+ Odgovori na temu
Stranica 137 od 155 PrviPrvi ... 37 87 127 135 136 137 138 139 147 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,721/3081

Tema: Agresija Rusije na Ukrajinu

Član u nastajanju LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Malo vesti iz SAO DNR-a, hercegsrpsklije u ekstazi https://www.klix.ba/vijesti/svijet/l...bija/220624162

Citiraj Prvotno napisano od LOUNGELIQ Vidi poruku
    Malo vesti iz SAO DNR-a, hercegsrpsklije u ekstazi https://www.klix.ba/vijesti/svijet/l...bija/220624162
    Jesi osvojili Donjeck? Kak ide? Potrošili pola vojske i tehnike nisu osvojili Donbas.

Citiraj Prvotno napisano od LOUNGELIQ Vidi poruku
    Ovaj je malo Pušilin malo napušen ili su ovi krivo preveli. Sve će biti Rusija osim Kosovo a Kosovo je srpsko. Ako će sve bit Rusija osim Kosova i Srbija onda će i Kosovo bit Rusija.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Jesi osvojili Donjeck? Kak ide? Potrošili pola vojske i tehnike nisu osvojili Donbas.
    Igor Tabak kaže da se najjače borbe vode na teritoriju veličine Zagreba. Za toliko širine fronte je vojska RF spremna i sposobna koliko toliko vodit ofanzivne operacije.

Ali je zato Kremlin opet posmjenjivo zapovjednike akcije. Kao da će time što dobit.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-06-2022 at 12:23

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Udari po ruskoj koloni

Ruski boomerang raketni sistemi..

Je li ovo najmoderniji ruski S-500 sustav?

Igor Tabak kaže da se najjače borbe vode na teritoriju veličine Zagreba. Za toliko širine fronte je vojska RF spremna i sposobna koliko toliko vodit ofanzivne operacije.

Ali je zato Kremlin opet posmjenjivo zapovjednike akcije. Kao da će time što dobit.
    Je li ima negdje analiza koliko su Rusi ubacili novih snaga sad na bojište? Čini mi se da su poduplali broj vojnika.

Datum registracije
    Jan 2022
    Eliminiran jos jedan kolaboracionist u Hersonu https://www.themoscowtimes.com/2022/...ukraine-a78094

Zar čitaš index.

Inače je nekad bilo strogo zabranjeno linkat indexove članke.

Text nije loš ali index je smeće. Čude se ukrajinskoj neozbiljnosti oko vojnog roka i priprema za rat a prvi bi drečali ko sumanuti da Hrvatska uvede obavezni vojni rok.

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Jan 2022
    Nekad otvorim da vidim sta ima na naslovnici pa sam tako vidio i ovu analizu, a za index naravno da znam iz kojeg miljea potjece. Takodjer znamo da za Ukr i Hr indexovci imaju potpuno razlicit pogled u istoj situaciji da se nadjemo.

Sad kad je u toku ova ruska agresija u Ukrajini sjetio sam se jedne odlične knjige "Bitka za Staljingrad" od jednog, mislim britanskog povjesničara. Odlična knjiga. Preporuka za pročitati. Tu se ne obrađuje samo bitka za Staljingrad nego početak napada Njemačke na SSSR i sve bitnije bitke do bitke za Staljingrad a završava kapitulacijom VI armije. Knjiga nije samo dokumentaristička nego i feljtonističkog tipa sa umjerenom dozom humora i karakterizacije glavnih likova pogotovo vrha ruske i njemačke vojske, najviše von Paulusa zapovjednika VI armije, pa Hruščova koji je bio zapovjednik obrane Staljingrada u drugom dijelu bitke.

Spominju se tu veliki "Kesseli" kotlovi u koje je njemačka vojska hvatala brzim manevrima oklopnih divizija ruske divizije iako brojnije i sa više tenkova. Najpoznatiji "kotlovi" su oni Kijevski, iako nisam siguran jel to bio "kotao" uglavnom velika kapitulacija i veliki "Kessel" kod Rostova na Donu i baš jedan veliki koji se odevija sad trenutno na području koje je sad u žiži bojnih djelovanja. Ali ne spominju se ni Lisičansk ni Severodonjeck nego Barvinkove i mislim Izjum. Tu se dogodilo jedno od većih opkoljavanja ruske vojske. To su bile stotine tisuća, pola milijuna vojnika a u najveći "Kessel" mislim kod Rostova na Donu palo je u njemačko zarobljeništvo i oko milijun ruskih vojnika. Ili je to bilo kod Barvinkove. Nisu to tzv "kotlovi" od par stotina ili tisuću vojnika za kojima čeznu na onom srpskom forumu gdje se mogu pročitati neke stvari koje samo pomračeni ljudski um može napisat . I to ne samo od strane četnika nego čudno i od nekih Hrvata, barem etničkih ali očito sa srpskim kodom u glavi.

Nemam nažalost tu knjigu sad kod sebe, dao sam je jednom momku iz Čapljine koji je radio u firmi i on otišao. Moram je se nekako opet dočepat. Mislim ne moram tu, ako je nema više u knjižnicama ili na sajmovima ili antikvitetima. Kupio sam je inače prije jedno 15 godina, tad je izišla.

Tu se spominju i hrvatske postrojbe na par mjesta, gdje ih je njemačko zapovjedništvo hvalilo kao odlične borce ali i par negativnih opaski oko discipline i drugih stvari ali što se tiče vojničke vrijednosti bili su im na prvom mjestu od svih raznih "Legija stranaca" kojih je bilo na istočnom frontu. Od Talijanske VIII armije, dvije rumunjske armije, Bugara. Uz Hrvate su vojnički Nijemci jedino još Slovake spominjali kao izvrsne borce ali je ipak samo Hrvatima dato da se kao jedina nenjemačka postrojba bore u samom Staljingradu.

Ti pojmovi Barvinkove, Izjum tad mi ništa nisu značili ali sad bi baš volio opet pročitati knjigu. Ne samo zbog toga naravno. To je knjiga koja se ne može iz prve sva pojmiti. Hrpa podataka.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-06-2022 at 11:24

Zbog Eline i bokala vina

Ne znam jesu li friške snimke ali jedan snimak napada na ruska vozila.

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Jan 2022
    Sad kad je u toku ova ruska agresija u Ukrajini sjetio sam se jedne odlične knjige "Bitka za Staljingrad" od jednog, mislim britanskog povjesničara. Odlična knjiga. Preporuka za pročitati. Tu se ne obrađuje samo bitka za Staljingrad nego početak napada Njemačke na SSSR i sve bitnije bitke do bitke za Staljingrad a završava kapitulacijom VI armije. Knjiga nije samo dokumentaristička nego i feljtonističkog tipa sa umjerenom dozom humora i karakterizacije glavnih likova pogotovo vrha ruske i njamačke vojske, najviše von Paulusa zapovjednika VI armije, pa Hruščova koji je bio zapovjednik obrane Staljingrada u drugom dijelu bitke.

Spominju se tu veliki "Kesseli" kotlovi u koje je njemačka vojska hvatala brzim manevrima oklopnih divizija ruske divizije iako brojnije i sa više tenkova. Najpoznatiji "kotlovi" su oni Kijevski, iako nisam siguran jel to bio "kotao" uglavnom velika kapitulacija i veliki "Kessel" kod Rostova na Donu i baš jedan veliki koji se odevija sad trenutno na području koje je sad u žiži bojnih djelovanja. Ali ne spominju se ni Lisičansk ni Severodonjeck nego Barvinkove i mislim Izjum. Tu se dogodilo jedno od većih opkoljavanja ruske vojske. To su bile stotine tisuća, pola milijuna vojnika a u najveći "Kessel" mislim kod Rostova na Donu palo je u njemačko zarobljeništvo i oko milijun ruskih vojnika. Ili je to bilo kod Barvinkove. Nisu to tzv "kotlovi" od par stotina ili tisuću vojnika za kojima čeznu na onom srpskom forumu gdje se mogu pročitati neke stvari koje samo pomračeni ljudski um može napisat . I to ne samo od strane četnika nego čudno i od nekih Hrvata, barem etničkih ali očito sa srpskim kodom u glavi.

Nemam nažalost tu knjigu sad kod sebe, dao sam je jednom momku iz Čapljine koji je radio u firmi i on otišao. Moram je se nekako opet dočepat. Mislim ne moram tu, ako je nema više u knjižnicama ili na sajmovima ili antikvitetima. Kupio sam je inače prije jedno 15 godina, tad je izišla.

Tu se spominju i hrvatske postrojbe na par mjesta, gdje ij je njemačko zapovjedništvo hvalilo kao odlične borce ali i par negativnih opaski oko discipline i drugih stvari ali što se tiče vojničke vrijednosti bili su im na prvom mjestu od svih raznih "Legija stranaca" kojih je bilo na istočnom frontu. od Talijanske VIII armije, dvije rumunjske armije, Bugara. Uz Hrvate su vojnički Nijemci jedino još Slovake kao izvrsne borce ali je ipak samo Hrvatima dato da se kao jedina nenjemačka postrojba bore u samom Staljingradu.

Ti pojmovi Barvinkove, Izjum tad mi ništa nisu značili ali sad bi baš volio opet pročitati knjigu. Ne samo zbog toga naravno. To je knjiga koja se ne može iz prve sva pojmiti. Hrpa podataka.
    Da nije ovaj autor https://antikvarijat-bono.com/katego...a/staljingrad/ ?

Je to je taj i autor i knjiga. To je ta knjiga. Da. 2003 godine izdana. Tad sam je i kupio. Bome bila je tada u knjižari 250 kn minimum . U ono vrime. Ali vridi. Vidim, nema je na zalihi. Ali nać ću je. Barem na Britancu. .Mogo bi i potražit i ovog dečka kad odem dole u Ljubuški ali nema veze, ako je ovdje nađem..Krivo sam bi napisao da je iz Čapljine. Iz Čapljine mu je bio prijatelj. Zajedno su došli u firmu.

E i da. Vidim knjiga se zove samo "Staljingrad" a ne "Bitka za Staljingrad". Ali to je ta da. Antony Beevor., da..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-06-2022 at 11:27

Zbog Eline i bokala vina

Rusi ko narod nama možda nisu toliki problem, ali je njihova vlast, čisto sumnjam da poljaci finci pa i ukrajinci ne vole ruse ko narod, barem ukrajinci do ovog rata nisu pokazivali ništa slično.

desničara ima posvuda, ruski desničari su jednaku netrpeljivost iskazivali prema ukrajini kao i ukrajinski prema njihovim. to nije ogledalo ničega, kamoli ovog sukoba.

on je puno dublji, većinski razlog nije ni teritorij oko kojeg se sad i ratuje, već resursi, očtio je u Rusiji nešto puklo gadno, čim su morali u ovaj rat, jer po njima oni nisu imali izbora.

tako je i hitler i staljin govorio da nema izbora, dok je naređivao pokolje i najezde po susjednim državama. i naravno da civilizacija nitša nije naučila, niti će ikada naučit to je fikcija, di god ima interesa tu će biti i ubijanja.

svi idu u daleku prošlost, kao đingis kan, pa takvima je upravo on uzor. i taj je bio spreman za svoj ego i resurse osvojit svijet, što bi bio izuzetak putin, koji bi cijelu europu držao za jaja, samo se prevario.

u europi on nikad neće imat trajne saveznike, jer europa na Ruse gleda potpuno drugačije nego što bi oni željeli, plus interesi europe često idu u suprotnost s njihovim interesima, i zato je ovo moralo kad tad puknut, kao što je 2 puta puklo u kontekstu švaba, i oni su poput Rusa težili držat veći dio europe za uzicu. to i danas hoće, samo na perfidniji i profinjeniji način, ali suština je ista.

Nijemce i Ruse savršeno boli tuki za ostale, kao što Amere boli tuki za Ukrajince, jer važno je testirat moderno oružje protiv Rusa, i vidjet njihovu stvarnu djelotvornost protiv rivala, ali da to nije na njihovom teritoriju naravno, puno je zgodnije kada se roka po Ukrajini nego po SAD. oni ionako imaju tucet unutarnjih problema, i bez da im Rusi dođu s četama na aljasku.

sve u svemu, ja Ruse ne vidim tu toliko ko problem, koliko činjenično njihova politika ne vrijedi kurca, kažu ovi neki ovdje i na drugim forumima nama rusi nisu neprijatelj, koji rezon, politički su oni nama neprijatelj itekako, jer su u 2ww proširili koumunizam po cijelom istoku europe, kumovali instaliranjem tita ovdje, i na koncu svojom pobjedom nad nacistima zacementirali i sudbinu NDH. mene nacizam ko nacizam ne jebe toliko, koliko činjenica da je sudbina NDH ovisila o sudbini sila osovine, i jednako bi me tangiralo da danas sudbina RH ovisi o sudbini EU. u neku ruku i ovisi, jer smo postali dio tog kokošinjca kao i onomad sila osovine, tako da to što naši retardirani političari ne beru tu jednostavnu činjenicu to je drugi par rukava, a i dobar dio naroda i ovaj dio što je kakti nacionalno osviješten.

nacionalno su osviješteni ,ali eto po njima su nas partizani preveli na stranu pobjednika pa smo i mi pobjedili, bez države naravno. hvala lijepa, ne kaže se uzalud za takve pobjede pirova pobjeda, to da su nama partizani omogućili državu, bez one beogradske sapunice s titom i jovankom, onda bi se to i moglo tako gledat, ovako ni u ludilu, a upravo to se gura kod nas u mainstream medijima i visokoj politici, na to nije bio imun ni Tuđman. na takvu percepciju ishoda 2ww, što je teška idiotarija.

ako si izgubio državu, znači da nisi pobjedio, toliko jednostavno je to da ne može biti jednostavnije. a omogućili su Srbima da se naslađuju i seru kako nikad nismo imali države, i da je nećemo ni imat, od pece pankera pa na dalje, on je samo jedna srpska budala koja je lijepo dočarala hrvatske budale koje tome kliču.

itekako su nama Rusi problem, jer da oni ostvare svoje naume, napravit će gotovo sigurno probleme u BiH, zato su i podržali RS 1990ih, te priče da nas Rusi vole, možda njihov narod i nema nitša protiv nas, kao što ni ja nemam protiv Rusa, ali u suštini njihova politika je blago rečeno protivna interesima našeg naroda, i to je dovoljno da se s njima ne petljamo previše. i srećom smo dovoljno daleko, da nas ne mogu ugrist kao Ukrajince Poljake Balte Fince Švede itd, i ovi što svršavaju na njihove podvidge, kao Rusi dobiju uvijek po lampi ali se vrate kao pobjednici, budale Rusi ako se vrate ko pobjednici to znači da će Srbi doći do Zadra kao pobjednici, jer čisto sumnjam da neće podržavat sulude četničke ciljeve u slučaju šireg sukoba u europi.

da ne govorrim o tome, da raketiraju iz dana u dan harkiv kijev kao martić zagreb, sve ovo što oni rade je oličenje onoga što su njihova braća Srbi radili u HR 1990ih, i nemaju i neće s takvom politikom imati moju potporu, jebe mi se za jeftini plin i energente što brine našeg gorana, kada znam koja je u suštini cijena za isto. to što je jeftino ne znači da je dobro, nisu nam ni amerikanci ni eu ni nato prijatelji, daleko od toga, ali to ne znači da su Rusi bolji od njih i da će u konačnici nama biti bolje ako njima bude bolje, jer neće.

i svi ti silni rusofili po istočnoj europi, nisu nikad ni živjeli u rusiji, a i da jesu bili bi ko ovi naši partizani i jugonostaligičari iracionalni za popizdit i kao što naši od Jugoslavije rade ono što nikad nije bila ,tako bi radili i od Rusije.

sve je to isti kurac, samo se drugačije zove. u suštini isto ispiranje mozga, i fatamorgane u režiji onih koji bi prikazali stvari idealnijima nego što realno jesu, reaalno su daleko od idealnog.

urbana područja u Rusiji su razvijena, ali ruralna kao i Hrvatska, sirotinja i pijanstvo. tipični slavenski koncept društva, zato germani ne mogu nikad na kraj s pijanim slavenima, a danas smo i drogirani ne samo pijani. haha

uglanvom, ubuduće budite fini i nemojte hvalit Ruse na ovom forumu, jer definitivno nam nisu braća kao što nam ni Srbi nisu, niti će to ikada biti. nisu nam ni Ukrajinci, ali oni su u poziciji žrtve i oni prolaze ono što smo mi prolazili uz kakvu takvu podršku zapada, koju mi nismo imali ni onda, kamoli danas. ali svejedno geografski pripadmao istom, iako nas isti ne jebe ni za suvu šljivu ,dobrim djelom zbog naših političara koji se svega odriču u naše ime. što bi reko Musolniji ja ne želim biti onaj koji se odriče, i zato sam fašist po takvima, a oni su antife jer se stalno odriču svega u ime naroda, pa se tako odriču i naše prošlosti, kao što će se odreć i naše budućnosti. jer oni su tu ionako zbog sebe, i svoje guzice za kojom nitko neće žalit kad je jednom ne bude.
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

Što se to događa. Smjenjeno zapovjedništvo nad vojskom, opet, Putin sinoć u gluvo doba noći hita u Kremlj, najavljuje se i prvo putovanje izvan Rusije..nešto se se uskorobecali u Kremlju.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-06-2022 at 14:11

Zbog Eline i bokala vina

Što se to događa. Smjenjeno zapovjedništvo nad vojskom, opet, Putin sinoć u gluvo doba noći hita u Kremlj, najavljuje se i prvo putovanje itzvan Rusije..nešto se se uskorobecali u Kremlju.
    Navodno je general Pavel dovučen iz mirovine. Nije još jasno kojim vozilom su ga dovukli.

Gori skladište oružja, 60-ak km od fronte. Ukrajinci očito dobili malo jače oružje. Ono koje im Ameri ne smiju dati.

https://twitter.com/Liveuamap/status...Hifs35r_IK3lqQ

Moguće i više od jednog skladišta...
    https://twitter.com/KremlinTrolls/st...YilSQLneQ&s=19

Drug Pavel će predstavljati pravi logisticki izazov...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Dobra kolumna Staresine. Zna ubost, negdje je malo premlohava spram bojleru, ali fino detektira Milanovicevske groteske
    https://kamenjar.com/visnja-staresin...a-ni-hrvatska/
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove