+ Odgovori na temu
Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 5 6 7
Prikaz rezultata str. 121/139

Tema: Svaki dan citat jedan

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati.

Druga Timoteju 4,3

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Nov 2011
    Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu.

Matej 18:18

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Ne laži, ne kradi,
    moli se i radi.
    Priđi i pomogni,
    nikom' ne odmogni.

MPT
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Datum registracije
    Nov 2011
    "Blago vama kad vas zbog mene pogrde i prognaju i sve zlo slažu protiv vas!
    Radujte se i kličite: velika je plaća vaša na nebesima! Ta progonili su tako proroke prije vas!

Matej 5,11-12

Datum registracije
    Feb 2012
    Tko se Boga ne boji, taj strepi pred ljudima.

— Blaženi Alojzije Stepinac

Datum registracije
    Nov 2011
    Jer vi ste mi svjedoci, riječ je Jahvina, i moje sluge koje sam izabrao, da biste znali i vjerovali i uvidjeli da sam to ja. Prije mene nijedan bog nije bio načinjen i neće poslije mene biti.

Izaija 43:10

Datum registracije
    Nov 2011
    Tko će nas rastaviti od ljubavi Kristove? Nevolja? Tjeskoba? Progonstvo? Glad? Golotinja? Pogibao? Mač?

Rimljanima 8:35

Super ugledni član interceptor avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Bolji je čovjek koji krije ludost svoju
    negoli koji krije mudrost svoju

Sirah
    Torcida-old school 45

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    "U vrijeme žetve reći ću žeteocima: Pokupite najprije kukolj i svežite ga u snopove da se spali, a žito skupite u moju žitnicu."
    Mt 13, 30

Datum registracije
    Nov 2011
    Gospodari, pružajte svojim robovima što je pravo i pravično, znajući da i vi imate Gospodina na nebu!

Kološanima 4,1

Datum registracije
    Feb 2012
    Neki je trgovac vodom svako jutro odlazio na rijeku, gdje bi napunio svoja dva vrča i odvozio ih u grad kupcima. Jedan od tih vrčeva bijaše napuknut te je gubio prilično vode do odredišta, a drugi bijaše potpuno nov i donosio je više zarade.

Osjetivši se manje vrijednim, napuknuti vrč jedno jutro progovori vlasniku:
    “Svjestan sam svojih ograničenja i da zbog mene ne dobivaš očekivanu zaradu, jer sam napola prazan kad u grad stignemo. Molim te oprosti mi moju slabost!”

Idućeg jutra, na putu prema rijeci, vlasnik dozove napuknuti vrč:

“Pogledaj rub ceste!”

“Prelijep je, pun cvijeća”, odgovori vrč.

“Predivan je zahvaljujući tebi. Ja sam kupio sjeme i posijao ga, a ti si ga, i ne znajući, svaki dan zalijevao. Stoga, ne zaboravi da smo svi pomalo slomljeni, ali Bog zna kako načiniti čudo iz naše slabosti, ako Ga zamolimo.”

Nepoznati autor

Datum registracije
    Feb 2012
    Istrijebi Jahve sve usne lažljive
    i jezik hvastavi
    one što zbore "Jezik je naša snaga
    naše su usne uz nas
    Tko nam što može?
    "Zbog nevolje tlačenih i jauka ubogih
    sada ću ustati - govori Jahve -
    spasenje donijeti onome tko ga želi"
    Riječi su Jahvine riječi iskrene
    srebro prokušano, od zemlje odvojeno,
    sedam puta očišćeno

O Jahve, ti ćeš bdjeti nad nama,
    od naraštaja ovog čuvat nas svagda,
    pa nek se okolo vrzu zlotvori,
    nek se izdižu ljudi najgori

--iz Psalma 12.

Datum registracije
    Feb 2012
    "Zadovoljan sam što sam proživio vijek, a nisam nikome naškodio. Ono što je meni štete naneseno, davno sam zaboravio - gubitak je lakše podnijeti nego kajanje... Nisam naročito pametan, niti mislim da je to važno, važnije je da je čovjek pravedan i da se ne truje ružnim mislima"
    Meša Selimović

Datum registracije
    Feb 2012
    "Način na koji postupaš prema svakom ljudskom biću, konačni je test tvoje veličine"
    - Sv. Ivan Pavao II

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Zato se ne možeš izgovoriti, o čovječe,
    koji god sudiš: jer čemu sudiš drugome,
    samog sebe osuđuješ.

Pavlova poslanica Rimljanima 2/16

„[Kršćani] ljube sve, a svi ih progone. Ne poznaju ih, a osuđuju. Ubijaju ih, a oni oživljuju. Preziru ih, a iz prezira im cvate slava. Ocrnjuju ih, a poštenje im sja. Grde ih, a oni blagosiljaju. Gaze ih, a oni iskazuju čast. Dobrotvori su, a kažnjavaju ih kao zlotvore; smrtnoj se kazni raduju kao da ustaju na život. Židovi protiv njih ratuju kao protiv tuđe rase, a Heleni ih progone: ali njihovi mrzitelji ne znaju kazati uzroka neprijateljstvu. Zar ne vidiš da ih bacaju pred divlje zvijeri kako bi se odrekli Gospodina, a kako ipak ne bivaju svladani? Zar ne vidiš: što veći broj njih muče, toliko se broj drugih kršćana uvećava? Takva djela ne nalikuju ljudskima, to je sila Božja. To je istina Njegove prisutnosti.“ (Poslanica Diognetu 5;7).
    Alojzije Stepinac, 5. studenoga 1940.

(u svom dnevniku)
    "Svijet ide uistinu u propast ako ga čudesnim načinom ne spasi ruka Božja. Pobijedi li Njemačka, biti će grozan teror i propast za male narode. Pobijedi li Engleska, ostat će na vlasti masoni, Židovi, prema tome nemoral, korupcija u našim zemljama. Pobijedi li SSSR, onda je đavao dobio vlast nad svijetom i pakao. Dakle, kuda ćemo Gospodine nego k Tebi podići oči?"

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Otkrivenje 21-8
    A strašljivim i nevjernim i nečistim i ubojicama i bludnicima i vračarama i idolopoklonicima i svim lašcima, njima je dio u jezeru, što gori ognjem i sumporom.
    To je smrt druga.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Ante S. Vidi poruku
    „[Kršćani] ljube sve, a svi ih progone. Ne poznaju ih, a osuđuju. Ubijaju ih, a oni oživljuju. Preziru ih, a iz prezira im cvate slava. Ocrnjuju ih, a poštenje im sja. Grde ih, a oni blagosiljaju. Gaze ih, a oni iskazuju čast. Dobrotvori su, a kažnjavaju ih kao zlotvore; smrtnoj se kazni raduju kao da ustaju na život. Židovi protiv njih ratuju kao protiv tuđe rase, a Heleni ih progone: ali njihovi mrzitelji ne znaju kazati uzroka neprijateljstvu. Zar ne vidiš da ih bacaju pred divlje zvijeri kako bi se odrekli Gospodina, a kako ipak ne bivaju svladani? Zar ne vidiš: što veći broj njih muče, toliko se broj drugih kršćana uvećava? Takva djela ne nalikuju ljudskima, to je sila Božja. To je istina Njegove prisutnosti.“ (Poslanica Diognetu 5;7).
    A propo, Diognet se ne spominje u Bibliji..., bilo bi dobro pročitati tvoje tumačenje i smisao ove poslanice...

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati.

Druga Timoteju 4,3
    Doslo je ovo vrijeme.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove