+ Odgovori na temu
Stranica 32 od 33 PrviPrvi ... 22 30 31 32 33 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 621/647

Tema: Papa Franjo/ Patrijarh Franja

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Misa na latinskom. Ili?
    Da je tak onda vjerojatno ne bi izazivalo kontroverze. Koliko sam skužio, ima nekaj u tome da svećenik Euharistijsko slavlje izgovara potiho i okrenut leđima vjernicima. Zato me zanima je li netko zna detalje.

Naravno, problematizirati ovo, a šutjeti na pederske svećenike je zaista groteskno.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    To je misa od prije drugog vatiksnskog koncila.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Da je tak onda vjerojatno ne bi izazivalo kontroverze. Koliko sam skužio, ima nekaj u tome da svećenik Euharistijsko slavlje izgovara potiho i okrenut leđima vjernicima. Zato me zanima je li netko zna detalje.

Naravno, problematizirati ovo, a šutjeti na pederske svećenike je zaista groteskno.
    Rimski obred svete mise, na snazi od 1570 do 1962, uz neke iznimke je do drugog vatikanskog koncila bila obvezna.
    Kardinal Stepinac je recimo sluzio tradicionalnu latinsku misu, Padre Pio, Sveti Charbel itd
    Ta misa je strogo regulirana, propisano je sto mora biti na oltaru, favorizira gregorijanske napjeve, kao sto popularno ime kaze tradicionalna je, te je u biti zbog latinskog jezika vjecna.
    Zasto?
    Zbog toga sto se latinski jezik ne mjenja, znaci "prilagodjavanje" molitva je nemoguce.
    "Novus Ordo" mise, koje danas znamo po cjelom svijetu su isto regulirane, ali se prakticki predstavljaju na svakakve nacine.
    U Hrvatskoj manje, ali po Zapadu i Latinskoj Americi znadu ulaziti razne gluposti u mise, poput figurica nekakvih lokalnih bozanstava, cuvena Pachamama, predstave, cudne pjesme, a najnoviji "pogodak" su bili blagoslovi peder brakova.
    Znaci pristalice stare mise se okupljaju prvenstveno oko bratstva svetog Petra, koje je osnovao Papa Ivan Pavao II, te oko bratstva svetog Pia, koje je i danas u clinchu sa Vatikanom. Nisu odvojeni od Crkve, ali nisu ni u potpunom zajednistvu, upravo zbog kritika spram drugom vatikanskom.koncilu, zbog liberalizma, zbog slobodnog izbota religije, sto odbacuju, i zbog jednostavnog stava da je jedino krscanstvo, a tu katolicanstvo validna religija.
    Kriticari nove mise ponajvise kritziraju da je "Novus Ordo" danasnja misa usredotocena na narod, a ne na Boga, sto je iskrivljenje smisla same mise. Bog mora biti u centru, ne narod, ne stado.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Na Podcastu Velebitu ima dva podcasta sa Tilosancem, tko zeli uci u problematiku.

Datum registracije
    Sep 2016
    Blazeni Stepinac.

Za sve zainteresirane koji žele da razmotre "ukidanje tradicionalne mise" kako to netočno navodi Puntar i polemizira o tome kao svršenom činu imam konkretnu poveznicu koja će opovrgnuti večinu njegovih tvrdnji koje i na zdrav razum očigledno "ne štimaju".
    Dakle toplo preporučam :
    https://www.bitno.net/vijesti/vatika...inskim-misama/
    Očigledno je da se misa po tradicionalnom sustavu prihvata ali tako da se pazi na primjenu smjernica Drugog koncila.
    Posljednje uređivanje od imperator : 05-08-2021 at 12:57

Dekret o sakramentima (Tridentski sabor, VII. sjednica, 3. III. 1547.)

Kanoni o sakramentima općenito

Kan. 13. Tko kaže da se mogu prezirati primljeni i prokušani obredi Katoličke crkve, koji su uobičajeni kod svečanog podjeljivanja sakramenta, ili da ih djelitelji mogu bez grijeha po svojoj volji izostavljati, ili da ih bilo koji crkveni pastir može mijenjati za neke nove, neka bude kažnjen anatemom.

Marie Julie Jahenny, bretonska mističarka i stigmatičarka

Upozorenje je došlo od naše Gospe 1904. " Crkva je sama proglasila "rasipanje pastira", prave pastire će zamijeniti oni iz pakla - uključeni u sve poroke, grijehe, pokvarenosti - koji će duše zaviti prljavštinom… Novi propovjednici novih sakramenta, novih hramova, novih krštenja i novih bratovština…"

1902. Isus: „Dajem vam upozorenje. Učenici koji nisu od mog Evanđelja rade mukotrpno da bi prepravili prema svojim idejama i pod utjecajem neprijatelja duša, misu koja sadrži riječi odvratne u mojim očima. Kada dođe kobni trenutak, kada će vjera mojih svećenika biti pod iskušenjem, ovi će se tekstovi slaviti u tom drugom periodu. Prvi period je onaj mojih svećenika koji postoje od Mene. A drugi je onaj progona i neprijatelja Svete Vjere koji će nametnuti knjigu drugog slavlja. Ovi zloglasni demoni su oni koji su me razapeli i čekaju kraljevstvo novog mesije.“...
    „Mnogi od mojih svetih svećenika će odbiti ovu knjigu zapečaćenu riječima ponora, ali nažalost mnogi će ih prihvatiti i bit će korištena.

Citiraj Prvotno napisano od Henri Vidi poruku
    Dekret o sakramentima (Tridentski sabor, VII. sjednica, 3. III. 1547.)

Kanoni o sakramentima općenito

Kan. 13. Tko kaže da se mogu prezirati primljeni i prokušani obredi Katoličke crkve, koji su uobičajeni kod svečanog podjeljivanja sakramenta, ili da ih djelitelji mogu bez grijeha po svojoj volji izostavljati, ili da ih bilo koji crkveni pastir može mijenjati za neke nove, neka bude kažnjen anatemom.

Marie Julie Jahenny, bretonska mističarka i stigmatičarka

Upozorenje je došlo od naše Gospe 1904. " Crkva je sama proglasila "rasipanje pastira", prave pastire će zamijeniti oni iz pakla - uključeni u sve poroke, grijehe, pokvarenosti - koji će duše zaviti prljavštinom… Novi propovjednici novih sakramenta, novih hramova, novih krštenja i novih bratovština…"

1902. Isus: „Dajem vam upozorenje. Učenici koji nisu od mog Evanđelja rade mukotrpno da bi prepravili prema svojim idejama i pod utjecajem neprijatelja duša, misu koja sadrži riječi odvratne u mojim očima. Kada dođe kobni trenutak, kada će vjera mojih svećenika biti pod iskušenjem, ovi će se tekstovi slaviti u tom drugom periodu. Prvi period je onaj mojih svećenika koji postoje od Mene. A drugi je onaj progona i neprijatelja Svete Vjere koji će nametnuti knjigu drugog slavlja. Ovi zloglasni demoni su oni koji su me razapeli i čekaju kraljevstvo novog mesije.“...
    „Mnogi od mojih svetih svećenika će odbiti ovu knjigu zapečaćenu riječima ponora, ali nažalost mnogi će ih prihvatiti i bit će korištena.
    Krasan post, jedino nije indentificiran antikrist u Crkvi, osim ako se to ne odnosi na protivnike Drugog koncila.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Za sve zainteresirane koji žele da razmotre "ukidanje tradicionalne mise" kako to netočno navodi Puntar i polemizira o tome kao svršenom činu imam konkretnu poveznicu koja će opovrgnuti večinu njegovih tvrdnji koje i na zdrav razum očigledno "ne štimaju".
    Dakle toplo preporučam :
    https://www.bitno.net/vijesti/vatika...inskim-misama/
    Očigledno je da se misa po tradicionalnom sustavu prihvata ali tako da se pazi na primjenu smjernica Drugog koncila.
    Znaci u clanku pise da se ne smije slaviti u zupnim crkvama a osnivanje novih stada se zabranjuje.
    To naravno nije ukidanje....ma ne.
    Jos si izabrao Kardinala Müllera kao dokaz tome da Franja ne zeli ukinuti tradicionalnu misu.
    Fora.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Znaci u clanku pise da se ne smije slaviti u zupnim crkvama a osnivanje novih stada se zabranjuje.
    To naravno nije ukidanje....ma ne.
    Jos si izabrao Kardinala Müllera kao dokaz tome da Franja ne zeli ukinuti tradicionalnu misu.
    Fora.
    Čitaj Puntare, čitaj rođeni...koristit će ti, da prestaneš izvoditi zaključke koji nigdje ne pišu.
    Lijepo je rečeno sve je dozvoljeno po pitanju Mise samo da je ui skladu sa Drugim Koncilom.

Datum registracije
    Sep 2016
    Covjece, ti citas, a ne razumijes ista. Branis neobranjivo, ne zelis izvuci najjednostavnije zakljucke.
    Franja i dobar dio zapadnih biskupa hoce umrtviti latinsku misu, a ti se hvatas ne znam cega.
    Kao da ce Franja to tako napisati, crno na bijelo.
    Eno u Vatikanu okrecu oltar spram narodu kao znak da je latinska misa mrtva.
    Dao sam ti primjere, izjave i materijala, pa cak i materijal koji sam donosis kaze da se ne smije nastaviti i siriti ta tradicija.
    I OPET ti ne shvacas ista.
    To je dosadno, takve rapsrave ne vode ikuda, jer idemo od pretpostavke da ignoriramo sva djela a hvatamo se neizrecenog.

Datum registracije
    Sep 2016
    Evo ti citat iz tvoga clanka.
    "Zabranjeno je formiranje skupina novih vjernika koji zele sudjelovati na slavljima tradiconalne latinske mise"

Jesam ti ja to vec napisao deset puta. Pa sto znaci to?
    Bratstvo svetog Petra nema svoga biskupa, znaci nece moci zaredjivati nove svecenike.

To znaci da je Franja ukinuo, de facto, ukinuo ovu misu, i otjerao buduce vjernike u poluilegalu.

Dok jos uvijek cekamo reakciju na blagoslov za peder brakove u Svabiji.

Evo ti citat iz tvoga clanka.
    "Zabranjeno je formiranje skupina novih vjernika koji zele sudjelovati na slavljima tradiconalne latinske mise"

Jesam ti ja to vec napisao deset puta. Pa sto znaci to?
    Bratstvo svetog Petra nema svoga biskupa, znaci nece moci zaredjivati nove svecenike.

To znaci da je Franja ukinuo, de facto, ukinuo ovu misu, i otjerao buduce vjernike u poluilegalu.

Dok jos uvijek cekamo reakciju na blagoslov za peder brakove u Svabiji.
    Ništa papa Francisko nije ukinuo...apsolutno ništa.
    Još jednom Puntare, ništa nije zabranjeno, ali moraju se štovati odluke II Koncila i u skladu sa ovim se imaju ravnati svi rimokatoliciu to je toliko jasno naznačeno i u ovom tekstu ali i u svim drugim koji obrađuju ovu temu, koja se ovdje bespotrebno apostrofira kao nekakav krucijalni dokaz protivu Pape, Crkve i rimokatoličke vjere.
    Stvarno vrh stupidnosti.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ovoj temi se dodalo mnoge druge, kao podrska Bidenu koji je pro aborcionist, nesankcioniranje otpadnickih njemackih biskupa koji idu stopama protestantizma, ali ne onog Luthera, vec onog Skandinavaca.
    Ima hrpa ljudi koji misle da se upravo Crkva i vjera moraju braniti od covjeka koji je nedavno izjavio, parafraziram, da se deset zapovjedi koje nam je Bog poslao i ne mora drzati bas doslovno.
    I tako dalje, i tako dalje.
    Ali kao sto do sada nisi bio spreman sagledati stvar kao normalan covjek, a ne kao HDZovac, opet ces ti "nas Francisco" i to je to.
    I to ces nazvati "branim vjeru".

Ovoj temi se dodalo mnoge druge, kao podrska Bidenu koji je pro aborcionist, nesankcioniranje otpadnickih njemackih biskupa koji idu stopama protestantizma, ali ne onog Luthera, vec onog Skandinavaca.
    Ima hrpa ljudi koji misle da se upravo Crkva i vjera moraju braniti od covjeka koji je nedavno izjavio, parafraziram, da se deset zapovjedi koje nam je Bog poslao i ne mora drzati bas doslovno.
    I tako dalje, i tako dalje.
    Ali kao sto do sada nisi bio spreman sagledati stvar kao normalan covjek, a ne kao HDZovac, opet ces ti "nas Francisco" i to je to.
    I to ces nazvati "branim vjeru".
    Opet se preseravaš sa tim prejudiciranjem o HDZ-u, šta ako sam simpatizer HDZ BiH, jel to smeta nečijim planovima o razbijanju hrvatskog glasačkog tijela, pa ono HDZ ne valja, a znaš i sam da će u BiH HDZ i Čović opet odnijeti plebiscitarnu pobjedu i sve tako do donošenja izbornog zakona, koji će tek tad otvoriti put hrvatskom pluralizmu.
    Pokušao si napraviti pitanje o Svetom ocu Papi i Crkvi pokušavajući nešto sa tebi nejasnom tradicionalnom misom, pa si shvatio da to nitko ne osporava, i da sve moža uz primjenu postulata Drugog Koncila.
    I još te sad zadnji put molim da se okaneš osobnih komentara, jerću ti uzvratiti tako surovo pod cijenu da dobijem trajni ban.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Opet se preseravaš sa tim prejudiciranjem o HDZ-u, šta ako sam simpatizer HDZ BiH, jel to smeta nečijim planovima o razbijanju hrvatskog glasačkog tijela, pa ono HDZ ne valja, a znaš i sam da će u BiH HDZ i Čović opet odnijeti plebiscitarnu pobjedu i sve tako do donošenja izbornog zakona, koji će tek tad otvoriti put hrvatskom pluralizmu.
    Pokušao si napraviti pitanje o Svetom ocu Papi i Crkvi pokušavajući nešto sa tebi nejasnom tradicionalnom misom, pa si shvatio da to nitko ne osporava, i da sve moža uz primjenu postulata Drugog Koncila.
    I još te sad zadnji put molim da se okaneš osobnih komentara, jerću ti uzvratiti tako surovo pod cijenu da dobijem trajni ban.
    Zasto nisi komentirao sve ovo sto sam naveo. Sto radis ti uopce na ovoj temi.
    Od koga ti branis ociti promasaj Franju
    Neki ortodoksni krscanin nisi, da jesi smetalo bi te sve ovo sto sam naveo, od Bidena do njemackih biskupa pa do faktickog ukinuca TLM.
    Tebe jedino zanima institucija kao takva i nedodirljivost Franje, koja ne postoji i nije postojala za ni jednog Papu. Sam Petar je dobio po usima od Pavla.
    Zbog toga ti uvijek spominjem HDZ, jer vodje stalno izdaju ono za sto kao stoje, a optuzivaju kriticare za - izdaju.
    I ne optuzju samo vodje bez kursa i morala, vec i vjerni vojnici stranke.

Datum registracije
    Sep 2016
    Tako Franja optuzuje konzervativce i sljedbenike TLM za izdaju i sizmu, a on tolerira anti-krscanstvo, aborcioniste i poludebilne zapadne biskupe.
    Usporedba sa HDZom se namece. Koji jedino udara po desnici dok ide u krevet sa raznim Pupi, NGO i slicnim konkubinama.
    1:1

Papa Franjo šokirao izjavom

Šta mu bi za ovakvu izjavu? Poprilično šokantno.

Pobačaj je ubojstvo, brak je zajednica između žene i muškarca.
    https://narod.hr/kultura/papa-jasan-...ene-i-muskarca

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Šta mu bi za ovakvu izjavu? Poprilično šokantno.

https://narod.hr/kultura/papa-jasan-...ene-i-muskarca
    Zaletio se je u antikrščanskom pravcu toliko da je većina počela primjećivati ko i što je on zapravo pa sad popravlja štetu glumeći krščanina/katolika

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove