Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati na izborima?

Glasači
43. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Ivu Josipovića

3 6.98%
  • Kolindu Grabar Kitarović

21 48.84%
  • Milana Kujundžića

13 30.23%
  • Ostale

6 13.95%
+ Odgovori na temu
Stranica 341 od 352 PrviPrvi ... 241 291 331 339 340 341 342 343 351 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 6,801/7034

Tema: Kolinda Grabar-Kitarović predsjednica Hrvatske

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Jeli triba da se vracamo na to? Svi srbi iz hrvatske tribaju slavit oluju više nego hrvati jer srbi iz hrvatske ne da nisu kaznjeni u oluji za ono sta su nan radili 70 godina nego evo ponovo četnik se šeta hrvatskom sa osmjehom na licu.
    .........................
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ne znam na što misliš..ali ja nemam problem nikakav s tobom..osim nekih tehničkih stvari u vezi dužine postova..tj kopiranja..i to jednom ako se dobro sjećam..inače ne znam zašto se ne bi "nešto slagali"
    Ma bilo je nekih razmimoilaženja prije, ajmo reći, taktičko - tehničke naravi, gdje si ti ili ja, nešto krivo shvatio. Ali dobro. Ti si malo ''tvrđi'', a i ovaj forum je malo ''tvrđi''.

Ja se često baš i ne slažem sa nekim stvarima, ali dobro živimo u demokraciji i svatko ima pravo iznjeti svoje mišljenje.

Evo recimo ja se oko Kolinde G.K. baš ne slažem sa vama? Zašto? Pa njoj je jednostavno - naređeno da pozove tog Vučića i to od Amerikanaca! I točka. Koji bi to političar u Hrvatskoj od 2000-te odbio izvršiti domaću zadaću koju mu da Amerika?

S druge strane - ja samo kad se sjetim veleizdajnika Stjepana Mesića i one lignje Ive Josipovića - meni je dosta i odmah dam ovoj kako je vi zovete Koko Linda - još malo kredita!

Neki dan se provela kroz medije teza kako će se za predsjednika kandidirati Zoran Milanović. Neka se kandidira - ali ja za njega neću glasati. Opet prekjučer Tonino Picula u VL izjavljuje da i njega zanima Pantovčak.

Ja kad vidim Piculu - kao da vidim pokojnog Ivicu Račana. Picula je točno - ''mali Račan''! Da li bi glasao za malog Račana? Pa meni ni ''veliki Račan'' nije bio dobar - a zašto bi mi bila dobra njegova kopija?

''sa ljeve opcije'' nikad nikome nisam dao svoj glas, a mogu ga dati tek ako siđem s uma (a nadam se da mi se to neće desiti).

A sad da vidimo - koga imamo na desnici. Jedino Glasnovića!!!

Evo ako se on kandidira - ima apsolutno moj glas, a i većine mojih.

Plenković - pa on je puno pogubniji za Hrvatsku od Kolinde, ovo mu čak i odgovara jer mi se čini, ako ne igraju neku igru, da se oni oko vanjske politike poprilično razilaze, Plenković je za EU, a Kolinda je za SAD?!

Možda mu je ovo oko Vučića dobro i došlo da je se riješi - ali opet gdje je on odveo HDZ? Skroz uljevo - pa sad smo uz sve apsurde - još postali država sa dvije lijeve partije - koje se razlikuju samo u boji - jedni su plava zvjezda, a drugi su crvena zvjezda.

Koga će Plenky kandidirati za Pantovčak? Aj mi reci? Jandrokovića??

Jučer je u ''Otvorenom'' - Andrija Hebrang bio poprilično rezigniran Vučićevim posjetom Hrvatskoj? Ok ja mu vjerujem - ali istom tom Hebrangu recimo nije smetalo kad je Ivo Sanader kao premijer radio puno gore i štetnije stvari za ovu državu - nego što je to bilo ovo jučer.

Ako ćemo pravo - Ivo Sanader je ''sve ovo i započeo''! Imao je 8 HSP-eovaca - a on ih sljedeće jutro zamjeni sa tri velikosrbina? I ono njegovo - Hristos se rodi!!! Hebranga, a bome i ostale nije bilo za čuti u povodu tih stvari?

Nažalost - probali smo mi i ''ljevo'' i ''desno'' i ne ide. Išlo je samo kad je Tuđman u deset godina svoje vladavine (nešto manje) uzeo ono najbolje od svega - što je do tada bilo rađeno u hrvatskoj politici i uspio?

Znači - mi bi za promjenu trebali - raditi pametno i ono što nam kao narodu i državi koristi i ide u prilog a odbaciti ono što nam ide na štetu.

I za kraj ovog upisao neka ova Koko Linda ponovno izađe na predsjedničke - a sa druge strane da je ili mali Račan ili Zoki (ili mi ili oni) ili bilo tko sa ove jugoslavenske ljevice - ja ću opet dati glas njoj!

Jer njima ga jednostavno ne mogu dati (Milanović je recimo za ministricu VP-a imao Vesnu Pusić kako da glasam za njega) ili za onoga koji i ponašanjem i izgledom podsjeća na Ivicu Račana, ili bilo koga drugog iz te ekipe.

Pa kad bih morao glasati - a da s druge strane njima protukandidat bude Milorad Pupovac - ja bih glasao za Pupšovca, a ne za njih.

Eto to je moj stav. Ja kad se samo sjetim Mesića i Josipovića........ I u Hrvatskoj postoji i je samo jedan veleizdajnik to je Stipe Mesić.

Nisam neki fan Dražena Budiše, makar mislim da je možda i najpošteniji hrvatski političar (ali je naivan ko dijete) ali sam u srazu njega i Mesića svoj glas dao njemu.

Pobjedio je Mesić. Izravna posljedica toga i zadnji čin te tragedije - dogodio se u haaškoj sudnici prošle godine 29.11. (znate na što mislim).

Taj je krivokletnik napravio toliku štetu - da je zaslužio da jedino on nosi titulu veleizdajnika u Hrvatskoj.

Da se razumjemo - ni Josipović nije skoro ni malo bolji od njega - ali ono što je Mesić napravio - stvarno se nitko ne bi usudio iako je ova Država prepuna - ''prodanih duša''!
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 13-02-2018 at 20:14

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa nije olakotna okolnost za Koko Lindu sto su SDPovci i drugi jos gore zlo nego ona. Sto se tice da je njoj naredila Amerika pa ona mora poslusati, ne radi ona to zbog toga sto njoj neko iz CIAa drzi pistolj na glavi, vec ona to radi zbog svojih veza iz prijasnjeg poslovnog zivota, i 100% zbog planiranja buducnosti, jer i njoj je jasno da nece zauvik biti na toj poziciji.

I zbog ceg bi sada prosjecan Hrvat mora imati razumjevanja za ocite sluganske podvige, i to povucene iz koristoljublja. Sto prosjecnog Hrvata briga sto se ona nece zamjeriti ikome na americkoj strani, zbog njene vlastite koristi.
    Posljednje uređivanje od Puntar2.0 : 13-02-2018 at 20:21
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ma napisala sam danas negdje,zamislite da je Franjo Tuđman stao kad mu je Europa i svijet okrenuli leđa jer se njima nije baš sviđala ideja samostalne Hrvatske.Na svaku akciju vojske imali su što za reći,prijetili sankcijama i što sve ne,al se nije posustajalo.
    I sad u miru,opravdavat ovo četničko bljuvanje sa "ameri su tako naredili" je dno.
    A još kad vade Josipovića i Mesića,pa je ona kao blaža verzija,manje zlo ili što ja znam što.
    Ma neka bagru lomi do kraja,neka im Pupovca za ministra dovedu,to se pameti nikad neće dozvat.
    Gutaj bagro,i jedi šta ti se servira.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pa nije olakotna okolnost za Koko Lindu sto su SDPovci i drugi jos gore zlo nego ona. Sto se tice da je njoj naredila Amerika pa ona mora poslusati, ne radi ona to zbog toga sto njoj neko iz CIAa drzi pistolj na glavi, vec ona to radi zbog svojih veza iz prijasnjeg poslovnog zivota, i 100% zbog planiranja buducnosti, jer i njoj je jasno da nece zauvik biti na toj poziciji.

I zbog ceg bi sada prosjecan Hrvat mora imati razumjevanja za ocite sluganske podvige, i to povucene iz koristoljublja. Sto prosjecnog Hrvata briga sto se ona nece zamjeriti ikome na americkoj strani, zbog njene vlastite koristi.
    Radi se o tome da postoji ipak neka razlika. Pa makar i u nijansama. Najbolji su ti primjer Budiša i Mesić! Da je kojim čudom Budiša dobio Mesića (a nije se to nikako moglo desiti jer je nekome trebao baš Mesić da napravi ono što je napravio) uvjeren sam recimo da bi - general Slobodan Praljak danas bio živ! I da bismo kao narod, ako ne sva, a ono bar izbjegli većinu ''sr..a'' koje nam je pripremio Stipe Mesić.

Ako ništa - siguran sam da Budiša ne bi pustio engleske agente tzv: novinare u Tuđmanov arhiv! To sigurno Dražen Budiša - ne bi uradio!

Makar kažem - nisam njegov neki obožavatelj.

Ili recimo - sjeti se što je Jozo Radoš kao ministar Obrane uradio i to dao ako se ne varam ''Globusu'' da objavi. Za to se ide na sud pa u prugasto odjelo u svakoj normalnoj državi, a on je sada u EU parlamentu. Nagrađen za to što je napravio!

Citiraj Prvotno napisano od šanta85 Vidi poruku
    Ma napisala sam danas negdje,zamislite da je Franjo Tuđman stao kad mu je Europa i svijet okrenuli leđa jer se njima nije baš sviđala ideja samostalne Hrvatske.Na svaku akciju vojske imali su što za reći,prijetili sankcijama i što sve ne,al se nije posustajalo.
    I sad u miru,opravdavat ovo četničko bljuvanje sa "ameri su tako naredili" je dno.
    A još kad vade Josipovića i Mesića,pa je ona kao blaža verzija,manje zlo ili što ja znam što.
    Ma neka bagru lomi do kraja,neka im Pupovca za ministra dovedu,to se pameti nikad neće dozvat.
    Gutaj bagro,i jedi šta ti se servira.
    Šanta - to ti je na žalost tako. Osuđeni smo ''birati manje zlo''! Do kada će tako - ne zna se!

I usporedba ovih sa Franjom Tuđmanom ti nikako ne ide. Franjo Tuđman je bio državnik, a ovi svi posle njega su samo političari i to Ž kategorije!
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 13-02-2018 at 20:33

Ako je bilo naređenje a sigurno da je, to je porazno za nas kao naciju. Nema tu nikakve utjehe.

Moje osobno mišljenje je da se ona niti neće kandidirati na slijedećim izborima.

Ona će se eventualno vratiti na neko mjesto možda ne u NATO-u ili tamo negdje, nije me ni briga gdje. HDZ je očito neće podržati a bez njihove podrške nema nikakve šanse. Špekulira se da HDZ možda ide s Krstičevićem a možda kao i kod Sanadera s više kandidata. Sanader je tako opstruirao Hebrangovu kampanju izbacivši još par kandidata. Pročitao sam zanimljivo razmišljanje da će HDZ razbiti opet svoje glasačko tijelo da bi omogućio Piculi da bude predsjednik jer je on upravo izrazi tu želju, veli, ne vidi sebe na mjestu predsjednika SDP-ea nego na Pantovčaku. Tako bi po tom mišljenju na oba "brda" bili Briseloidi i uvod u koaliciju HDZ-SDP na izborima, redovnim ako ne bude prijevremenih koji idu iza predsjedničkih.

To je ustvari vrlo realna opcija jer sumnjam da će ili HDZ ili SDP moći skrpiti neku koaliciju nakon slijedećih izbora. Ostaje im onda međusobna koalicija.

To me malo zanima, ni za Krstičevića ne bi glasao. Glasnović nije za takvo mjesto, ni blizu, drag mi je ali nije on za to, niti smo mi narod za to.

Ustvari ne vidim nikoga na vidiku za koga bi ja glasao. Jedino Hasan, za njega bi glasao ali sumnjam da će on uopće biti u opciji.

što se tiče ove posjete mislim da je napravljena da digne Vučiću "repinu" u Srbiji pred beogradske izbore koji su jako bitni, gdje nije siguran u pobjedu, to bolje znaju Srbi iz Srbije ili Beograda konkretno. Da pokaže "ustašama"..zato one izjave.." ja se ne bojim" " nećete me ponižavati". To Srbe pali a ona je pristala na to jer ona sluša gospodare. To što će se usput poniziti Hrvatska, njoj je to sporedno. Pa na NOVOJ ga ona ne bi nahvalila ni njezina skoro dvojnica Mihajlovićka.

Očito Amerika i zapad žele Vučića još uvijek kao apsolutnog vladara u Srbiji. Do kada, to ne znam.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-02-2018 at 21:19
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Jel ovo Matoš!

„Hrvati su jako čudan narod. Imaju više izdajica nego cijela Europa zajedno.

No, na čudan način oni postupaju s njima.

Francuzi svojim izdajicama poskidaju glave giljotinom,

Englezi ih povješaju po podrumima,

Srbi ih jednostavno pokolju,

a Hrvati ih njeguju ko najveće nacionalno bogatstvo“.

E u tome leži sva hrvatska tuga.

E moj narode, do kad tako?

Hrvatska već vidje svakojakih čuda, al ne nađe štrika za toliko Juda!

Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    Šanta - to ti je na žalost tako. Osuđeni smo ''birati manje zlo''! Do kada će tako - ne zna se!

I usporedba ovih sa Franjom Tuđmanom ti nikako ne ide. Franjo Tuđman je bio državnik, a ovi svi posle njega su samo političari i to Ž kategorije!
    Uspoređuješ da vidiš koji smo jad i kukavelj na vlast doveli,prva ja.I birala između zla i manjeg zla,a u konačnici ne postoji manje zlo,postoji zlo i dobro.
    Naučila sam nakon nje poništiti listić kad mi listići ne odgovaraju,naučila sam i glasovati jedina za nekoga koji istinski zatupa moje stavove,iako sam ostala jedina,savijest mi je bar mirna.A ovo za Kolindu,mi je ko bumerang se vratilo.Posrala bi se sebi na glavu od jada da mogu.
    Da mene nazivaju jugoslavenom danas,partijašom i što sve ne,ja iskreno preko svega toga mogu prijeći,al preko kostiju ne mogu i neću.Oni koji će za nju eventalno sutra glasovati kao manje zlo,meni su gori od četnika

Ma Inkvizitore post ti stoji,al ja ne vidjeh veleposlanika danas u Lisinskom,pa moram priznati da mi sve to sa Amerikom smrdi.

Ako je bilo naređenje a sigurno da je, to je porazno za nas kao naciju. Nema tu nikakve utjehe.

Moje osobno mišljenje je da se ona niti neće kandidirati na slijedećim izborima.

Ona će se eventualno vratiti na neko mjesto možda ne u NATO-u ali tamo negdje, nije me ni briga gdje. HDZ je očito neće podržati a bez njihove podrške nema nikakve šanse. Špekulira se da HDZ možda ide s Krstičevićem a možda kao i kod Sanadera s više kandidata. Sanader je tako opstruirao Hebrangovu kampanju izbacivši još par kandidata. Pročitao sam zanimljivo razmišljanje da će HDZ razbiti opet svoje glasačko tijelo da bi omogućip Piculi da bude predsjednik jer je oin upravo izrazi želju, veli, ne vidi sebe na mjestu predsjednika SDP-ea nego na Pantovčaku. Tako bi po tom mišljenju na oba "brda" bili Briseloidi i uvod u koaliciju HDZ-SDP na izborima , redovnim ako ne bude prijevremenih koji idu iza predsjedničkih.

To je ustvari vrlo realna opcija jer sumnjam da će ili HDZ ili SDP moći skrpiti neku koaliciju nakon slijedećih izbora. Ostaje im onda međusobna koalicija.

To me malo zanima, ni za Krstičevića ne bi glasao. Glasnović nije za takvo mjesto, ni blizu, drag mi je ali nije on za to, niti smo mi narod za to.

Ustvari ne vidim nikoga na vidiku za koga bi ja glasao. Jedino Hasan, za njega bi glasao ali sumnjam da će on uopće biti u opciji.

što se tiče ove posjete mislim da je napravljena da digne Vučiću "repinu" u Srbiji pred beogradske izbore koji su jako bitni, gdje nije siguran u pobjedu, to bolje znaju Srbi iz Srbije ili Beograda konkretno. Da pokaže "ustašama"..zato one izjave.." ja se ne bojim" " nećete me ponižavati". To Srbe pali a ona je pristala na to jer ona sluša gospodare. To što će se usput poniziti Hrvatska, njoj je to sporedno. Pa na NOVOJ ga ona ne bi nahvalila ni njezina skoro dvojnica Mihajlovićka.

Očito Amerika i zapad žele Vučića još uvijek kao apsolutnog vladara u Srbiji. Do kada, to ne znam.
    Čuj kad je jedan Mesić bio predsjednik (mislim to može samo u Hrvatskoj) - zašto ne bi mogao biti i Glasnović. On je po svemu iznad Mesića. Za nas je za sad uspijeh ako postavimo nekoga, pogodimo ga kao ćorava koka zrno, tko nije izdajnik - ili bar tko će nam raditi minimalnu štetu.

Ja znam da je ova moja tvrdnja za Vas iritirajuća - ali to je jednostavno tako!

Ma Inkvizitore post ti stoji,al ja ne vidjeh veleposlanika danas u Lisinskom,pa moram priznati da mi sve to sa Amerikom smrdi.
    Pa što će on tamo, ko da mora bit. On je svoje obavio. Dolazi li gazda plantaže robovima na večeru.

Čuj kad je jedan Mesić bio predsjednik (mislim to može samo u Hrvatskoj) - zašto ne bi mogao biti i Glasnović. On je po svemu iznad Mesića. Za nas je za sad uspijeh ako postavimo nekoga, pogodimo ga kao ćorava koka zrno, tko nije izdajnik - ili bar tko će nam raditi minimalnu štetu.

Ja znam da je ova moja tvrdnja za Vas iritirajuća - ali to je jednostavno tako!
    Nije meni ništa iritirajuće ali Glasnović ne bi dobio 2-3% glasova. Ti očekuješ od naroda koji je birao Mesića i Josipovića da bira Glasnovića. To je sanjarenje. Najblaže rečeno.

Velike su sanse da Vucic izgubi izbore u Beogradu, ukoliko izgubi to ce biti pocetak kraja njegove vladavine.
    Obecao je on mnoge stvari Amerikancima, po mom misljenju ukoliko ih ne ostvari a medju njima je i Kosovo ima dve opcije- da ostvari ili ga ceka metak kao Djindjica.
    Nema sa njima zajebancije, evo da ova Kolinda koja je usla u njihovo kolo da je odbila da radi po njihovom nalogu ubrzo bi je unistili, cak i neka slucajna saobracajna nesreca. Lepo se vidi da je zena preplasena.
    A kao sto sam rekao, vi niste nezavisna drzava, jeste na papiru ali konce vuce drugi.
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    .........................
    Vataj si ti za glavu koliko oces ali u oluji ostavljen van je koridor iako ga niste nicin zasluzili.Ali bas nicin.
    Torcida old school. 54 g, 150/200(+ -)

Pa što će on tamo, ko da mora bit. On je svoje obavio. Dolazi li gazda plantaže robovima na večeru.
    Ma sve stoji,al iskreno kakve je pameti i savjetnika ne bi me začudilo da je ona ovo na vlastitu inicijativu napravila.Kakve katastrofe radi,od nje se nije za čudit ničemu.

Ma sve stoji,al iskreno kakve je pameti i savjetnika ne bi me začudilo da je ona ovo na vlastitu inicijativu napravila.Kakve katastrofe radi,od nje se nije za čudit ničemu.
    Sve je moguće ali s tim više ne želim razbijat glavu. Na kraju krajeva i nebitno je.

Sve je moguće ali s tim više ne želim razbijat glavu. Na kraju krajeva i nebitno je.
    Evo dočepah se nekih info pa da podjelim.U pravu si da se neće kandidirati,puca na neku funkciju i ovo je čisti njen PR gdje se pokušava glanjcat kao osoba koja je spremna pregovarat za neku međunarodnu stolicu sve kako si rekao.
    Nikakvog pritiska iz Buzina nije bilo.

Pa vec neko vrime skoro je pa jasno da KGK nece bit Plenkovicev kandidat za predsjednika na sljedecin izborima.
    Torcida old school. 54 g, 150/200(+ -)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Radi se o tome da postoji ipak neka razlika. Pa makar i u nijansama. Najbolji su ti primjer Budiša i Mesić! Da je kojim čudom Budiša dobio Mesića (a nije se to nikako moglo desiti jer je nekome trebao baš Mesić da napravi ono što je napravio) uvjeren sam recimo da bi - general Slobodan Praljak danas bio živ! I da bismo kao narod, ako ne sva, a ono bar izbjegli većinu ''sr..a'' koje nam je pripremio Stipe Mesić.

Ako ništa - siguran sam da Budiša ne bi pustio engleske agente tzv: novinare u Tuđmanov arhiv! To sigurno Dražen Budiša - ne bi uradio!

Makar kažem - nisam njegov neki obožavatelj.

Ili recimo - sjeti se što je Jozo Radoš kao ministar Obrane uradio i to dao ako se ne varam ''Globusu'' da objavi. Za to se ide na sud pa u prugasto odjelo u svakoj normalnoj državi, a on je sada u EU parlamentu. Nagrađen za to što je napravio!
    Meni je Budisa drag lik, ono oponiranje Tudjmanu, pa jedino njemu bi moga povirovati da je to bilo iz nekakvih plemenetih razloga.

Sto hocu reci, on i Koko Linda veze nemaju, jer ona nebi nista zrtvovala zarad drzave ili naroda.

Bas nista,i jos svoje ocito koristoljublje prodaje kao nesto plemenito.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove