+ Odgovori na temu
Stranica 117 od 143 PrviPrvi ... 17 67 107 115 116 117 118 119 127 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,321/2860

Tema: Agresija Rusije na Ukrajinu

Ovim momcima se baš i ne ratuje za sulude Kremljiste. Dobar sprint vidi se da su mlađahni.

Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-05-2022 at 13:42
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ovim momcima se baš i ne ratuje za sulude Kremljiste. Dobar sprint vidi se da su mlađahni.

Specijalna operacija junačkog povlačenja.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pratite li ponasanje Njemaca, i kako na njih reagira ekipa okupljena oko Intermariuma. Poljaci vode otvoreni diplomatski rat sa njima, Balti, rekao bih uz Hrvate (nazalost) najgermanofilniji Europljani, polako ali sigurno gube sve nade da ce se pokazati kao nekakav vodja Europe.
    Amerikanci ih udaraju po usima.
    I sa Kyivom su zaratili, naravno ne javno, ali cine sve da se Rusi domognu vremena za ostvarivanje ciljeva.
    Poprilicno autisticna politika, shvacam da ne pustaju osovinu Berlin-Pariz-Moskva tako lako, ali toliki kukavicluk....
    Biti ce veselo u buducnosti. Ponajvise ne razumin taj kao njemacki strah od Rusa, kada sve izmedj' sebe i tih Rusa pretvaraju u neprijatelje.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Banderamobil, americki Mk19.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ne znam od kuda je slika, pretpostavljam da je ekipa dio TO Azov Dnipro ili Kyiv.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pratite li ponasanje Njemaca, i kako na njih reagira ekipa okupljena oko Intermariuma. Poljaci vode otvoreni diplomatski rat sa njima, Balti, rekao bih uz Hrvate (nazalost) najgermanofilniji Europljani, polako ali sigurno gube sve nade da ce se pokazati kao nekakav vodja Europe.
    Amerikanci ih udaraju po usima.
    I sa Kyivom su zaratili, naravno ne javno, ali cine sve da se Rusi domognu vremena za ostvarivanje ciljeva.
    Poprilicno autisticna politika, shvacam da ne pustaju osovinu Berlin-Pariz-Moskva tako lako, ali toliki kukavicluk....
    Biti ce veselo u buducnosti. Ponajvise ne razumin taj kao njemacki strah od Rusa, kada sve izmedj' sebe i tih Rusa pretvaraju u neprijatelje.

Dok god imamo situaciju da pola svijeta nije uvelo nikakve sankcije Rusiji, besmisleno je bilo što spočitavati Njemačkoj.

A ne vjerujem u nikakve dobre poljske namjere u u ovoj krizi.

Pogledajte vi šta je ovo. Ko mali dio Vukovara. kakve se borbe vode tamo.

Ovaj je nosio tonu granata..

RF je bacila sve snage da zauzme makar regiju Luhansk. Nije nemoguće da nakon toga proglase pobjedu jer očito oni nemaju ni snage ni vojnika za nešto veće. I sad su se sve poslali tamo

Lako je to reći iza tipkovnice ali Ukrajinci ako ovo izdrže ruska ofanziva je slomljena. i to ne lokalna nego generalno. U Rusiji se već pomalo javlja oitpor ovom ludilu i najbolji je primjer onog veleposlanika. To su nagovještaji.

S druge strane vide se pukotine. Već se dio zemalja EU buni na ukrajinsku obranu. Ne pašu njima sankcije Rusiji. Italija pitala Ukrjainu koji bi teritorij prepustila Rusima. Ukrajinci odgovorili "jezero Como". Tako treba. Svima.

Nijemci. Nijemci su šupci koji su još uvijek politički patuljak. Stvorili su sami sebe ovisnima o ruskim energentima sa svojom debilnom zelenom politikom. Nije isto kad "pola svijeta" ne uvodi sankcije Rusiji i kad se Njemačka snebiva. Indija nije EU.

nego što je bilo. Zašutilo se oko AZOV i Prokopenka. Nema snimanja, nema guštanja, zabranjeno i snimanje. Onaj srpski klošar vidio sam u naslovu videa ( nisam gledao) pokušao snimiti zarobljene AZOVCE pa piše u videu -ZAMALO.

Vjerojatno su ga potjerali uz viku, bjež, mrš i klošaru lešnarski, idio snimaj po Srbiji realitije. Rusi ih ne smiju snimat a kamoli će neki klošar srbijanski.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-05-2022 at 18:37

Zbog Eline i bokala vina

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Puntar, koristim prvu priliku otkad sam odbaniran da ti se javno ispričam zbog mojih ružnih uvreda tebi i tvojih familiji. Da, osića sam se isprovocirano i imao sam bolove od operacije ali to nije i ne može biti opravdanje, to sam dva dana nakon što sam baniran napisao i Inkvizitoru na njegovom FB profilu u poruci. Kažem opet, meni nije teško reći da se ispričavam, pogotovo što su ono bile izuzetno ružne uvrede. Nadam se da ćeš prihvatiti ispriku, bilo bi mi drago, ako ne , ne moramo ni komunicirati , na tebi je sad i opet ti se ispričavam. Pozdrav od Maria iz Zadra.

Datum registracije
    Apr 2022
    Što reći da nije već 100 puta rečeno o "specijalnoj vojnoj operaciji " . Ona će jednostavno loše izaći za Rusiju, ona kristi što je neke jako bitne i mnogoljudne zemlje nisu osudile a nekima je i saveznik kao Kina. Recimo Indija je neutralna, ali svaka čast filipinskom predsjedniku Duterteu koji je bio u izuzetno dobrim odnosima sa Putinom do agresije- poručio, da i ja sam ubojica ali ja sam ubio članove bandi i organizirane kriminalce a ti ubijaš žene, djecu, starce i vršiš agresiju i zbog toga nikako više ne možemo biti prijatelji.
    Filipini imaju više od 100 milijuna stanovnika, 90 posto su katolici uz jaku muslimansku gerilu na nekoliko južnih otoka , ima ih manje od 10 posto, znači malo manje od 10 milijuna stanovnika. Važno je i istaknuti to zbog toga i da se pokaže da nisu svi antiglobalistički predsjednici kao Duterte odma prorusi bez obzira što Rusija radi, Duterte je čim je postao predsjednik odma izazvao mrštenje Amerike jer je pozvao da Amerikanci što prije napuste Filipine, doslovno je rekao da su Filipini dovoljno velika i moćna zemlja da ne moraju biti ničija kolonija, misli promijeniti i ime zemlje nazvanu po španjolskom kralju iz 16 stoljeća, doba kad su Filipini postali španjolska kolonija, što su i bili do američko-španjolskog rata krajem 19-og stoljeća , kad su defacto postali američka kolonija, pokrenuo je rat protiv kriminala i uspješno je iskorijenio mnogo bandi, bez obzira što su Filipini za azijske pojmove imali dosta kriminala ipak je to bilo med i mliko prema nasilnim latinoameričkim zemljama, od Meksika do Brazila. Antiglobalist , a istodobno ne i bezuvjetni rusofil- odličan.
    Dok je sa druge strane Bolsonaro, ipak stao uz Putina , nazivajući ga svojim prijateljima, znači i njegov antiglobalizam bio je fejk, uništava Amazonu ko da mu je ćaćevina a ne pluća Zemlje, zelena politika je bullshit ali uništavanje takvog jednog značajnog ekosustava kao Amazona je zločin protiv čovječanstva, većina Amazone je u Brazilu, mada su dobri dijelovi i u Ekvadoru, Peruu, Boliviji, Surinamu, Francuskoj Gvajani i Gvajani, najveći grad u centru Amazone je nekoliko milijunski Manaus , grad Mister No-a, naš junak iz djetinjstva sa svojim piperom, što ga lupi nogom da poleti. Uz Zagora i Alan Forda meni najdraži strip. Još je Bolsonaro pogoršao, socijalnu politiku kopirajući američku i time su dodatno osiromašili mase Brazilaca dok je nešto njih učinio još bogatijm. Ipak usprkos svemu tome, zadnjih 20 godina milijuni Brazilaca, Bolivijaca, Čileanaca, Peruanaca, Paragvajaca, Čileanaca, Meksikanaca, Kolumbijaca digli su se iz niže u srednju klasu, to su ogromni brojevi, jer Brazil sam ima preko 200 milijuna stanovnika, od kojih se 45 % izjašnjava bijelcima, mada to ništa ne znači jer tamo se najčešće i mulati koji su boljeg imovnog stanja nazivaju bijelcima, Čileanaca ima preko 30 milijuna, Kolumbijaca 40 milijuna , Peruanaca isto toliko, Ekvador mislim 15 milijuna , Paragvajaca 10-ak milijuna , Bolivija mislim 15-20 milijuna, Meksiko u srednjoj Americi ima mislim 110-120 milijuna, Gvatemala oko 20 milijuna, Salvador, Honduras imaju mislim 10 milijuna svaki, Panama 20 milijuna - približne brojke. Nikaragva isto tako, Belize ima najmanje, Kostarikanci najbolje žive, oni ni nemaju vojsku, čak im je i predsjednik bio Hrvat prije 30-ak godina, nemaju puno sirotinje, nisu ni prebogati ali žive opušteno i sretno- većina stanovništva je mješavina sve tri rase- bijele, crne i native( Indijanci), cila zemlje bila je u euforiji 2014 na SP u Brazilu, tada sam i navijao za njih nadajući se da će postići uspjeh sličan nama 2018- u skupini su pobijedili , nakantali Urugvaj sa 3-1, a nitko im nije davao ni najmanje šanse ne samo da neće proći skupinu nego će biti uspjeh ako i koji daju gol, onda su poslali kući Talijane pobjedom 2-1 ili 2-0, nisam više siguran, da bi u finalnom dvoboju u skupinama odigrali 0-0 sa Engleskom, tako su bili prvi u skupini, Urugvaj drugi, a doma Talijani i Englezi, znači protutnjali su najjačom skupinom, i Urugvaj je tad bio na vrhuncu sa Suarezom i Forlanom na vrhu snage. U osminfinalu su u teškom dvoboju posli 120 minuta dobili Grke na penale- a stvorili su masu šansi u regularnom vremenu, Grci su igrali svoj legendarni bunker. Nakon toga su išli na Nizozemce u četvrtfinalu, tu su već bili izmoreni, ali su se odlično držali i opet su bili penali ali jednostavno nisu više imali snage- nakon toga je i Keylor Navas potpisao za Real Madrid i još par igrača za poznate klubove, sićam se onog Bryana Ruiza ne znam jel on završio di. Većina igrača uopće nisu bili poznati, većina su igrali u meksičkoj i domaćoj ligi, uz njih par koji su igrali za drugoligaške klubove u Europi. I za nas je dobro da ne igramo sa latinoamerikancima u Kataru, Argentina 2018 bila je izuzetak što potvrđuje pravilo- sjetimo se Argentina 1998, Meksiko i Ekvador 2002, Meksiko i Brazil 2014. Nisu mi jasni Meksikanci, na svakom prvenstvu odlično igraju, izgledaju da će doći najmanje do polufinala, u skupini su uvik skoro prvi , u osminfinalu opet odlično igraju ali nesretno izgube ili gol u zadnjim minutama ili penali, nisu ušli u četvrtfinale od 1986 kad su bili domaćini.
    Udaljio sam se od teme- znači saveznici i neutralni- Kina - 1,3 milijarde ljudi, Indija 1,3 milijarde, Indonezija skoro 300 milijuna, Pakistan- 150-170 milijuna, Bangladeš slično, Vijetnam 100 milijuna, Nigerija 250 milijuna, Egipat- više od 100 milijuna , Brazil- više od 200 milijuna, Argentina 40 milijuna, Alžir 30 milijuna , Sirija- 20 milijuna, Irak- 60 milijuna, Iran- preko 100 milijuna Azerbajdžan 20 milijuna , Kazahstan 30 milijuna ko i ostali -STAN- najmanje još toliko , Bjelorusija 10 milijuna, Laos, Kambodža, Mijanmar, Malezija to je najmanje ili blizu 100 mil sve zajedno, zatim većina slabašnih afričkih iazijskih država, u Latinskoj Americi protivnici Rusa su Čile- predsjednik Gabriel Borić, Hrvat, ljevičar ali ne leftard nego latinoamerička ljevica koja je za razliku od Europe i Amerike nacionalistička , protiv je američkog globalizma ali je svaka čast Boriću i protiv ruskog imperijalizma i Urugvaj- 3 milijuna stanovnika- najbogatija latinoamerička zemlja, do prije 25 godina najbogatija latinoamrička zemlja bila je Venecuela- također većinsko stanovništvo mješanci sve tri rase, uz dosta useljenika iz Europe i Dalekog Istoka, a danas nakon što je otkrila čari komunizma, zemlja sa milijunima izbjeglica po Kolunbiji, Brazilu, Peruu, Argentini, Boliviji, Čileu, Ekvadoru- prvo kad dođeš u latnoameričke zemlje kažu ti pazi se venecuelanskih izbjeglica, spremni su ubiti za dolar, možeš misliti očaj tih ljudi koji su zbog ekstremnog siromaštva napustili svoju zemlju i svoja imanja , a zemlja je prirodni raj, tropska fantazija, sa najvećim rezervama nafte da mogu biti još dugo bogati i postepeno ulagati za doba nakon fosilnih goriva , zemlja sa najvećom stopom ubojstava, izuzetno je opasno npr šetati glavnim gradom Caracasom, od Perua imaju 10-15 posto veću stopu ubojstava, bude ih desetke tisuća mrtvih neriješeno godišnje najviše od narko bandi, i zbog te nesigurnosti također bježe ljudi, ovi bogatiji unajmuju privatno osiguranje , takoreći pravu malu vojsku a i oni su najčešće i sami kriminalci, korupcija je i za naše pojmove nepojmljivo. Mi smo usprkos ratu i našem temperamentu jedna od najsigurnijih zemalja na svijetu sa jednom od najnižih stopa ubojstava, kod nas je mislim 1.2 na 100 000, u Venecueli je blizu 100.

Datum registracije
    Apr 2022
    Da li se sićate prosvjeda u Kazahstanu, otprilike misec dana prije agresije na Ukrajinu. U njima su sudjelovali od liberala do nacionalista do islamista i bilo je puno ružnih scena, npr prosvjednici su upali u policijsku stanicu i policajce žive palili i skidali glave policajcima i nižerangiranim političarima.
    Ovaj tren sam se toga sitija, nakon toga je kazahstanski predsjednik pozva Putina u pomoć i tako mu je Putin pomogao da uguši prosvjede. Ovo mislim da nisu bili Šoroš prosvjedi, dapače skoro sam siguran da je Putin izazvao prosvjede u Kazahstanu kao poruku kazahstanskom predsjedniku , jer je Kazahstan sve više vodio računa o svojim a ne ruskim interesima , čista poruka- "vidiš , ovo je kamilica što te čeka u slučaju da mi okreneš leđa" .Mogu misliti kako je Armencima, izabrali su vlast koja bi vodila računa prvo o armenskim interesima, jer su takoreći najsiromašnija zemlja bivšeg SSSR-a. Ne bi Aliyev, azerbejdžanski predsjednik, napravio agresiju na Armeniju , uz Erdoganovu pomoć u oružju, logistici, satelitskim snimkama da barba Putin nije dao "zeleno svjetlo ", tako je u 2,3 miseca rata stradalo na tisuće mladih Armenaca od nadmoćnog turskog oružja, i eto Putin ih "spasio" taman kad je trebao pasti Stepenakart, glavni grad Artsakha, nakon što su Azeri zauzeli več dvije trećine Artsakha, Putin je poslao " mirotvorce" pa ipak i dalje Azeri vrše etnička čišćenja Armenaca po pokrajini, jedino di ih ima je u Stepenakartu , gradu veličine Zadra.
    Neizmjerno mi je žao Armenaca, jedna od najstarijih svjetskih civilizacija, prva njihova kraljevstva su starija od 4000 godina , poznat je kralj Tigran, tad se u antici Armenija najviše proširila , držali su pola Kavkaza i više od trećine Anadolije, i crnomorsku i mediteransku obalu. Izdržali su razne osvajače, Perziju, Rimljane , uvik su uspili obnoviti državu sve do Mongola , pa i neko vrijeme nakon toga su imali državu, da bi Turci to uništili, dalje je poznato nisu imali sreće da žive u jugoistočnoj Europi pa su doživjeli teški genocid 1915 a i prije toga nekoliko velikih pogroma krajem 19-og i početkom 20-og stoljeća. U genocidu ih je ubijeno više od milijun i po, skupa sa otprilike istim brojem Pontskih i Egejskih Grka i Asiraca( također jedna od najstarijih svjetskih civilizacija, govore jezikom kojim je govorio Isus), onda su osnovali na Kavkazu nakon mnogobrojnih borbi sa Turcima malenu Armeniju- tu je još njih par sto tisuća poginulo što od Turaka što od boljševika.
    Šećer na kraju je što je Staljin stvorio Azerbejdžan- lažnu naciju sastavljenu od kako su sami sebe zvali-planinskih Turaka i Tatara, samo da destabilizira tada probritanski Iran, koji ima oko 15-20 posto Azera, ali to su pravi Azeri a ove je Staljin samo prozvao tako. Sva sreća što ih ne mirišu i što je Iran uz Armeniju , i iranski Azeri ne vole većinom ove sovjetske.

Danas se javio Kissinger i kaže kako Zapadu nije cilj poraziti Rusiju, te kako bi dobro bilo u naredna dva mjeseca ispregovarati nekakav mir jer će u suprotnom biti grdno za sve. Kissinger je dosljedan predstavnik stare američke vanjske politike kojoj nije cilj poraziti Rusiju, al joj je u svakom slučaju cilj oslabiti Rusiju. Ovaj rat čini upravo to, slabi Rusiju. Za nas je dobro da ovo ludilo čim prije završi kako ne bi oslabio i nas.

Tko će ispregovarati mir i kakav mir. Na štetu Ukrajinaca pretpostavljam.

Burzum gdje ti nalaziš te sve podatke. Filipini 100 milijuna stanovnika imaju?

Zbog Eline i bokala vina

Datum registracije
    Apr 2022
    Ruski glazbenik na glavnom trgu u sibirskom gradu na klaviru odsvirao ukrajinsku himnu, prošlo je bez incidenata, nitko mu nije zviždio, pljuvao, prijetio, fizički napao- ima snimka na youtube. Ipak su Rusi bez obzira na sve mane puno kulturniji narod od Srba , sad zamislite da je neki srbijanski pijanist 1991 otsvirao Lijepu Našu u Smederevu, Šapcu, Užicama, Vranju- teško da bi prošao bez teških batina u najboljem slučaju. Rusi su narod sa puno umjetnika- najviše književnika- koliko bi svijet bio siromašniji bez Dostojevskog, Tolstoja, Bulgakova, Turgenjeva, Jesenjina, Puškina, Solženjicina koji je prvi opisao strahote sibirskih gulaga- svi oni bi bili glas ruske savjesti u današnje vrime, vlast bi ih kažnjavala ko i onda- Dostojevski je također trebao biti strijeljan, zato je apsurdno što neki na Zapadu pokušavaju maknuti ruske književnike koji su se protivili svakoj nepravdi. To kod običnog Rusa koji je protiv rata, koji možda i prespavao u zatvoru može samo stvoriti konraefekt.
    Uz književnike da ne spominjem ruske sportaše, šahiste( najbolji su Rusi i Armenci ), glazbenike klasične glazbe- Čajkovski i brojne ruske filharmonije, pa ruski slikari, opera, kazalište..
    Nekako mislim da broj ruskih građana koji podupiru agresiju ne ide iznad 50 % , to Rusi namjerno u propagandne svrhe koriste dezinformacije da 80 % Rusa to podržava, evo je u znak protesta, neki ruski diplomat podnio ostavku, nisam vidio detalje koji i gdje, al sam vidio na teletekstu, ko zna kakvi se sve protesti još događaju što uspiju zataškati. Samo dno je i kako se Rusi odnose prema svojim poginulim vojnicima, Amerima možeš zamjeriti milijun stvari ali ne i poštovanje prema poginulim vojnicima i općenito ratnim veteranima, neki dan sam gledao reportažu o ruslom vojniku koji je sudjelovao u oba čečenska rata, dobio dočasnički čin, cijenili ga vojnici i u drugom čečenskom ratu izgubio nogu, sada prosi u metrou, nisam siguran jel Moskva u pitanju ili neki drugi veći grad koji ima metro, ne skriva gorčinu, kaže da su pokušali izmislit da je nogu izgubio daleko od fronta, mada ima masu svjedoka, zapovjednik je pod političkim pritiskom popustio i reka da nema pojma kako je ostao invalid. I tako od nepravde pukao, odao se alkoholu, ostavila ga žena i djeca, krivi i sam sebe jer kaže da je nemoguć kad ga uvati ptsp pa to još miješa sa alkoholom i sredstvima za smirenje, kaže, uskoro će mi se pridružiti tu u metrou mnogi momci od 20 godina isto invalidi iz Ukrajine, da su prije njega tu bili borci iz Afganistana koje je također vlast dočekala sa prezirom- kao, ovakvi ste nam samo na teret, što niste poginuli i riješili glavobolje i sebe i nas- al ti su kaže većina već dugo mrtvi- što samoubojstva, što alkoholne nesreće( npr padnu pod vlak, stepenice), alkoholne bolesti kao ciroze i trovanja alkoholom, droga, miješanje puno alkohola i tableta...Ipak se da primijetiti da Rusi većinski nisu divljaci ko Srbi koji zamišljaju nove Ovčare, Prijedore, Škabrnje na onom forumu di im asistira i dosta Hrvata nažalost( svaka čast Markanu i još normalnih tamo) i jedan komunist musliman što živi negdi u Austriji ili Njemačkoj.
    Eto, uzmimo Sibir i općenito azijski dio Rusije, od Urala do Vladivostoka i Kamčatke, tamo živi većina od ruskih 200 naroda, od 140 milijuna oko 110 su Rusi, u Sibiru su najbrojniji Rusi, zatim razni finski narodi, pa mongolski i turkijski narodi i desetke naroda koji najviše podsićaju na Eskime- i žive najčešće u polarnom krugu- npr Neneti, oni su uzgojili i poznate pasmine pasa- haski i malamut, samojed, oni su im vukli saonice i pomagali raznim istraživačima da odu na Sjeverni Pol, da duboko istraže Sibir, tamo je izuzetno prirodno bogatstvo- npr od životinskih vrsta- medvjed, vuk, lisica, razne sove, orlovi, kitovi, dupini, kitovi-ubojice, beluge( to su oni bijeli kitovi, tako su ih Rusi i nazvali jer su bijeli), pa tigrovi, snježni leopard-prekrasna životinja, zato mi nisu jasni idioti koji se nedavno veselili time što su Sibir zahvatili strašni šumski požari, uopće ih nije briga koji je to udarac na prirodu i te jadne životinje i domoroce koji žive od prirode. I ja se poveselim kad im ode neko skladište oružja u zrak, ali priroda je sasvim druga stvar.
    Zatim, u Sibiru žive milijuni Rusa- koji su po kazni poslani u kažnjeničke kolonije kad su boljševici došli na vlast pa su ovo njihovi potomci, pa potomci Balta, Nijemaca, finskih naroda i posli Rusa najviše potomaka Ukrajinaca i Bjelorusa- koji su također poslani po kazni u Sibir, prije 80-100 godine , da rasele Ukrajinu i Bjelorusiju i da ih rusificiraju- danas su nažalost većina rusificirani- znaju da su njihovi preci po nekakvoj nepravednoj političkoj kazni poslani u Sibir, ali sad smatraju Sibir svojom domovinom, a i ženili se i njihovi preci sa Rusima, Mongolima, Nijemcima, Fincima- sve ih je povezivao taj osjećaj otpadništva pred vlasti, osjećaj da su disidenti pa se lako razumili.
    I to je jedna od tragedija rata- npr nekakav Sergej iz Irkutska , nakon srednje škole nije moga naći posao pa se prijavio u vojsku znajući da je to najbolji način da se izvuče iz sivila siromaštva, da malo obiđe i svijeta, dobije solidnu plaću, stan i sad ga zapao zadatak da ide ratovati u Ukrajinu, misli kud baš njega posli toliko mira- i tamo on ubije ili njega ubije neki njegov rođak jer je dida od Sergeja iz Ukrajine poslan što dalje, 8000 km daleko od kuće u Sibir. Tko zna koliko ima takvih tužnih priča.
    Nažalost, ruski fatalizam, prepuštenost sudbini njih sprečava da se pobune, da jasno i glasno kažu da neće ratovati, da si propucaju stopalo. Oni su slušali priče svoje starije braće, očeva, stričeva, ujaka, didova, baka da je uvik bilo loše i da je to jednostavno njihova sudbina, a ako bace pogled na rusku povijest uvjere se da je stvarno tako , da su svi njegovi preci ginuli za besmislene ideje njihovih careva a kasnije boljševike, pa taj prosječni Sergej misli- "ma ovaj rat je sranje, ali što ja tu mogu sam, ionako moraš jednom umrijeti", jednostavno svi mu govore cili život da se miri sa nepravdom, jer ako digne glavu najebat će još više, što i nije neistina vidjevši kako završavaju disidenti u ruskom društvu, zato se toliko i odaju alkoholu, nemaju morala niti misle da mogu išta promijeniti, ali opet kažem većina Rusa - tu ne računam razne psihopate ko Čečeni i razni drugi fanatici i zločinci nego prosječan ruski vojnik nije ko Srbin da mašta o genocidima, etničkom čišćenju, klanju zarobljenika.
    Eto imaju i primjer, 1917 većina Rusa se pobunila protiv nepravdi Carske Rusije u kojoj su većina još bili polukmetovi i topovsko meso u 1 svj ratu pa su dobili još puno veće zlo, boljševike koji su ko i nacisti učinili genocid najviše nad Rusima, Ukrajincima i Bjelorusima, rušeći im tisuće crkvi, zatvarajući i ubijajući desetine tisuća svećenika, intelektualaca, časnika, internirajući im djedove u Sibir, Kazahstan, Kirgistan, bojali su se reći i riječ da ne bi bila krivo protumačena. Tako vjerojatno i sad rezoniraju- kao, ako maknemo Putina ko kaže da nećemo dobiti još goreg manijaka , gledajući povijest nemamo puno nade za optimizam. Mislim da je boljševizam što likvidacijama što gladu i iscrpljivanjima ubio 30-40 milijuna sovjetskih građana- od toga 90 posto baš Rusa, Bjelorusa, Ukrajinaca ali i Gruzijaca, Armenaca, Kazaka, Estonaca, Latvijaca....Tragedija svih tih ljudi tamo...

Datum registracije
    Apr 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tko će ispregovarati mir i kakav mir. Na štetu Ukrajinaca pretpostavljam.

Burzum gdje ti nalaziš te sve podatke. Filipini 100 milijuna stanovnika imaju?
    Zanima me jako zemljopis i povijest pa čitam članke, gledam dokumentarce o tim zemljama i dosta naših putopisaca tamo putuje, baš mi je ta Azija dosta fascinantna-Vijetnam, Kambodža, Mijanmar, Laos pogotovo, fascinantna je priroda, jeftino je i za razliku od Latinske Amerike dosta je sigurna- najgore što ti se npe u Vijetnamu ili Laosu može dogodit je da te neko izdžepari, pa i Vijetnam ima 100 mil ne samo Filipini ---The top 10 most populous countries in Asia are:

China, 1.37 billion
    India, 1.299 billion
    Indonesia, 255.46 million
    Pakistan, 191.78 million
    Bangladesh, 158.76 million
    Japan, 126.89 million
    The Philippines, 102.96 million
    Vietnam, 91.81 million
    Iran, 78.77 million
    Turkey, 78.21 million

Datum registracije
    Apr 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Cid-xp Vidi poruku
    Danas se javio Kissinger i kaže kako Zapadu nije cilj poraziti Rusiju, te kako bi dobro bilo u naredna dva mjeseca ispregovarati nekakav mir jer će u suprotnom biti grdno za sve. Kissinger je dosljedan predstavnik stare američke vanjske politike kojoj nije cilj poraziti Rusiju, al joj je u svakom slučaju cilj oslabiti Rusiju. Ovaj rat čini upravo to, slabi Rusiju. Za nas je dobro da ovo ludilo čim prije završi kako ne bi oslabio i nas.
    Uf, taj Kissinger mnogo ljudi se slažu da je on prvi zaslužio sjesti na suđenje kao dokazani ratni zločinac, koji je kriv za bezumno bombardiranje Laosa i Kambodže u JI Aziji, kad su nijekali da uopće imaju veze sa ratom osim sa Vijetnamom, tad je u jugoistočnoj Aziji od američkih bombardiranja svime i svačime , osim konvencionalnim oružje i napalmom, bijelim fosforom, bojnim otrovima- kažu da je intenzitet bombardiranja bio veći od svih američkih bombardiranja u 2 svj ratu - ne samo da su poginule stotine tisuća od bombardiranja nego i od gladi kako su bombardiranja raznim otrovima uništavala usjeve- npr poznati agent orange, pa i film Apokalipsa Danas di glume Martin Sheen, Laurence Fishburn, Marlon Brando to pokazuje, kako se sve to radilo, ono je bila tajna misija kad su išli tražiti pukovnika Kurtza u Kambodžu jer Amerika službeno nije bila u Kambodži, film je pravo remek djelo, takvi filmovi se više ne rade , režirao ga je Coppola na Filipinima od 1976 do 1979 uz mnogobrojne teškoće, prije toga je i Kum 1 i Kum 2 režirao, pa Scorcese- zadnji film Irac je solidan al prošli kao Godfellas( Dobri Momci), pa Casino, Mean Streets, Rt Straha, Taksist sve remek djela, on je i proslavio De Nira, tu je bio i De Palma sa Scarface, Carlitov Način, Michael Mann sa Heat( Vrućina) 1995 di su prvi put u istom kadru De Niro I Pacino- bili su njih dva i u Kum 2 ali nisu podijelili nijedan kadar jer je to bila dvostruka priča, De Niro je glumio mladog Vita Corleaonea, onda od Cimina Lovac Na Jelene, tu je zadnji put pred smrt glumio i John Cazale- Fredo u Kum 1 i 2 - zanimljivo sad primjećujem svi ovi redatelji porijeklom Talijani ...Da ne spominjem Sergio Leonea- sa trilogijom sa Clintom Eastwoodom- Za Šaku Dolara, Za Dolar Više, Dobar Loš Zao, to su zvali špageti vesternima jer su većinom radile talijanske producentske kuće a snimalo se većinom u Španjolskoj i nešto u Italiji , od njega je odlična i američka trilogija- Bilo Jednom Na Divljem Zapadu- koje remek djelo sa Henryjem Fondom i Charlesom Bronsonom, Za Šaku Dinamita i o židovskim gangsterima za vrime prohibicije Bilo Jednom U Americi- i tu je jasno Robert De Niro- koji je talijansko-irskih korijena

Datum registracije
    Apr 2022
    Takvi filmovi su se davno prestali snimati, sad na silu moraju u filmu obavezno biti dva homoseksualca i jedan trans, žena mora biti 50 posto, a i većina računa na eksplozivne kompjuterske efekte i snimaju se stalno dosadni filmovi o superjunacima- od starih junaka još se jedino drži Clint Eastwood koji je prije par godina sa 89 godina glumio i režirao dobar film Mula, prije toga mu je odličan di je glumio i režirao bio Gran Torino, Al Pacino i De Niro su isto ostarili , Pacino ima 82, De Niro 79, odličan mi je bio i Steve Mc Queen- on je umro još mislim prije nego sam se ja rodio.

Navodno situacija na istoku. Severodonjeck pred okruženjem, Liman mu zasad drži leđa. Rusi troše abnormalne količine resursa da osvoje neke manje gradove po istoku Ukrajine. Kad im Ukrajinci lupe kontru Rusi će brže trčati do granice od jamajčanske olimpijske sprinterske momčadi. Slavjansk i Severodonjeck imaju po 100 tisuća ljudi, a Kramatorsk 150 tisuća.

Posljednje uređivanje od Grunf : 25-05-2022 at 07:57

Procjena broja vojnika koji se bore na obje strane.

Citiraj Prvotno napisano od Burzum Vidi poruku
    Takvi filmovi su se davno prestali snimati, sad na silu moraju u filmu obavezno biti dva homoseksualca i jedan trans, žena mora biti 50 posto, a i većina računa na eksplozivne kompjuterske efekte i snimaju se stalno dosadni filmovi o superjunacima- od starih junaka još se jedino drži Clint Eastwood koji je prije par godina sa 89 godina glumio i režirao dobar film Mula, prije toga mu je odličan di je glumio i režirao bio Gran Torino, Al Pacino i De Niro su isto ostarili , Pacino ima 82, De Niro 79, odličan mi je bio i Steve Mc Queen- on je umro još mislim prije nego sam se ja rodio.
    A zaboravljaš jedan Scorseseov film novijeg datuma - Vuk sa Wall Streeta hehe

Datum registracije
    Apr 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Cid-xp Vidi poruku
    A zaboravljaš jedan Scorseseov film novijeg datuma - Vuk sa Wall Streeta hehe
    Da, i taj je odličan, i zaboravio sam od njega i Razjareni Bik- De Niro, Joe Pesci i Frank Vincent- on je glumio Phil Leotarda u Sopranosima , i u tri filma što je Scorsece režirao on najebe od Joe Pescija- tu ga samo premlati, u Dobrim Momcima ga on i De Niro premlate i izbodu do smrti, jedino se "osvetio" u Casinu kad su on i njih još par ubili na mrtvo bejzbol palicama u polju kukuruza lika što ga glumi Pesci i brata mu, to je film po istinitom događaju, ko i Godfellas. Noviji je također i Departed( Pokojni), sa Jackom Nicholsonom, Mark Walhbergom, Leonardom Di Capriom, Matt Damon, mislim da je iz 2006, također remek-djelo. U novijim filmovima najviše je koristio Di Caprija ali nema taj ništa od De Nirove karizme, a i star je i Scorcese, ima i on 80.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove