranih djelova zemlje. ali Putin ako uđe na istok vojskom, to nije Erdut i Vukovar, to se neće vratit mirnim putem, jer Rusija je globalna sila, a ne Srbija koja ne može ni svoj teritorij kontrolirat(Kosovo), kamoli tuđi. Srbi su se zaigrali i umislili da su Rusi, jer su im tobože Rusi "braća".

a Rusi evidentno s nama ne otvaraju konflikt, pa ni mi s njima ne trebamo. ali treba dat potpori Ukrajini na diplomatskoj i humanitarnoj razini, u slučaju da dođe do agresije. jer podržavanjem Ruske agresije, ili aneksije, to je isto ko da smo podržali Srbe 1991 u agresiji i aneksiji našeg teritorija, bili bi licemjeri prve klase. a Putin s ovim foliranjem oko ugroze Nato-a, što taj patuljak brije u sovjoj glavi ? ako baltičke zemlje i ukrajina žele biti dio nato-a što on misli daj e još SSSR, pa će on to spriječavat aneksijom susjednih država ? uostalom jel zna taj patuljak di su granice Rusije, nisu sigurno u Ukrajini ili Litvi Estoniji Poljskoj pa da, on priča i propagira tezu da je Rusija ugrožena jer su ovi ušli u NATO i EU, što su trebali ostat u SSSRu pod Putinom ili nekim novim staljinom ?

SSSR se i raspao zbog takve politike, držanjem na lancu ovih naroda koji su postali dio SSSR-a, i to je moglo trajat neko vrijeme ali ne i svo vrijeme. kao i Jugoslavija. prema tome, Putin prvi put u svojoj političkoj karijeri radi kretenariju s ovim oko Ukrajine, i pojest će govno, jer će tradiconalno sklone ljude Rusiji, okrenut protiv sebe, jer ima na zapadu i u HR ljudi koji su do invazije na Ukrajinu bili blagonakloni prema njemu, ali to sada više nije slučaj, jer ne možeš opravdavat aneksiju susjedne države, NATO prijetnjom. ako će NATO postavit reaketni štit, postavit će ga u Ukrajini ne u Rusiji pa ne možeš ni pričat o ugrozi Rusije, jer Ukrajina nije Rusija. to što Putinu to nije jasno, sigurno nije problem Ukrajine i NATO-a.

mene prvog nije briga za NATO EU I SAD, ali ovdje se Putin malo više zaigrao od ovih prvih, i nema moje razumjevanje i potporu po ovom pitanju. a protiv Rusa ko Russa, i Rusije ja prvi nemam ništa, i treba Rusija biti jaka zbog ravnoteže snaga u svijetu, ali ne na ovakav način, mrcvarenja jedne Ukrajine, da bi pokazao ko je gazda ovima na zapadu. to je tipično iživljavanje nad slabijim, što ja ne mogu niti razumjet niti podržat.

Putin priznao Donjeck i Lugansk. I neka je!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Mora se priznati da su mi Rusi točnije njihova vlast ovdje ispali lažljivci i prevaranti.

Danima su se sprdali sa početkom invazije na Ukrajinu, na kraju se ispostavilo da su Ameri bili u pravu.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

nisu uzalud svi pobjegli od rusa, i sad im to teško palo pa optužuju zapad za bježanje susjeda, putin s svojim sovijetskim mentalitetom je veći problem nego pederski zapad, iako svi pametni rade što i finci, nisu ni prvima ni drugima u guzovima za njihov račun, već svoj i njihovo dupe. tako da sve jasno. tako rade narodi koji brinu o sebi, a ovi drugi dobivaju po nosu s dvije strane. putin je globalni igrač,ovo je u ukrajini globalna priča, nije on vidio nacionalista iako se tako javno oredstavlja i tako ga većina rusa doživljava. ne bi ovi s zapada pustili tamo nekog tko nije sovijetska škola, njima isto trebaju takvi, jer preko njih kontroliraju ruse. a predstava je kako je to zbog rusije tako. isto ko što naši s titom orodajh sličnu mantru dok jebu samo nas hrvate s tom politikom, drugima vire iz guzice.
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

putin neće protiv amera, al će vs ukrajine i tu se vidi da je njihov, sve je to predstava. u kojoj će ceh platit ukrajina. rusi su danas u poziciji njemačke 39, samo što imaju još jači osigurač od njemačke u obliku n.oružja, pa mogu radit kraval bez posljedica. ukrajinci su trebali zadržat 9 n glavi, i putin nikad ne bi došo u poziciju ovo radit, ne bi se usudio, tako je to kad te vode vrleizdajnici, račan srbima prepustio teritorijalnu obranu, ona rusofilna stoka iz ukrajine nuklarke rusima. isti ko unistički ološ, pa nek i dalje seru o slobodi 1945, nacisti nisu bili ni po čemu gori od njih, a to se vidi 90ih u hr i sada u ukrajini, a zapad ih je podržavo onda i danas, sve je to iz škpljeg u prazno, a slabiji dobiva po nosu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Mora se priznati da su mi Rusi točnije njihova vlast ovdje ispali lažljivci i prevaranti.

Danima su se sprdali sa početkom invazije na Ukrajinu, na kraju se ispostavilo da su Ameri bili u pravu.
    I treba se priznati da je projekt LNG-a u Omišlju bio vizionarski. Svaka čast našoj vladi, Amerima i stručnjacima, EU-u koji su odradili ovaj projekt jer ne bi imali plina ovu zimu ili bi ga plaćali po astronomskim cijenama.

Ali taj brod LNG nije dovoljan. Mi i dalje kupujemo ruski plin. da je to bio pravi terminal možda bi to bilo to ali tada su rekli dovoljan je taj brod kao terminal ali on je samo kap u moru onoga što treba ne Europi nego i nama i našem okruženju.

Ali mene zanima zašto je Hrvatska od 60% zadovoljenja potreba vlastitim plinom spala na 25%. To je ravno nacionalnoj veleizdaji. Gdje je nestao taj omjer. Nešto sumnjam da se potreba za plinom uvećala 3 puta, stanovništvo se smanjilo a većina industrije propala.

Isto kao što je Hrvatska zadovoljavala 25% svoje potrebe za naftom i njezinim derivatima. To se vele sad vozi u Mađarske rafinerije, jer naša je nafta jedna od najkvalitetnijih na svijetu jer sadrži minimum sumpora.

I takvo bogatstvo smo mi prepustili Mađarima za neku bjednu rudnu rentu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-02-2022 at 15:42

naša nafta je top kvalitete, drugi je par rukava što nam državu vode debili. a LNG je mogao biti top investicija, posebno u pogledu ove krize, ali pošto su nam opet debili sve to vodili nećemo ju moć kvalitetno kapitalizirat, a to smo mogli fino naplatit i sebi osigurat plin i drugima naplaćivat. ali poltroni pune svoje džepove, jebe se njima za narod i državu.

https://balkans.aljazeera.net/news/w...du-s-propisima

ovo jedino Putin može razumjet, nakon toga jel poduzeo nešto ? naravno da nije, jer s Turcima se zna kako se može na kraj, jedino ratom, a to zahtjeva još više mrtvih. a Turska je puno bolje naoružana od Ukrajine, i tu je Putin brzo prihvatio gubitak, tu nije bio ovako bahat i siledžijski raspložen, jer je znao da s druge strane postoji ozbiljna sila koja u nekom dubljem kačenju može napravit ozbiljnu štetu, plus Turska je već u NATOu, i patuljak je brzo zbrojio brojeve i odustao od bilo kakvih intevencija ovog tipa što sada radi u Ukrajini.

imam ja na poslu jednog od metar i žilet, i sličan je ovom putinu, bahati se da je najjači i priče priče. razlika je samo u tome što Putin ima takav stav i ponašanje, jer ima alate koji ga kao patuljka čine gorostasom. a takve se ne može dozvat pameti sankcijama, već oružjem, i silom. europu i ameriku vode debili, i to je zašto sada ukrajina plaća ceh. da europa i amerika nisu u kurcu, ovaj ne da ne bi došao u ukrajinu, već ne bi ni prismrdio njihovoj granici.

uostalom jel netko od 2014 naoružo ukrajince, jel netko možda priječio bidenu i trumpu, da pošalju vojni arsenal za usrat se tamo ? jel ih bilo strah dat jednu nuklarku ukrajincima, kao prevenciju ovih događaja ? dakle Putin ladno krši sporazume, pa krši ih i ti, šalji sve tamo, i nuklarno oružje, pa će shvatit, a ako neće, bit će totalni rat pa će biti uništenje i jednih i drugih, a ne samo jednih. brzo bi ja s takvim majmunom na kraj, da imam alate koje ima europa i amerika, ali budimo realni jebe se europi a još više americi za ukrajinu, njima je najvažnije da Rusija ispadne crna ovca, preko sudbine Ukrajine. jer da je suprotno, radilo bi se točno ovo što ja govorim, i to bez priče i najava i diplomacija i filozofiranja, diplomaciju bi aktiviro samo u slučaju da ovaj kgb patuljak misli ozbiljno riješavat problem, a očigledno je da to trenutno nije slučaj, u protivnom samo krcanje oružjem i jačanje istočnih granica, stavljanje raketnog štita tik uz granicu Rusije, pa neka onda đubre maleno priča o ugrozi Rusije, tada bi stvarno mogao pričat o ugrozi, a nakon ovoga europa ako to ne napravi, doći će oni i po nas vrlo brzo. neće taj stat na Ukrajini sigurno, a Milanović je kreten po pitanju Ukrajine jer on na to sve gleda kao Rusija i Ukrajina će to riješit između sebe, a što ako ovaj idiot krene dalje ? što onda ?

misliš li onda milanoviću, da ćeš moći reći "nas se to ne tiče", ni ja nemam ništa protiv rusa ko rusa, ali imam protiv putina i njegove siledžijske politike, koja je nalik politici Miloševića 1991 u SFRJ. prema tome, to je odvojeno jedno o drugog, ali da bi se neki narod dozvao pameti mora se takvima ko Milošević figurativno odsijeć glava. a to se može samo ratom, tako i Putin koristi priču o ugrozi Rusije, da bi se opravdao pred narodom za ovo što radi u Ukrajini, a ne radi ništa normalno i razumno, niti je američka i europska prisutnost tamo tolika prijetnja, da on komada Ukrajinu ko da je Ukrajina kriva što amerikanci zabadaju nos posvuda, i umjesto da to riješi s njima, on ih gazi jer kao nećete s nama pa ću vas zgazit, e takve treba zgazit, pa ako ceh budu morali platit i Rusi ko narod, boga mi će ga platit jer imaju budalu i bolesnika na vlasti, pa neka se vraćaju u vrećama za domaju, ko ih jebe. nije Ukrajina Amerika, pa da ti pričaš da te oni ugrožavaju, a svi znaju koliko oružja i kavkog ima Ukrajina, a kakvog i koliko Rusija.

prema tome, siledžija našo lječit komplekse nižeg rasta nad suvernom državom i narodom koji mu je do jučer bio dobar, dok je talasao onako kako je on htio. a sada su mu neprijatelji, jer eto ne žele više biti na njegovoj uzici. zvuči poznato ?

Znači Rusi krenuli otvoreno u agresiju na Ukrajinu.

Što reći. Prve reakcije Ukrajinaca ako je vjerovati medijima nisu baš optimistične za obranu zemlje ali tko zna vidjet ćemo.

Putin se pokazao kao lažljivac i lupetao je gluposti kao opravdanje za rat. Nešto ne štima u Rusiji čim se odlučio na rat

Zbog važnosti događaja premnestio sam temu na glavnu stranicu

Putin je idiot, naziva ukrajince nacistima dok on poput Hitlera komada njihovu zemlju. sanjari o sovijetskom savezu, i brije da će ga obnovit, to može jedino tako da dođe do 3ww jer nitko ne želi obnovu nečega što je propalo, i to s debelim razlogom.

da je to išta valjalo ne bi se raspalo, a isto tako tim komunizmom su kreteni pol europe unakazili, i umjesto da izvuku lekciju iz toga oni nastavljaju još tvrdoglavije prema naprijed. odnosno nazad.

zadnjih 100 godina Rusije je za wc školjku, politika im je takva, da su najbolje demonstrirali zašto je svima zapadni pederluk draži od ruskog medvjeda koji "brine o njima".

što bi rekla izreka, ne daj bože da te Rusi brane, i Grci hrane.

nama ovdje uvalili tita, pa poslje imali rat zbog istog, nama je istok uvijek više sranja radio, iako je zapad trul i retardiran, ipak je ekonomski puno bolje uređen i to je ono zašto i mi i većina europe želi biti dio zapada.

nema tu nikakve ljubavi i romantike, već činjenice da Rusi jedino mogu napravit dobro oružje, za tehnologiju i ekonomiju oni su jako loši, pa da švabe imaju taj teritorij i te energente, ili japanci to bi bilo čudo koliki bi im standard bio, a Rusi imaju reano jako loš standard s obzirom na potencijal koji im zemlja ima.

to znači da oni ne znaju upravljat s svojim vlastitim resursima i mogućnostima, a druge podčinjavaju takvom scenariju, i zato svi bježe od njih.

nitko nije lud kada bježi od njih, za to postoje konkretni razlozi, a silom pokušavaju zadržat stanje kakvo je.

tako da, zapad koliko god bio u kurcu, pokazuje se da su Rusi još više u kurcu, Putin je ovim potezom napravio veliku štetu i Rusima i Rusiji, koliko i Ukrajini i Ukrajincima. tako da ne vjerujem da će on biti predstavljen pozitivno nakon ove epizode, ovo je rat u europi u 21 stoljeću, i kako god završio on je taj koji ga je započeo. dok mu turci obaraju avione, on izigrava frajera nad ukrajincima, a s turcima surađuje. turska je isto u NATOu zar ne ? a tu kao nema ugroze za ruse i rusiju ?

tip je kreten, i ne treba ga podržavat jer je evidetno boljševički špijun, i ja sam dugo gajio iluzije o njemu ko opoziciji ovima na zapadu, ali to je sve promašaj, ovakva opozicija zapadu ne treba jer je loša i ne može ponudit pravu alternativu ovome što se događa kod nas, a ni kod nas ne cvijetaju ruže. ali ovo tek ne vodi nigdje, Putin je u Sirji vježbao za ovaj rat u Ukrajini, sad je sve jasno.

Putin koristi istu retoriku kao Srbi 90-tih..sprječava se genocid u Donbasu.

Jesu li to Rusi kao stari kulturan narod počeli kopirati izlike za napad od velikosrpskih Orka.

Osobno mislim da će Rusi na kraju morat maknut ovog luđaka, sankcije će ekonomski će satrat Rusiju..ona ovisi o izvozu energenata.. Pa njihov BDP je jedva 1600 milijardi dolara. Ta zemlja osim energenata faktički nema ništa. Nisu razvili druge grane industrije.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-02-2022 at 10:56

Sada nekoliko veoma važnih reči za one koji bi mogli biti u iskušenju da se umešaju u događaje koji se dešavaju: ko god pokuša da nas ometa, štaviše, da stvori pretnje našoj zemlji i narodu, treba da zna da će odgovor Rusije biti trenutan i da će vas dovesti do takvih posledica sa kojima se nikada u svojoj istoriji niste suočili.

bitno da on priča o nacistima u ukrajini, a daje ovakve izjave, koje se tiču i van granica ukrajine i ovoga što se događa tamo.

pa to i govorim, Rusija s svojim potencijalima, treba imati duplo jači BDP od Njemačke, a pogledajte im BDP, pa Nijemci imaju duplo jači BDP od njih a nemaju ni pola njihovih resursa, sve moraju uvozit jer ništa nemaju, ali su uredili društvo i svi rade.

to je ono zašto se ide na zapad, pa ne žele Ukrajinci biti "braća" s njima, a biti gladni i siromašni. što imaš od bratstva s nekim, ako si gladan i siromašan ?

Putin se previše zaigrao, evidentno je izgubio živce, i trajno narušio odnose Ukrajine i Rusije. jako loš, i poguban potez, i puno Rusa će na kraju uvidjet pogubnost ovakve politike.

Nikad dosad nisam bio antiruski raspoložen, dapače, nisam ni danas ali mislim da imamo posla sa jednim opasnim luđakom. Njegov govor je bio luđački od prije neki dan, Njegov govor je bio farsična preslika govora srpskih opravdanja za agresiju 90-tih. Njegove prijetnje danas su luđačke i mogu svijet povesti u katastrofu jer se tu radi o vjerojatno prijetnjama i nuklearnim arsenalom iako budala zna da nema samo on nuklearno oružje.

Mislim da Ruski narod mora maknuti ovog luđaka s vlasti dok je još vrijeme.

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Mislim da Ruski narod mora maknuti ovog luđaka s vlasti dok je još vrijeme.
    Bojin se da je on tip koji je spreman i svoj narod povuć za sobon u ponor...

Žao mi i jednih i drugih, ali obje strane su od 2013. provodile potpuno promašene odluke.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove