+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 7 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/139

Tema: Svaki dan citat jedan

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    "Uvijek se radujte! Bez prestanka se molite! U svemu zahvaljujte! Jer to je za vas volja Božja u Kristu Isusu."

1 Sol 5, 16-19
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    "Zapovijed vam novu dajem: Ljubite jedni druge:
    kao što sam ja ljubio vas tako i vi ljubite jedni druge."

Ivan: 13:34

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    "Morate biti jako strpljivi. Veliki se planovi ostvaruju strpljenjem i s mnogo vremena. Ono što iznikne za jedan dan, sljedeći već vene. Dakle hrabro, Bog će biti s vama."

Sv. Franjo Saleški
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    "Požuda kojoj udovoljimo postaje navika, a navika kojoj se ne opiremo postaje nužnost."— Sv. Augustin

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Sada ovako govori Jahve, koji te stvorio, Jakove, koji te sazdao, Izraele: "Ne boj se, jer ja sam te otkupio; imenom sam te zazvao: ti si moj!

Iz 43:1

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Nov 2011
    Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam - riječ je Jahvina - naume mira, a ne nesreće: da vam dadnem budućnost i nadu.

Jeremija 29:11

Budala se prepušta svim svojim strastima, ali mudri, on suzdržavajući ih, stišava.

Poslovice 29.11

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    1 Kor 13

1Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči. 2Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam! 3I kad bih razdao sav svoj imutak i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao - ništa mi ne bi koristilo. 4Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; 5nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; 6ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; 7sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi. 8Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici? Umuknut će. Spoznanje? Uminut će. 9Jer djelomično je naše spoznanje, i djelomično prorokovanje. 10A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično. 11Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače, rasuđivah kao nejače. A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko. 12Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat! 13A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav - to troje - ali najveća je među njima ljubav.

יֵשׁ מֵאַיִן

Jednom je jedan tibetanski sveštenik peške prešao Himalaje za vreme kineske okupacije njegove zemlje. Kada su ga pitali kako mu je to uspelo, odgovorio je: - Vrlo prosto, korak po korak.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Mt 5, 13-16

"U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima:
    »Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze.«
    »Vi ste svjetlost svijeta. Ne može se sakriti grad što leži na gori. Niti se užiže svjetiljka da se stavi pod posudu, nego na svijećnjak da svijetli svima u kući. Tako neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima.«"

יֵשׁ מֵאַיִן

ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Datum registracije
    Nov 2011
    Zamoli mog vjernog slugu, da toga dana objavi cijelom svijetu o Mom velikom
    milosrđu. Tko toga dana dođe na Vrelo života primit će potpuni oprost svojih krivica i kazni. Čovječanstvo neće naći mira dokle se ne okrene s povjerenjem Mom milosrđu. Oh kako Me vrijeđa nepovjerenje jedne duše. Takva duša priznaje da Sam svet i pravedan a ipak ne vjeruje da sam Ja milosrđe. Ne vjeruje Mojoj dobroti. Same sotone veličaju Moju pravednost,a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Moje srce raduje se nazivu milosrđe.

Sv. Faustina (dnevnici)

Ne ponosi se mudroscu.Ni tudjom jer nije tvoja,ni svojom,jer cim si se poneo,znaci da je nemas mnogo.

Sv.Nikolaj Velimrovic

Gospodin je pastir moj:
    ni u čemu ja ne oskudijevam;
    na poljanama zelenim
    On mi daje odmora.
    Na vrutke me tihane vodi
    i krijepi dušu moju.
    Stazama pravim On me upravlja
    radi imena svojega.
    Pa da mi je i dolinom smrti proći,
    zla se ja ne bojim, jer si Ti sa mnom.
    Tvoj štap i palica tvoja
    utjeha su meni.
    Trpezu preda mnom prostireš
    na oči dušmanima mojim.
    Uljem mi glavu mažeš,
    čaša se moja prelijeva.
    Dobrota i milost pratit će mene
    sve dane života moga.
    U Tvome ću domu prebivati
    kroz dane mnoge.

Psalam 23. (Davidov)
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

A vjera je osnov svega cemu se nadamo,potvrda stvari nevidljivih

(jevr.11,1)

Datum registracije
    Nov 2011
    Jahve mi je svjetlost i spasenje: koga da se bojim? Jahve je štit života moga: pred kime da strepim?
    Kad navale na me zlotvori da mi tijelo žderu, protivnici moji i dušmani, oni posrću i padaju.
    Nek` se vojska protiv mene utabori, srce se moje ne boji; nek` i rat plane protiv mene, i tada pun sam pouzdanja.
    Za jedno molim Jahvu, samo to ja tražim: da živim u Domu Jahvinu sve dane života svoga, da uživam milinu Jahvinu i Dom njegov gledam.
    U sjenici svojoj on me zaklanja u dan kobni; skriva me u skrovištu Šatora svoga, na hridinu on me uzdiže.
    I sada izdižem glavu iznad dušmana oko sebe. U njegovu ću Šatoru prinositi žrtve radosne, Jahvi ću pjevat` i klicati.
    Slušaj, o Jahve, glas moga vapaja, milostiv mi budi, usliši me!
    Moje mi srce govori: "Traži lice njegovo!" Da, lice tvoje, o Jahve, ja tražim.
    Ne skrivaj lica svoga od mene. Ne odbij u gnjevu slugu svoga! Ti, Pomoći moja, nemoj me odbaciti! I ne ostavi me, Bože, Spasitelju moj!
    Ako me otac i mati ostave, Jahve će me primiti.
    Nauči me, Jahve, putu svojemu, ravnom me stazom povedi poradi protivnika mojih.
    Bijesu dušmana mojih ne predaj me, jer ustadoše na mene svjedoci lažni koji dašću nasiljem.
    Vjerujem da ću uživati dobra Jahvina u zemlji živih.
    U Jahvu se uzdaj, ojunači se, čvrsto nek` bude srce tvoje: u Jahvu se uzdaj!

Psalam 27, Davidov

Jaki su duzni nemoci slabih nositi (Rim.15,1)

Datum registracije
    Nov 2011
    Kušajte i vidite, kako je dobar Gospod! Blagoslovljen je čovjek, koji se uzda u njega!

Psalam 34,8

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Bog je htio da budemo sretni i zato je usadio u nas potrebu za srećom, ali on je htio da budemo sretni svi zajedno, ne odijeljeno, i zato je ugradio u nas potrebu za ljubavlju. Stoga ljudi mogu biti sretni samo kada vole jedni druge. ~ L. N. Tolstoj

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    "Počni od onog što je nužno, potom učini ono što je moguće, pa ćeš brzo učiniti i nemoguće."

Sv. Franjo Asiški

יֵשׁ מֵאַיִן

Član u nastajanju 1452 avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ne molim Te, Gospodine, za čuda i videnja, nego za snagu u svakodnevnom životu. Nauči me umijeću malih koraka. Učini me sigurnim u razdvajanju vremena. Obdari me osjetljivošću da odredim što je veoma važno, a što manje važno.
    Molim te za razum da odredim suzdržanost i mjeru, da kroz život ne klizim, već da razumno određujem dnevni raspored, da primijetim svjetlost i vrhunce, da s vremenom na vrijeme nađem vremena za ljepotu, umjetnost i kulturu.
    Dozvoli mi da spoznam da snovi o prošlosti i budućnosti ne vode daleko. Pomozi mi da dobro djelujem neposredno, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.
    Sačuvaj me naivnog stava da u životu mora sve dobro proteći. Obdari me trijeznom spoznajom da su teškoće, neuspjesi i udarci stalni pratioci života – uz koje rastemo i zrijemo.
    Podsjeti me da srce često zamućuje razum. U pravom mi trenutku pošalji prijatelje koji će mi strpljivo reći istinu.
    Uvijek ću Tebi i ljudima pustiti da mi govore. Istinu ne možemo reći sami sebi, ona nam biva kazivana. Ti znaš koliko nam treba prijateljstvo. Daj mi da budem dorastao tom najljepšem, najzahtjevnijem i najosjetljivijem daru.
    Daj mi dovoljno mašte da u pravom trenutku, na pravu adresu uputim paketić dobrote uz popratno pismo ili bez njega.
    Stvori od mene čovjeka koji će brazditi duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su “ispod”.
    Oslobodi me straha da propuštam život. Ne daj mi ono što želim, već ono što mi treba.
    Nauči me umijeću malih koraka.

Antoan de Sent-Egziperi
    UM94 29 100+

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove